Premier League

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6282
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Premier League

#3201 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Pityee írta: Mi van abban az esetben ha Aké nem akar visszatérni? Simán eltudom képzelni, hogy azzal, hogy el lett innen zavarva, megsértettük a becsületét és inkább igazolna másik csapatba. Bournemouthba szeretik őt, tisztelik, megbecsülik, itt pedig az idei szezonon kívül eddig mindig semmibe voltak nézve a fiatalok és elvoltak zavarva kölcsönbe.
Szerintem egyáltalán nem lett innen elzavarva, szimplán jobbnak látta a fejlődése érdekében, ha egy olyan csapatban pallérozódik, amelyet egy korábbi kölcsönidőszakból ismer és az rendszeres játéklehetőséget biztosít neki. Volt egy vakvágányra futott fél szezonja, mikor Conte visszarendelte szezon közben, de nem játszatta, azon kívül viszont töretlen a fejlődése és egy ideje már kulcsembernek számat.
Egyrészt nagyon jó pénzt kaptunk érte, másrészt a visszavásárlási opció is azt bizonyítja, hogy hosszútávon nem mondtunk le róla. Valószínűleg így 25 évesen lassan szeretne szintet lépni, ehhez pedig kiváló lehet egy olyan topcsapat, amelynél 16 éves kora óta nevelkedett.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6783
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Premier League

#3202 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Dante írta:Aké-t nem csak a kvalitásai miatt írogatjuk annyian. Ha valaki nézi a B'mouth meccseit és mellé statisztikákat, akkor egyértelművé válik, hogy mennyire függnek tőle. Ő a Ricardo Carvalho-féle hátvédek közé tartozik, nem túl magas, nem is igazán nagy darab, de nagyon magas a játékintelligenciája, technikás (ezért is bevethető több poszton is, bár CB-ként a legjobb) és nincsenek benne a hibák a játékában úgy, mint Chris-nek, Zouma-nak, Tomori-nak, vagy Rüdiger-nek. Emellett elég jól fejel és vércse, nehéz megverni 1:1-ben. A PL külföldi szakértői évek óta a legjobb védők közé sorolják a ligában - nem csak velünk hozták szóba, Pool-lal és a City-vel is rendre pletykálják, de magas a B'mouth által megszabott ár, 75 millió font.
És itt lenne a lényeg, a hírek szerint van rá opciós jogunk, nyomott/reális áron kerülhetne vissza. Vele talán (jobb) szervezettséget is igazolnánk.

Rüdiger-ről hasonló a véleményem, mint Hawaiinak és Kazonak, lenne olyan, akit szívesebben néznék nála, nem is igazán kedvelem, de amikor jó formában van ő is a legjobban teljesítő PL védők közé tartozik, persze mindig lesz nála jobb. (6.8 - 7.0+ whoscored átlag az előző években, ezzel európai szinten is a legjobb védők között)
Mi van abban az esetben ha Aké nem akar visszatérni? Simán eltudom képzelni, hogy azzal, hogy el lett innen zavarva, megsértettük a becsületét és inkább igazolna másik csapatba. Bournemouthba szeretik őt, tisztelik, megbecsülik, itt pedig az idei szezonon kívül eddig mindig semmibe voltak nézve a fiatalok és elvoltak zavarva kölcsönbe. Ráadásul most eltörölték a bant, amivel kapcsolatban érezheti azt Aké, hogy hiába jön majd ide, mert nem lesz fix kezdő Rüdi mellett, mert úgy is igazolunk egy TOP védőt. Egyébként abból tényleg nettó hülyeség levonni konzekvenciót, hogy a Dijk-Ligt duó mögött csak padozik. Ha így gondolkoznánk, akkor rengeteg védő nullás. Aké az elmúlt szezonokban nyújtott teljesítménye alapján erősítés lehetne, de ne felejtsük el, hogy ő is egy PL középcsapatban nyújtatja ezeket a teljesítményeket, ahogy Zouma is tette. Nyilván Aké intelligensebb, jobban érti a játékot, jobbnak tűnik az itteni fiatal védőinknél, de én azért óvatos lennék vele kapcsolatban, mert Zouma pl. fizikálisan és a fejpárbajok terén inkább hasonlít egy CB-re, még ha szegény eléggé buta. Simán benne van a pakliban, hogy ugyanúgy felsül Aké is és még egy Christensen/Zouma nem kell ide. Tehát én most nem kockáztatnék és védő terén a legfelsőbb polcról válogatnék, nem sajnálva a pénzt.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Premier League

#3203 Hozzászólás Szerző: Dante »

Aké-t nem csak a kvalitásai miatt írogatjuk annyian. Ha valaki nézi a B'mouth meccseit és mellé statisztikákat, akkor egyértelművé válik, hogy mennyire függnek tőle. Ő a Ricardo Carvalho-féle hátvédek közé tartozik, nem túl magas, nem is igazán nagy darab, de nagyon magas a játékintelligenciája, technikás (ezért is bevethető több poszton is, bár CB-ként a legjobb) és nincsenek benne a hibák a játékában úgy, mint Chris-nek, Zouma-nak, Tomori-nak, vagy Rüdiger-nek. Emellett elég jól fejel és vércse, nehéz megverni 1:1-ben. A PL külföldi szakértői évek óta a legjobb védők közé sorolják a ligában - nem csak velünk hozták szóba, Pool-lal és a City-vel is rendre pletykálják, de magas a B'mouth által megszabott ár, 75 millió font.
És itt lenne a lényeg, a hírek szerint van rá opciós jogunk, nyomott/reális áron kerülhetne vissza. Vele talán (jobb) szervezettséget is igazolnánk.

Rüdiger-ről hasonló a véleményem, mint Hawaiinak és Kazonak, lenne olyan, akit szívesebben néznék nála, nem is igazán kedvelem, de amikor jó formában van ő is a legjobban teljesítő PL védők közé tartozik, persze mindig lesz nála jobb. (6.8 - 7.0+ whoscored átlag az előző években, ezzel európai szinten is a legjobb védők között)

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Premier League

#3204 Hozzászólás Szerző: béla »

De Ligt bőven nem olyan magabiztos a Juvéban amúgy. Nem fekszik neki annyira, hogy minden egyes meccsen teljesíteni kéne, nem csak 5 meccsen az egész szezonban.

Aké meg képességeket tekintve valószínűleg semmivel nem jobb a két jómadárnál, viszont a magabiztosság megléte egy szintet simán tud emelni egy CB játékán. Nála ezzel nincs gond eddig, más kérdés, hogy nálunk lehet, hogy vele is ugyanaz lenne mint a dánnal meg a franciával.

paliczandras
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2012. május 13., vasárnap 18:10
Kedvenc játékos: lampard
Kedvenc exjátékos: ballack

Re: Premier League

#3205 Hozzászólás Szerző: paliczandras »

Igen ezt én is gyakran mondogatom most haveroknak, hogy megértük azt, hogy egy Rüdiger már hiányzik egy Chelsea-ből.

Igen nem egy top védő de a jelenlegi felhozatalból a legjobb. Kicsit Cahill érzet számomra egyébként.

Azt viszont nem tudom megérteni, hogy Tomori miért nem kezd ha egészséges. Mind Zouma, mind Chris nettó szívroham minden meccsen és rossz nézni ahogy dadog náluk a labda.

Ha igazolunk télen csak védőt érdemes és kizárólag minőségit, akár drágán is, még két Zappacostának nem sok értelme lenne.

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6282
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Premier League

#3206 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Mesti írta:Én nem tudom mit láttok Aké-ban, Bournemouthban kezdő, oké, szép...
Viszont szerintem Zouma és Chris is fix kezdő lenne ott.
Holland válogatottban lefőtt neki, VVD és De Ligt évekig együtt játszanak.

Szerintem Aké semmivel, vagy talán kicsivel jobb mint Chris és Zouma, nem gondolnám hozzájuk képest erősítésnek.

Én is azt mondom, hogy nem elég "csak" a jó teljesítmény, vezér kell hátra...akármennyiért.

De ki vezér, hol vannak már ilyenek, mint Terry, Ramos, Rio, most VVD?
A tök kiveszett a footballból.
Nézd meg a hétvégi meccsüket, hogy Aké elvesztése után mit műveltek a többiek. Valószínűleg kezdő lenne a dán és a francia is, ettől még miből gondolod, hogy ugyanolyan jó teljesítmény is hoznának, mint Aké?

A holland válogatottban pedig egy de Vrij is a kispadot koptatja az említett duó mögött, arról már nem szerencsétlen Aké tehet, hogy nem 4 évvel korábban született, mikor bohócokkal volt tele a teljes nemzeti tizenegy. A világ jelenlegi legjobb- és a világ jelenlegi legjobb U21-es védőklasszisáról beszélgetünk, akik mögött lefőtt neki a kávé. Azt hiszem elég sokaknak lefőne még rajta kívül...

Aké egy jó upgrage lenne a jelenlegi állományhoz képest, BL-győztesek nem leszünk tőle valóban, ettől még erősítés lenne a hátsó szekcióba.
6+8+5+4+1+1+2+1

Mesti
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2010. szeptember 15., szerda 21:29
Kedvenc játékos: Drogba
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Premier League

#3207 Hozzászólás Szerző: Mesti »

Én nem tudom mit láttok Aké-ban, Bournemouthban kezdő, oké, szép...
Viszont szerintem Zouma és Chris is fix kezdő lenne ott.
Holland válogatottban lefőtt neki, VVD és De Ligt évekig együtt játszanak.

Szerintem Aké semmivel, vagy talán kicsivel jobb mint Chris és Zouma, nem gondolnám hozzájuk képest erősítésnek.

Én is azt mondom, hogy nem elég "csak" a jó teljesítmény, vezér kell hátra...akármennyiért.

De ki vezér, hol vannak már ilyenek, mint Terry, Ramos, Rio, most VVD?
A tök kiveszett a footballból.

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6282
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Premier League

#3208 Hozzászólás Szerző: Szabi »

vigh92 írta:http://m.nemzetisport.hu/angol_labdarug ... al-2736799

Vicc ez az ember....télen/nyáron biztos megint meg kell erősíteni a csapatot, hisz bitang gyenge :D
Talán nem Fernandinho-t kellene CB-ben nyomatni állandóan (mikor Stones és Otamendi is egészséges) és akkor nem kapnának meccsenként két gólt.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6282
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Premier League

#3209 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Hawaii írta:
Bandi írta:
James Lee írta:Tekintve hogy milyen középszerűség uralkodik jelenleg hátul, Lamps helyében lépnék egy merészet, és legalább a padra leültetném Guehi-t. Amikor játszott, szvsz a korához képest jól nyomta. Jelenleg úgy látom, semmit nem jelent Zouma és Chris Guehihez képest nagyobb tapasztala, ami indokolná a folyamatos játszatásukat.
Jót tenne mindkettőnek egy kis pihenő távol még a padtól is, legyen alkalom és idő átgondolni a faszságaikat. Ha meg tényleg ez a max szint, nincs miről beszélni.
Ha minden igaz Rüdiger már pár napja a csapattal edz, nagyon sokat segítene ha gyorsan jó formába tudna lendülni, a jó teljesítménye az aktuálisan mellette játszó társára is pozitív hatással lehet.
Sokan itt messiásként tekintetek Rüdiger visszatérésére, azonban mindenkit emlékeztetnék, hogy 8 hónapot hagyott ki, s ezalatt annyi műtéten esett át, hogy már szerintem ő sem tartja már számon. Szóval nem akarok vészmadárkodni, de ennyi műtét és rehab után nagyon minimális esélyt látok rá, hogy ő lesz a hosszútávú megoldás a védelemben, talán némi upgrade lesz Zoumahoz képest. Igazándiból az én elvárásaim vele szemben nem túl nagyok, mondjuk engem a sérülése előtt sem győzött meg, bár ez valószínűleg azért van, mert borzasztóan egydimenziós játékosnak tartom. Lehet, hogy egyedül leszek a véleményemmel, de amolyan "vakok közt a félszemű a király" érzésem volt vele kapcsolatban mindig is, s ez a hosszú kihagyás meg aligha fog ezen változtatni. Mindenesetre remélem, rám cáfol és megoldja az egyik kh posztot a következő 5+ évre...
Szerintem senki sem sorolja őt a klasszis CB-k sorába, a legfelső polcra, viszont a "vakok közt a félszemű a király" hasonlat is némileg erős véleményem szerint. Én második vonalasnak mondanám, aki ugyan nem elit, mint Van Dijk, Koulibaly vagy Laporte, de ugyanakkor egy megbízható, hasznos, minőségi játékos, akit lehet pótolni a piacról, de annyira nem egyszerű feladat és aki nem utolsó sorban a társakat is leteremti szívfájdalom nélkül, nem úgy mint a jelenlegi belső védőink.

Egyébként egész karrierjét a sérülések jellemzik sajnos, a jelenlegi kihagyása előtt is már műtétek sora állt a kórlapján még a stuttgarti és római időszakából, nem egy komolyabb sérülése volt már. A 2016-os EB előtt szakadt el a térdszalagja, pedig akkor kb. nyílt titok volt, hogy a kontinenstorna után érkezik hozzánk. Ebből lett ugye az, hogy vártunk egy évet és csak '17 nyarán igazoltuk le emiatt.

Eddig a sérülések, műtétek nem törték meg egyszer sem, szóval emiatt én nem aggódok, hogy ez kihatással lesz a teljesítményére. Hosszútávon persze már kérdéses a dolog, de ezen kár egyelőre elmélkedni.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1568
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#3210 Hozzászólás Szerző: James Lee »

vigh92 írta:http://m.nemzetisport.hu/angol_labdarug ... al-2736799

Vicc ez az ember....télen/nyáron biztos megint meg kell erősíteni a csapatot, hisz bitang gyenge :D

Mindjárt megsajnálom... :lol:
Szegénykének a hozott anyagból kell dolgozni.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4823
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Premier League

#3211 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Pityee írta:Ha Rüdi mellé hozunk egy top CB-t, akkor Rüdi teljesítménye is látványosan javulni fog és sokkal kevesebb hibája fog feltűnni.
Ezt az érvet kb. bármelyik védőnk, de még Kepára is rá lehet húzni...

Avatar
vigh92
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2009. február 8., vasárnap 13:24
Kedvenc játékos: lampard
Tartózkodási hely: Nagyszalonta

Re: Premier League

#3212 Hozzászólás Szerző: vigh92 »

http://m.nemzetisport.hu/angol_labdarug ... al-2736799" onclick="window.open(this.href);return false;

Vicc ez az ember....télen/nyáron biztos megint meg kell erősíteni a csapatot, hisz bitang gyenge :D

Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1568
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#3213 Hozzászólás Szerző: James Lee »

Bandi írta:
Hawaii írta:
Bandi írta: Ha minden igaz Rüdiger már pár napja a csapattal edz, nagyon sokat segítene ha gyorsan jó formába tudna lendülni, a jó teljesítménye az aktuálisan mellette játszó társára is pozitív hatással lehet.
Sokan itt messiásként tekintetek Rüdiger visszatérésére, azonban mindenkit emlékeztetnék, hogy 8 hónapot hagyott ki, s ezalatt annyi műtéten esett át, hogy már szerintem ő sem tartja már számon. Szóval nem akarok vészmadárkodni, de ennyi műtét és rehab után nagyon minimális esélyt látok rá, hogy ő lesz a hosszútávú megoldás a védelemben, talán némi upgrade lesz Zoumahoz képest. Igazándiból az én elvárásaim vele szemben nem túl nagyok, mondjuk engem a sérülése előtt sem győzött meg, bár ez valószínűleg azért van, mert borzasztóan egydimenziós játékosnak tartom. Lehet, hogy egyedül leszek a véleményemmel, de amolyan "vakok közt a félszemű a király" érzésem volt vele kapcsolatban mindig is, s ez a hosszú kihagyás meg aligha fog ezen változtatni. Mindenesetre remélem, rám cáfol és megoldja az egyik kh posztot a következő 5+ évre...
Nyilván én sem várom hogy ligaelit lesz a védelmünk ha visszatér, de jelenleg ő a legjobb esélyünk a védelem javítására. Én Aké-ban sem látom azt a klasszist, aki hosszútávon megoldaná a gondjainkat és hirtelen nem is tudnék senkit mondani aki mozdítható lenne januárban és komoly előrelépés lenne a jelenlegi felhozatalhoz képest.
Nem véletlenül nem azt mondtam, hogy na majd Rüdi alászállásával megoldódik, vagy jelentősen zsugorodik a védőkérdés. Ezt túlságosan egydimenziós hozzáállásnak tartom, nem akarok senkit megbántani. Egészen biztos, hogy marha nehéz lesz neki visszarázódni, nem szabad ennyire erre hagyatkozni.
Az igazság az, hogy szerintem ez az élet apró öröme, legalább tudunk kísérletezni hátul, a jelenlegi helyzetnél rosszabbat nem nagyon tudok elképzelni. Ezért sem tartom elvetendő ötletnek Guehi hadba küldését.
Aké szvsz ha nem is klasszis (nyilván nem az), olyan minőségi ugrás lenne Zoumához és Chrishez képest, hogy arra nincsenek jelzők. Mondom ezt úgy, hogy mindkettőjüket kedvelem, de amit művelnek, botrány. No meg persze egy top CB is kell, de ezt gondolom nem is kell különösebben ecsetelni.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6783
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Premier League

#3214 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Hawaii írta:Sokan itt messiásként tekintetek Rüdiger visszatérésére, azonban mindenkit emlékeztetnék, hogy 8 hónapot hagyott ki, s ezalatt annyi műtéten esett át, hogy már szerintem ő sem tartja már számon. Szóval nem akarok vészmadárkodni, de ennyi műtét és rehab után nagyon minimális esélyt látok rá, hogy ő lesz a hosszútávú megoldás a védelemben, talán némi upgrade lesz Zoumahoz képest. Igazándiból az én elvárásaim vele szemben nem túl nagyok, mondjuk engem a sérülése előtt sem győzött meg, bár ez valószínűleg azért van, mert borzasztóan egydimenziós játékosnak tartom. Lehet, hogy egyedül leszek a véleményemmel, de amolyan "vakok közt a félszemű a király" érzésem volt vele kapcsolatban mindig is, s ez a hosszú kihagyás meg aligha fog ezen változtatni. Mindenesetre remélem, rám cáfol és megoldja az egyik kh posztot a következő 5+ évre...
Ha Rüdi mellé hozunk egy top CB-t, akkor Rüdi teljesítménye is látványosan javulni fog és sokkal kevesebb hibája fog feltűnni.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Bandi
Hozzászólások: 2728
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Premier League

#3215 Hozzászólás Szerző: Bandi »

Hawaii írta:
Bandi írta: Ha minden igaz Rüdiger már pár napja a csapattal edz, nagyon sokat segítene ha gyorsan jó formába tudna lendülni, a jó teljesítménye az aktuálisan mellette játszó társára is pozitív hatással lehet.
Sokan itt messiásként tekintetek Rüdiger visszatérésére, azonban mindenkit emlékeztetnék, hogy 8 hónapot hagyott ki, s ezalatt annyi műtéten esett át, hogy már szerintem ő sem tartja már számon. Szóval nem akarok vészmadárkodni, de ennyi műtét és rehab után nagyon minimális esélyt látok rá, hogy ő lesz a hosszútávú megoldás a védelemben, talán némi upgrade lesz Zoumahoz képest. Igazándiból az én elvárásaim vele szemben nem túl nagyok, mondjuk engem a sérülése előtt sem győzött meg, bár ez valószínűleg azért van, mert borzasztóan egydimenziós játékosnak tartom. Lehet, hogy egyedül leszek a véleményemmel, de amolyan "vakok közt a félszemű a király" érzésem volt vele kapcsolatban mindig is, s ez a hosszú kihagyás meg aligha fog ezen változtatni. Mindenesetre remélem, rám cáfol és megoldja az egyik kh posztot a következő 5+ évre...
Nyilván én sem várom hogy ligaelit lesz a védelmünk ha visszatér, de jelenleg ő a legjobb esélyünk a védelem javítására. Én Aké-ban sem látom azt a klasszist, aki hosszútávon megoldaná a gondjainkat és hirtelen nem is tudnék senkit mondani aki mozdítható lenne januárban és komoly előrelépés lenne a jelenlegi felhozatalhoz képest.

Avatar
Norbertoo
Hozzászólások: 1882
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 23:46
Kedvenc játékos: Timo Werner
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard
Tartózkodási hely: Dánia

Re: Premier League

#3216 Hozzászólás Szerző: Norbertoo »

kazomester írta:
Norbertoo írta:"Bármikor találunk rá upgradet"
Mikor volt a klub alkalmazásában utoljára igazán klasszis védő?
Az, hogy az átigazolásokat dilettáns módjára vezényelték az utóbbi években, még nem jelenti azt, hogy nincsenek minőségi védők a piacon. Most megváltozhatnak a dolgok, csak akarni kell.
Én ezt értem. Minőségi védőt eddig voltak a piacon, és ez után is lesznek. Arra viszont nincs garancia, hogy a csapat háza táján bármiféle változás lenne.
Persze én nem akarom senkinek sem elvenni a kedvét, de meg lennék lepve, hogyha most jönne egy VDV-szerű biznisz.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Premier League

#3217 Hozzászólás Szerző: Dante »

Szabi írta:...
Szerencsére a lényeges témában egyetértünk, idén azok közül, akik bizonyíthattak Tomori az egyetlen, akivel érdemes számolni.

Egyébként - ahogy írtam korábban - én mindkettőjüket kedvelem. Részben azért, mert mindkettőt a mi kutyánk kölykének veszem, meg ha nem is teljesen igaz, másrészről pedig a karrierjük elején nyújtott teljesítményük miatt.

Zouma-témához: a kölcsönök alatt máshogy játszott, valószínűleg nehezebben bírkózik meg az itteni nyomással, fele olyan határozott sincs, mint tavaly, de a korábbi teljesítménye sem lenne megoldás idén, ez nyilvánvaló számomra is.
Abban viszont nem értek egyet, hogy a sérülése előtt csak a kontextus miatt volt emlékezetes a játéka. Christensen és Zouma lába is megremeg a labda fölött, mindkettő egy zsák szerencsétlenség - főleg egymás pártjaként. Ha a dánban még meg is van az esély, hogy az önbizalmát visszanyerje (?) sosem lesz elég erős fizikálisan. Mindkettőnek olyan hendikepje van, amit nem tud fejleszteni és ezek mellett nem elég koncentráltak.

Remélem, hogy Aké sérülése nem súlyos és már télen leigazoljuk, bár így elég lutri ez a történet is.

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4610
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Premier League

#3218 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Norbertoo írta:"Bármikor találunk rá upgradet"
Mikor volt a klub alkalmazásában utoljára igazán klasszis védő?
Az, hogy az átigazolásokat dilettáns módjára vezényelték az utóbbi években, még nem jelenti azt, hogy nincsenek minőségi védők a piacon. Most megváltozhatnak a dolgok, csak akarni kell.

Avatar
Norbertoo
Hozzászólások: 1882
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 23:46
Kedvenc játékos: Timo Werner
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard
Tartózkodási hely: Dánia

Re: Premier League

#3219 Hozzászólás Szerző: Norbertoo »

kazomester írta:
Hawaii írta:Sokan itt messiásként tekintetek Rüdiger visszatérésére, azonban mindenkit emlékeztetnék, hogy 8 hónapot hagyott ki, s ezalatt 82 millió műtéten esett át. Szóval nem akarok vészmadárkodni, de ennyi műtét és rehab után nagyon minimális esélyt látok rá, hogy ő lesz a hosszútávú megoldás a védelemben, talán némi upgrade lesz Zoumahoz képest. Igazándiból az én elvárásaim vele szemben nem túl nagyok, mondjuk engem a sérülése előtt sem győzött meg, bár ez valószínűleg azért van, mert borzasztóan egydimenziós játékosnak tartom. Lehet, hogy egyedül leszek a véleményemmel, de amolyan "vakok közt a félszemű a király" érzésem volt vele kapcsolatban mindig is, s ez a hosszú kihagyás meg aligha fog ezen változtatni. Mindenesetre remélem, rám cáfol és megoldja az egyik kh posztot a következő 5+ évre...
Ugyanezt mondtam már több alkalommal is mikor a cb pozícióról ment a vita, csak nem ennyire kifejtve :) Rudi egy közepesen jó védő, bármikor találunk rá upgradet.
"Bármikor találunk rá upgradet"
Mikor volt a klub alkalmazásában utoljára igazán klasszis védő?

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4610
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Premier League

#3220 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Hawaii írta:Sokan itt messiásként tekintetek Rüdiger visszatérésére, azonban mindenkit emlékeztetnék, hogy 8 hónapot hagyott ki, s ezalatt 82 millió műtéten esett át. Szóval nem akarok vészmadárkodni, de ennyi műtét és rehab után nagyon minimális esélyt látok rá, hogy ő lesz a hosszútávú megoldás a védelemben, talán némi upgrade lesz Zoumahoz képest. Igazándiból az én elvárásaim vele szemben nem túl nagyok, mondjuk engem a sérülése előtt sem győzött meg, bár ez valószínűleg azért van, mert borzasztóan egydimenziós játékosnak tartom. Lehet, hogy egyedül leszek a véleményemmel, de amolyan "vakok közt a félszemű a király" érzésem volt vele kapcsolatban mindig is, s ez a hosszú kihagyás meg aligha fog ezen változtatni. Mindenesetre remélem, rám cáfol és megoldja az egyik kh posztot a következő 5+ évre...
Ugyanezt mondtam már több alkalommal is mikor a cb pozícióról ment a vita, csak nem ennyire kifejtve :) Rudi egy közepesen jó védő, bármikor találunk rá upgradet.

Válasz küldése