Aktuális meccsek

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9364
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#3701 Hozzászólás Szerző: Bubi »

:D na ez a Chilwell helyzet mindent elmond. Akkor sem lőné el jobbal ha kést fognál a torkához, de ő a támadó szélső...
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6947
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccsek

#3702 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Szoknia kell Caicedonak még a rendszert, nem volt itt pre seasonban, de nem lóg ki lefelé ma. Egész csapat szar ma, el van taktikázva ez most. Meg emberünk sincs variálni a csapaton szinte.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6781
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Aktuális meccsek

#3703 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Bubi írta: 2023. augusztus 25., péntek 22:01
Pityee írta: 2023. augusztus 25., péntek 21:58
AwayRoller írta: 2023. augusztus 25., péntek 21:52

Hasonló gondolatok járnak az én fejemben is. Egyesek ezen a fórumon is képesek voltak Makelele, Essien és Kanté-val egy lapon említeni, viszont előbbiek egyből megvillantották a tehetségük. Jelen kornál maradva pedig Enzo is, bármennyire nem 120 millás játékos, de már első meccseitől fogva mutat valamit, ami bizakodásra adhat okot. Ez a Caicedo viszont... éles passzok nuku, labdaszerzés nuku, presszing semmi, labdakihozatal nuku... mi a francban jó ez az ember?!
Kecske mester kérlek válaszolj. Miben jó caicedo? :D
Majd kiderül ha megkapja a meccsterhelést, nem? Mert amúgy nem focizik a gyerek három hónapja. Meg lehet valami rendszernek is kéne lennie körülötte amibe beleszokik, nem? Vagy szerinted egy szar és kész, ennyi?
Amint láthatod én most nem emeltem ki őt mint foshalmaz. Számomra annyira nem vállalhatatlan amit játszik. De mivel kecske volt az egyik legnagyobb fanja, ezért gondoltam sokat látta játszani és rákérdekezek nála 8)
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6279
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Aktuális meccsek

#3704 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Disasi vagy Caicedo látványosabbakat hibázik, de Gusto is hatalmas downgrade James-hez képest, pedig úgy volt itt beállítva, hogy támadásban nagy császár. Ehhez képest Zappacosta szintet se hozza. Azon a poszton fixen nagy bajban leszünk a könnyű csapatok után.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9364
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#3705 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Pityee írta: 2023. augusztus 25., péntek 21:58
AwayRoller írta: 2023. augusztus 25., péntek 21:52
Crap írta: 2023. augusztus 25., péntek 21:43 Caicedot vagy hozzuk formába vagy ne eroltessuk, de amíg egy prime Bakayoko teljesítményt hoz egy szaros Luton ellen, akkor talán jobb helye van a padon minthogy mindenki rajta / rajtunk röhögjon.
Hasonló gondolatok járnak az én fejemben is. Egyesek ezen a fórumon is képesek voltak Makelele, Essien és Kanté-val egy lapon említeni, viszont előbbiek egyből megvillantották a tehetségük. Jelen kornál maradva pedig Enzo is, bármennyire nem 120 millás játékos, de már első meccseitől fogva mutat valamit, ami bizakodásra adhat okot. Ez a Caicedo viszont... éles passzok nuku, labdaszerzés nuku, presszing semmi, labdakihozatal nuku... mi a francban jó ez az ember?!
Kecske mester kérlek válaszolj. Miben jó caicedo? :D
Majd kiderül ha megkapja a meccsterhelést, nem? Mert amúgy nem focizik a gyerek három hónapja. Meg lehet valami rendszernek is kéne lennie körülötte amibe beleszokik, nem? Vagy szerinted egy szar és kész, ennyi?
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Izland
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2023. január 6., péntek 0:04
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: Frank James Lampard

Re: Aktuális meccsek

#3706 Hozzászólás Szerző: Izland »

Bubi írta: 2023. augusztus 25., péntek 21:54 Caicedo teljesen haszontalan, de persze ez érthető. Jackson is kezd beszürkülni mint az összes csatár nálunk, ugyan az a nóta, nincs kiszolgálva, annyi a szerepe hogy letámad, kényszerítőkben segít, zárja a passzsávokat és ennyi.

Sterling gólja szép volt, de nem tudom neki elnézni azt a rahedli labdát amit elönzőzik.

Ebben a csodás rendszerben Chilwell és Disasi -2 ember. A baloldal nincs használva, Disasinak meg a padon lenne a helye.

Nevetséges, hogy harmadjára is ugyan abban a rendszerben küldte fel a csapatot. Ez a Luton nagyon gyenge, de kivárnak, nem nyílnak ki, az ilyenekkel mindig megszopjuk, de nem baj mert egy Luton ellen hazai pályán is kell minimum 6 védő a kezdőbe.
+100. Minden szavaddal egyetértek.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6781
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Aktuális meccsek

#3707 Hozzászólás Szerző: Pityee »

AwayRoller írta: 2023. augusztus 25., péntek 21:52
Crap írta: 2023. augusztus 25., péntek 21:43 Caicedot vagy hozzuk formába vagy ne eroltessuk, de amíg egy prime Bakayoko teljesítményt hoz egy szaros Luton ellen, akkor talán jobb helye van a padon minthogy mindenki rajta / rajtunk röhögjon.
Hasonló gondolatok járnak az én fejemben is. Egyesek ezen a fórumon is képesek voltak Makelele, Essien és Kanté-val egy lapon említeni, viszont előbbiek egyből megvillantották a tehetségük. Jelen kornál maradva pedig Enzo is, bármennyire nem 120 millás játékos, de már első meccseitől fogva mutat valamit, ami bizakodásra adhat okot. Ez a Caicedo viszont... éles passzok nuku, labdaszerzés nuku, presszing semmi, labdakihozatal nuku... mi a francban jó ez az ember?!
Kecske mester kérlek válaszolj. Miben jó caicedo? :D
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9364
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#3708 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Caicedo teljesen haszontalan, de persze ez érthető. Jackson is kezd beszürkülni mint az összes csatár nálunk, ugyan az a nóta, nincs kiszolgálva, annyi a szerepe hogy letámad, kényszerítőkben segít, zárja a passzsávokat és ennyi.

Sterling gólja szép volt, de nem tudom neki elnézni azt a rahedli labdát amit elönzőzik.

Ebben a csodás rendszerben Chilwell és Disasi -2 ember. A baloldal nincs használva, Disasinak meg a padon lenne a helye.

Nevetséges, hogy harmadjára is ugyan abban a rendszerben küldte fel a csapatot. Ez a Luton nagyon gyenge, de kivárnak, nem nyílnak ki, az ilyenekkel mindig megszopjuk, de nem baj mert egy Luton ellen hazai pályán is kell minimum 6 védő a kezdőbe.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4819
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Aktuális meccsek

#3709 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Crap írta: 2023. augusztus 25., péntek 21:43 Caicedot vagy hozzuk formába vagy ne eroltessuk, de amíg egy prime Bakayoko teljesítményt hoz egy szaros Luton ellen, akkor talán jobb helye van a padon minthogy mindenki rajta / rajtunk röhögjon.
Hasonló gondolatok járnak az én fejemben is. Egyesek ezen a fórumon is képesek voltak Makelele, Essien és Kanté-val egy lapon említeni, viszont előbbiek egyből megvillantották a tehetségük. Jelen kornál maradva pedig Enzo is, bármennyire nem 120 millás játékos, de már első meccseitől fogva mutat valamit, ami bizakodásra adhat okot. Ez a Caicedo viszont... éles passzok nuku, labdaszerzés nuku, presszing semmi, labdakihozatal nuku... mi a francban jó ez az ember?!

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6781
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Aktuális meccsek

#3710 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Eddig ez a Jackson-Gusto-Disasi trió nagyon középszer. Top csapatba helyük nincs, max a padon.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

cech19960320
Hozzászólások: 3850
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Aktuális meccsek

#3711 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Crap írta: 2023. augusztus 25., péntek 21:43 Caicedot vagy hozzuk formába vagy ne eroltessuk, de amíg egy prime Bakayoko teljesítményt hoz egy szaros Luton ellen, akkor talán jobb helye van a padon minthogy mindenki rajta / rajtunk röhögjon.
Nehéz kérdés ez.. mert ha meg nem játszik, nem fog összeszokni a társakkal :/

Crap
Hozzászólások: 995
Csatlakozott: 2013. január 5., szombat 17:41

Re: Aktuális meccsek

#3712 Hozzászólás Szerző: Crap »

Caicedot vagy hozzuk formába vagy ne eroltessuk, de amíg egy prime Bakayoko teljesítményt hoz egy szaros Luton ellen, akkor talán jobb helye van a padon minthogy mindenki rajta / rajtunk röhögjon.

zs198
Hozzászólások: 570
Csatlakozott: 2016. január 15., péntek 11:12
Kedvenc játékos: Mount
Kedvenc exjátékos: JF Hasselbaink

Re: Aktuális meccsek

#3713 Hozzászólás Szerző: zs198 »

Na verjünk nekik még 2-őt és döntsük is el!!!
Hajrá👍🏼👍🏼👍🏼
GO BLUES

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6947
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccsek

#3714 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Sterling idén zseni eddig 8)

cech19960320
Hozzászólások: 3850
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Aktuális meccsek

#3715 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Pár ilyen, és még a végén elhiszem, hogy Sterling esetleg még a végén jó igazolásnak is számíthat a karrierje végén ha visszatekintünK? :D

zs198
Hozzászólások: 570
Csatlakozott: 2016. január 15., péntek 11:12
Kedvenc játékos: Mount
Kedvenc exjátékos: JF Hasselbaink

Re: Aktuális meccsek

#3716 Hozzászólás Szerző: zs198 »

Szabi írta: 2023. augusztus 25., péntek 20:15 Barkley beköszön vajon? :D
Magunkat ismerve biztosan! 😃

De tőlem rúghat 3-at, ha mi 6-al válaszolunk! 😜
GO BLUES

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6279
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Aktuális meccsek

#3717 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Barkley beköszön vajon? :D
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6947
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccsek

#3718 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Podcastekből max a premier leaket érdemes hallgatni itthon. Ott a spíleres arcok vannak akik tényleg 0-24 focival foglalkoznak. Nyilván most Chelseasként szar ezeket hallgatni, mert szarok vagyunk, de nagyjából ugyanazt mondják el rólunk amiket mi is tudunk.

frankieboy08
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010. május 13., csütörtök 14:23
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Aktuális meccsek

#3719 Hozzászólás Szerző: frankieboy08 »

broduer írta: 2023. augusztus 21., hétfő 14:01
Ugye írásban nehéz árnyalni, ezért a mondatokból sokféle értelmezést ki lehet nyerni. :| A hozzászólásom magja/lényege az volt, hogy összességében én azt érzékelem, hogy a klub rossz irányba megy, mert egy identitásvesztésben/válságban szenved évek óta. Nem Costa vagy Ballack viselkedése hiányzik, hanem az a karakter/mentalitás, amit ők képviseltek. Ami manapság mondjuk meg van a Real középpályáján vagy a Citynél De Bruynéban, Haalandban, Rodriban. Ez nem hentes vaddisznókat jelent, hanem olyan karaktereket, akik 1-1-nél a West Ham ellen beverik a tizit. Persze, ez csak egy eset, de igenis ezek a momentumok kellenek ahhoz, hogy az a megfoghatatlan, leírhatatlan győztes-mentalitás megragadhatóvá váljon.

Az Arsenal példájában félig igazad van. Én csak annyit mondtam, hogy régen a szememben az Arsenal volt annak a példája, hogy hogyan lehet egy csapat a végletekig (néha szerethető) örök lúzer. Amit akkor éreztem náluk, azt most szerepcserében érzem magunkban. Ez egy full szubjektív érzés/ aspektus.

És végül igen, szeretek nagyzolni és szívatni embereket, de a jó értelemben: munkahelyen, baráti társaságban. Nem más fórumokra járkálok trollkodni, csak a focis közegemben éjjel nappal szívjuk egymás vérét kölcsönösen és a fent leírt identitásvesztés meg Boelhy ámokfutása miatt évek óta rám jár a rúd. A podcasteket meg nem szívom én mellre, csak egyszerűen érvéként használom fel azok véleményét, akiknek az a munkájuk, hogy a focit elemezzék. Ha finomat akarok főzni, egy teljes állású szakács videóját fogom megnézni, mert ért hozzá. Ugyanígy van ez a sport esetében is. Ez nem szolgai követést jelent, és a véleményük visszaböfögését, hanem egy kibővített tudásspektrumot.

Szerintem kongatni kell már a vészharangot, mert nagyon rossz irányba megyünk, de örülök, ha te hiszel ebben a projektben őszintén (remélem neked lesz igazad.)
Persze, hogy "identitásvesztésben/válságban" vagyunk, mert a drága brit kormány úgy kihúzta a szőnyeget a lábunk alól, hogy onnan időbe telik mire felállunk. A City arabosodása nem ment át ekkora változáson angol csapat és nekik is évekbe tellett mire elkezdték hozni az eredményeket. Sőt igazából lehet még az is rossz példa, mert ők önállóan döntöttek a változásról és fel tudtak rá készülni, nekünk sajnos ez a luxus nem adatott meg.

Habár nem követtem túl közelről az Arsenalt az Emery meg Arteta időszakban, szerintem ők akkor szimplán szarok voltak egy gyenge/gyengébb kerettel és nem olyan idényeik voltak mint itt a tavalyi. Ezt már sokszor felhoztam, de most újra megteszem, én mióta focit nézek egyszerűen nem emlékszem még egy annyira szerencsétlen szezonra, mint a mi tavalyi szereplésünk. Soha nem látott sérüléshullám söpört végig az egész kereten, ami hála az égnek még most is tart és még ennek ellenére is rengeteg olyan meccs volt, ahol simán mi voltunk a jobb csapat, de nem tudtuk elhozni a pontokat, ez eddig szintén folytatódik idén is. A keretünk egyértelműen sokra hivatott és már jelenlegi állapotában is sima top 4 kéne hogy legyen (itt lehet nem egyetérteni), de a sérülések és gyenge helyzetkihasználás teljesen megnyomorit minket. Szegény embert még az ág is...

A focis szagértőkhez meg csak annyit, hogy jobb csinnyán bánni velük. Azok, akik állitólag egy egész bajnoksághoz (netán többhöz is) nagyon értenek már büdösek nekem, mert szimplán nem tudsz egyszerre annyi csapatot követni. Nekem egy PL szakértő ne pofázzon a Chelsea-ről, mert én csak ezt a csapatot követem, neki elvileg 20-at kell, szóval valószinűleg én többet tudok a csapatról, mint ő. A mesterszakács nyilván jobban főz, mint valaki aki csak zsirosdeszkát kenni jár a konyhába, de ha pizzát szeretnék enni, akkor inkább megyek egy pizzériába, mint Gordon Ramsay-hez.

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1702
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Aktuális meccsek

#3720 Hozzászólás Szerző: broduer »

frankieboy08 írta: 2023. augusztus 21., hétfő 13:32
broduer írta: 2023. augusztus 21., hétfő 12:44
Én nem a mostani két meccsről írtam, hanem egy tendenciáról, ami már valamikor Lampard első regnálása és az elbukott Fa kupa döntők idején kezdődött. Ezzel lehet egyetérteni vagy sem, de pont arra gondoltam, amit írtál (lásd. vastagon szedett rész). Boelhyék működése csak a jéghegy csúcsa. Szerintem ennek a csapatnak volt egy kialakult arculata 2004-től kezdődően, ami a sajátja volt és ami a sikereket hozta (kemény játékosok, vezérek, győztes mentalitás, sokszor durva és "bunker" foci, de trófeák és sikerek minden mennyiségben). Egy ideje már én ezt egyáltalán nem látom bennünk. Lampard idején mi voltunk a szerethető, fiatalos csapat, aki rendre a végén elbukik. A Tuchel-féle BL menetelés volt az üde színfolt, egyébként azóta csak elbukott kupadöntők, változó, sokszor szép (inkább nem), de sikertelen játék és fiatalított csapatok számolatlan elpuskázott meccse és helyzete jellemzi a csapatot. Azt látom magunkban jelenleg, amit régen az Arsenalban láttam a sok sérültjével, Wenger fiataljaival és az örök lúzerséggel és amin olyan jókat röhögtem anno.

Ez persze egy jelenlegi állapot és vélemény, nem mondom hogy ez nem változhat és muszáj haladni a korral és a rendszerekkel. Jó, hogy Boelhyék újítanának, más klubstruktúrát hoznának be, de ezt lehetett volna úgy is csinálni, mint mondjuk az Arsenal Artétával. Jól átgondoltan, lassú lépésekben, apró változtatásokkal. De ehelyett elefánt jött a porcelánboltba, mindenkit kirúgott mindent átalakított, a világ pénzét költötte el, lehetne sorolni: tényleg olyan mintha egy Fifa menedzser módban lennénk.

A podscastes dologhoz és az okoskodókhoz: Nem a mostani meccsekre gondoltam ott sem, hanem a folyamatokra. És igen, vannak olyan emberek, akik az itteni fórumozóknál sokkal jobban benne vannak a futballban, mert ezzel kelnek és fekszenek, ez a teljes állásuk. Lehet, hogy ha mindegyikük (finoman fogalmazva) kételyekkel fogadja Boelhy tevékenységét, akkor azon érdemes lehet elgondolkodni. Boelhy a 0-ra rakott a rulett asztalon. Beválhat 1-2, 3-4 vagy 5-6 is ebből a sok fiatalból, ezt majd az idő eldönti. De bukni is lehet, méghozzá óriásit ezzel a konstrukcióval és klubvezetési modellel.
Én itt ellentmondások tömkelegét látom, ami sokkal borúsabb összképet fest a jelenlegi helyzetről, mint ami szerintem inkább igaz. Az nyilvánvaló, hogy már nincsenek olyan vadállataink, mint Drogba, Essien, Ballack, etc., de én ebben nem látok akkora problémát. Változott a foci az elmúlt 15-20 évben és már nem nagyon vannak ilyen emberek. A legsikeresebb csapatok sem ilyenek, sőt ha vaddisznó csapatra gondolok, sokkal inkább jut eszembe egy Burnley vagy egy Fulham, mintsem egy trófeákat halmozó klub.

Az Arsenalnak 1(!!!) jó szezonja volt Wenger után, ez pedig a tavalyi, ami ugyan csak az én véleményem, de szerintem egy piszok nagy fluke volt és nyilván most már erősebbek, de még mindig nem reális bajnokesélyesek. Ha egy jó szezon négy év döglődés után elég ahhoz, hogy az egekig magasztaljuk a csapatot meg az Arteta-rendszert, akkor én azt kérném, hogy még ne hasonlitgassuk magunkat hozzájuk egy rossz szezon után. Továbbá az Arsenal sosem igazolt igazán tehetséges fiatalokat nagy pénzért, szóval itt sem látom a hasonlóságokat.

És végül podcastokat hallgatni meg más véleményeket olvasgatni oké, de nem kell nagyon mellre szivni. Nyilván, ha olyan vagy aki amikor mi nyertünk BL-t meg PL-t a rivális szurkolók orra alá dörgölted meg nagyzoltál, akkor most el kell viselned, hogy röhögnek rajtunk, mert nem állt még össze a rendszer, de ha akkor sem foglalkoztál mások véleményével, akkor szerintem most se tedd. Én szinte mindennap fenn vagyok Twitteren, de focihoz kapcsolódó dolgokat nem nagyon olvasok, mert az úgy nevezett Football Twitter-nél toxikusabb, dilettánsabb és haszontalanabb közeget még életemben nem láttam, de ez csak amolyan mentál-higéniás protipp :D
Ugye írásban nehéz árnyalni, ezért a mondatokból sokféle értelmezést ki lehet nyerni. :| A hozzászólásom magja/lényege az volt, hogy összességében én azt érzékelem, hogy a klub rossz irányba megy, mert egy identitásvesztésben/válságban szenved évek óta. Nem Costa vagy Ballack viselkedése hiányzik, hanem az a karakter/mentalitás, amit ők képviseltek. Ami manapság mondjuk meg van a Real középpályáján vagy a Citynél De Bruynéban, Haalandban, Rodriban. Ez nem hentes vaddisznókat jelent, hanem olyan karaktereket, akik 1-1-nél a West Ham ellen beverik a tizit. Persze, ez csak egy eset, de igenis ezek a momentumok kellenek ahhoz, hogy az a megfoghatatlan, leírhatatlan győztes-mentalitás megragadhatóvá váljon.

Az Arsenal példájában félig igazad van. Én csak annyit mondtam, hogy régen a szememben az Arsenal volt annak a példája, hogy hogyan lehet egy csapat a végletekig (néha szerethető) örök lúzer. Amit akkor éreztem náluk, azt most szerepcserében érzem magunkban. Ez egy full szubjektív érzés/ aspektus.

És végül igen, szeretek nagyzolni és szívatni embereket, de a jó értelemben: munkahelyen, baráti társaságban. Nem más fórumokra járkálok trollkodni, csak a focis közegemben éjjel nappal szívjuk egymás vérét kölcsönösen és a fent leírt identitásvesztés meg Boelhy ámokfutása miatt évek óta rám jár a rúd. A podcasteket meg nem szívom én mellre, csak egyszerűen érvéként használom fel azok véleményét, akiknek az a munkájuk, hogy a focit elemezzék. Ha finomat akarok főzni, egy teljes állású szakács videóját fogom megnézni, mert ért hozzá. Ugyanígy van ez a sport esetében is. Ez nem szolgai követést jelent, és a véleményük visszaböfögését, hanem egy kibővített tudásspektrumot.

Szerintem kongatni kell már a vészharangot, mert nagyon rossz irányba megyünk, de örülök, ha te hiszel ebben a projektben őszintén (remélem neked lesz igazad.)

Válasz küldése