Viccek, poénok (videok is akár)

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Buluska
Hozzászólások: 1624
Csatlakozott: 2011. április 9., szombat 18:51
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Viccek, poénok (videok is akár)

#541 Hozzászólás Szerző: Buluska »

Hawaii írta:Én nem vonok le a videóból semmilyen következtetést, inkább azokra a véleményekre hagyatkozom, amiket az amerikaiakról hallottam olyanoktól, akik köztük éltek éveken keresztül, és ezek a videók nem igazán cáfolnak rá ezekre a dolgokra.
+1
Hawaii írta:Igen, a többségünk nem tudja az államaikat felsorolni, de, ha most szemét akarok lenni, akkor ők sem a mi megyéinket, 1-1,
Az USA államai, meg Magyarország megyéi nagyon nem uyganaz.
Nem megyek messzire, hány autonóm közösséget tudsz felsorolni Sapnyolországból? Ez inkább közelebb áll az USA államaihoz, mint a mi megyéink.

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3909
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Viccek, poénok (videok is akár)

#542 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

Buluska írta:De te nem érzed azt, hogy ez az egész mennyire hatásvadász? Mi van a többi x millió emberrel akit nem kérdeztek meg? Vagy megkérdezték és jól válaszolt, csak őt meg kivágták a videóból, mert az nem érdekel senkit, ha tudja a választ, azon nem lehet röhögni.
Hawaii írta:Az amerikaiak tényleg nagyon szűklátókörűek, nem igen tudnak semmit az Amerikán kívüli dolgokról, de sokszor még a saját földrészükről vagy éppen a saját országukról sem, és ebben a videóban sem 10-es iq-jú seggrészeg hajléktalanokat kérdeztek meg, hanem látszólag értelmes, átlag amerikai polgárokat.
Mert mi aztan utcalány sok mindent tudunk egész Amerikáról. Csak a magam nevében tudok beszélni, de ha itt lenne előttem egy vaktérkép, egyáltalán nem tudnám belőni rajta az államokat. A fókusz is csinált régen hasonló videót, ott is geci hülyék voltak az emberek. Akkor most elvileg 10-ből 9 magyar utcalány hülye.

Nem a videóval van bajom, mert tényleg vicces (az a 2 perc amit megnéztem belőle), hanem azzal, hogy egyesek komoly következtetéseket akarnak ebből levonni.
Én nem vonok le a videóból semmilyen következtetést, inkább azokra a véleményekre hagyatkozom, amiket az amerikaiakról hallottam olyanoktól, akik köztük éltek éveken keresztül, és ezek a videók nem igazán cáfolnak rá ezekre a dolgokra.
Igen, a többségünk nem tudja az államaikat felsorolni, de, ha most szemét akarok lenni, akkor ők sem a mi megyéinket, 1-1, viszont az amerikaik közül (lehet, hogy még az európaiak közül is) tényleg nagyon sokan bajban lennének, ha 5 európai országot fel kellene sorolniuk, én pl bármikor bármelyik földrészről fel tudnék legalább ennyit sorolni a fővárosával együtt, mert fontosnak érzem az ilyet tudni.
Ezek szvsz tényleg csak általános alapműveltségi kérdések lennének, elvileg...

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3909
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Viccek, poénok (videok is akár)

#543 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

redrum írta:
Hawaii írta:, és ebben a videóban sem 10-es iq-jú seggrészeg hajléktalanokat kérdeztek meg, hanem látszólag értelmes, átlag amerikai polgárokat.
A probléma csak az, hogy ez úgy működik, hogy megkérdeznek 100 embert, amiből a leghülyébb 10 választ belerakják egy videóba, és itt a bizonyíték, hogy mennyire hülyék az amerikaiak.
De ha kimész a magyar utcákra itt sem jobb a helyzet semmivel.
Tudom, hogy így működik, de itt inkább azzal van vaj, hogy mennyire általános kérdésekre nem tudták a választ, tehát nem vmi bonyolult fizikai képletet kérdeztek, hanem teljesen egyszerű, hétköznapi kérdéseket, amikről még akkor is simán tájékozódhat az ember, ha arra abszolút nem kíváncsi. Nálunk is vannak ennyire hülyék, ezt nem vitatom, csak az amerikaikkal ellentétben mi nem teszünk úgy, mintha mi lennénk a Föld legokosabb népe, pedig közelebb állunk hozzá, mint az amerikaik...

Buluska
Hozzászólások: 1624
Csatlakozott: 2011. április 9., szombat 18:51
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Viccek, poénok (videok is akár)

#544 Hozzászólás Szerző: Buluska »

Hawaii írta:
Buluska írta:
Hawaii írta:Ajánlom figyelmedbe: http://www.youtube.com/watch?v=0OpPgA1buC4" onclick="window.open(this.href);return false;
:D
Vicces meg minden, de ez is mit bizonyít?
Hogy mit bizonyít? Mit bizonyít az, hogy kérdeznek egy U-val kezdődő országot és egy várost mond vagy, hogy Ausztrália helyére Iránt mondja, csak mert az van odaírva? Vagy mit bizonyít az, hogy fingjuk sincs se a történelemről, se a földrajzról, sem pedig általános alapműveltségi kérdésekről? Tényleg abszolút semmit...

Egyébként az egyik egyetemi tanárom nemrég kint volt az USA-ban, és igen érdekes dolgokat mondott. Az egyetemi színvonal kb hasonló a miénkkel, vagy inkább egy kicsit gyengébb, viszont középiskolában kb azt tanítják nekik, amit nekünk még általánosban megtanítanak. Az is érdekes - nyilván a középiskola gyenge színvonala miatt -, hogy egyetemeken nincsenek többségben az amerikai diákok, valamint az ottani tudósok, professzorok, szakemberek többsége sem az USA-ban látta meg a napvilágot.
De te nem érzed azt, hogy ez az egész mennyire hatásvadász? Mi van a többi x millió emberrel akit nem kérdeztek meg? Vagy megkérdezték és jól válaszolt, csak őt meg kivágták a videóból, mert az nem érdekel senkit, ha tudja a választ, azon nem lehet röhögni.
Hawaii írta:Az amerikaiak tényleg nagyon szűklátókörűek, nem igen tudnak semmit az Amerikán kívüli dolgokról, de sokszor még a saját földrészükről vagy éppen a saját országukról sem, és ebben a videóban sem 10-es iq-jú seggrészeg hajléktalanokat kérdeztek meg, hanem látszólag értelmes, átlag amerikai polgárokat.
Mert mi aztan utcalány sok mindent tudunk egész Amerikáról. Csak a magam nevében tudok beszélni, de ha itt lenne előttem egy vaktérkép, egyáltalán nem tudnám belőni rajta az államokat. A fókusz is csinált régen hasonló videót, ott is geci hülyék voltak az emberek. Akkor most elvileg 10-ből 9 magyar utcalány hülye.

Nem a videóval van bajom, mert tényleg vicces (az a 2 perc amit megnéztem belőle), hanem azzal, hogy egyesek komoly következtetéseket akarnak ebből levonni.

Avatar
redrum
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1277
Csatlakozott: 2008. július 6., vasárnap 11:36
Kedvenc játékos: Mata
Kedvenc exjátékos: Mata
Kapcsolat:

Re: Viccek, poénok (videok is akár)

#545 Hozzászólás Szerző: redrum »

Hawaii írta:, és ebben a videóban sem 10-es iq-jú seggrészeg hajléktalanokat kérdeztek meg, hanem látszólag értelmes, átlag amerikai polgárokat.
A probléma csak az, hogy ez úgy működik, hogy megkérdeznek 100 embert, amiből a leghülyébb 10 választ belerakják egy videóba, és itt a bizonyíték, hogy mennyire hülyék az amerikaiak.
De ha kimész a magyar utcákra itt sem jobb a helyzet semmivel.
I'm goin' down down down down

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3909
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Viccek, poénok (videok is akár)

#546 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

Buluska írta:
Hawaii írta:Ajánlom figyelmedbe: http://www.youtube.com/watch?v=0OpPgA1buC4" onclick="window.open(this.href);return false;
:D
Vicces meg minden, de ez is mit bizonyít?
Hogy mit bizonyít? Mit bizonyít az, hogy kérdeznek egy U-val kezdődő országot és egy várost mond vagy, hogy Ausztrália helyére Iránt mondja, csak mert az van odaírva? Vagy mit bizonyít az, hogy fingjuk sincs se a történelemről, se a földrajzról, sem pedig általános alapműveltségi kérdésekről? Tényleg abszolút semmit...

Egyébként az egyik egyetemi tanárom nemrég kint volt az USA-ban, és igen érdekes dolgokat mondott. Az egyetemi színvonal kb hasonló a miénkkel, vagy inkább egy kicsit gyengébb, viszont középiskolában kb azt tanítják nekik, amit nekünk még általánosban megtanítanak. Az is érdekes - nyilván a középiskola gyenge színvonala miatt -, hogy egyetemeken nincsenek többségben az amerikai diákok, valamint az ottani tudósok, professzorok, szakemberek többsége sem az USA-ban látta meg a napvilágot.
Az amerikaiak tényleg nagyon szűklátókörűek, nem igen tudnak semmit az Amerikán kívüli dolgokról, de sokszor még a saját földrészükről vagy éppen a saját országukról sem, és ebben a videóban sem 10-es iq-jú seggrészeg hajléktalanokat kérdeztek meg, hanem látszólag értelmes, átlag amerikai polgárokat.

Buluska
Hozzászólások: 1624
Csatlakozott: 2011. április 9., szombat 18:51
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Viccek, poénok (videok is akár)

#547 Hozzászólás Szerző: Buluska »

Hawaii írta:Ajánlom figyelmedbe: http://www.youtube.com/watch?v=0OpPgA1buC4" onclick="window.open(this.href);return false;
:D
Vicces meg minden, de ez is mit bizonyít?

Avatar
laczze
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2009. július 23., csütörtök 20:12
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Nova

Re: Viccek, poénok (videok is akár)

#548 Hozzászólás Szerző: laczze »

Buluska írta:
laczze írta:
almos írta:"Az amerikaiak 10 százaléka azt hiszi, hogy a HTML egy nemi betegség"
Ezek tényleg ilyen hülyék ? Régebben én is olvastam ilyenekes, és nagy arányban nem tudják a tojás meg a tej honnét lesz.... A nagy Amerika közben a világ szégyene a nép.
Ismertesd akkor az arányokat légyszives, forrás csatolásával természetesen. :D Nagy butaság ez az általánosítás.
Tudom hogy tényleg az, meg úgy alapból is az általánosítás, de ezt régebbe olvastam már nem tudom hol, hogy sok amerikai ezeket valóban nem tudja mert a 8 meg 10 milliót városokban mit sem tudnak a termesztésről vagy a "paraszt" világról, csak annyitr tudnak ott a polcon a hipermarketben aztán kész.
Drogba,Lampard,Terry <3

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3909
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Viccek, poénok (videok is akár)

#549 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

Buluska írta:
laczze írta:
almos írta:"Az amerikaiak 10 százaléka azt hiszi, hogy a HTML egy nemi betegség"
Ezek tényleg ilyen hülyék ? Régebben én is olvastam ilyenekes, és nagy arányban nem tudják a tojás meg a tej honnét lesz.... A nagy Amerika közben a világ szégyene a nép.
Ismertesd akkor az arányokat légyszives, forrás csatolásával természetesen. :D Nagy butaság ez az általánosítás.
Ajánlom figyelmedbe: http://www.youtube.com/watch?v=0OpPgA1buC4" onclick="window.open(this.href);return false;
:D

Buluska
Hozzászólások: 1624
Csatlakozott: 2011. április 9., szombat 18:51
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Viccek, poénok (videok is akár)

#550 Hozzászólás Szerző: Buluska »

laczze írta:
almos írta:"Az amerikaiak 10 százaléka azt hiszi, hogy a HTML egy nemi betegség"
Ezek tényleg ilyen hülyék ? Régebben én is olvastam ilyenekes, és nagy arányban nem tudják a tojás meg a tej honnét lesz.... A nagy Amerika közben a világ szégyene a nép.
Ismertesd akkor az arányokat légyszives, forrás csatolásával természetesen. :D Nagy butaság ez az általánosítás.

Avatar
laczze
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2009. július 23., csütörtök 20:12
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Nova

Re: Viccek, poénok (videok is akár)

#551 Hozzászólás Szerző: laczze »

kiskacsa08 írta:
laczze írta:
almos írta:"Az amerikaiak 10 százaléka azt hiszi, hogy a HTML egy nemi betegség"
Ezek tényleg ilyen hülyék ? Régebben én is olvastam ilyenekes, és nagy arányban nem tudják a tojás meg a tej honnét lesz.... A nagy Amerika közben a világ szégyene a nép.
Kíváncsi lennék, hogy a magyar internetezők mekkora része tudja, hogy honnan jön az internet, és hogyan működik. Szerintem meglepődnénk.
Azért az más, nem is kell konkrétan tudni, de hogy a tej a tehénből a tojás pedig a tyúkból származik minden magyar tudja szerintem vagy legalább 10 ből 9, viszont ezek az amerikaiak tényleg ilye buták.
Egyébként a Google Earth-el belehet járni a Bridge nagy részét, a kis takarító gép meg felmosóval támasztott szűk folyosón át a parkolóig, ellehet "menni" az fal mellett amin a játékosok képei vannak, körbe lehet járni a stardiont, aki még sosem volt ott mind pl én annak ez is nagy élmény :)
Drogba,Lampard,Terry <3

Avatar
kiskacsa08
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2008. december 11., csütörtök 22:47
Kedvenc exjátékos: Petr Cech
Tartózkodási hely: Pápa, Veszprém

Re: Viccek, poénok (videok is akár)

#552 Hozzászólás Szerző: kiskacsa08 »

laczze írta:
almos írta:"Az amerikaiak 10 százaléka azt hiszi, hogy a HTML egy nemi betegség"
Ezek tényleg ilyen hülyék ? Régebben én is olvastam ilyenekes, és nagy arányban nem tudják a tojás meg a tej honnét lesz.... A nagy Amerika közben a világ szégyene a nép.
Kíváncsi lennék, hogy a magyar internetezők mekkora része tudja, hogy honnan jön az internet, és hogyan működik. Szerintem meglepődnénk.
Chelsea FC - Making history, not living off it.

Avatar
laczze
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2009. július 23., csütörtök 20:12
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Nova

Re: Viccek, poénok (videok is akár)

#553 Hozzászólás Szerző: laczze »

almos írta:"Az amerikaiak 10 százaléka azt hiszi, hogy a HTML egy nemi betegség"
Ezek tényleg ilyen hülyék ? Régebben én is olvastam ilyenekes, és nagy arányban nem tudják a tojás meg a tej honnét lesz.... A nagy Amerika közben a világ szégyene a nép.
Drogba,Lampard,Terry <3

Avatar
almos
Tippverseny győztese 2014/15
Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 2530
Csatlakozott: 2009. január 16., péntek 19:32
Kedvenc játékos: Juan Mata
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Szeged, néha Szerbia

Re: Viccek, poénok (videok is akár)

#554 Hozzászólás Szerző: almos »

"Az amerikaiak 10 százaléka azt hiszi, hogy a HTML egy nemi betegség"
LAMPARD#8

Kenobi
Hozzászólások: 1237
Csatlakozott: 2009. március 14., szombat 14:05
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Eidur Gudjohnsen
Tartózkodási hely: BAZ

Re: Viccek, poénok (videok is akár)

#555 Hozzászólás Szerző: Kenobi »

White írta:http://www.youtube.com/watch?v=ySxSJPO-xZs
egyik falusi tahó sztár akar lenni,megtekintés,megosztást neki :D
Az első kommenttől lefordultam az ágyról :D

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Viccek, poénok (videok is akár)

#556 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Kép
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
White
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2011. január 31., hétfő 12:49
Kedvenc játékos: Eden Hazard
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba.
Tartózkodási hely: Dunaszerdahely

Re: Viccek, poénok (videok is akár)

#557 Hozzászólás Szerző: White »

http://www.youtube.com/watch?v=ySxSJPO-xZs" onclick="window.open(this.href);return false;
egyik falusi tahó sztár akar lenni,megtekintés,megosztást neki :D
#OnceABlueAlwaysABlue

Kenobi
Hozzászólások: 1237
Csatlakozott: 2009. március 14., szombat 14:05
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Eidur Gudjohnsen
Tartózkodási hely: BAZ

Re: Viccek, poénok (videok is akár)

#558 Hozzászólás Szerző: Kenobi »

rafanadal írta:Kép
Kép

Avatar
blackjack04
Hozzászólások: 1779
Csatlakozott: 2011. január 1., szombat 15:09
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Deco
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Viccek, poénok (videok is akár)

#559 Hozzászólás Szerző: blackjack04 »

Kép
One ball to rule them all!

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Viccek, poénok (videok is akár)

#560 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Kép
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Válasz küldése