Konföderációs Kupa 2013

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Buluska
Hozzászólások: 1624
Csatlakozott: 2011. április 9., szombat 18:51
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Konföderációs Kupa 2013

#101 Hozzászólás Szerző: Buluska »

Torres kezd egyedul a CFC jatekosai kozul. Soldado serult elvileg.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Konföderációs Kupa 2013

#102 Hozzászólás Szerző: Chester »

GereZsolt írta:Én is a brazilokban és a németekben látom erre a lehetőséget, de csak a 2018as tornán, nekik ott van a fiatal bázis, akik 5 év alatt összeérhetnek tisztességesen. A spanyoloknál meg teljesen mindegy, hogy lesz e generációváltás, mert már utánpótlásszinten is nevetségesen jobbak mindenkinél.
Ezzel a résszel nagyon egyetértek. Gerawba jól leírta, hogy őket úgy lehet megverni, hogyha figyelmetlenül játszanak, és sz*r napot fognak ki, de ehhez kell egy olyan összeszokott és jó csapat, aki képes 90 percen át fegyelmezetten és eredményesen játszani [például egy olyan jó 70-80%-os helyzetkihasználás], és erre jó esély leghamarabb a '16-os EB-n lehet számítani. A németeknél nem az utánpótlás lesz a kulcs, mert annak csúcstermékei már a felnőtt válogatottban vannak, de szvsz jövő nyárra még nem szoknak össze eléggé, viszont három év múlva elég komoly esélyesei lesznek a tornának, talán nagyobb, mint a spanyolok. A brazilokat azért nem mondom esélyesnek, mert egyrészt ha jövőre nem jutnak legalább döntőbe, de ahogy őket ismeri a világ, ha nem nyerik meg a VB-t akkor Scolari biztosan repülni fog, ezzel megint oda a stabilitás, és kezdhet egy új csapatot építeni a következő edző. Ezzel nem lenne akkora baj, mert lenne rá négy éve, de én nem látom olyan jónak ezt a brazil csapatot, mint akár a '02-eset, az utánpótlásukban is sok a kérdőjel, mert amíg nem igazolnak át Európába addig sokuk nem mérhető össze egy európai fiatallal.

EDIT: A lényeget, a személyes titkos favoritomat meg kihagytam, és az Belgium. Franciaországban egy elődöntőt várok tőlük, de ez a francia csapat is jó lehet addigra, bár ott is ígéretekkel van tele a padlás.

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: Konföderációs Kupa 2013

#103 Hozzászólás Szerző: gerawba »

Normál körülmények között nem lehet megverni a spanyolokat (ha játszanak egy jó 70-80%, akkor esélytelen), de egy VB hosszú torna, egy meccsen egy jó német, argentin (talán brazil, de ahhoz sokat kell fejlődniük) csapat búcsúztatni tudja őket.
Néha túl lazára veszik a figurát és túl korán állnak le, már az EB-n is majdnem megtréfálta őket egy baromi gyenge portugál válogatott, ez az egyetlen veszély rájuk nézve, de ha nem balf*szkodnak akkor simán nyernek jövőre is.

Az idei KK kupára ugyanez vonatkozik, de itt elég lesz a fele fordulatszámon pörögniük és behúzzák könnyen.
HAZARD = Messi+Ronaldo

Avatar
GereZsolt
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009. március 11., szerda 0:37
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Konföderációs Kupa 2013

#104 Hozzászólás Szerző: GereZsolt »

laczze írta:Biztos nem nyerik meg a mostani VB-t a Spanyolok, ebben bárkivel merek fogadni, a Brazilok vagy a Nemetek de inkább ők megfogják őket.
Én pont az ellenkezőjét látom :D Szerintem meg még biztosabb, hogy megnyerik mint az EB-t. Ez a torna is megmutatja, hogy ezek a csapatok se tudnak velük semmit kezdeni, 80-20as labdabirtoklás meg társai.
Ahogy írtam lentebb, én a németeket és a brazilokat a következő vb-re várom. Ott fognak villantani szerintem. Mármint 2018ban.

Avatar
laczze
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2009. július 23., csütörtök 20:12
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Nova

Re: Konföderációs Kupa 2013

#105 Hozzászólás Szerző: laczze »

Biztos nem nyerik meg a mostani VB-t a Spanyolok, ebben bárkivel merek fogadni, a Brazilok vagy a Nemetek de inkább ők megfogják őket.
Drogba,Lampard,Terry <3

Avatar
GereZsolt
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009. március 11., szerda 0:37
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Konföderációs Kupa 2013

#106 Hozzászólás Szerző: GereZsolt »

pulci03 írta:
GereZsolt írta:Egy dolog miatt utálom a spanyolokat, azon kívül, hogy ott játszik a barca fele. Már a második tornát basszák tönkre, persze nem tudatosan. Nézhetetlen minden egyes meccsük, bárkivel játszanak, mivel 40-50%os erőbedobással is ostobára vernek bárkit a világon. Nem hajtanak, nem látszik rajtuk, hogy annyira küzdenének, mert annyival jobbak mindenkinél, hogy sansztalanul indulnak ellenük. Évekig nem lesz olyan csapat, ami őket akárcsak meg tudná szorongatni. Én is a brazilokban és a németekben látom erre a lehetőséget, de csak a 2018as tornán, nekik ott van a fiatal bázis, akik 5 év alatt összeérhetnek tisztességesen. A spanyoloknál meg teljesen mindegy, hogy lesz e generációváltás, mert már utánpótlásszinten is nevetségesen jobbak mindenkinél.
Ez teljesen igaz de ezért nem lehet őket hibáztatni végigmentek egy úton évtizedekig szenvedtek majd végre összeállt minden idők egyik legjobb és legsikeresebb válogatottja!
Mindent jól csináltak és csinálnak továbbra is utánpótlásban is verhetetlenek ez azonban nem jelenti azt, hogy nem lehetne őket megverni.
Én el tudom képzelni, hogy jövőre nem nyerik meg vb-t brazilok azért egész jó csapattal fognak kiállni és egy meccsen bármi megtörténhet de tény, hogy továbbra is ők a legnagyobb esélyesek!!!
Szerintem csontsimán húzzák be azt is. A brazilok még összeszedetlenek és Scolarit most ez a csapat nem fogja világbajnokká tenni mint anno. Ezeket össze kéne rakni.
Nem is hibáztatom őket igazából, csak szimplán élvezhetetlenné teszik a saját meccseiket, és semmi váratlant nem tudsz várni, mert úgyis ők nyerik meg :D Ez kiveszi az élvezeti értékét a dolognak.

Avatar
pulci03
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2009. június 12., péntek 21:38
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Konföderációs Kupa 2013

#107 Hozzászólás Szerző: pulci03 »

GereZsolt írta:Egy dolog miatt utálom a spanyolokat, azon kívül, hogy ott játszik a barca fele. Már a második tornát basszák tönkre, persze nem tudatosan. Nézhetetlen minden egyes meccsük, bárkivel játszanak, mivel 40-50%os erőbedobással is ostobára vernek bárkit a világon. Nem hajtanak, nem látszik rajtuk, hogy annyira küzdenének, mert annyival jobbak mindenkinél, hogy sansztalanul indulnak ellenük. Évekig nem lesz olyan csapat, ami őket akárcsak meg tudná szorongatni. Én is a brazilokban és a németekben látom erre a lehetőséget, de csak a 2018as tornán, nekik ott van a fiatal bázis, akik 5 év alatt összeérhetnek tisztességesen. A spanyoloknál meg teljesen mindegy, hogy lesz e generációváltás, mert már utánpótlásszinten is nevetségesen jobbak mindenkinél.
Ez teljesen igaz de ezért nem lehet őket hibáztatni végigmentek egy úton évtizedekig szenvedtek majd végre összeállt minden idők egyik legjobb és legsikeresebb válogatottja!
Mindent jól csináltak és csinálnak továbbra is utánpótlásban is verhetetlenek ez azonban nem jelenti azt, hogy nem lehetne őket megverni.
Én el tudom képzelni, hogy jövőre nem nyerik meg vb-t brazilok azért egész jó csapattal fognak kiállni és egy meccsen bármi megtörténhet de tény, hogy továbbra is ők a legnagyobb esélyesek!!!

Avatar
GereZsolt
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009. március 11., szerda 0:37
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Konföderációs Kupa 2013

#108 Hozzászólás Szerző: GereZsolt »

Egy dolog miatt utálom a spanyolokat, azon kívül, hogy ott játszik a barca fele. Már a második tornát basszák tönkre, persze nem tudatosan. Nézhetetlen minden egyes meccsük, bárkivel játszanak, mivel 40-50%os erőbedobással is ostobára vernek bárkit a világon. Nem hajtanak, nem látszik rajtuk, hogy annyira küzdenének, mert annyival jobbak mindenkinél, hogy sansztalanul indulnak ellenük. Évekig nem lesz olyan csapat, ami őket akárcsak meg tudná szorongatni. Én is a brazilokban és a németekben látom erre a lehetőséget, de csak a 2018as tornán, nekik ott van a fiatal bázis, akik 5 év alatt összeérhetnek tisztességesen. A spanyoloknál meg teljesen mindegy, hogy lesz e generációváltás, mert már utánpótlásszinten is nevetségesen jobbak mindenkinél.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Konföderációs Kupa 2013

#109 Hozzászólás Szerző: Chester »

Egyetértek, egy spanyol-brazil döntő is sima spanyol sikert hozna. Ez a csapat hat éve egyben van szinte, míg a braziloké fél éve sincs összerakva, ráadásul a játékuk is eléggé semmilyen, a félidők első tíz percét megnyomják aztán csókolom, a többin ugyan úgy alibiznek, ahogy a spanyolok, csak ők tudatosan játsszák azt amit, a brazilok meg azért, mert ötlettelenek. Ezt a spanyol csapatot csak fegyelemmel, szervezetten és hatalmas összpontosítással lehet csak megszorongatni [és még így is benne van a vereség], nos ezek közül a brazilok semmivel sem rendelkeznek.

Ez a torna papíron sima spanyol sikert hozna, azért én még az olaszokban nagyon bízom, a VB-n meg talán egy Hollandia meg tudja őket állítani.

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Konföderációs Kupa 2013

#110 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Николаевич írta:
ChesterB írta:Szerintem nem meri betenni a kezdőbe El Shaarawyt egy ilyen meccsen, Gilardino kezdetése sanszosabb, bár sok esélye sajnos nincs a digóknak. [Az már teljesítmény nálam, hogy képes vagyok az olaszoknak drukkolni, hiába, ennyire nem csipázom a spanyolokat]

Én sem bírom a spanyolokat, de ma nagyon bízom bennük. Egy brazil-spanol döntő nagyon finom lenne, megjósolhatatlan végkimenetellel. Ráadásul brazil-olasz meg spanyol-uruguay meccs volt màr.
Brazil-spanyol döntő szerintem egyértelmű lenne, sokat kell még fejlődniük egyénileg is és csapatszinten is összébb kell érniük a braziloknak.
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Konföderációs Kupa 2013

#111 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

ChesterB írta:Szerintem nem meri betenni a kezdőbe El Shaarawyt egy ilyen meccsen, Gilardino kezdetése sanszosabb, bár sok esélye sajnos nincs a digóknak. [Az már teljesítmény nálam, hogy képes vagyok az olaszoknak drukkolni, hiába, ennyire nem csipázom a spanyolokat]

Én sem bírom a spanyolokat, de ma nagyon bízom bennük. Egy brazil-spanol döntő nagyon finom lenne, megjósolhatatlan végkimenetellel. Ráadásul brazil-olasz meg spanyol-uruguay meccs volt màr.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Konföderációs Kupa 2013

#112 Hozzászólás Szerző: Chester »

Szerintem nem meri betenni a kezdőbe El Shaarawyt egy ilyen meccsen, Gilardino kezdetése sanszosabb, bár sok esélye sajnos nincs a digóknak. [Az már teljesítmény nálam, hogy képes vagyok az olaszoknak drukkolni, hiába, ennyire nem csipázom a spanyolokat]

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Konföderációs Kupa 2013

#113 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Lehetséges kezdők:

Kép
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
pulci03
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2009. június 12., péntek 21:38
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Konföderációs Kupa 2013

#114 Hozzászólás Szerző: pulci03 »

Николаевич írta:
ChesterB írta:Óriási gól volt!! :D :D :D

Cavani elkèpesztően nagyot játszik.. Kb jobbhàtvéd helyéről jön előre, jól védekezik, gólt is lőtt.
Hát ez valami elképesztő volt amit Cavani harcolt ezen a meccsen nem is tudom mikor láttam utoljára ilyet egy csatártól ezen a meccsen tényleg jhv.-et játszott kb.
Ilyen fegyelmezetten, okosan játszani és ezt nagyrészt saját kapuja előtt ez tényleg különleges de ezzel még nem igazolja a 60 milliós vételárat ha így lesz...
Várjuk meg mi történik és majd a teljesítmény alapján ítéljünk ha érkezik!

Avatar
Blueflag
Hozzászólások: 4340
Csatlakozott: 2007. június 3., vasárnap 15:45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Konföderációs Kupa 2013

#115 Hozzászólás Szerző: Blueflag »

Akkor is 63 millióért akarják ránk sózni. Jobbat vártam, szerintem érthető. Természetesen én is tudom, hogy Uruguay nem világverő csapat.. bár Torres góltalanságát ugye nem magyarázhattam azzal, hogy Kalou meg Malouda játszott mögötte. :D

Mesti
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2010. szeptember 15., szerda 21:29
Kedvenc játékos: Drogba
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Konföderációs Kupa 2013

#116 Hozzászólás Szerző: Mesti »

Ezt a Neymar gyereket, Peléhez,Romariohoz,Ronaldohoz és Ronaldinhohoz hasonlítani, az utóbbi világklasszisokra nézve szégyen....
Jó csapatott választott azt nem tagadom.

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Konföderációs Kupa 2013

#117 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Blueflag írta:Hát akkor én rosszul láttam. :D Persze, láttam 1-2 szép szerelését, de nem szartam össze magam. Előrejátékban annyit mutatott ma, hogy elé pattant egy labda, amit szépen belőtt, meg volt egy szép indítása az első félidőben. Csatárt keresünk, nem jobbhátvédet, bár nekem csatár sem kéne túlzottan.
Forlán játszik középen, Suárez és Cavani a két szélen. Ráadásul utóbbi mindig visszazár védekezni, így nincs lehetősége jobban megmutatni magát előre játékban. A másik indok hogy ez az Uruguay képtelen labdajáratásra, 2-3 passz után már a braziloknál van a labda így érthető hogy miért ilyen gyatra Cavani elől és az egész csapat támadójátéka. Se Suárez, se Forlán sem tudja megmutatni magát.
We are the famous, the famous Chelsea!

bela2
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2013. április 7., vasárnap 15:17
Kedvenc játékos: hazard
Kedvenc exjátékos: drogba

Re: Konföderációs Kupa 2013

#118 Hozzászólás Szerző: bela2 »

marknagy írta:Ha valamiért Mou leakarja igazolni Cavani akkor azért fogja amit ma lát tőle. Ez az ember tényleg meghal a pályán, nem a posztján játszik, de így is gólt lő és kb. annyit szerel mint egy vkp és annyit fejel ki labdát mint egy védő. Elképesztő milyen munkabírású ember, pedig ez csak KK meccs, de itt is így hajt mint az olasz bajnokikon.
Szereti az ilyeneket.

Avatar
Blueflag
Hozzászólások: 4340
Csatlakozott: 2007. június 3., vasárnap 15:45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Konföderációs Kupa 2013

#119 Hozzászólás Szerző: Blueflag »

Hát akkor én rosszul láttam. :D Persze, láttam 1-2 szép szerelését, de nem szartam össze magam. Előrejátékban annyit mutatott ma, hogy elé pattant egy labda, amit szépen belőtt, meg volt egy szép indítása az első félidőben. Csatárt keresünk, nem jobbhátvédet, bár nekem csatár sem kéne túlzottan.

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Konföderációs Kupa 2013

#120 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Ha valamiért Mou leakarja igazolni Cavani akkor azért fogja amit ma lát tőle. Ez az ember tényleg meghal a pályán, nem a posztján játszik, de így is gólt lő és kb. annyit szerel mint egy vkp és annyit fejel ki labdát mint egy védő. Elképesztő milyen munkabírású ember, pedig ez csak KK meccs, de itt is így hajt mint az olasz bajnokikon.
We are the famous, the famous Chelsea!

Lezárt