Sport a Chelsea-n kívül

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6970
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#1341 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Az érzés amikor rájössz, hogy már nem vagy fiatal. :D #Legends
Kép

Avatar
putthelime
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1937
Csatlakozott: 2009. május 28., csütörtök 20:38
Kedvenc játékos: JT + Schurrle
Kedvenc exjátékos: Hasselbaink + Mata
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#1342 Hozzászólás Szerző: putthelime »

Eddig egyikőtök se dobta be a kalapba, pedig szerintem elég fontos tényező, hogy Shaqiri mentalitásáról és magatartásáról azért elég sok negatívat lehetett hallani az utóbbi években, az edzésmunkáját is kritizálták Olaszországban. Szerintem simán benne van, hogy ezzel vágja maga alatt a fát egy olyan csapatban, ami komolyabb célokért szeretne küzdeni.
They do now.

petr
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2015. június 4., csütörtök 20:12
Kedvenc játékos: foszcar
Kedvenc exjátékos: foszcar

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#1343 Hozzászólás Szerző: petr »

En sok inter meccset nezek,mert szimpatizalok veluk( veron es mourinho miatt)
es ami ott megy miota nincs ott jm az teljes fejetlenseg minden evben uj edzo(uj taktika),minden evben 5-8 uj jatekos beepitese a csapatba(sokan ezek kozul ilyen kuzmanovic es jonathan seria b es c szintu focistak) igy azert marha nehez lehet teljesiteni
+ kovacic azert nem egy vasember eleg serulekeny es az allokepessegel el is vannak bajok
Minden edzoje mas poszton probalgatja
remek kis jatekos kova iszonyu nagy passzokra kepes,de neha ugy bele tuud szurkolni a jatekba,h a nevet nem hallod kb 20 percig
padra jo igazolas illara helyere es arra a 20 percekre v gyengebb csapatok ellen a la liga-ba tokeletes lesz,amikor a kroos-modric duobol akar majd vkit pihentetni a kover pincer

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#1344 Hozzászólás Szerző: gerawba »

Szabi írta:Jó, de Kovacicra is csak ráakasztották a potenciális klasszis címkét, egyelőre a közelében nincs ennek. Tartósan nem hoz egy erős átlagot, nem függött tőle az Inter játéka, nincs olyan képessége, ami nagyon kiemelné a többiek közül, egy ígéretesnek tartott játékos, aki nagy karriert futhat be, semmi több.
Szerintem is pont ez a lényeg.
Én Kovacicot "ismerem" régebbről, még mikor Dinamo Zagrebes volt (fogadások miatt), és bár olyan túl sokat nem láttam játszani, de annyira nem tűnt ki még ott sem a többiek közül (Dinamo Z., Hajduk Split, Partizan Belgrád, Crvena Zvezda, Sparta Praha, Plzen - ezekben a csapatokban mindig van jópár 17-21 éves baromi tehetséges kölyök, rengeteg ezek közül már nagycsapatokban játszik, legnagyobb név talán Mandzukic vagy Jovetic).

Amúgy például ha Joveticet nézzük, ő annyi idős korában, mint Kovacic már a Fiorentina vezéregyénisége volt, és a BL-ben is adta az ívet... Aztán úgy néz ki, hogy végülis "csak" egy igen jó kis játékos lesz belőle. Persze tudom, hogy nem feltétlen életkortól függ, hogy kiből lesz világklasszis, de szerintem Kovacicból soha a büdös életben nem lesz az. Vannak jó meglátásai és bámulatos passzai, de ennél sokkal többet én nem látok benne jelenleg - aztán majd persze meglátjuk mit csinál a Madridban (bár szerintem ha nem igazolták volna le a Real, közel sem beszélnének róla ennyire szuperlatívuszokban)
Kroos meg Isco is fényévekkel jobb tőle szerintem, mondjuk remélem is, hogy elkótyavetyélik nekünk az utóbbit.
HAZARD = Messi+Ronaldo

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6283
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#1345 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Jó, de Kovacicra is csak ráakasztották a potenciális klasszis címkét, egyelőre a közelében nincs ennek. Tartósan nem hoz egy erős átlagot, nem függött tőle az Inter játéka, nincs olyan képessége, ami nagyon kiemelné a többiek közül, egy ígéretesnek tartott játékos, aki nagy karriert futhat be, semmi több. Kroos és Modric mögött nem fog labdába rúgni egyelőre, és ott van még Casemiro is, aki szintén elég ígéretes volt a Portoban. Több szempontból is különbözik, de azért párhuzamba vonható valamilyen szinten a Barcából Halilovic-csal, neki is nagyobb a füstje, mint a lángja, úgy néz ki.

Az Inter jobban jár így, hogyha Icardi köré próbál építkezni, mondjuk őt ki kell szolgálni, de vele már lehetne komoly célokért küzdeni. Jobban megérintené őket, ha Kovacic helyett ő távozott volna, és ez inkább a horvát kritikája, mintsem az argentin dicsérete...
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Mr-Moss
Hozzászólások: 397
Csatlakozott: 2013. április 1., hétfő 18:22
Kedvenc játékos: JT
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#1346 Hozzászólás Szerző: Mr-Moss »

gerawba írta:
Николаевич írta:
gerawba írta:
Azért Kovacic egyáltalán nem olyan hű de krvára nagy játékos jelenleg, hogy annyira hiányozna az Interből. Egyelőre sokkal többre tartják, mint amit letett az asztalra. Shaqirit sokkal nagyobb f*szság volt eladni, nem is értem miért tették.

Nagyon nem értek egyet.. Shaqiri szerintem óriási kutyaütő.. A svájci bajnokságból kitűnt, de szar volt a Bayern-ben és szar volt az Inter-ben is, és nem véletlen hogy 24 évesen a Stoke City-ben játszik. Kova viszont óriási játékos lesz.. Nagyon fiatal még, de iszonyat jól lát a pályán és védekezni is tud, igazi XXI. századi focista.. Nem biztos, hogy túl okos döntés volt most a Real-hoz mennie, Kroos és Modric mellett lehet hogy padozni fog egy ideig, de szerintem óriásit fogott vele FSW.
Szerintem Shaqirivel óriásit tévedsz.
Egyáltalán nem kutyaütő játékos, baromi dinamikus és villámgyors, ha neki indul a súlypontja miatt ugyanúgy alig lehet felrúgni, mint Messit, ezenkívül brilliáns a rúgótechnikája. Az, hogy a Bayernben sz*r volt, az egyszerűen nem igaz. Egyrészt ~21 évesen került egy olyan csapatba, ami tele volt világsztárokkal, főleg támadók terén, emiatt nem igazán tudott sokat játszani. Amikor viszont játszott akkor teljesen jól megállta a helyét, rúgott közel 20 gólt, meg adott ugyanennyi gólpasszt, úgy, hogy rengetegszer csak percek jutottak neki. Ahhoz valószínűleg kevés, hogy egy Bayern/Barca/Real kaliberű csapatban stabil kezdő legyen, de közel sem kutyaütő.

Az Interben pedig egyértelműen a húgyagyú Mancini miatt nem vált be (bár ott is lőtt jópár gólt), de alig kapott tőle játéklehetőséget. Pedig ebbe az Interben egy értelmes edző őt meg Icardit rakná elsőként a kezdőbe (bár ha jól emlékszem az a gyökér Hernanest se nagyon játszatta sokáig...) Belenéztem pár Inter meccsbe a tavasszal, szinte mindig Shaqiri volt az, akiben benne volt, hogy veszélyes helyzetet alakít ki...

Kovacicból meg soha az életben nem lesz aranylabdás, nemhogy két éven belül. (mondjuk ezt nem te, hanem Modric mondta) Jól járt az Inter vele, hogy eladta ennyiért.
Nem nekem címezted, de én is elmondanám a véleményemet. Shaqiri valóban nem kutyaütő játékos, legalábbis nem egy Stoke szinten, de még egy ilyen legatyásodott Inter szinten sem biztosan. Az ő eladása is baklövés az olaszok részéről, de messze nem akkora, mint Kováé. Egyrészt azért nem, mert ő még pótolható kategória az Inter számára, a horvát viszont nem. Ő rá fel lehetett volna építeni a csapatot és köré kellett volna olyan játékosokat hozni, mint Shaqiri.
Kovacic egy potenciális klasszis, a legmagasabb szinten is megállhatja a helyét (még ha egyelőre nagy is rá a Real Madrid kabátja), Shaqiri viszont ahogy te is írtad a büdös életben nem lesz meghatározó játékos ezen a szinten. Az, hogy így is egy Inter keretének top 5 játékosa között van az már a klub kritikája.

Az meg, hogy Modric szerint két év múlva aranylabdás lesz, az olyan mint amikor Eden azt mondta, hogy a kis tesója tehetségesebb nála :D

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#1347 Hozzászólás Szerző: gerawba »

Николаевич írta:
gerawba írta:
Azért Kovacic egyáltalán nem olyan hű de krvára nagy játékos jelenleg, hogy annyira hiányozna az Interből. Egyelőre sokkal többre tartják, mint amit letett az asztalra. Shaqirit sokkal nagyobb f*szság volt eladni, nem is értem miért tették.

Nagyon nem értek egyet.. Shaqiri szerintem óriási kutyaütő.. A svájci bajnokságból kitűnt, de szar volt a Bayern-ben és szar volt az Inter-ben is, és nem véletlen hogy 24 évesen a Stoke City-ben játszik. Kova viszont óriási játékos lesz.. Nagyon fiatal még, de iszonyat jól lát a pályán és védekezni is tud, igazi XXI. századi focista.. Nem biztos, hogy túl okos döntés volt most a Real-hoz mennie, Kroos és Modric mellett lehet hogy padozni fog egy ideig, de szerintem óriásit fogott vele FSW.
Szerintem Shaqirivel óriásit tévedsz.
Egyáltalán nem kutyaütő játékos, baromi dinamikus és villámgyors, ha neki indul a súlypontja miatt ugyanúgy alig lehet felrúgni, mint Messit, ezenkívül brilliáns a rúgótechnikája. Az, hogy a Bayernben sz*r volt, az egyszerűen nem igaz. Egyrészt ~21 évesen került egy olyan csapatba, ami tele volt világsztárokkal, főleg támadók terén, emiatt nem igazán tudott sokat játszani. Amikor viszont játszott akkor teljesen jól megállta a helyét, rúgott közel 20 gólt, meg adott ugyanennyi gólpasszt, úgy, hogy rengetegszer csak percek jutottak neki. Ahhoz valószínűleg kevés, hogy egy Bayern/Barca/Real kaliberű csapatban stabil kezdő legyen, de közel sem kutyaütő.

Az Interben pedig egyértelműen a húgyagyú Mancini miatt nem vált be (bár ott is lőtt jópár gólt), de alig kapott tőle játéklehetőséget. Pedig ebbe az Interben egy értelmes edző őt meg Icardit rakná elsőként a kezdőbe (bár ha jól emlékszem az a gyökér Hernanest se nagyon játszatta sokáig...) Belenéztem pár Inter meccsbe a tavasszal, szinte mindig Shaqiri volt az, akiben benne volt, hogy veszélyes helyzetet alakít ki...

Kovacicból meg soha az életben nem lesz aranylabdás, nemhogy két éven belül. (mondjuk ezt nem te, hanem Modric mondta) Jól járt az Inter vele, hogy eladta ennyiért.
HAZARD = Messi+Ronaldo

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6283
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#1348 Hozzászólás Szerző: Szabi »

gerawba írta:
Mr-Moss írta:
Szabi írta:Az se rossz, hogy Destrot egy éve ilyenkor még 20-25 milliókért akartuk elhozni Costa mögé cserének, azóta meg úgy leépítette magát, hogy most írt alá a Bolognához 6,5-ért. :D

Amin pedig meglepődtem, hogy az Inter már régóta kerülgeti Perisicet (amit nem értek, hogy miért...), és ezért az ő helyére Mertenst nézte ki a Wolfsburg, tettek is egy 30 millió eurós ajánlatot érte, de ezt állítólag elutasította a Napoli.
Várom már a SerieA következő idényét, eléggé megerősödött a tavalyi második vonal a Juve mögött, 7 csapat is simán odaérhet a dobogóra.
Hát szerintem az Internek már olyan mindegy...Kovacic eladásával seggére vertek a csapatépítésnek. Meg aztán Mancini ott az edző :lol:
Azért Kovacic egyáltalán nem olyan hű de krvára nagy játékos jelenleg, hogy annyira hiányozna az Interből. Egyelőre sokkal többre tartják, mint amit letett az asztalra. Shaqirit sokkal nagyobb f*szság volt eladni, nem is értem miért tették.
Ezzel egyetértek, mostanában olvasgattam az interesek magyar fórumát, ott is igencsak megoszlanak a vélemények Kovacicról és az eladásáról, igazából az egyik tag írta le nagyon jól a helyzetet, hogy a Real kifizetett egy ekkora összeget egy olyan játékosért, aki ugyan tehetséges, de még igazi posztja sincs a középpályán, mert irányítónak egyelőre gyenge és vkp.-nak (vagy mélységi irányítónak) se alkalmas , box-to-boxnak meg nincs meg az erőnléte és felépítése. Ha ennek az egésznek Isco lesz az áldozata a Realnál (márpedig nagyon úgy tűnik...), akkor szerintem nagy hülyeséget csináltak. Kovacic tavaly lőtt egy bődületesen nagy gólt a Lazionak, de kb. ennyi az, amire én emlékszem tőle, pedig láttam játszani párszor, de engem nem nyűgözött le túlzottan...

Shaqiri megszerzését én hatalmas fogásnak gondoltam télen, igazából nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket, de olyan nagyon sok lehetőséget sem kapott a bizonyításra, sokszor 20-30 percekre beküldte csereként Mancini vesztésnél felállt védelem ellen, úgy nyilván nehéz megmutatni a kvalitásait. Szerintem is őrültség volt eladni, ráadásul éppen csak többért vitte a Stoke, mint amennyiért ezen a nyáron végleg elhozták a Bayerntől... Sokkal több van benne, és ezt egy új Interben meg is tudta volna mutatni.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#1349 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

gerawba írta:
Azért Kovacic egyáltalán nem olyan hű de krvára nagy játékos jelenleg, hogy annyira hiányozna az Interből. Egyelőre sokkal többre tartják, mint amit letett az asztalra. Shaqirit sokkal nagyobb f*szság volt eladni, nem is értem miért tették.

Nagyon nem értek egyet.. Shaqiri szerintem óriási kutyaütő.. A svájci bajnokságból kitűnt, de szar volt a Bayern-ben és szar volt az Inter-ben is, és nem véletlen hogy 24 évesen a Stoke City-ben játszik. Kova viszont óriási játékos lesz.. Nagyon fiatal még, de iszonyat jól lát a pályán és védekezni is tud, igazi XXI. századi focista.. Nem biztos, hogy túl okos döntés volt most a Real-hoz mennie, Kroos és Modric mellett lehet hogy padozni fog egy ideig, de szerintem óriásit fogott vele FSW.

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#1350 Hozzászólás Szerző: gerawba »

Mr-Moss írta:
Szabi írta:Az se rossz, hogy Destrot egy éve ilyenkor még 20-25 milliókért akartuk elhozni Costa mögé cserének, azóta meg úgy leépítette magát, hogy most írt alá a Bolognához 6,5-ért. :D

Amin pedig meglepődtem, hogy az Inter már régóta kerülgeti Perisicet (amit nem értek, hogy miért...), és ezért az ő helyére Mertenst nézte ki a Wolfsburg, tettek is egy 30 millió eurós ajánlatot érte, de ezt állítólag elutasította a Napoli.
Várom már a SerieA következő idényét, eléggé megerősödött a tavalyi második vonal a Juve mögött, 7 csapat is simán odaérhet a dobogóra.
Hát szerintem az Internek már olyan mindegy...Kovacic eladásával seggére vertek a csapatépítésnek. Meg aztán Mancini ott az edző :lol:
Azért Kovacic egyáltalán nem olyan hű de krvára nagy játékos jelenleg, hogy annyira hiányozna az Interből. Egyelőre sokkal többre tartják, mint amit letett az asztalra. Shaqirit sokkal nagyobb f*szság volt eladni, nem is értem miért tették.
HAZARD = Messi+Ronaldo

Avatar
Mr-Moss
Hozzászólások: 397
Csatlakozott: 2013. április 1., hétfő 18:22
Kedvenc játékos: JT
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#1351 Hozzászólás Szerző: Mr-Moss »

Szabi írta:Az se rossz, hogy Destrot egy éve ilyenkor még 20-25 milliókért akartuk elhozni Costa mögé cserének, azóta meg úgy leépítette magát, hogy most írt alá a Bolognához 6,5-ért. :D

Amin pedig meglepődtem, hogy az Inter már régóta kerülgeti Perisicet (amit nem értek, hogy miért...), és ezért az ő helyére Mertenst nézte ki a Wolfsburg, tettek is egy 30 millió eurós ajánlatot érte, de ezt állítólag elutasította a Napoli.
Várom már a SerieA következő idényét, eléggé megerősödött a tavalyi második vonal a Juve mögött, 7 csapat is simán odaérhet a dobogóra.
Hát szerintem az Internek már olyan mindegy...Kovacic eladásával seggére vertek a csapatépítésnek. Meg aztán Mancini ott az edző :lol:

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6283
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#1352 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Az se rossz, hogy Destrot egy éve ilyenkor még 20-25 milliókért akartuk elhozni Costa mögé cserének, azóta meg úgy leépítette magát, hogy most írt alá a Bolognához 6,5-ért. :D

Amin pedig meglepődtem, hogy az Inter már régóta kerülgeti Perisicet (amit nem értek, hogy miért...), és ezért az ő helyére Mertenst nézte ki a Wolfsburg, tettek is egy 30 millió eurós ajánlatot érte, de ezt állítólag elutasította a Napoli.
Várom már a SerieA következő idényét, eléggé megerősödött a tavalyi második vonal a Juve mögött, 7 csapat is simán odaérhet a dobogóra.
6+8+5+4+1+1+2+1

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#1353 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Hopsz: https://www.facebook.com/NHL/videos/vb. ... =2&theater" onclick="window.open(this.href);return false;
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#1354 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Bilbaoban egy kicsit örülnek a szuperkupának:
Kép
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
royston
Hozzászólások: 344
Csatlakozott: 2014. április 30., szerda 19:14
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#1355 Hozzászólás Szerző: royston »

Dzsudzsi aláírt Bursa-ba...
KEEP CALM and FOLLOW CHELSEA

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#1356 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

blackjack04 írta:
rafanadal írta:Közben hihetetlen dráma zajlik Torontoban. Bencic miután tegnap kiejtette Serenat ezzel 2. vereségét kiosztva a szezonban, ma is remek formában jött ki. Egyelőre Lisicki, Wozniacki, Ivanovic, Serena akiket megvert ezen a tornán. 1. szettben fej-fej mellett haladtak, aztán a tie-breaket Bencic bírta jobban. Másodikban jobban játszott Bencic, már 4-3-ra vezetett, Halep teljesen elkészült fizikailag, alig áll a lábán, csak néhányat beleüt a labdába és próbálja lezárni minél hamarabb a pontokat. Még az orvosok is vérnyomást mértek nála stb. hogy engedjék-e tovább játszani, de végül engedtek és így kóvályogva 5-3-ról megfordította a 2. játszmát egy újabb tie-breakben. Bencicen látszik, hogy nem tudja kezelni ezt a rosszul van az ellenfél, de azért le kellene győzzem és nem kiengednem dolgot. Közben annyi román van kint a stadionban és úgy ordítanak mintha legalább egy hazai Fed kupa meccs lenne, már a bíró is eljutott oda, hogy a köszönömöt egy labdamenet előtt amikor le akarja állítani az ujjongást, elmondja románul is. Külön kiemelendő, hogy több mint 2 órája kínozzák egymást és még csak most kezdődik a 3. szett. Továbbra sem látom Halep hogyan játssza ezt a meccset végig, de még bírja, még valahogy kóvályog labdamenetek között és olyankor még valahonnan erőt merít, hogy üssön párat a labdába. Az mondjuk biztos, hogy jövő héten Cincinnatitől visszalépik ezek után ahogy itt kinéz.

Szerkesztés: Na mire leírtam a harmadikra ki is fogyott a tank és feladta Halep egy nagyon gyors 3-0 után. Még így a meccs után is ápolnia kell az orvosoknak.
Azon túl hogy ez csak egy WTA torna volt, hogy lehet egy élsportolónak ennyire elfáradnia a végjátékra? Ha nem képes fizikailag bírni egy 1 hetes tornát a döntőig, akkor nincs is értelme elindulnia rajta, vagy ha korábbi versenyek miatt volt kimerült, akkor a beosztását kéne átszervezni. Természetesen a verseny megköveteli a szoros menetrendet, de ez irreális, hogy a tűrőképességének azon határához jut, ahol már képtelen a 3. szettet folytatni, különben a fizikai egészségét kockáztatná. Itt vagy az orvosi stáb nem mérte fel jól a helyzetét, vagy ő maga vállalta túl magát, mindkét esetben hibázott valaki.
Közrejátszott a torontoi időjárás is, mert míg a hét elején nagyon sok esőszünet volt, a hét végére felmelegedt és rettenetesen párás volt a levegő. Amúgy meg Wimbledon óta most játszott először szóval nem a menetrendjével volt gond, simán csak megviselte a nehéz torna, a rossz időjárás és a tipikus rossz román erőnléti felkészítés. Nem első alkalom, hogy néhány nehéz meccs után a végére kipukkad és azért most is egy Jankovic, Kerber (2 és fél órás egymást a végletekig kínozó meccs), Radwanska (újabb közel 2 órás meccs), Errani (újabb 2 óránál hosszabb meccs) volt a döntő előtt az útvonala 4 nap alatt.

Egyébként néhány korrekció ahhoz amit írtál: nem "csak" egy egy hetes volt, mert a Premier tornák egyike ahol minden nagyágyú ott van, kivéve persze a sérülteket. És sokszor az egy hetesek sokkal jobban kikészítik a játékosokat, mert nincs pihenő nap minden meccs után. Ahhoz, hogy egy ilyen tornát megnyerj 5 napig minden nap csúcsformában kell játszanod és ez sokszor még a férfiaknak is nehézséget okoz. Nem egyszer lehet látni, hogy egy drámai meccs után következő napra úgy áll ki valaki mintha nem is önmaga lenne és simán kikap egy elődöntőben például miután 2 meccset megnyert és majd nyomott egy drámai negyeddöntőt.

A hibázással kapcsolatban pedig akkor fognak hibázni ha tényleg le akarja nyomni a Toronto-Cincinnati-New Haven triót a US Open előtt és utána US Openre menni. Ez konkrétan 5 hét teniszt jelentene pihenő nélkül, ami ugyebár lehetetlen kategória. Én a helyében elmennék Cincinnatibe még játszani pár meccset, attól függ szerdáig mennyire tudja kipihenni magát a 2. fordulóra és utána kihagynám New Havent, hogy frissen menjek US Openre.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
blackjack04
Hozzászólások: 1779
Csatlakozott: 2011. január 1., szombat 15:09
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Deco
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#1357 Hozzászólás Szerző: blackjack04 »

rafanadal írta:Közben hihetetlen dráma zajlik Torontoban. Bencic miután tegnap kiejtette Serenat ezzel 2. vereségét kiosztva a szezonban, ma is remek formában jött ki. Egyelőre Lisicki, Wozniacki, Ivanovic, Serena akiket megvert ezen a tornán. 1. szettben fej-fej mellett haladtak, aztán a tie-breaket Bencic bírta jobban. Másodikban jobban játszott Bencic, már 4-3-ra vezetett, Halep teljesen elkészült fizikailag, alig áll a lábán, csak néhányat beleüt a labdába és próbálja lezárni minél hamarabb a pontokat. Még az orvosok is vérnyomást mértek nála stb. hogy engedjék-e tovább játszani, de végül engedtek és így kóvályogva 5-3-ról megfordította a 2. játszmát egy újabb tie-breakben. Bencicen látszik, hogy nem tudja kezelni ezt a rosszul van az ellenfél, de azért le kellene győzzem és nem kiengednem dolgot. Közben annyi román van kint a stadionban és úgy ordítanak mintha legalább egy hazai Fed kupa meccs lenne, már a bíró is eljutott oda, hogy a köszönömöt egy labdamenet előtt amikor le akarja állítani az ujjongást, elmondja románul is. Külön kiemelendő, hogy több mint 2 órája kínozzák egymást és még csak most kezdődik a 3. szett. Továbbra sem látom Halep hogyan játssza ezt a meccset végig, de még bírja, még valahogy kóvályog labdamenetek között és olyankor még valahonnan erőt merít, hogy üssön párat a labdába. Az mondjuk biztos, hogy jövő héten Cincinnatitől visszalépik ezek után ahogy itt kinéz.

Szerkesztés: Na mire leírtam a harmadikra ki is fogyott a tank és feladta Halep egy nagyon gyors 3-0 után. Még így a meccs után is ápolnia kell az orvosoknak.
Azon túl hogy ez csak egy WTA torna volt, hogy lehet egy élsportolónak ennyire elfáradnia a végjátékra? Ha nem képes fizikailag bírni egy 1 hetes tornát a döntőig, akkor nincs is értelme elindulnia rajta, vagy ha korábbi versenyek miatt volt kimerült, akkor a beosztását kéne átszervezni. Természetesen a verseny megköveteli a szoros menetrendet, de ez irreális, hogy a tűrőképességének azon határához jut, ahol már képtelen a 3. szettet folytatni, különben a fizikai egészségét kockáztatná. Itt vagy az orvosi stáb nem mérte fel jól a helyzetét, vagy ő maga vállalta túl magát, mindkét esetben hibázott valaki.
One ball to rule them all!

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#1358 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Közben hihetetlen dráma zajlik Torontoban. Bencic miután tegnap kiejtette Serenat ezzel 2. vereségét kiosztva a szezonban, ma is remek formában jött ki. Egyelőre Lisicki, Wozniacki, Ivanovic, Serena akiket megvert ezen a tornán. 1. szettben fej-fej mellett haladtak, aztán a tie-breaket Bencic bírta jobban. Másodikban jobban játszott Bencic, már 4-3-ra vezetett, Halep teljesen elkészült fizikailag, alig áll a lábán, csak néhányat beleüt a labdába és próbálja lezárni minél hamarabb a pontokat. Még az orvosok is vérnyomást mértek nála stb. hogy engedjék-e tovább játszani, de végül engedtek és így kóvályogva 5-3-ról megfordította a 2. játszmát egy újabb tie-breakben. Bencicen látszik, hogy nem tudja kezelni ezt a rosszul van az ellenfél, de azért le kellene győzzem és nem kiengednem dolgot. Közben annyi román van kint a stadionban és úgy ordítanak mintha legalább egy hazai Fed kupa meccs lenne, már a bíró is eljutott oda, hogy a köszönömöt egy labdamenet előtt amikor le akarja állítani az ujjongást, elmondja románul is. Külön kiemelendő, hogy több mint 2 órája kínozzák egymást és még csak most kezdődik a 3. szett. Továbbra sem látom Halep hogyan játssza ezt a meccset végig, de még bírja, még valahogy kóvályog labdamenetek között és olyankor még valahonnan erőt merít, hogy üssön párat a labdába. Az mondjuk biztos, hogy jövő héten Cincinnatitől visszalépik ezek után ahogy itt kinéz.

Szerkesztés: Na mire leírtam a harmadikra ki is fogyott a tank és feladta Halep egy nagyon gyors 3-0 után. Még így a meccs után is ápolnia kell az orvosoknak.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#1359 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Most hallottam a nap statisztikáját és rá a nap válaszát is BT Sporton. Torontoban most játszik Halep és Errani az elődöntőben és Errani véletlenül ütött egy ászt azzal a dög lassú szervájával ami neki van, erre fel a két kommentátor:
- "She just hit her 6th ace in the season!"
Másik kommentátor ironikusan: "Do you have some data about the speed it was hit?"
Válasz: "There was no speed in that serve to show." :D :D :D
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Mr-Moss
Hozzászólások: 397
Csatlakozott: 2013. április 1., hétfő 18:22
Kedvenc játékos: JT
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#1360 Hozzászólás Szerző: Mr-Moss »

rafanadal írta:Azt a rohadt mekkora gólt kapott a Barca :D :D :D
Az hagyján, de milyen sokat :D :D
Nem néztem a meccset, de jár a kalapemelés a Bilbaonak!

Válasz küldése