Filmek

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3910
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Filmek

#101 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

andrewm93 írta:többször is említik a filmben, hogy Rey-ben nagyon erős potenciál van, a vallatásnál is visszafele sült el a dolog.
Pont ez a vicc. Anakin kiválasztott létére kb 10 évet tanult a jediakadémián, Rey pedig, ahogy kezdi felfedezni a benne rejlő erőt, egyből megtanul bánni a fénykarddal. Itt a forgatókönyv szvsz komoly időzavarban szenved, mert amire a legtöbb jedinek évekre van szüksége, hogy elsajátítsa, azt Rey megtanulja pár óra alatt, és jóformán mindenféle előképzettség nélkül kis híján lenyomja Kylot. Azért ez szerintem gáz, még akkor is, ha Reyben nagyon erős potenciál van.

Avatar
andrewm93
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2011. február 19., szombat 20:00
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Győr

Re: Filmek

#102 Hozzászólás Szerző: andrewm93 »

Nem Sith, de a nevét leszámítva egy az egyben ugyanaz, most Ren lovagjainak hívják őket.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6481
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Filmek

#103 Hozzászólás Szerző: Dante »

almos írta:Amúgy nem kötekedésből, de Kylo Ren nem sith.
S
P
O
I
L
E
R
Szerintem valahol Grievous és Dooku között van. Előbbi csak kardozni tudott, utóbbi meg dark jedi-ből már inkább a sith felé hajlott.

Avatar
almos
Tippverseny győztese 2014/15
Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 2530
Csatlakozott: 2009. január 16., péntek 19:32
Kedvenc játékos: Juan Mata
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Szeged, néha Szerbia

Re: Filmek

#104 Hozzászólás Szerző: almos »

Amúgy nem kötekedésből, de Kylo Ren nem sith.
LAMPARD#8

Avatar
andrewm93
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2011. február 19., szombat 20:00
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Győr

Re: Filmek

#105 Hozzászólás Szerző: andrewm93 »

1) Leia pontosan tudta, hogy ha Han beszél vele, akkor ez két módon végződhet: vagy meghal Han, vagy hazahozza Kylot. Szóval Hanra bízta a döntést, aki végül meghalt, és Leia nem tehetett semmit sem.
2) Csak megsebezte Kylot, szóval a következő részre már semmi baja nem lesz. Amúgy nekem azért kicsit furcsa volt, hogy egy képzetlen jedi ilyen könnyedén elbánt Kyloval, akit elvileg Sidious mestere képzett ki.
1) Nem hiszem, hogy igaz ez a teória, aztán majd kiderül. Tervezem, hogy elmegyek mégegyszer a filmre, mert sok minden kimaradt első nézésre, elvileg voltak múltbeli és jelenbeli és jövőbeli dolgok is amikor Rey megérinti a kardot, de szerintem Kylo a következő részre egy abszolút Sith lesz.
2) Chewie meglőtte Kylo oldalát, majd miután Finnel harcolt elkövette azt a hibát, hogy játszott vele (többször is csak elhajolt a csapások elől és simán levághatta volna amíg háttal volt neki), és egy vágást kapott a kezére, ha megnézed utána már nem szórakozott, hamar lerendezte Finnt. Reynek már viszonylag könnyebb dolga volt, Kylo már több sebből vérzett, így nem volt fura, hogy lerendezte, többször is említik a filmben, hogy Rey-ben nagyon erős potenciál van, a vallatásnál is visszafele sült el a dolog.

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Filmek

#106 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Hawaii írta:
marknagy írta: SPOILER:
Ez egy hatalmas bullshit. Ha ez igy lenne, akkor nem is kell figyelembe venni a regi trilogiat.
1) A sotet oldal nem erosebb mint a jó. Luke az 5. reszben megkerdezi Yodat hogy a sotet oldal erosebb, valasz: nem, csak könnyebben jarhato.
2) Windu kinyirta volna a Sith nagyurt, ha nem jön Anakin
3) Maga az Uralkodo is elismerte hogy Luke veszelyes rajuk, Darth Vader is mondta hogy le tudja gyozni, sot a 6. Reszben Luke mar erosebb volt az apjanal pedig ő a jó oldalrol jött
1) Yoda ezt mondja, Sidious meg azt, hogy a sötét oldal olyanokat tud, amelyekről a jedik álmodni sem mernek (pl halhatatlanság). Az első részben Maullal szemben Obi-Wan és Qui-Gon is alulmaradt, Obi-Wannak is csak némi fortéllyal sikerült legyőznie a legvégén, de nyers erőben alulmaradt ettől függetlenül. Dookut szintén nem bírta legyőzni Obi-Wan és Anakin együtt sem a 2. részben, de itt még Yodanál is erősebbnek bizonyult Dooku. Meg is jegyzi Yoda, hogy nagyon sokat erősödött, amióta már sith, ergó itt Yoda elismeri, hogy a sithek erősebbek. A 3. részben aztán Anakin legyőzi Dookut, bár itt egyes források szerint Palpatine irányította az eseményeket a háttérből, és itt már Anakin is félig-meddig sith (még, ha ő ekkor nem is tud róla), hiszen itt már a harag, a düh és a bosszúvágy vezérli. Szóval a sötét oldal mind a 6 részben sokkal erősebb hatalom benyomását kelti.
2) Nem tudta volna megölni. Sidious direkt hozta magát ilyen helyzetbe, hogy Anakin ölje meg Windut, ezáltal megszülethessen Dath Vader, akinek így már nem volt lehetősége visszakozni, és kénytelen volt elkötelezni magát a sötét oldal mellett.
3) Ezt azért szerintem ilyen egyértelműen nem lehet kijelenteni. A legutolsó párbajukban már Luke erősebb volt Vadernél, de Sidiousra semmiképp sem jelentett veszélyt. Az uralkodót egyedül Vader tudta legyőzni, mivel ő volt a kiválasztott, szóval Sidousnak nem Luketól kellett félnie, hanem pont Vadertől.
1) Inkább csak nem akarnak erről álmodni, mert ez önzőség és nem tanítják (bár Qui-Gon rájön, és az eredetiben is Yoda, Obi-Wan és Anakin szellemként megjelennek). Az igaz, hogy ezt mondta Yoda, de azt is mondta neki nevetve, hogy van még mit tanulnod. Én úgy mondanám egy bizonyos szintig hamarabb lehet fejlődni a sötét oldalon (könnyebb haragból, gyűlöletből meg félelemből harcolni), de az sem véletlen, hogy azt is mondta hogy sokan csalódtak már az erő sötét oldalában.
Az a cselekedet tényleg sith-es volt, de jediként tette, Obi-Wan se lepődött meg, hogy megölte, valószínűleg ő is megtette volna (érdekes, hogy akárkit megölhet egy jedi, pl Windu a fejvadászt levágja, de amikor egy sithről van szó akkor azt nem lehet csak úgy megtenni).
3) Nem volt nála a fénykard, így nem is tudott vele harcolni, de haz az apjánál erősebb volt szerintem ő is megtudta tenni, de így írták meg a történetet, hogy Anakin visszatérjen.
Hawaii írta:
marknagy írta:Szoval amit osszehordtak ebben a posztban az eleg nagy hulyesegnek hangzik, mert ha tenyleg megjatsszak az egeszet akkor:
1) Tegyuk fel hogy Han is belemegy hogy megoljek, nyilvan ezt Leia nem hagyna
2) Rey miert vagta Kylo vegtagjait? Mert olyan jo baratok? Es Fint miert is kellett majdnem megolni?
1) Leia pontosan tudta, hogy ha Han beszél vele, akkor ez két módon végződhet: vagy meghal Han, vagy hazahozza Kylot. Szóval Hanra bízta a döntést, aki végül meghalt, és Leia nem tehetett semmit sem.
2) Csak megsebezte Kylot, szóval a következő részre már semmi baja nem lesz. Amúgy nekem azért kicsit furcsa volt, hogy egy képzetlen jedi ilyen könnyedén elbánt Kyloval, akit elvileg Sidious mestere képzett ki.
1) Igaz, bár ilyen morbid dologba akkor sem menne bele egy apa meg a fia se, ha az tényleg szereti őt.
2) Szerintem ő is félig gép lesz, mint a nagy előd. Na az nekem is furcsa volt, bár ez szerintem nem azért volt mert hagyta, hanem egy rosszul megírt forgatókönyv miatt.
We are the famous, the famous Chelsea!

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3910
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Filmek

#107 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

marknagy írta: SPOILER:
Ez egy hatalmas bullshit. Ha ez igy lenne, akkor nem is kell figyelembe venni a regi trilogiat.
1) A sotet oldal nem erosebb mint a jó. Luke az 5. reszben megkerdezi Yodat hogy a sotet oldal erosebb, valasz: nem, csak könnyebben jarhato.
2) Windu kinyirta volna a Sith nagyurt, ha nem jön Anakin
3) Maga az Uralkodo is elismerte hogy Luke veszelyes rajuk, Darth Vader is mondta hogy le tudja gyozni, sot a 6. Reszben Luke mar erosebb volt az apjanal pedig ő a jó oldalrol jött
1) Yoda ezt mondja, Sidious meg azt, hogy a sötét oldal olyanokat tud, amelyekről a jedik álmodni sem mernek (pl halhatatlanság). Az első részben Maullal szemben Obi-Wan és Qui-Gon is alulmaradt, Obi-Wannak is csak némi fortéllyal sikerült legyőznie a legvégén, de nyers erőben alulmaradt ettől függetlenül. Dookut szintén nem bírta legyőzni Obi-Wan és Anakin együtt sem a 2. részben, de itt még Yodanál is erősebbnek bizonyult Dooku. Meg is jegyzi Yoda, hogy nagyon sokat erősödött, amióta már sith, ergó itt Yoda elismeri, hogy a sithek erősebbek. A 3. részben aztán Anakin legyőzi Dookut, bár itt egyes források szerint Palpatine irányította az eseményeket a háttérből, és itt már Anakin is félig-meddig sith (még, ha ő ekkor nem is tud róla), hiszen itt már a harag, a düh és a bosszúvágy vezérli. Szóval a sötét oldal mind a 6 részben sokkal erősebb hatalom benyomását kelti.
2) Nem tudta volna megölni. Sidious direkt hozta magát ilyen helyzetbe, hogy Anakin ölje meg Windut, ezáltal megszülethessen Dath Vader, akinek így már nem volt lehetősége visszakozni, és kénytelen volt elkötelezni magát a sötét oldal mellett.
3) Ezt azért szerintem ilyen egyértelműen nem lehet kijelenteni. A legutolsó párbajukban már Luke erősebb volt Vadernél, de Sidiousra semmiképp sem jelentett veszélyt. Az uralkodót egyedül Vader tudta legyőzni, mivel ő volt a kiválasztott, szóval Sidousnak nem Luketól kellett félnie, hanem pont Vadertől.
marknagy írta:Szoval amit osszehordtak ebben a posztban az eleg nagy hulyesegnek hangzik, mert ha tenyleg megjatsszak az egeszet akkor:
1) Tegyuk fel hogy Han is belemegy hogy megoljek, nyilvan ezt Leia nem hagyna
2) Rey miert vagta Kylo vegtagjait? Mert olyan jo baratok? Es Fint miert is kellett majdnem megolni?
1) Leia pontosan tudta, hogy ha Han beszél vele, akkor ez két módon végződhet: vagy meghal Han, vagy hazahozza Kylot. Szóval Hanra bízta a döntést, aki végül meghalt, és Leia nem tehetett semmit sem.
2) Csak megsebezte Kylot, szóval a következő részre már semmi baja nem lesz. Amúgy nekem azért kicsit furcsa volt, hogy egy képzetlen jedi ilyen könnyedén elbánt Kyloval, akit elvileg Sidious mestere képzett ki.

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Filmek

#108 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Hawaii írta:Érdekes felvetés a Star Wars VII. kapcsán:
(SPOILER)
http://blog.premierek.hu/2015/12/30/egy ... star-wars/
SPOILER:
Ez egy hatalmas bullshit. Ha ez igy lenne, akkor nem is kell figyelembe venni a regi trilogiat.
1) A sotet oldal nem erosebb mint a jó. Luke az 5. reszben megkerdezi Yodat hogy a sotet oldal erosebb, valasz: nem, csak könnyebben jarhato.
2) Windu kinyirta volna a Sith nagyurt, ha nem jön Anakin
3) Maga az Uralkodo is elismerte hogy Luke veszelyes rajuk, Darth Vader is mondta hogy le tudja gyozni, sot a 6. Reszben Luke mar erosebb volt az apjanal pedig ő a jó oldalrol jött

Szoval amit osszehordtak ebben a posztban az eleg nagy hulyesegnek hangzik, mert ha tenyleg megjatsszak az egeszet akkor:
1) Tegyuk fel hogy Han is belemegy hogy megoljek, nyilvan ezt Leia nem hagyna
2) Rey miert vagta Kylo vegtagjait? Mert olyan jo baratok? Es Fint miert is kellett majdnem megolni?

Nem kell menteni a filmet, nyilvan a legkezenfekvobb megoldashoz nyultak es tulnosztalgiaztak az egeszet, de legalabb a profit az nagy lesz.
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
andrewm93
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2011. február 19., szombat 20:00
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Győr

Re: Filmek

#109 Hozzászólás Szerző: andrewm93 »

Chester írta:Inkább így írom, aki már látta a filmet majd kijelöli.
Star Wars VII. SPOILERES TARTALOM írta:Mindenki ki van akadva Kylotól. Én is szakadtam a röhögéstől amikor megláttam a vásznon, és akkor is, amikor Rey-jel nyomták az elmeháborút. Ugyanakkor, kikből lesz a legnagyobb pszichopata tömeggyilkos, ha nem a kisebbségi komplexusos emberekből? :D Ez még csak egy rész volt egy trilógiából, ráadásul a legelső, várjunk Kylo megítélésével a harmadik részig. :) Ezt még azelőtt írtam, hogy elolvastam a linkelt cikket, lehet pont erről is van szó benne, csak le akartam írni, mert idegesített már ez a hiszti. :D
SPOILER
Kyloval nekem sem volt bajom. Abszolút hibátlanul hozta a vívódó magába forduló karaktert, engem nem idegesített sem a kinézete, meg szerintem hisztisnek sem volt hisztis. Nagy fejlődésen ment át a karaktere, most hogy miután megölte az apját, Snook is kiadta a parancsot, hogy gyűjtsék be, hogy befejezzék a kiképzését, semmi baj nem volt azzal, hogy nem egy Vaderként kezdte, hanem egy fiatallal, aki még mindig küzd a világos oldallal. Voltak dolgok amik nem tetszettek nekem, de a színészek nem tartoztak ide. Kylo, Finn, és Rey is utcalány jók voltak, Daisy Ridley meg már most a fanok kedvenc Disney hercegnője lett :lol:

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Filmek

#110 Hozzászólás Szerző: Chester »

Inkább így írom, aki már látta a filmet majd kijelöli.
Star Wars VII. SPOILERES TARTALOM írta:Mindenki ki van akadva Kylotól. Én is szakadtam a röhögéstől amikor megláttam a vásznon, és akkor is, amikor Rey-jel nyomták az elmeháborút. Ugyanakkor, kikből lesz a legnagyobb pszichopata tömeggyilkos, ha nem a kisebbségi komplexusos emberekből? :D Ez még csak egy rész volt egy trilógiából, ráadásul a legelső, várjunk Kylo megítélésével a harmadik részig. :) Ezt még azelőtt írtam, hogy elolvastam a linkelt cikket, lehet pont erről is van szó benne, csak le akartam írni, mert idegesített már ez a hiszti. :D

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3910
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Filmek

#111 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

Érdekes felvetés a Star Wars VII. kapcsán:
(SPOILER)
http://blog.premierek.hu/2015/12/30/egy ... star-wars/

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Filmek

#112 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Egyik legjobb film amit valaha láttam: http://www.imdb.com/title/tt0120731/?ref_=nv_wl_img_1" onclick="window.open(this.href);return false;
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6481
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Filmek

#113 Hozzászólás Szerző: Dante »

6 resz jon. 2020ig be vagyunk táblázva.

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6983
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmek

#114 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

béla írta:
kecske01 írta:Jézusom....még 4 év :shock:
Még 4 év micsoda? :D
2017 májusban jön a következő,nem? :D
Úgy értem amire véget ér a sorozat :D

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Filmek

#115 Hozzászólás Szerző: béla »

kecske01 írta:Jézusom....még 4 év :shock:
Még 4 év micsoda? :D
2017 májusban jön a következő,nem? :D

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6983
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmek

#116 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Jézusom....még 4 év :shock:

Avatar
kiskacsa08
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2008. december 11., csütörtök 22:47
Kedvenc exjátékos: Petr Cech
Tartózkodási hely: Pápa, Veszprém

Re: Filmek

#117 Hozzászólás Szerző: kiskacsa08 »

Chester írta:Azt lehet tudni, hogy mikor jön ki a következő rész? :D
Kép
Chelsea FC - Making history, not living off it.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Filmek

#118 Hozzászólás Szerző: Chester »

Azt lehet tudni, hogy mikor jön ki a következő rész? :D

Avatar
kiskacsa08
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2008. december 11., csütörtök 22:47
Kedvenc exjátékos: Petr Cech
Tartózkodási hely: Pápa, Veszprém

Re: Filmek

#119 Hozzászólás Szerző: kiskacsa08 »

Chester írta:APRÓ SPOILER
Ez a gólem nagyúr meg remélem csak a hologram miatt óriás, az nagyon gagyi lenne, ha Piton után Voldemort és Hagrid szerelemgyerekét is behoznák a SW univerzumba. :D
SPOILER

Nyugi, csak a hologram miatt nagy, ez is kifejezi a hatalmát. Lásd: https://youtu.be/JaBlw1gNWdg" onclick="window.open(this.href);return false;
Az igazi kérdés az, hogy ki is ez a Snoke? A legfelkapottabb teória szerint Darth Plagueis (aka. Palpatine mestere) az. Egyébként ez eléggé beleillene a képbe, de Disney-ék ki tudja mit hoznak ki belőle. (Ha nem rémlene Plagueis, akkor kis frissítő az EP3-ból: https://youtu.be/05dT34hGRdg" onclick="window.open(this.href);return false; )
Chelsea FC - Making history, not living off it.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Filmek

#120 Hozzászólás Szerző: Chester »

Végre nem kell kerülgetnem a spoilereket, most értem haza a moziból. :D

Mivel éjjeli vetítés volt, így nem voltak annyian, de a többségnek nem tetszett. Nekem viszont igen! Mivel ez is egy trilógia felvezetése, szerintem annak tökéletes volt, megismertük az új karaktereket, hagytak nyitva bőven elég megválaszolatlan kérdést, nekem teljesen megérte a jegy árát. :) Sokan mondták, hogy "már most lehet tudni ki kinek a kicsodája, meg az egésznek a végét", hát öcsém, olyan nagy WTF-ok nem is tudnak húzni. :D Nagyon várom a folytatást, és nagyon örülök neki, hogy hiába az új rendezői módszerek, sokkal inkább az eredeti trilógia érzését adta vissza.

APRÓ SPOILER

Volt benne negatívum is, amikor Kylo Ren levette a sisakját, az egész mozi szakadt a röhögéstől. Hát hogy néz ez ki? :D :D :D Kicsit badassebb sith-et képzeltem el, de gondolom erős karakterfejlődés várható tőle, így belefért. De akkor is, inkább lett volna Mickey egér a sith mint ez a gyerek. :D Ez a gólem nagyúr meg remélem csak a hologram miatt óriás, az nagyon gagyi lenne, ha Piton után Voldemort és Hagrid szerelemgyerekét is behoznák a SW univerzumba. :D

Válasz küldése