Chat

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Avatar
koni0725
Hozzászólások: 3200
Csatlakozott: 2008. december 13., szombat 0:18
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: London

Re: Chat

#1001 Hozzászólás Szerző: koni0725 »

Nekem ennél csak enyhébb tapasztalatom volt, egyszer zúzódott térddel, tolószékben vártam Debrecenben (talán a sürgősségin, régen volt már) és azért állt a rendelés, mert az orvosok pizzáztak, rendesen láttam, ahogy hozta a futár. Persze a zúzódott térd annyira nem gáz, de voltak nálam rosszabb bőrben lévő betegek is.

Ja meg egy másik eset, ez Balmazújvároson történt: a szitu hasonló, ugyanúgy tolószékben ültem, csak most törött bokával és ahogy apa tolt volna be a rendelőbe, véletlenül kicsit megkoccolta a tolószékkel a rendelő ajtaját, az orvos meg leüvöltött minket, hogy előző héten lett lefestve...
211! NEW RECORD!

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: Chat

#1002 Hozzászólás Szerző: gerawba »

béla írta:
rafanadal írta:Beszaras mik vannak a mai vilagban. Egy kolozsvari ferfi bement a surgossegire, mert aortaelzarodasa volt (vagy valami ilyesmi, nem ertem a roman orvosi szoveget) es az egyetlen ugyeletes nover epp telefonalt es kikuldte. A csavo ott vart fel orat es amikor ujra megprobalt bemenni mivel sulyosbodott a helyzete a nover raorditott, hogy varjon. Ketsegbeeseseben kiirta Facebookra, hogy bajban van es az ismerosei addig telefonaltak az osszes elerheto telefonszamon a korhazba, amig megerkezett az orvosi garda, ellattak es eletben maradt. Elvileg ha 1 oranal tobb idobe telt volna, hogy ellassak, akkor 99.9%, hogy meghal. Szerencsere ebbol 45 percet eltelefonalt a nover. Eskuszom az ilyet ugy meg kellene rugdosni, hogy neki lesz szuksege ellatasra es akkor megvaratni vele a 45 percet.
Magyarországon ugyan ez. A nővéreket nem érdekli,hogy mi bajod, parasztok, lopnak a fekvőbetegektől(ez mind személyes tapasztalat). Siralmas.
Jó azért ne általánosítsunk... Itthon is van rengeteg olyan egészségügyi dolgozó, aki a pofátlanul alacsony fizetése mellett nagyon lelkiismeretes munkát végez (ez is személyes tapasztalat).
HAZARD = Messi+Ronaldo

Avatar
blackjack04
Hozzászólások: 1779
Csatlakozott: 2011. január 1., szombat 15:09
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Deco
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chat

#1003 Hozzászólás Szerző: blackjack04 »

béla írta:
rafanadal írta:Beszaras mik vannak a mai vilagban. Egy kolozsvari ferfi bement a surgossegire, mert aortaelzarodasa volt (vagy valami ilyesmi, nem ertem a roman orvosi szoveget) es az egyetlen ugyeletes nover epp telefonalt es kikuldte. A csavo ott vart fel orat es amikor ujra megprobalt bemenni mivel sulyosbodott a helyzete a nover raorditott, hogy varjon. Ketsegbeeseseben kiirta Facebookra, hogy bajban van es az ismerosei addig telefonaltak az osszes elerheto telefonszamon a korhazba, amig megerkezett az orvosi garda, ellattak es eletben maradt. Elvileg ha 1 oranal tobb idobe telt volna, hogy ellassak, akkor 99.9%, hogy meghal. Szerencsere ebbol 45 percet eltelefonalt a nover. Eskuszom az ilyet ugy meg kellene rugdosni, hogy neki lesz szuksege ellatasra es akkor megvaratni vele a 45 percet.
Magyarországon ugyan ez. A nővéreket nem érdekli,hogy mi bajod, parasztok, lopnak a fekvőbetegektől(ez mind személyes tapasztalat). Siralmas.
A másik oldalról nézve viszont a magyar egészségügyben dolgozók havi átlagkeresete 60 ezer forint nettóban (igaz, ebbe beleszámolták a szociális munkásokat, az öreggondozókat, ahol valószínűsíthetően szociális indítatásból cselekszenek) Ilyen helyzetben természetes, hogy fellépnek a szélsőségek, a munkamorál csökken, visszaélések történnek. Utánakerestem és Angliában átlagosan forintba átszámolva 300 ezret szereznek, ugyanezen területen dolgozók. Természetesen, ott nagyobb költségekkel is jár a megélhetés, de ez a tény is mutatja, miért éri meg a legjobb képzettségű dolgozóknak emigrálniuk. A selejt pedig marad, mert kap munkát, főleg ha tudja magáról, hogy selejt, hiszen akkor nem is kell másképp dolgoznia, mert nincs versenyhelyzet számára.
Ettől függetlenül gondolom senki se állítja, hogy ne lennének becsületesen dolgozó ápolók, nővérek, szocális munkások Magyarországon, csak kisebbségbe kerültek, és egy csoportot mindig a hangosabb feléről ismerünk meg először.
One ball to rule them all!

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Chat

#1004 Hozzászólás Szerző: béla »

rafanadal írta:Beszaras mik vannak a mai vilagban. Egy kolozsvari ferfi bement a surgossegire, mert aortaelzarodasa volt (vagy valami ilyesmi, nem ertem a roman orvosi szoveget) es az egyetlen ugyeletes nover epp telefonalt es kikuldte. A csavo ott vart fel orat es amikor ujra megprobalt bemenni mivel sulyosbodott a helyzete a nover raorditott, hogy varjon. Ketsegbeeseseben kiirta Facebookra, hogy bajban van es az ismerosei addig telefonaltak az osszes elerheto telefonszamon a korhazba, amig megerkezett az orvosi garda, ellattak es eletben maradt. Elvileg ha 1 oranal tobb idobe telt volna, hogy ellassak, akkor 99.9%, hogy meghal. Szerencsere ebbol 45 percet eltelefonalt a nover. Eskuszom az ilyet ugy meg kellene rugdosni, hogy neki lesz szuksege ellatasra es akkor megvaratni vele a 45 percet.
Magyarországon ugyan ez. A nővéreket nem érdekli,hogy mi bajod, parasztok, lopnak a fekvőbetegektől(ez mind személyes tapasztalat). Siralmas.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#1005 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Beszaras mik vannak a mai vilagban. Egy kolozsvari ferfi bement a surgossegire, mert aortaelzarodasa volt (vagy valami ilyesmi, nem ertem a roman orvosi szoveget) es az egyetlen ugyeletes nover epp telefonalt es kikuldte. A csavo ott vart fel orat es amikor ujra megprobalt bemenni mivel sulyosbodott a helyzete a nover raorditott, hogy varjon. Ketsegbeeseseben kiirta Facebookra, hogy bajban van es az ismerosei addig telefonaltak az osszes elerheto telefonszamon a korhazba, amig megerkezett az orvosi garda, ellattak es eletben maradt. Elvileg ha 1 oranal tobb idobe telt volna, hogy ellassak, akkor 99.9%, hogy meghal. Szerencsere ebbol 45 percet eltelefonalt a nover. Eskuszom az ilyet ugy meg kellene rugdosni, hogy neki lesz szuksege ellatasra es akkor megvaratni vele a 45 percet.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#1006 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

http://www.bbc.com/sport/0/get-inspired/32985068" onclick="window.open(this.href);return false;
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1571
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chat

#1007 Hozzászólás Szerző: James Lee »

Annyira, de annyira szeretem, mikor egyesek úgy idéznek valamit, hogy a hozzászólás felét lehagyják, csak azért, hogy értelmes legyen a kötekedésük.
Kedves mateja barátom, a meccsnézési szokásaimat csupán érdekességképp osztottam meg, a lőtéri kutyát nem érdekli, hogy te képtelen vagy értelmezni ezt.
Ajánlom figyelmedbe az utolsó mondatomat, amit valami csoda folytán lehagytál az idézésből. Ezek után pedig beszélgessünk arról, kinek vannak értelmezési problémái...

mateja
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2014. május 31., szombat 23:53
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: -

Re: Játékosok

#1008 Hozzászólás Szerző: mateja »

James Lee írta:Milyen szépen elkanyarodott a topic témája...
Mellesleg a divatbuzi fogalma abszolút nem itt kezdődik. Sajnos velem is sokszor előfordul, hogy nem tudom nézni a meccset, mert vagy éppen buszon ülök, vagy valamiért a vizsgáimat tartom fontosabbnak... Ettől még nem tartom magam divatbuzinak, annak ellenére, hogy van úgy, hogy nem is nagyon tartom fontosnak, hogy egyáltalán utánanézzek az eredménynek.
.
előbb értelmezni tanulj meg

Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1571
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#1009 Hozzászólás Szerző: James Lee »

Milyen szépen elkanyarodott a topic témája...
Mellesleg a divatbuzi fogalma abszolút nem itt kezdődik. Sajnos velem is sokszor előfordul, hogy nem tudom nézni a meccset, mert vagy éppen buszon ülök, vagy valamiért a vizsgáimat tartom fontosabbnak... Ettől még nem tartom magam divatbuzinak, annak ellenére, hogy van úgy, hogy nem is nagyon tartom fontosnak, hogy egyáltalán utánanézzek az eredménynek.
A divatbuziság szerintem a Real szurkolóknál keresendő. Ancelottit és Casillast (!) kifütyülni... Nehogy már.

mateja
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2014. május 31., szombat 23:53
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: -

Re: Játékosok

#1010 Hozzászólás Szerző: mateja »

az egy dolog ha fontos dolgod van és nem jut időd nézni a meccseket, de ahogy leírod nálad inkább az lehet az ok hogy nem tetszik eléggé amit látsz és keresel más dolgot amit végezhetsz. a kettő meg nem ugyanaz, utóbbi kicsit szánalmas..

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Játékosok

#1011 Hozzászólás Szerző: Chester »

nem hiszem, hogy dávid azért néz kevesebb meccset, mert nincs joga bonito, pont nem az vonzza a fociban :D de ez a szezon elég uncsi volt, a bátrabbak már februárban hátradőltek, hogy bajnokok vagyunk. a fórumról is kikopott egy valag emberke, valószínűleg ők is elvesztették a varázst a klubbal kapcsolatban, akkor ők is divatok? nekem sincs már feltétlen kedvem edzőmeccseket, ifimeccseket nézni, ha van mellette más, fontosabb tennivalóm is, régen ezt elképzelhetetlennek tartottam, ettől még nem lesz valaki divat.

(ahogy attól sem lesz senki alfahím, ha foscarozik)

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Játékosok

#1012 Hozzászólás Szerző: emsanya »

ChesterB írta:
emsanya írta:Ahogy írtad nem rég, már nem sok chelsea meccset nézel , max félszemmel (ez egy chelsea fórumon kifejezetten előnyös tényező :D ), szóval hogy ki a bohóc, arról lehetne újabb topicot nyitni...
én nem mondok rád semmi rosszat, de attól miért bohóc, ha már nem érdekli annyira a chelsea mint korábban? adott épp elég okot arra ez a szezon, hogy február tájékán akinek volt jobb vagy halaszthatatlan dolga, az azt tegye előtérbe, és ne a csapat meccseit.
Értem én hogy halaszthatlan dolog meg stb, csak akkor is épp osztotta vmiben az észt és megjegyezte hogy ja amúgy már nem néz meccseket :D. Amúgy meg kicsit finomabban fogalmazva, de ez tényleg a divat mű rajongás. Kiszállsz a bajnokság közepén, mert éppen nem joga bonitot látsz? Sok mindenkit fikáztam, fikázok a klubnál, de ha égünk vagy kiesnénk a harmadosztályba, akkor is minden meccset megnéznék, ha van lehetőségem és nem duzzogok...

mateja
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2014. május 31., szombat 23:53
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: -

Re: Játékosok

#1013 Hozzászólás Szerző: mateja »

ChesterB írta:erre inkább nem írok semmit, meghagylak dankónak, élvezni fogja
ő valószínűleg most a barcásokkal ünnepli a triplázást :lol: :lol:

martinhege
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2014. május 22., csütörtök 12:20
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Ballack

Re: Játékosok

#1014 Hozzászólás Szerző: martinhege »

mateja írta:
Nóbádi írta:Nekem azok a hozzászólások a kedvenceim, amelyekben azt ecsetelgetik, ki mennyivel jobb LENNE egy másik ligában egy esetlegesen más felállásban. Nagyon sok Nostradamus futkározik Magyarországon, akik nem mellesleg nagy fociszakértő urak is lehetnének, de ugyebár nem azok. Mert statisztikai alapon próbálják elemezni egy adott játékos egész éves teljesítményét, úgy hogy a foci alapját képező labda nélküli mozgást nem veszik figyelembe ők sem. Mert az nem is fontos, végül is nem amiatt lettünk bajnokok, hogy jól védekeztünk, ami ugyebár nem színtiszta mezőnymunka, ja....vagy de...Dekitérdekelakeypassalényegmegagól azért bajnok most az Arsenal jaa vagy Nem.
ja mert a foscar szerelmesek nem mezőnymunka számokkal érvelnek mellette? mint anno mikel mellett is hogy 100%-os passzpontosság a 1000000000000 passzból a meccsen, ami mind a kapusnak ment :lol: :lol: :lol:
itt sokakkal ellentétben nem a jútyúb vágásokból ítélek meg egy játékost, tudom foscar is istencsászár a juve, sahtar gólokkal 1-1 szép assziszttal és akkor ebből kialakul az összkép hanem még a barátságos meccseit is nézem a csapatnak és figyelem a játékosokat. és amit látok azt hétköznapi tudatlan szemmel is valamilyen szinten értékelem, és ami szar azt nem fogom dicsérni csakazért hogy beálljak a rajongói sorba "hogy ez a játékos jaj de szexi, biztos világklasszis a pályán is" mint amit egyesek művelnek itt... magyarul szimpátia alapján tűzbe mennének a játékosért.
más bajnokságból is úgy ítélkezem játékosról, hogy láttam X meccsen játszani és nem két jó VB meccs után copkodom(pláne hogy válogatott meccsből nem szabad megítélni senkit).

ez meg tudtommal egy fórum, hagy legyen már eltérő vélemény is...

Szerintem itt senkinek sem azzal van a baja hogy elter a velemenyed, vagy hogy nem tartod jo jatekosnak Oscart, az itt a baj hogy a minimalis tisztelet nem birod megadni azzal hogy normalisan leird a nevet...

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Játékosok

#1015 Hozzászólás Szerző: Chester »

erre inkább nem írok semmit, meghagylak dankónak, élvezni fogja

mateja
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2014. május 31., szombat 23:53
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: -

Re: Játékosok

#1016 Hozzászólás Szerző: mateja »

ChesterB írta:
emsanya írta:Ahogy írtad nem rég, már nem sok chelsea meccset nézel , max félszemmel (ez egy chelsea fórumon kifejezetten előnyös tényező :D ), szóval hogy ki a bohóc, arról lehetne újabb topicot nyitni...
én nem mondok rád semmi rosszat, de attól miért bohóc, ha már nem érdekli annyira a chelsea mint korábban? adott épp elég okot arra ez a szezon, hogy február tájékán akinek volt jobb vagy halaszthatatlan dolga, az azt tegye előtérbe, és ne a csapat meccseit.
az szép valahol itt kezdődik a divatbuzi fogalma :lol: :lol:

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Játékosok

#1017 Hozzászólás Szerző: Chester »

emsanya írta:Ahogy írtad nem rég, már nem sok chelsea meccset nézel , max félszemmel (ez egy chelsea fórumon kifejezetten előnyös tényező :D ), szóval hogy ki a bohóc, arról lehetne újabb topicot nyitni...
én nem mondok rád semmi rosszat, de attól miért bohóc, ha már nem érdekli annyira a chelsea mint korábban? adott épp elég okot arra ez a szezon, hogy február tájékán akinek volt jobb vagy halaszthatatlan dolga, az azt tegye előtérbe, és ne a csapat meccseit.
Amazing24 írta:Ancelottival játszottuk a legszebb focit eddig, remélem jövőre visszatér.
egyetértek abban, hogy ancsa valahogy nézhetőbb focit rakott össze a semlegeseknek, de azért nem hívnám vissza, meg ő se jönne valószínűleg. ahogy távozott, az felháborító volt, wilkinstől kezdve, nem ezt érdemelte, de a tökéletes edző ül most a padunkon.
AwayRoller írta:Ha már általánosítunk, hogy 'SZÉPSÉG', akkor a legszebb focit Gullit alatt toltuk...
számomra mourinho első chelsea-je volt maga a gyönyör, ezért érthetetlen, és ezért kritizáljuk/szidjuk sokan, hogy mi lett abból az emberből, abból a felfogásból, amit 2004-től kezdve átadott a klubnak? azt a mourinhot akarom, nem ezt a megfáradt embert, aki régen úgy nyert 1-0-ra folyamatosan hogy egy percig nem izgultam a vezetés után, ma meg alig bírunk megtartani egy vezetést. azt az embert, akinél nem fordulhatott olyan elő mint a bradford, a psg vagy az atletico ellen, hogy hazai pályán megaláznak minket. nem látom már benne ezt a tüzet, talán ez a bajnoki cím lehet majd a szikra

Avatar
Pilgrim
Hozzászólások: 1891
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 9:50

Re: Játékosok

#1018 Hozzászólás Szerző: Pilgrim »

Az biztos, hogy Mourinhonak a következő szezonban is hoznia kell egy PL címet vagy egy BL trófeát, ha biztonságba akarja érezni magát. Értem én, hogy most mindenki happy meg ugye Abramovich is bízik a portugálba, de ne felejtsük el, hogy ez egyik pillanatról a másikra megváltozhat. Na meg azt se felejtsük el, hogy minden bizonnyal jövőre távozik Pep a Bayerntől és ugye Abramovichnak a sexy football=guardiola. Persze ez mind feltételes mód, de Mourinho nem ülhet a babérjain, mert egy kiábrándító szezon után könnyen az utcán találhatja magát.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4828
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Játékosok

#1019 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Amazing24 írta: José mit is nyert itt az elmúlt szezonba? Vagy mit mutatott a BL-ben a semmin kívül? Élvezhetetlen és nézhetetlen focit játszunk amióta visszajött. Ancelottival játszottuk a legszebb focit eddig, remélem jövőre visszatér.
LOL :lol: Ajánlom figyelmedbe a Wilkins menesztése utáni meccseket :wink: Kb. 0 elképzelés, nézhetetlen f*s, és ócska védelem...

Ha már általánosítunk, hogy 'SZÉPSÉG', akkor a legszebb focit Gullit alatt toltuk...az eredményesség már más téma. Ha a kettőt összesítve nézzük, akkor José az allstar és Hiddink a második.

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3909
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Játékosok

#1020 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

Amazing24 írta:[...] Ancelottival játszottuk a legszebb focit eddig, remélem jövőre visszatér.
A kábszi rossz, értem? :D

Válasz küldése