Bajnokok Ligája

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Bandi
Hozzászólások: 2754
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Bajnokok Ligája

#1021 Hozzászólás Szerző: Bandi »

AwayRoller írta: 2021. április 19., hétfő 18:22
Bandi írta: 2021. április 19., hétfő 17:46 De most nézd a szurkolók szempontjából. Te például izgatottan tudtál volna leülni az elmúlt 8-10 bajnoki meccsünk elé vagy akár a holnapi Brighton elleni meccs elé, tudván hogy végül is tök mindegy hogy top 4-ben végzünk-e? Én biztos nem, és jól hangzik hogy a presztízs miatt minél jobb helyen kell végezni, de szerintem a szurkolók 90%-át nem fogja érdekelni hogy a 4. vagy 6. helyen végez a csapatuk, ha ennek semmi hatása nem lesz az európai kupaszereplésre...
Bocs, de engem már most sem érdekel. Ha a 4. helyért akarnék szurkolni akkor szarzenál drukker lennék :lol:
Komolyra fordítva, ha saját magukért nem akarnak teljesíteni, akkor tényleg mindegy ez az egész. Egy olimpikonnak, ha nincs esélye az aranyra nem fog belesz*rni és utolsó lenni, hanem vergődik azért, hogy 3 hellyel bár előrébb végezzen. Nem akarom pátoszi magaslatokra emelni ezt az egészet, de vagy a versenyszellem hajtja őket vagy a pénz... ha pedig az utóbbi, akkor az nem most hirtelen történik, mert létrejön a gonosz ESL
De mondom mégegyszer, a saját szurkolói szememmel nézem, sokkal jobb úgy leülni meccset nézni hogy van valami tétje (jelen esetben a top 4-be kerülés) és szerintem a szurkolók 99%-a így van ezzel. Nyilván nem kimondottan annak drukkolok hogy 4.-ek legyünk, de a jelenlegi helyzetünkben ez a cél. És lesznek olyan évek a jövőben is amikor hullámvölgybe kerülünk és januárra nem lesz esélyünk a bajnoki címre, ne adj Isten a szuperligában sem jutunk tovább és akkor onnantól kezdve 5 hónapig nézhetünk tét nélküli meccseket. Szóval nekem ez a bajom, hogy a bajnokságok el fognak értéktelenedni. És lehet jönni a presztízzsel meg hogy néhány millióval többet kapnak ha 1-2 hellyel jobb helyen végeznek és ezért hajtani fognak de ez mese, remélem senki nem gondolja komolyan hogy majd ezért fogunk kiélezett meccseket játszani.

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6297
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Bajnokok Ligája

#1022 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Pilgrim írta: 2021. április 19., hétfő 18:55 "The Super League clubs could be out of FIFA 22."

Gondolom sok embernek ez lesz az igazi csapas. :lol:
Évről évre csak egyre szarabb ez a játék, nyugodtan mehetne az egész a levesbe, nem csak a 12 csapat belőle. :D
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1711
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Bajnokok Ligája

#1023 Hozzászólás Szerző: Traxver »

Pilgrim írta: 2021. április 19., hétfő 18:55 "The Super League clubs could be out of FIFA 22."

Gondolom sok embernek ez lesz az igazi csapas. :lol:
felkészül a pes..
kecske01 írta: 2021. április 19., hétfő 19:04 UEFA executive and head of the Danish FA Jesper Moller says that he expects ‘Super League’ participants Chelsea, Manchester City and Real Madrid to be kicked out of the Champions League on Friday. (Source: @Reuters)


Mi sem vagyunk normalisak..
nem hiába lett most bejelentve sztem ennek oka van

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 7041
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája

#1024 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

UEFA executive and head of the Danish FA Jesper Moller says that he expects ‘Super League’ participants Chelsea, Manchester City and Real Madrid to be kicked out of the Champions League on Friday. (Source: @Reuters)


Mi sem vagyunk normalisak..

Avatar
Pilgrim
Hozzászólások: 1891
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 9:50

Re: Bajnokok Ligája

#1025 Hozzászólás Szerző: Pilgrim »

"The Super League clubs could be out of FIFA 22."

Gondolom sok embernek ez lesz az igazi csapas. :lol:

Avatar
Mr-Moss
Hozzászólások: 397
Csatlakozott: 2013. április 1., hétfő 18:22
Kedvenc játékos: JT
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Bajnokok Ligája

#1026 Hozzászólás Szerző: Mr-Moss »

Traxver írta: 2021. április 19., hétfő 18:50
Mr-Moss írta: 2021. április 19., hétfő 18:46 Kiegészítés: Az NB1-nek sincs sok értelme, mert a Fradi utcahosszal bajnok egy ideje. De ott van Szerbia is, ahol már a Crvena Zvezda a Partizánt is lehagyta, akkor beszélhetünk Ausztriáról is, ahol 7-8 éve csak a Salzburg a bajnok, senkinek sincs reális esélye befogni őket, de jó példa Ukrajna is, ahol a Dinamo-Shaktar kettősön kívül nincs komoly csapat. Ezeknek a közép-európai bajnokságok élcsapatainak is jobb lehetne, ha inkább egymással játszanának, nem pedig már februárban megnyerni a ligát, mert a félprofi jellegű riválisaik semmilyen téren nem tudják őket megközelíteni. Tehát a kis országok bajnokai is tudnának Európában tovább fejlődni. Mert így hiába bajnok minden évben a Fradi, egy Juve-Barca csoportban esélye sincs továbbmenni.
ősztől jön az euroliga 2 ahol pont ezek a kis csapatok játszanak egymás ellen
Oké, de az is egy bajnokság alapján kvalifikálós rendszer lenne, mint a BL. Ez pedig egy bajnokságtól független szuperliga, csak több osztállyal.

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1711
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Bajnokok Ligája

#1027 Hozzászólás Szerző: Traxver »

Mr-Moss írta: 2021. április 19., hétfő 18:46 Kiegészítés: Az NB1-nek sincs sok értelme, mert a Fradi utcahosszal bajnok egy ideje. De ott van Szerbia is, ahol már a Crvena Zvezda a Partizánt is lehagyta, akkor beszélhetünk Ausztriáról is, ahol 7-8 éve csak a Salzburg a bajnok, senkinek sincs reális esélye befogni őket, de jó példa Ukrajna is, ahol a Dinamo-Shaktar kettősön kívül nincs komoly csapat. Ezeknek a közép-európai bajnokságok élcsapatainak is jobb lehetne, ha inkább egymással játszanának, nem pedig már februárban megnyerni a ligát, mert a félprofi jellegű riválisaik semmilyen téren nem tudják őket megközelíteni. Tehát a kis országok bajnokai is tudnának Európában tovább fejlődni. Mert így hiába bajnok minden évben a Fradi, egy Juve-Barca csoportban esélye sincs továbbmenni.
ősztől jön az euroliga 2 ahol pont ezek a kis csapatok játszanak egymás ellen

Avatar
Mr-Moss
Hozzászólások: 397
Csatlakozott: 2013. április 1., hétfő 18:22
Kedvenc játékos: JT
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Bajnokok Ligája

#1028 Hozzászólás Szerző: Mr-Moss »

Kiegészítés: Az NB1-nek sincs sok értelme, mert a Fradi utcahosszal bajnok egy ideje. De ott van Szerbia is, ahol már a Crvena Zvezda a Partizánt is lehagyta, akkor beszélhetünk Ausztriáról is, ahol 7-8 éve csak a Salzburg a bajnok, senkinek sincs reális esélye befogni őket, de jó példa Ukrajna is, ahol a Dinamo-Shaktar kettősön kívül nincs komoly csapat. Ezeknek a közép-európai bajnokságok élcsapatainak is jobb lehetne, ha inkább egymással játszanának, nem pedig már februárban megnyerni a ligát, mert a félprofi jellegű riválisaik semmilyen téren nem tudják őket megközelíteni. Tehát a kis országok bajnokai is tudnának Európában tovább fejlődni. Mert így hiába bajnok minden évben a Fradi, egy Juve-Barca csoportban esélye sincs továbbmenni.

Avatar
Mr-Moss
Hozzászólások: 397
Csatlakozott: 2013. április 1., hétfő 18:22
Kedvenc játékos: JT
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Bajnokok Ligája

#1029 Hozzászólás Szerző: Mr-Moss »

Kitaláltam a tutit. Legyen szuperliga. De több osztállyal. Hasonlóan a Nemzetek Ligájához. Mondjuk ez esetben a 20 csapat lehet, hogy sok osztályonként, ez átgondolás kérdése, talán inkább 12 vagy 16 lenne az optimális. Évente 2 csapat kiesne, az alsóbb osztályból pedig ugyanannyi feljutna. Így egy kisebb csapat is évek kitartó munkájával feljuthatna az első osztályba, az Arsenal féle nagycsapatok, akik már csak a nevükből élnek, pedig kieshetnek. Nyilván egy Fradi így is esélytelen lenne az első osztály közelébe jutni, de nem is lenne sok értelme, ha oda feljutnának az ilyen kicsi csapatok. Nyilván minél magasabb osztály, annál több pénz, így lenne extra motiváció feljutni.

Közben, hogy a hazai bajnokságok ne fulladjanak unalomba, mert nem ott kell kiharcolni a BL indulást, bevezetném az amerikai rájátszás rendszert. Tehát a 20 csapatos PL-ben, mondjuk 1-8-ig lenne rájátszás, vagy 1-6-ig utóbbi esetében az első és a második csapat az NFL-hez hasonlóan byeweeken kezd. A magasabb kiemelt fogadná az alacsonyabbat és előbbié lenne a hazai pálya előnye (tehát egy meccses lenne a kieséses szakasz), így meglenne a végéig a motiváció, hogy ne legyen mindegy egy csapatnak, hogy 4. vagy 5. helyezettek a végén. A döntő helyszíne lehetne semleges. Így akár szélsőséges esetben egy 8. helyezett Everton is lehetne angol bajnok, ha több meccsen át idegenben le tudná gyűrni a top csapatokat. Ezt az amerikai major sportos, kiemelős rendszert a nemzetközi ligákban is lehetne alkalmazni, vagy ott maradhatna az európai focira jellemző csoportkör+kiesés.

Szerintem ez egy jó forgatókönyv lenne, talán a túl sok meccs miatt egyedül a hazai kupasorozatokat kellene eltörölni vagy úgy átalakítani, hogy főleg fiatalok játszanak benne. Mit szóltok?

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4855
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Bajnokok Ligája

#1030 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Pilgrim írta: 2021. április 19., hétfő 18:24 Ezek utan nincs tobb kerdesem. A 6 angol klub a megsemmisulest kockaztatja. Jo lenne felebredni, mielott tenyleg valami hatalmas nagy baj nem tortenik.
Beírják őket a Cayman szigetekre, mint a többi nagy vállalatot, aztán lesheti az állam az adót is :lol:

Avatar
Pilgrim
Hozzászólások: 1891
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 9:50

Re: Bajnokok Ligája

#1031 Hozzászólás Szerző: Pilgrim »

DOWDEN: GOVERNMENT CONSIDERING WIDE RANGE OF SANCTIONS

Culture Secretary Oliver Dowden told the House of Commons: "We will not stand by and watch football be cravenly stripped of the things that make millions across the country love it."

Dowden said he had met with the Premier League and the Football Association and said they were "considering a wide range of sanctions".

Dowden added: "If they can't act, we will. We will put everything on the table to prevent this from happening.

“We are examining every option from governance reform to competition law and mechanisms that allow football to take place.

"Put simply, we will be reviewing everything the Government does to support these clubs to play. I have discussed these options with the Prime Minister this morning, and we are working at pace across Government and with the football authorities.

“We will do whatever it takes to protect our national game."

Ezek utan nincs tobb kerdesem. A 6 angol klub a megsemmisulest kockaztatja. Jo lenne felebredni, mielott tenyleg valami hatalmas nagy baj nem tortenik.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4855
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Bajnokok Ligája

#1032 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Bandi írta: 2021. április 19., hétfő 17:46
AwayRoller írta: 2021. április 19., hétfő 17:15 1. Ha a BL helyezés kell lebegjen a szemek előtt, hogy egy Leicester előtt végezzünk, ha presztízsből nem érdeke ennek a 6 angliai klubnak, hogy az utolsó pontokat is megszerezze, a másik előtt végezve, akkor ESL ide vagy oda, kár a fociról, mint sportról beszélni.
De most nézd a szurkolók szempontjából. Te például izgatottan tudtál volna leülni az elmúlt 8-10 bajnoki meccsünk elé vagy akár a holnapi Brighton elleni meccs elé, tudván hogy végül is tök mindegy hogy top 4-ben végzünk-e? Én biztos nem, és jól hangzik hogy a presztízs miatt minél jobb helyen kell végezni, de szerintem a szurkolók 90%-át nem fogja érdekelni hogy a 4. vagy 6. helyen végez a csapatuk, ha ennek semmi hatása nem lesz az európai kupaszereplésre...
Bocs, de engem már most sem érdekel. Ha a 4. helyért akarnék szurkolni akkor szarzenál drukker lennék :lol:
Komolyra fordítva, ha saját magukért nem akarnak teljesíteni, akkor tényleg mindegy ez az egész. Egy olimpikonnak, ha nincs esélye az aranyra nem fog belesz*rni és utolsó lenni, hanem vergődik azért, hogy 3 hellyel bár előrébb végezzen. Nem akarom pátoszi magaslatokra emelni ezt az egészet, de vagy a versenyszellem hajtja őket vagy a pénz... ha pedig az utóbbi, akkor az nem most hirtelen történik, mert létrejön a gonosz ESL
Tomi26 írta: 2021. április 19., hétfő 18:04 created by the poor, stolen by the rich

remelem eltunik az osszes 12 egy eletre
Jól hangzanak az ilyen szlogenek, csak kb full értelmetlenek. Ha már nagyokat kell mondani, akkor Always follow the money. Amióta profi szinten űzik a focit, ahogy egyre nagyobb lett a népszerűsége úgy lett egyre gazdagabb és gazdagabb emberkéké a csapatok tulajdonrésze. Ez nem egy tegnap elkezdődő folyamat, kb a második világháború óta stabilnak tekinthető tendencia. És ez igaz mindenre, előszőr mindenben a kisgyerekek kezdnek el versengeni, aztán az amatőrök és egyes, saját szórakoztatásra kitalált sportok kinövik magukat és világszintűek lesznek. F1, foci, NHL, NFL, NBA, Baseball, Crickett vagy hogy írják, meg társai, egyikben sem téglavetők a tulajdonosok.

Az NHL az original 6ből nőtte ki magát, ma már 31 csapatot számlál. Ez is szép lassan gyarapodni fog, ha pénz lesz benne(márpedig egyelőre úgy tűnik lesz) Vagy haladnak egyesek a korral vagy mehetnek kihalni, mint a mamut.

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1721
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Bajnokok Ligája

#1033 Hozzászólás Szerző: broduer »

Tomi26 írta: 2021. április 19., hétfő 18:04 created by the poor, stolen by the rich

remelem eltunik az osszes 12 egy eletre
Nem gondoltam volna, hogy valaha lesz olyan hozzászólásod amivel egyet fogok érteni. :D

Tomi26
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2012. április 11., szerda 14:12
Kedvenc játékos: Matic
Kedvenc exjátékos: Mata-Ballack
Tartózkodási hely: London

Re: Bajnokok Ligája

#1034 Hozzászólás Szerző: Tomi26 »

created by the poor, stolen by the rich

remelem eltunik az osszes 12 egy eletre

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1721
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Bajnokok Ligája

#1035 Hozzászólás Szerző: broduer »

GereZsolt írta: 2021. április 19., hétfő 17:44
broduer írta: 2021. április 19., hétfő 16:18
AwayRoller írta: 2021. április 19., hétfő 16:05 Én is úgy értettem hogy ez eddig is így volt. Nem tetszik ezeknek a csapatoknak az új BL formátum, mert úgy látják nem vezet sehova, ezért létrehozzák a saját zártkörű európai bulijukat. Egy szem fazon nem nyilatkozta, hogy ne indulnának a hazai sorozatokban vagy hogy bármi más változna. Egyszerűen csak az UEFA licenszelt bajnokság helyett egy saját licenszeltet tolnának. Nem értem ezen sem a felháborodást sem a kálváriát(nem rád írom, hanem a közvéleményre) :D
Millió oka van a kálváriának. De akkor csak kettő praktikusabbról (és nem elviről) érdekelne a véleményed.
1. A liga meghívásos alapon fog működni. Emellett marad a saját bajnokság, viszont ugye így a nagycsapatok számára a BL helyek értelmét vesztik. Nem fog ez egy iszonyatos színvonalhanyatlást okozni a hazai bajnokságokban? Idén például már kb 15 fordulója tét nélküli lenne nekünk a bajnokság. Hogy lehet így majd motiválni, mi lesz az elérendő cél, ha már a bajnokságra nincs esély? Szerinted ez nem fog kivenni egy óriási élvezeti értéket az egészből?
2. A meccs szám: így is mindig túlterhelt csapatokról meg játékosokról van szó. Egy átlag (mondjuk a legjobb 8 közé bejutó) szuperliga csapat 22 meccs körül fog játszani a ligában (ha eljut a döntőig ez a szám 28-30! lehet). Emellé jön még a 38 bajnoki, és a 8-10 hazai kupa, illetve a válogatott meccsek. Ez alsó hangon is bőven 70+ meccs, (sok játékosnak 80+), ami teljesen kifogja készíteni a játékosokat és a kereteket. Vagy az első ponttal összefüggően, majd a bajnokikon játszik az ifi csapat.

És akkor ezt továbbgondolva, ezt a ligát pokoli nehéz lesz megnyerni. Ergo simán előfordulhat az, ha mondjuk az idei szezont vesszük alapul, hogy ilyentájt már kb nem lesz értelme a szezonnak, mert a szuperligából már kiestünk, a bajnoki címtől meg fényévekre vagyunk. Lemehet majd úgy 10-12 Pl forduló a szezon végén, hogy igazából nincs miért nézni, mert jövőre úgyis megint automatikusan indulunk...
Szerintem vicc az egész, de érdekel a véleményed ezekről, győzz meg, miért lesz nekem jó minden héten El Classicot nézni.
Miért ne lenne jó minden héten nagy meccseket nézni? Szerintem mindenki jobban csíp egy Real-Inter, City-Atleti meccset nézni mint a Vitesse-Zagreb BL csoportmeccset. A legjobb játékosok a legjobb játékosok ellen hétröl hétre, nem igazán látom, hogy ha ez csak egy külön sorozat akkor , hogy is árt ez a sportnak.

Nem lenne tétnélküli a bajnokság soha. Ugyanugy vannak tvs pénzek, presztízs.

Én megértem a nagycsapatokat akiknek csak nyűg több száz, ezer km-t utazni a blben azért, hogy pofánvágják az örmény bajnokot vagy a fradit vagy akárkit.
Az új sorozatban nem lenne nívótlan meccs, szar meccsek lehetnek persze, de nem kéne az 5-6 osztálykülönbséget nézni egy Chelsea meg egy Vidi között.
A legnagyobb brandek, szurkolói bázisok, játékosok egymás ellen évi 10-30 alkalommal...tényleg nem látom mi a rossz ebben. Úgy hogy az élősködő féreg, korrupt UEFA nem nyulja le a pénzt azoktól akik megtermelik...teljesen érthető a törekvése ezeknek a csapatoknak.
Ugyan már, hagyjuk már ezt a "szegény nagycsapatoknak el kell utazni elpicsázni a Videotont"- szöveget. Ez évi 2-4 meccset jelent, nehogy már ebbe haljanak bele. És nem, nem lenne jó minden héten nagymeccset nézni nekem, mert épp az a lényege, hogy egy kuriózum, ritkán van, jobban izgul az ember. Eddig a napig tűkön ülve vártam a Real meccset, mert mióta én szurkolok ennek csapatnak nem volt ilyen párharc. A 3. után egy szezonban ez az izgalom eltűnne.

Nézhetnénk minden héten izgalmas meccseket, de fenntartom, hogy a PL-ben nulla lenne az izgalom, az egész tönkremenne ezáltal. Igen TV-s pénzek, de te, mint szurkoló izgulnál minden meccsen a tv-s pénzek miatt? Ha meg kiesünk a nagy szuperligából idő előtt, és mondjuk a bajnokságban is esélytelenek vagyunk a bajnoki címre, akkor meg kb vége a szezonunk izgalmának.

De persze, mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy hogyan kezeli ezt a kérdést. Én azt nem látom mi a jó ebben, és ha megvalósul nem fogom többé követni ezt a sportot ilyen szinten, mint most.

Bandi
Hozzászólások: 2754
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Bajnokok Ligája

#1036 Hozzászólás Szerző: Bandi »

AwayRoller írta: 2021. április 19., hétfő 17:15 1. Ha a BL helyezés kell lebegjen a szemek előtt, hogy egy Leicester előtt végezzünk, ha presztízsből nem érdeke ennek a 6 angliai klubnak, hogy az utolsó pontokat is megszerezze, a másik előtt végezve, akkor ESL ide vagy oda, kár a fociról, mint sportról beszélni.
De most nézd a szurkolók szempontjából. Te például izgatottan tudtál volna leülni az elmúlt 8-10 bajnoki meccsünk elé vagy akár a holnapi Brighton elleni meccs elé, tudván hogy végül is tök mindegy hogy top 4-ben végzünk-e? Én biztos nem, és jól hangzik hogy a presztízs miatt minél jobb helyen kell végezni, de szerintem a szurkolók 90%-át nem fogja érdekelni hogy a 4. vagy 6. helyen végez a csapatuk, ha ennek semmi hatása nem lesz az európai kupaszereplésre...

Avatar
GereZsolt
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009. március 11., szerda 0:37
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Bajnokok Ligája

#1037 Hozzászólás Szerző: GereZsolt »

broduer írta: 2021. április 19., hétfő 16:18
AwayRoller írta: 2021. április 19., hétfő 16:05
edeskeves írta: 2021. április 19., hétfő 15:54 Ez eddig is igy volt, hogy nem helyettuk akartak, hanem ezek a csapatok kulon sorozatban merettetnek meg magukat. Vagy rosszul tudom?
Hulyeseg lenne azt gondolni, hogy ilyen nagy nevu vezetok es klubok lejaratjak magukat es nem keszultek fel minden eshetosegre, nem hiszem hogy ok lesznek akik becsicskulnak :D
Én is úgy értettem hogy ez eddig is így volt. Nem tetszik ezeknek a csapatoknak az új BL formátum, mert úgy látják nem vezet sehova, ezért létrehozzák a saját zártkörű európai bulijukat. Egy szem fazon nem nyilatkozta, hogy ne indulnának a hazai sorozatokban vagy hogy bármi más változna. Egyszerűen csak az UEFA licenszelt bajnokság helyett egy saját licenszeltet tolnának. Nem értem ezen sem a felháborodást sem a kálváriát(nem rád írom, hanem a közvéleményre) :D
Millió oka van a kálváriának. De akkor csak kettő praktikusabbról (és nem elviről) érdekelne a véleményed.
1. A liga meghívásos alapon fog működni. Emellett marad a saját bajnokság, viszont ugye így a nagycsapatok számára a BL helyek értelmét vesztik. Nem fog ez egy iszonyatos színvonalhanyatlást okozni a hazai bajnokságokban? Idén például már kb 15 fordulója tét nélküli lenne nekünk a bajnokság. Hogy lehet így majd motiválni, mi lesz az elérendő cél, ha már a bajnokságra nincs esély? Szerinted ez nem fog kivenni egy óriási élvezeti értéket az egészből?
2. A meccs szám: így is mindig túlterhelt csapatokról meg játékosokról van szó. Egy átlag (mondjuk a legjobb 8 közé bejutó) szuperliga csapat 22 meccs körül fog játszani a ligában (ha eljut a döntőig ez a szám 28-30! lehet). Emellé jön még a 38 bajnoki, és a 8-10 hazai kupa, illetve a válogatott meccsek. Ez alsó hangon is bőven 70+ meccs, (sok játékosnak 80+), ami teljesen kifogja készíteni a játékosokat és a kereteket. Vagy az első ponttal összefüggően, majd a bajnokikon játszik az ifi csapat.

És akkor ezt továbbgondolva, ezt a ligát pokoli nehéz lesz megnyerni. Ergo simán előfordulhat az, ha mondjuk az idei szezont vesszük alapul, hogy ilyentájt már kb nem lesz értelme a szezonnak, mert a szuperligából már kiestünk, a bajnoki címtől meg fényévekre vagyunk. Lemehet majd úgy 10-12 Pl forduló a szezon végén, hogy igazából nincs miért nézni, mert jövőre úgyis megint automatikusan indulunk...
Szerintem vicc az egész, de érdekel a véleményed ezekről, győzz meg, miért lesz nekem jó minden héten El Classicot nézni.
Miért ne lenne jó minden héten nagy meccseket nézni? Szerintem mindenki jobban csíp egy Real-Inter, City-Atleti meccset nézni mint a Vitesse-Zagreb BL csoportmeccset. A legjobb játékosok a legjobb játékosok ellen hétröl hétre, nem igazán látom, hogy ha ez csak egy külön sorozat akkor , hogy is árt ez a sportnak.

Nem lenne tétnélküli a bajnokság soha. Ugyanugy vannak tvs pénzek, presztízs.

Én megértem a nagycsapatokat akiknek csak nyűg több száz, ezer km-t utazni a blben azért, hogy pofánvágják az örmény bajnokot vagy a fradit vagy akárkit.
Az új sorozatban nem lenne nívótlan meccs, szar meccsek lehetnek persze, de nem kéne az 5-6 osztálykülönbséget nézni egy Chelsea meg egy Vidi között.
A legnagyobb brandek, szurkolói bázisok, játékosok egymás ellen évi 10-30 alkalommal...tényleg nem látom mi a rossz ebben. Úgy hogy az élősködő féreg, korrupt UEFA nem nyulja le a pénzt azoktól akik megtermelik...teljesen érthető a törekvése ezeknek a csapatoknak.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4855
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Bajnokok Ligája

#1038 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

broduer írta: 2021. április 19., hétfő 16:18 Millió oka van a kálváriának. De akkor csak kettő praktikusabbról (és nem elviről) érdekelne a véleményed.
1. A liga meghívásos alapon fog működni. Emellett marad a saját bajnokság, viszont ugye így a nagycsapatok számára a BL helyek értelmét vesztik. Nem fog ez egy iszonyatos színvonalhanyatlást okozni a hazai bajnokságokban? Idén például már kb 15 fordulója tét nélküli lenne nekünk a bajnokság. Hogy lehet így majd motiválni, mi lesz az elérendő cél, ha már a bajnokságra nincs esély? Szerinted ez nem fog kivenni egy óriási élvezeti értéket az egészből?
2. A meccs szám: így is mindig túlterhelt csapatokról meg játékosokról van szó. Egy átlag (mondjuk a legjobb 8 közé bejutó) szuperliga csapat 22 meccs körül fog játszani a ligában (ha eljut a döntőig ez a szám 28-30! lehet). Emellé jön még a 38 bajnoki, és a 8-10 hazai kupa, illetve a válogatott meccsek. Ez alsó hangon is bőven 70+ meccs, (sok játékosnak 80+), ami teljesen kifogja készíteni a játékosokat és a kereteket. Vagy az első ponttal összefüggően, majd a bajnokikon játszik az ifi csapat.

És akkor ezt továbbgondolva, ezt a ligát pokoli nehéz lesz megnyerni. Ergo simán előfordulhat az, ha mondjuk az idei szezont vesszük alapul, hogy ilyentájt már kb nem lesz értelme a szezonnak, mert a szuperligából már kiestünk, a bajnoki címtől meg fényévekre vagyunk. Lemehet majd úgy 10-12 Pl forduló a szezon végén, hogy igazából nincs miért nézni, mert jövőre úgyis megint automatikusan indulunk...
Szerintem vicc az egész, de érdekel a véleményed ezekről, győzz meg, miért lesz nekem jó minden héten El Classicot nézni.
A véleményem leírhatom, de meggyőzni nem tudlak és nem is akarlak. Én ennek sem támogatója sem ellenzője nem vagyok, csak ahogyan működik a világ, annak fényében nem döbbent meg ez a lépés és logikusnak is tűnik egy globális piacon.

1. Ha a BL helyezés kell lebegjen a szemek előtt, hogy egy Leicester előtt végezzünk, ha presztízsből nem érdeke ennek a 6 angliai klubnak, hogy az utolsó pontokat is megszerezze, a másik előtt végezve, akkor ESL ide vagy oda, kár a fociról, mint sportról beszélni.
2. A meccs számot nem a jelenlegi BLhez kell mérni. Az új formátum életbe fog lépni, ezzel kapcsolatban is ugyanúgy bőgtek, hogy tönkreteszi az angol kupasorozatokat https://www.bbc.com/sport/football/56573883

Az új BL: Ha az első 8ként továbbjutsz a legjobb 16 közé, akkor minimum 19 meccset kell játszani, ha a maradék 16-al még meg kell küzdened, akkor az újabb 6 meccs, ami máris 25 a döntőig.
ESL: 18 alapszakasz + 3(ha 4-5. vagy) + 5 a döntőig. Ez 18-23-26 meccs ha jól számolom. Szóval leggyengébb döntős forgatókönyvnél +1 meccs a különbség, legjobbnál +4 meccs. Ha pedig az UEFA/FIFA kib*ssza a játékosokat a válogatottból, akkor az -8 meccs vagy mennyi :mrgreen:

Amazing24
Hozzászólások: 2499
Csatlakozott: 2011. augusztus 29., hétfő 13:31
Kedvenc játékos: John Obi Mikel

Re: Bajnokok Ligája

#1039 Hozzászólás Szerző: Amazing24 »

Kozben megerositette az UEFA, hogy csapatok jatekosai mar a nyari EB-n sem vehetnek reszt. A jogi csapatuk folyamatosan dolgozik, valamint szorosan egyuttmukodnek a FIFA-val es angol,spanyol,olasz szovetseggel is. Pentekre terveznek egy nagy bejelentest es megigertek, hogy szankcionaljak a csapatokat. Mind a 12 klubnak azt uzenik, hogy merlegeljenek, amig visszafordithatatlan kart nem okoznak.

Egyre valoszinubb, hogy az emlitett orszagok szovetsegei torlik a csapatokat hazajuk bajnoksagabol es a kupakbol is. A BL elodontokrol is pentekig dontenek, jelen allas szerint nem fejezodik be a BL, legalabbis nem a Chelsea,Real es a City reszvetelevel.

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1721
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Bajnokok Ligája

#1040 Hozzászólás Szerző: broduer »

AwayRoller írta: 2021. április 19., hétfő 16:05
edeskeves írta: 2021. április 19., hétfő 15:54 Ez eddig is igy volt, hogy nem helyettuk akartak, hanem ezek a csapatok kulon sorozatban merettetnek meg magukat. Vagy rosszul tudom?
Hulyeseg lenne azt gondolni, hogy ilyen nagy nevu vezetok es klubok lejaratjak magukat es nem keszultek fel minden eshetosegre, nem hiszem hogy ok lesznek akik becsicskulnak :D
Én is úgy értettem hogy ez eddig is így volt. Nem tetszik ezeknek a csapatoknak az új BL formátum, mert úgy látják nem vezet sehova, ezért létrehozzák a saját zártkörű európai bulijukat. Egy szem fazon nem nyilatkozta, hogy ne indulnának a hazai sorozatokban vagy hogy bármi más változna. Egyszerűen csak az UEFA licenszelt bajnokság helyett egy saját licenszeltet tolnának. Nem értem ezen sem a felháborodást sem a kálváriát(nem rád írom, hanem a közvéleményre) :D
Millió oka van a kálváriának. De akkor csak kettő praktikusabbról (és nem elviről) érdekelne a véleményed.
1. A liga meghívásos alapon fog működni. Emellett marad a saját bajnokság, viszont ugye így a nagycsapatok számára a BL helyek értelmét vesztik. Nem fog ez egy iszonyatos színvonalhanyatlást okozni a hazai bajnokságokban? Idén például már kb 15 fordulója tét nélküli lenne nekünk a bajnokság. Hogy lehet így majd motiválni, mi lesz az elérendő cél, ha már a bajnokságra nincs esély? Szerinted ez nem fog kivenni egy óriási élvezeti értéket az egészből?
2. A meccs szám: így is mindig túlterhelt csapatokról meg játékosokról van szó. Egy átlag (mondjuk a legjobb 8 közé bejutó) szuperliga csapat 22 meccs körül fog játszani a ligában (ha eljut a döntőig ez a szám 28-30! lehet). Emellé jön még a 38 bajnoki, és a 8-10 hazai kupa, illetve a válogatott meccsek. Ez alsó hangon is bőven 70+ meccs, (sok játékosnak 80+), ami teljesen kifogja készíteni a játékosokat és a kereteket. Vagy az első ponttal összefüggően, majd a bajnokikon játszik az ifi csapat.

És akkor ezt továbbgondolva, ezt a ligát pokoli nehéz lesz megnyerni. Ergo simán előfordulhat az, ha mondjuk az idei szezont vesszük alapul, hogy ilyentájt már kb nem lesz értelme a szezonnak, mert a szuperligából már kiestünk, a bajnoki címtől meg fényévekre vagyunk. Lemehet majd úgy 10-12 Pl forduló a szezon végén, hogy igazából nincs miért nézni, mert jövőre úgyis megint automatikusan indulunk...
Szerintem vicc az egész, de érdekel a véleményed ezekről, győzz meg, miért lesz nekem jó minden héten El Classicot nézni.

Válasz küldése