Chat

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Avatar
Gereb
Hozzászólások: 1710
Csatlakozott: 2010. április 25., vasárnap 7:24
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Chat

#1461 Hozzászólás Szerző: Gereb »

Hawaii írta:
rafanadal írta:Egyetértek az előttem szólókkal, de én egy más szemszögből is kitérnék rá: nekem a kedvencem az egészben az, hogy már az iskolai tankönyv is panaszkodni tanítja a magyar embert. Most nem belekötni akarok én a magyarba és ráhúzni egy sémát mindenkire, mert van kivétel is, de itt keleten (értsd kevésbé fejlett és modern országok, mint például Mo., Románia, Ukrajna, Moldova, Bulgária - innen vannak tapasztalataim) az az általános felfogás, hogy mindent nézzünk negatívan, panaszkodjunk és mindenben a rosszat lássuk. Maga a megfogalmazás is felháborító. Hány követendő példa, tanács vagy épp bármi pozitívum, megoldás a probléma van beleírva? Egy se. A kritika viszont hangosan kiemelve. Épp csak azt nem mondták az oldal alján összegzésben, hogy minden szar. Szerintem ez az egyik lényeges különbség kelet és a mai modern nyugat felfogása között: amíg nyugaton az ember egy helyzetet elemez és ha hibát talál benne, akkor arra elkezd megoldást keresni, addig a keleti ember ugyan azt az időt amíg a nyugati megoldást talál rá, elpazarolja panaszkodásra és sóvárgásra a jobb élet iránt. De ezek után már meg sem lepődöm ha a tankönyvek által is ezt a gondolkodásmódot kódoljuk bele a fiatalokba.
Teljes mértékben egyetértek!

Nincsen amúgy bajom a magyar emberekkel, de rohadtul idegesít ez az állandó pesszimizmus. Egyszer megkérdeztek egy holland házaspárt, akik a Szigetre jöttek, hogy mit gondolnak rólunk, és azt emelték ki, hogy mérhetetlenül pesszimisták vagyunk, és hogy nem úgy állunk hozzá a legtöbb dologhoz, ahogy kellene, illetve még azt, hogy hiányzik belőlünk az összetartás, nagyon széthúzó nép vagyunk.

Lehet, hogy nem passzol ide, de amikor voltam kint Olaszországban teljesen meglepett az ottani emberek felfogása. Kint az utcán vadidegen emberek leszólítanak és elkezdenek beszélgetni velem, mintha ezer éve cimborák lennénk. Ha bármilyen kérdésem volt, vagy útbaigazítást kértem, rögtön válaszoltak (jó, igaz, hogy utána pofáztak a semmiről még fél órát, bár én azt is élveztem :D). Aztán, amikor ugye hazaértem Magyarországra, akkor volt merszem megkérdezni, hogy a Déli pályaudvarról hogy jutok el a Nyugatiba. Olyan flegma válaszokat kaptam, hogy szóhoz se jutottam. Talán megszoktam az olaszok vendégszeretetét?! Hát utólag belegondolva, lehet, hogy nem kellett volna... Szóval csak azt akartam kihozni ebből az egészből, hogy az olaszok életszínvonala csupán egy nagyon minimálissal jobb a miénknél és mégis mindenhez baromi pozitívan állnak hozzá, sosem siránkoznak, és nagyon segítőkészek. Azt hiszem, volna mit tanulni tőlük. Az egész történetben nekem csak az volt a meglepő, hogy nekünk miért nem természetes dolog ez a fajta viselkedés, amit egy tőlünk pár száz kilométerre lévő ország tanúsít, szinte hasonló életszínvonal mellett??... Mindenesetre engem nagyon elgondolkoztatott.
Szerintem az egész a történelemre vezethető vissza. Míg az olaszok, könnyedén megéltek a gazdag földből, és nem igazán pusztított náluk sem tatár sem török, addig a székely meg a magyar hiába dolgozott meg keservesen a nem igazán jó termőföldön(főleg a székely), néhány éven belül jött egy háború, a férfiak megint mehettek háborúzni, és így otthon kellett hagyni a gazdaságot az asszonyokra, és a gyerekekre, akik nyilván nem tudták ugyanúgy művelni azt mint a férfiak. És amikor a férfiak hazaértek, ha hazaértek, folytathatták jó néhány lépésről visszább a dolgukat, mind ahogy itt hagyták. Közben az olaszok a plusz megtermelt terményekből, finanszírozhatták a művészeteket, így a kultúrájuk is gyorsabban fejlődhetett. Nem beszélve arról, hogy maradt idejük a pihenésre is.
Nem is csodálkozom, hogy pesszimista nép vagyunk. Ez valahogy a vérünkben van, belénk van táplálva. A történelem folyamán ivódott belénk. Nyaggatta már a magyart a török, a tatár, a német és még sorolhatnám. Jó néhány év kell még elteljen, hogy ez változzon.
Persze szerintem sem túl egészséges ez az életfilozófia.

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3909
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Chat

#1462 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

rafanadal írta:Egyetértek az előttem szólókkal, de én egy más szemszögből is kitérnék rá: nekem a kedvencem az egészben az, hogy már az iskolai tankönyv is panaszkodni tanítja a magyar embert. Most nem belekötni akarok én a magyarba és ráhúzni egy sémát mindenkire, mert van kivétel is, de itt keleten (értsd kevésbé fejlett és modern országok, mint például Mo., Románia, Ukrajna, Moldova, Bulgária - innen vannak tapasztalataim) az az általános felfogás, hogy mindent nézzünk negatívan, panaszkodjunk és mindenben a rosszat lássuk. Maga a megfogalmazás is felháborító. Hány követendő példa, tanács vagy épp bármi pozitívum, megoldás a probléma van beleírva? Egy se. A kritika viszont hangosan kiemelve. Épp csak azt nem mondták az oldal alján összegzésben, hogy minden szar. Szerintem ez az egyik lényeges különbség kelet és a mai modern nyugat felfogása között: amíg nyugaton az ember egy helyzetet elemez és ha hibát talál benne, akkor arra elkezd megoldást keresni, addig a keleti ember ugyan azt az időt amíg a nyugati megoldást talál rá, elpazarolja panaszkodásra és sóvárgásra a jobb élet iránt. De ezek után már meg sem lepődöm ha a tankönyvek által is ezt a gondolkodásmódot kódoljuk bele a fiatalokba.
Teljes mértékben egyetértek!

Nincsen amúgy bajom a magyar emberekkel, de rohadtul idegesít ez az állandó pesszimizmus. Egyszer megkérdeztek egy holland házaspárt, akik a Szigetre jöttek, hogy mit gondolnak rólunk, és azt emelték ki, hogy mérhetetlenül pesszimisták vagyunk, és hogy nem úgy állunk hozzá a legtöbb dologhoz, ahogy kellene, illetve még azt, hogy hiányzik belőlünk az összetartás, nagyon széthúzó nép vagyunk.

Lehet, hogy nem passzol ide, de amikor voltam kint Olaszországban teljesen meglepett az ottani emberek felfogása. Kint az utcán vadidegen emberek leszólítanak és elkezdenek beszélgetni velem, mintha ezer éve cimborák lennénk. Ha bármilyen kérdésem volt, vagy útbaigazítást kértem, rögtön válaszoltak (jó, igaz, hogy utána pofáztak a semmiről még fél órát, bár én azt is élveztem :D). Aztán, amikor ugye hazaértem Magyarországra, akkor volt merszem megkérdezni, hogy a Déli pályaudvarról hogy jutok el a Nyugatiba. Olyan flegma válaszokat kaptam, hogy szóhoz se jutottam. Talán megszoktam az olaszok vendégszeretetét?! Hát utólag belegondolva, lehet, hogy nem kellett volna... Szóval csak azt akartam kihozni ebből az egészből, hogy az olaszok életszínvonala csupán egy nagyon minimálissal jobb a miénknél és mégis mindenhez baromi pozitívan állnak hozzá, sosem siránkoznak, és nagyon segítőkészek. Azt hiszem, volna mit tanulni tőlük. Az egész történetben nekem csak az volt a meglepő, hogy nekünk miért nem természetes dolog ez a fajta viselkedés, amit egy tőlünk pár száz kilométerre lévő ország tanúsít, szinte hasonló életszínvonal mellett??... Mindenesetre engem nagyon elgondolkoztatott.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#1463 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Egyetértek az előttem szólókkal, de én egy más szemszögből is kitérnék rá: nekem a kedvencem az egészben az, hogy már az iskolai tankönyv is panaszkodni tanítja a magyar embert. Most nem belekötni akarok én a magyarba és ráhúzni egy sémát mindenkire, mert van kivétel is, de itt keleten (értsd kevésbé fejlett és modern országok, mint például Mo., Románia, Ukrajna, Moldova, Bulgária - innen vannak tapasztalataim) az az általános felfogás, hogy mindent nézzünk negatívan, panaszkodjunk és mindenben a rosszat lássuk. Maga a megfogalmazás is felháborító. Hány követendő példa, tanács vagy épp bármi pozitívum, megoldás a probléma van beleírva? Egy se. A kritika viszont hangosan kiemelve. Épp csak azt nem mondták az oldal alján összegzésben, hogy minden szar. Szerintem ez az egyik lényeges különbség kelet és a mai modern nyugat felfogása között: amíg nyugaton az ember egy helyzetet elemez és ha hibát talál benne, akkor arra elkezd megoldást keresni, addig a keleti ember ugyan azt az időt amíg a nyugati megoldást talál rá, elpazarolja panaszkodásra és sóvárgásra a jobb élet iránt. De ezek után már meg sem lepődöm ha a tankönyvek által is ezt a gondolkodásmódot kódoljuk bele a fiatalokba.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Chat

#1464 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

ToreAndre írta: A közvetíteni próbált értékrenddel bizonyos mértékig mondjuk egyetértek, (bár teljesen más nézőpontból:-)) mégis szörnyűnek, gagyinak és bár ezt már írtam, de nevetségesnek tartom a kivitelezését.

Dante írta: Viszont a lentebb lévő szöveg mondandójának egy kis részével egyet kell hogy értsek és nem akarok általánosítani sem - biztos ismer mindenki olyan korosztálybelit aki értelmes és nem tucat buta "yoloswag" - mert 10-15 évesek nagy része egymást utánozza mind viselkedésben, mind öltözködésben. Persze az idősebbek közt is elterjedt, de nem annyira.

Persze, nem azzal van a baj, hogy arra akarjuk tanítani a fiatalokat hogy legyenek büszkék arra, hogy magyarok(ironikus módon erre pont pozitív példa lehetne az USA), de ezek a szövegek olyanok mintha egy szovjet tankönyvből lettek volna lefordítva a hidegháború idejéről.. "nevessünk a dekadens nyugaton"..

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6481
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Chat

#1465 Hozzászólás Szerző: Dante »

Mindegyik felhozott példáról erőltetett baromságot ír a könyv, komolytalan. A nyugati márkák már 30-40-50 éve elég elterjedtek és meghatározóak, ugyanannyira érezheti sajátjának egy magyar a Nike-t mint egy angol, brazil vagy amerikai. (nekem is a kedvenc sportszergyártóm, mégsem érzem magam agy mosottnak)

Viszont a lentebb lévő szöveg mondandójának egy kis részével egyet kell hogy értsek és nem akarok általánosítani sem - biztos ismer mindenki olyan korosztálybelit aki értelmes és nem tucat buta "yoloswag" - mert 10-15 évesek nagy része egymást utánozza mind viselkedésben, mind öltözködésben. Persze az idősebbek közt is elterjedt, de nem annyira.

A pirossal aláhúzott mondatok meg röhejesek, nem hogy féligazság, hanem hazugság.

Avatar
ToreAndre
Hozzászólások: 5221
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 13:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chat

#1466 Hozzászólás Szerző: ToreAndre »

A legnevetségesebb az egészben, hogy tökéletesen impotensek abban, miképp kell megszólítani egy 13 éves kiskamaszt. Most komolyan. Sosem hallottak a gyermekpszichológiáról? Hogy gondolták, hogy ezen nem fog még maga a hetedikes srác is röhögni??
A közvetíteni próbált értékrenddel bizonyos mértékig mondjuk egyetértek, (bár teljesen más nézőpontból:-)) mégis szörnyűnek, gagyinak és bár ezt már írtam, de nevetségesnek tartom a kivitelezését. A szülő és a pedagógus dolga, hogy ezt a gyerek saját nyelvén azt a tudtára adja vagy, ha nem, akkor majd úgy is rájön maga is, ha van némi sütnivalója.
Mindegy, én már egyáltalán nem vagyok meglepve.
Only one Di Matteo!

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Chat

#1467 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Dante írta:Mintha felfognak a szoveget 12-13 evesen. Amugy sem kell oket felteni, egymasra nagyobb hatassal vannak mint egy ilyreszlet.

Persze, nyilván nyilván nem egy hetedikes irodalomkönyv határozza meg, hogy milyen ember lesz belőled, de ettől eltekintve gusztustalan, hogy ilyet nyomnak a gyerekek kezébe.

Még ha el is tekintünk a szöveg üzenetétől(nem igazán értem, hogy miért rossz CNN-t nézni, Nike-ban járni és hamburgert enni) és a hatalmas baromságoktól("valami microsoftos játékkal butítjuk magunkat, mert az olyan "cool") akkor is elfogadhatatlan, hogy ilyen erősen próbálnak hatni egy fiatal gondolkozására. Ez a szöveg olyan mintha egy szélsőséges iszlám csoport vezetője írta volna hogy rávegyen valakit hogy robbantsa fel magát az USA-ban..

Zabáljon mindenki gulyást, nézze a Duna TV-t és csakis Tisza-cuccokban járjon aki magyar vagy mi? :D

Vannak még gyöngyszemek:

Kép

Kép

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6481
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Chat

#1468 Hozzászólás Szerző: Dante »

Mintha felfognak a szoveget 12-13 evesen. Amugy sem kell oket felteni, egymasra nagyobb hatassal vannak mint egy ilyreszlet.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Chat

#1469 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Alföldi Jenő-Valaczka András: Irodalom 7. osztály, 13. oldal

Kép

Nem lennék most hetedikes...

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#1470 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

ChesterB írta:Szerintem mindenki megkapta a "jogos" büntetését, a sztárok okulnak ebből (internetre felrakni bármit, nemár), a hacker meg remélhetőleg jó pár év börtönt kap. Bosszantó, hogy feltörik a fiókod, de az is más, ha a laptopodon tárolod a képeket, esetleg egy vinyón, és az is, ha egy netes alkalmazás segítségével.

(Noha hálás vagyok a Lwarence-es képekért, az első helyen van nálam az a nő, bár jobban örültem volna, ha élőben láthatom ugyanígy.)
Én meg ha élőben és nem csak láthatom ugyanígy. Én is nagyon bírom. Még megnéznék mondjuk másokat is, de annyira nem is vagyok ráizgulva erre a dologra, hogy egész nap ezt bámuljam. Kíváncsi vagyok mikor kapják el, mert az tuti, hogy elfogják. Kérdés addig sikerül-e még egy kis pénzre is szert tennie + feltennie a többit vagy hamar rövidre zárják az ügyet.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Chat

#1471 Hozzászólás Szerző: Chester »

Szerintem mindenki megkapta a "jogos" büntetését, a sztárok okulnak ebből (internetre felrakni bármit, nemár), a hacker meg remélhetőleg jó pár év börtönt kap. Bosszantó, hogy feltörik a fiókod, de az is más, ha a laptopodon tárolod a képeket, esetleg egy vinyón, és az is, ha egy netes alkalmazás segítségével.

(Noha hálás vagyok a Lwarence-es képekért, az első helyen van nálam az a nő, bár jobban örültem volna, ha élőben láthatom ugyanígy.)

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#1472 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Ha már ennyire komoly téma lett itt belőle, akkor leírom én is a véleményemet:
Én nagyjából SuperFrankievel értek egyet. Ok, a csávó (ha tényleg egy 15 éves kölyök volt) egy idióta, de ha nem felhőn tartanád azt ahogy a pasid beléd lógatja, akkor nem lenne lehetősége senkinek sem ilyenre. Nekem személy szerint az első reakcióm az volt, hogy jó hülyék ha mindent felhőn tartottak és most ki vannak akadva és verik a nyálukat, hogy töröljenek mindent és hamis és a kölyköt el kell kapni. Persze, el kell kapni és bezárni, mert törvényt sértett, de alapvetően ők voltak a hülyék.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
SuperFrankie
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2009. március 5., csütörtök 20:04
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola

Re: Chat

#1473 Hozzászólás Szerző: SuperFrankie »

Николаевич írta:
SuperFrankie írta:
dankodavid írta:Gratulálok a kis faszfejnek, remélem párszor belenyomják a fejét a WC-be az osztálytársai.
Ezzel 100%-ig egyetértek,DE: Ha én egy híresség vagyok és az a fétisem,hogy pucéran fotózgatom magamat a tükörben akkor van annyi eszem,hogy nem töltöm fel egy netes hozzáféréssel rendelkező adathordozóra...Most komolyan,a 7 éves unokahúgom is tudja már,hogy idegenek autójába nem szállunk be,mert baj lehet belőle.Nem tudom sajnálni őket.Ha ennyi eszük van megérdemlik (mellesleg én még azt is kinézem,hogy ez egy hatalmas marketingfogás,mondjuk például Jenny Lawrence nincs rászorulva)

Ha az utcán parkolsz a kocsiddal azt is könnyen fel lehet törni, de ettől még nem a te hibád ha néhány patkány megteszi.

Nyilván híres emberként nem a legokosabb dolog ilyen képeket tárolni a telefonodon(főleg a mai felhőszolgáltatások mellett, el sem kell veszíteni a készüléket hogy ellophassák), de ettől még elég alja dolog ilyet csinálni és még pénzt is kérni érte.

Persze a listán szereplő emberek között biztos akadt 1-2(főleg a kevésbé neves celebek) akik annyira nem bánják a dolgot, nyilvánosság nekik, de egy Oscar-díjas, nagyon foglalkoztatott színésznőnek nem hiszem hogy jól jött ez a dolog.
Ez jogos,de ha tudom,hogy a környék veszélyes,sok autót törnek fel stb. akkor megpróbálok más megoldást keresni (pl máshol parkolok).Márpedig ha valami veszélyes környék,akkor az az intenet.Nem akarom védeni a recskagyereket mert nagyon aljas dolog amit tett,remélem meg is bűnhődik,de akinek annyi esze van,hogy felhőre felrak magáról ilyen képeket azt nem Oscar gálára,hanem IQ növelő táborba kéne küldeni.

Amúgy ha pucér fotókat csinálok magamról akkor annak 2 oka lehet: 1. Figyelemfelkeltés illetve feltűnési viszketegség.(ha ez volt a cél, most bejött) 2. Magamnak vagy a páromnak csinálom.Ez esetben nem teszem fel egy olyan eszközre,amit feltörhetnek vagy ellophatnak/elveszíthetek.
Who the fuck are Man.United

Avatar
SuperFrankie
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2009. március 5., csütörtök 20:04
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola

Re: Chat

#1474 Hozzászólás Szerző: SuperFrankie »

dankodavid írta:
SuperFrankie írta:
dankodavid írta:Gratulálok a kis faszfejnek, remélem párszor belenyomják a fejét a WC-be az osztálytársai.
Ezzel 100%-ig egyetértek,DE: Ha én egy híresség vagyok és az a fétisem,hogy pucéran fotózgatom magamat a tükörben akkor van annyi eszem,hogy nem töltöm fel egy netes hozzáféréssel rendelkező adathordozóra...Most komolyan,a 7 éves unokahúgom is tudja már,hogy idegenek autójába nem szállunk be,mert baj lehet belőle.Nem tudom sajnálni őket.Ha ennyi eszük van megérdemlik (mellesleg én még azt is kinézem,hogy ez egy hatalmas marketingfogás,mondjuk például Jenny Lawrence nincs rászorulva)
Már miért lenne az áldozat a hibás, ha egy privát accountra töltötte fel? Ugyanúgy joga van a magánszférájának tiszteletben tartásához, mint nekem ha felrakom google drivera a dolgaim.. Egyáltalán nem az ő hibája, hogy egy kis nyomorult, gép előtt 24-7 recskázó gyerek úgy érezte, neki ehhez joga van.
Nem hibás,maximum hülye :D Csináljon képeket,ez az ő dolga de ne tegye fel netre,mert ez lesz belőle.Magánszféra?A magánszféra az nálam kb a hálószoba,nem pedig az internet de lehet,hogy én vagyok régimódi :) (és hiába privát,látod,hogy feltörik így is és már nem ez az első eset).Onnantól kezdve,hogy a képeket (a magánszféráját) feltette netre,Ő cseszte el.Mindig akad 1-2 dilettáns aki megfogja próbálni feltörni,és sikerül is néha.
Who the fuck are Man.United

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Chat

#1475 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

SuperFrankie írta:
dankodavid írta:Gratulálok a kis faszfejnek, remélem párszor belenyomják a fejét a WC-be az osztálytársai.
Ezzel 100%-ig egyetértek,DE: Ha én egy híresség vagyok és az a fétisem,hogy pucéran fotózgatom magamat a tükörben akkor van annyi eszem,hogy nem töltöm fel egy netes hozzáféréssel rendelkező adathordozóra...Most komolyan,a 7 éves unokahúgom is tudja már,hogy idegenek autójába nem szállunk be,mert baj lehet belőle.Nem tudom sajnálni őket.Ha ennyi eszük van megérdemlik (mellesleg én még azt is kinézem,hogy ez egy hatalmas marketingfogás,mondjuk például Jenny Lawrence nincs rászorulva)

Ha az utcán parkolsz a kocsiddal azt is könnyen fel lehet törni, de ettől még nem a te hibád ha néhány patkány megteszi.

Nyilván híres emberként nem a legokosabb dolog ilyen képeket tárolni a telefonodon(főleg a mai felhőszolgáltatások mellett, el sem kell veszíteni a készüléket hogy ellophassák), de ettől még elég alja dolog ilyet csinálni és még pénzt is kérni érte.

Persze a listán szereplő emberek között biztos akadt 1-2(főleg a kevésbé neves celebek) akik annyira nem bánják a dolgot, nyilvánosság nekik, de egy Oscar-díjas, nagyon foglalkoztatott színésznőnek nem hiszem hogy jól jött ez a dolog.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#1476 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Dante írta:
rafanadal írta:Szóval, The Fappening 2014, láttátok? Hatalmas botrány. És állítólag egy 15 éves srác volt.

(Jennifer Lawrence ... atya ég, nagyon fincsi.)
Röviden a történet? Vagy valami link hogy történt ekkora szivárogtatás?
Elvileg csak simán valaki betört az iCloudba és elérte több száz híresség cloudtartalmát ahol ezeket találta. Párat közzétett, a többiért pénzt kér a nagyérdeműtől ha kíváncsiak rá. A következő csomagban Rihanna várható a nagyobb nevek közül.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chat

#1477 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

SuperFrankie írta:
dankodavid írta:Gratulálok a kis faszfejnek, remélem párszor belenyomják a fejét a WC-be az osztálytársai.
Ezzel 100%-ig egyetértek,DE: Ha én egy híresség vagyok és az a fétisem,hogy pucéran fotózgatom magamat a tükörben akkor van annyi eszem,hogy nem töltöm fel egy netes hozzáféréssel rendelkező adathordozóra...Most komolyan,a 7 éves unokahúgom is tudja már,hogy idegenek autójába nem szállunk be,mert baj lehet belőle.Nem tudom sajnálni őket.Ha ennyi eszük van megérdemlik (mellesleg én még azt is kinézem,hogy ez egy hatalmas marketingfogás,mondjuk például Jenny Lawrence nincs rászorulva)
Már miért lenne az áldozat a hibás, ha egy privát accountra töltötte fel? Ugyanúgy joga van a magánszférájának tiszteletben tartásához, mint nekem ha felrakom google drivera a dolgaim.. Egyáltalán nem az ő hibája, hogy egy kis nyomorult, gép előtt 24-7 recskázó gyerek úgy érezte, neki ehhez joga van.
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

Avatar
SuperFrankie
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2009. március 5., csütörtök 20:04
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola

Re: Chat

#1478 Hozzászólás Szerző: SuperFrankie »

dankodavid írta:Gratulálok a kis faszfejnek, remélem párszor belenyomják a fejét a WC-be az osztálytársai.
Ezzel 100%-ig egyetértek,DE: Ha én egy híresség vagyok és az a fétisem,hogy pucéran fotózgatom magamat a tükörben akkor van annyi eszem,hogy nem töltöm fel egy netes hozzáféréssel rendelkező adathordozóra...Most komolyan,a 7 éves unokahúgom is tudja már,hogy idegenek autójába nem szállunk be,mert baj lehet belőle.Nem tudom sajnálni őket.Ha ennyi eszük van megérdemlik (mellesleg én még azt is kinézem,hogy ez egy hatalmas marketingfogás,mondjuk például Jenny Lawrence nincs rászorulva)
Who the fuck are Man.United

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chat

#1479 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

Gratulálok a kis faszfejnek, remélem párszor belenyomják a fejét a WC-be az osztálytársai.
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

Avatar
GereZsolt
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009. március 11., szerda 0:37
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Chat

#1480 Hozzászólás Szerző: GereZsolt »

rafanadal írta:Szóval, The Fappening 2014, láttátok? Hatalmas botrány. És állítólag egy 15 éves srác volt.

(Jennifer Lawrence ... atya ég, nagyon fincsi.)
Kate Upton eszméletlen bika!

Válasz küldése