Chat

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Chat

#1401 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Szerintem technikailag sem lenne könnyű kivitelezni a fehér lapot. Ha valaki kap egyet akkor másodpercre pontosan dokumentálni kell és ugyan úgy másodpercre pontosan visszaengedni. Mi van, ha egy heves meccsen mondjuk 6-7 percen belül kap négy játékos fehér lapot? Hogy fog odafigyelni a bíró a 10 perces büntire mindenkinél? Nyilván a BL-ben vagy a nagy nemzetközi tornákon meg lehetne oldani, de alacsonyabb osztályú bajnokságokban nem, az meg elég érdekes lenne ha csak a legmagasabb szinten lenne fehér lap. 6v6-nál, a hokiban könnyen átlátható, ha hiányzik egy vagy két ember, de ha 22v22-nél kettő-három kimegy és össze vissza jönnek vissza az nehezen követhető lehet a nézőknek.

Az NHL-ben egyértelmű a dolog, ott 3x20 perc a játékidő, ha a korong nincs játékban akkor áll az óra. Ha a fociban fehér lapot kapna egy játékos akkor a sértett csapat 10 percig húzná az időt - bedobások, szabadrúgások, szögletek, cserék, kirúgások - nem hiszem hogy ez jót tenne a játéknak.

Avatar
putthelime
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1937
Csatlakozott: 2009. május 28., csütörtök 20:38
Kedvenc játékos: JT + Schurrle
Kedvenc exjátékos: Hasselbaink + Mata
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: Chat

#1402 Hozzászólás Szerző: putthelime »

A Ramos-féle idióták amúgy csak az egyik fele ennek a kérdésnek (és őket is le lehetne hűteni sárgákkal, nem kell ahhoz új lap). Mi van a jogos felháborodással? Mi van akkor, amikor annyira sötét a bíró, hogy egyszerűen nem bírsz magaddal? Övrebö ellen akkor kb. 5-en fejeztük volna be a meccset.

Egy bizonyos fajta egészséges temperamentum szerintem a sport része és engem például kifejezetten zavar, hogy NFL-ben is kétes vagy bosszantóan egyoldalú játékvezetés esetén sem szólalhat fel senki vagy mutathatja ki a jogos felháborodását, mert bünti lenne a vége. Ez az ötlet megint nem a játékvezetés minőségét javítaná, egyszerűen csak befogná a sértettek száját, mint egy diktatúrában.
They do now.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Chat

#1403 Hozzászólás Szerző: Chester »

Николаевич írta:
gerawba írta: Az első pár hónapban megszórnák a sok idiótát, és kb. sose lenne 11vs11 a pályán, de utána kuss lenne végre. Talán még a személyes kedvencem, a degenerált Sergio Ramos - aki ha kettétöri az ellenfél lábát, akkor is mutat a guroló labdára, és habzó szájjal ordít a bíróval, hogy ő a labdát rúgta el - is gyógyítható lenne.
Jogos, amit írsz, de miért kell ehhez fehér lap? Szerintem úgy is meg lehetne oldani a problémát, ha a bírók komolyan szórnák a sárgát a reklamáló játékosoknak.. Elég lesz egy-két embernek összeszednie piros lapot miatta és az edzők belevernék a játékosokba hogy fogják be.
Gera felvetése ruszki megoldásával lenne helyes. Simán lehetne a pofázóknak egy sárgát ahogyan eddig, ehhez fölösleges a fehér lap, csak bonyolítaná az egészet, és így is tele van agysebésszel a foci, akiknek nagy része a mostani szabályokkal sincsen teljesen tisztában. Egyelőre ez is kivitelezhetetlen, mert egy vitatott esetnél vagy 5 játékos sprintel oda egyből, ezt nem fogják egyhamar kinevelni a játékosokból.

Én továbbra is tartom, hogy nem ezek a legfontosabb problémák, amin mindenáron változtatni kell. Egyre nehezebb dolga van a bíróknak, felgyorsult a játék, ideje lenne a videóbírón elgondolkozni. Tökéletes így sem lesz, de ha a technikai tudomány képes csökkenteni a hibaszázalékokat, akkor nem értem miért nem használják ki.

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6298
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Chat

#1404 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Chris22 írta:Én inkább azt támogatnám, hogy korlátlan számú játékos ülhessen a kispadon. Úgy legalább több eséllyel kerülnének pályára a fiatalok például ha egy meccs már korán eldől.
Én pont ezzel a kérdéssel vagyok úgy, hogy nagy válogatott tornákon (eb, vb) jónak tartom, kuriózum, viszont a SerieA tekintetében eltörölném, és más bajnokságban sem engedélyezném.
Az jó amit írsz, hogy pályára lehetne küldeni a fiatalokat, ha korán eldől egy meccs, de akkor a bő kerettel dolgozó csapatoknál annyi nyafogás lenne, hogy éppen ki az aki meccsek óta nem játszik. Plusz ennek szerintem akkor lenne csak látszatja, ha eldőlt az adott csapat év végi helyezése, és marad a szezon végén mondjuk 2-3 ilyen szempontból érdektelen bajnoki. (Arról nem is beszélve, hogy a Real-Barca-Bayern-Juve négyesnek kb. minőségi kispad se kéne a bajnokikra, fölküldhetnék a 60. perctől az ifistákat :) )
És a végére csak egy magánvélemény: nekem mindig kicsi izgalommal szolgál, ha megnézem a padot (nyilván nem csak a Chelsea-re gondolok most), hogy éppen ki maradt ki (egy bővebb kerettel dolgozó csapatnál), vagy milyen játékosokból lehet válogatni.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Chris22
Tippverseny győztese 2012/13
Tippverseny győztese 2012/13
Hozzászólások: 1300
Csatlakozott: 2009. július 2., csütörtök 18:55
Kedvenc játékos: Azpilicueta
Kedvenc exjátékos: Eidur Floyd Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chat

#1405 Hozzászólás Szerző: Chris22 »

Én inkább azt támogatnám, hogy korlátlan számú játékos ülhessen a kispadon. Úgy legalább több eséllyel kerülnének pályára a fiatalok például ha egy meccs már korán eldől.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Chat

#1406 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

gerawba írta: Semennyi.
Simán megvalósítható, lásd NBA, NHL... A majdnem mindenki által "ostoba niggereknek" hívott feketékkel teli ligákban érdekes módon tudnak viselkedni és elfogadni az ítéletet, de itt, a "teremtés koronáival" (=európai fehér ember) telezsúfolt bajnokságokban a meccsek fele a rinyával, hisztivel meg színészkedésekkel telik.


Az első pár hónapban megszórnák a sok idiótát, és kb. sose lenne 11vs11 a pályán, de utána kuss lenne végre. Talán még a személyes kedvencem, a degenerált Sergio Ramos - aki ha kettétöri az ellenfél lábát, akkor is mutat a guroló labdára, és habzó szájjal ordít a bíróval, hogy ő a labdát rúgta el - is gyógyítható lenne.

Jogos, amit írsz, de miért kell ehhez fehér lap? Szerintem úgy is meg lehetne oldani a problémát, ha a bírók komolyan szórnák a sárgát a reklamáló játékosoknak.. Elég lesz egy-két embernek összeszednie piros lapot miatta és az edzők belevernék a játékosokba hogy fogják be.

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: Chat

#1407 Hozzászólás Szerző: gerawba »

Николаевич írta: Szerintem ez soha nem fog megvalósulni... Nehéz objektíven megítélni, hogy mennyi reklamálás fér bele,
Semennyi.
Simán megvalósítható, lásd NBA, NHL... A majdnem mindenki által "ostoba niggereknek" hívott feketékkel teli ligákban érdekes módon tudnak viselkedni és elfogadni az ítéletet, de itt, a "teremtés koronáival" (=európai fehér ember) telezsúfolt bajnokságokban a meccsek fele a rinyával, hisztivel meg színészkedésekkel telik.


Az első pár hónapban megszórnák a sok idiótát, és kb. sose lenne 11vs11 a pályán, de utána kuss lenne végre. Talán még a személyes kedvencem, a degenerált Sergio Ramos - aki ha kettétöri az ellenfél lábát, akkor is mutat a guroló labdára, és habzó szájjal ordít a bíróval, hogy ő a labdát rúgta el - is gyógyítható lenne.

Az 5 csere is jó ötlet. Platininek az első értelmes ötletei, szerintem valaki súgott neki.
HAZARD = Messi+Ronaldo

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Chat

#1408 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

laczze írta:Platini beakarja vezetni az 5 cserét, a +2 -t a félidőben lehetne végrehajtani, mint taktikai változás jól hangzik... még akarja a fehér lapot is, ami az lenne, hogy aki játékos reklamàl annak adhaja és az 10 perc padozást kap na ez jó ötlet.
Szerintem ez soha nem fog megvalósulni... Nehéz objektíven megítélni, hogy mennyi reklamálás fér bele, csak a vita lenne belőle. Amúgy is egyetértek Chesterrel, nem ez a fő probléma a fociban. Szóbeli fegyelmezéssel vagy lapokkal kordában lehet tartani a pofázó játékosokat. Mascherano két vagy három alkalommal is úgy került kiállításra hogy a második lapját reklamálásért kapta, később aztán vagy benőtt a feje lágya vagy Rafa fenyegette meg, de leszokott róla. Szerintem nem kéne ilyen baromságot bevezetni.

Az 5 csere viszont nem rossz ötlet, szabadabb kezet kapnának az edzők, jobban bele tudnának nyúlni a csapatba és több variációs lehetőség lenne. Viszont ősidők óta hármat lehet cserélni, nehéz elképzelni hogy ezt megváltoztassák.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Chat

#1409 Hozzászólás Szerző: Chester »

Szerintem nem. Nem a lapokkal vagy a csereszámmal van a baj, hanem a f*szfej bírókkal és a színészkedő műférfiakkal.

Avatar
laczze
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2009. július 23., csütörtök 20:12
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Nova

Re: Chat

#1410 Hozzászólás Szerző: laczze »

Platini beakarja vezetni az 5 cserét, a +2 -t a félidőben lehetne végrehajtani, mint taktikai változás jól hangzik... még akarja a fehér lapot is, ami az lenne, hogy aki játékos reklamàl annak adhaja és az 10 perc padozást kap na ez jó ötlet.
Drogba,Lampard,Terry <3

Avatar
hjamal
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 21:15
Kedvenc játékos: Drogba
Kedvenc exjátékos: JFH
Tartózkodási hely: Medgyesegyháza

Re: Chat

#1411 Hozzászólás Szerző: hjamal »

fontos volt nekem h neten játszak tehát az rhg szóba se jött! szerintem jól jártam mert minél később adom el annál kevesebbet ér és így se úgy se használnám. lehet a pénzből elmegyek mariborba :D
2012.05.19. 20:45

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Chat

#1412 Hozzászólás Szerző: Chester »

Sheenka írta:Jó áron adtad el de nagyon szar áron vetted. Xbox 360 E 250gb-t lehet venni újonnan 50 alatt, a Fifa 14 meg kb 4000 forintot ér amióta kijött a 15.
Mondjuk ő tavasszal vette ha jól tudom, akkor még megérte beszerezni a 14-et, főleg ha kapott x hónap Live előfizetést ajándékba.
hjamal írta:nem használom ki. heti 2-3 óráért ne porosodjon. a másik: a játékok 10 fölött vannak plusz a live 2k/ 2 hó.
Vehettél volna akkor egy használtat RGH-zva, 40-60 között megvan és nem kell többet játékra költened. Nem rossz dolog egy konzol, de ha ennyit adtál érte és ennyit használod, akkor tényleg fölösleges lett volna megtartani.

Avatar
hjamal
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 21:15
Kedvenc játékos: Drogba
Kedvenc exjátékos: JFH
Tartózkodási hely: Medgyesegyháza

Re: Chat

#1413 Hozzászólás Szerző: hjamal »

ChesterB írta:Akár ugyanennyiért adhattad volna tovább, főleg hogy garis és fél éves, ráadásul ott az eredeti Fifa (ami igaz hogy tavalyi, de így tud vele neten játszani, ha fizet Live-ra). Nem vagyok már annyira otthon a konzolárakban, de kb 60-ból lenne meg ugyan ez a gép RGH-zva, ami még nem is biztos hogy fél éves, lehet régebben használt. Mondjuk ruszkinak igaza van, azon a pár ezren nem múlik. De miért váltál meg tőle fél év után? :D Általában többet használják az emberek.
nem használom ki. heti 2-3 óráért ne porosodjon. a másik: a játékok 10 fölött vannak plusz a live 2k/ 2 hó.
2012.05.19. 20:45

Avatar
Sheenka
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 21:23
Kedvenc játékos: Kante
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Chat

#1414 Hozzászólás Szerző: Sheenka »

Jó áron adtad el de nagyon szar áron vetted. Xbox 360 E 250gb-t lehet venni újonnan 50 alatt, a Fifa 14 meg kb 4000 forintot ér amióta kijött a 15.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6495
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Chat

#1415 Hozzászólás Szerző: Dante »

Szerintem jó áron adtad el, mindkettőtök szemszögéből.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Chat

#1416 Hozzászólás Szerző: Chester »

Akár ugyanennyiért adhattad volna tovább, főleg hogy garis és fél éves, ráadásul ott az eredeti Fifa (ami igaz hogy tavalyi, de így tud vele neten játszani, ha fizet Live-ra). Nem vagyok már annyira otthon a konzolárakban, de kb 60-ból lenne meg ugyan ez a gép RGH-zva, ami még nem is biztos hogy fél éves, lehet régebben használt. Mondjuk ruszkinak igaza van, azon a pár ezren nem múlik. De miért váltál meg tőle fél év után? :D Általában többet használják az emberek.

Avatar
hjamal
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 21:15
Kedvenc játékos: Drogba
Kedvenc exjátékos: JFH
Tartózkodási hely: Medgyesegyháza

Re: Chat

#1417 Hozzászólás Szerző: hjamal »

Николаевич írta:
hjamal írta: igen szerintem se lenne korrekt. de azért negatívan se akarok kijönni az egészből. 62ért vettem áprilisba a gépet.

Azért ez nem olyan rossz. Pár ezer forint + a FIFA áráért volt fél évig egy géped.
majd visszahozom tipszmikszen a buktát :D
2012.05.19. 20:45

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Chat

#1418 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

hjamal írta: igen szerintem se lenne korrekt. de azért negatívan se akarok kijönni az egészből. 62ért vettem áprilisba a gépet.

Azért ez nem olyan rossz. Pár ezer forint + a FIFA áráért volt fél évig egy géped.

Avatar
hjamal
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 21:15
Kedvenc játékos: Drogba
Kedvenc exjátékos: JFH
Tartózkodási hely: Medgyesegyháza

Re: Chat

#1419 Hozzászólás Szerző: hjamal »

Николаевич írta:
hjamal írta:
ChesterB írta:Ha a FIFA14 eredeti akkor szerintem nem, a gép önmagában érhetett volna 55 ezret simán, főleg mert fél éves. Ha lett volna fölös 55 ezrem még lehet én is érdeklődtem volna. :D
húhaaa. most rámhoztad a szívbajt :shock: szerinted mennyit ér akkor? a csávó állítólag elutalta már a casht. mondjam neki h tegyen még rá egy tizest akkor?

Ilyet nem mondhatsz ha már megegyeztetek, hamarabb kellett volna feltenned a kérdést. Most már nem korrekt kihátrálni, ha utalt ha nem.
igen szerintem se lenne korrekt. de azért negatívan se akarok kijönni az egészből. 62ért vettem áprilisba a gépet.
2012.05.19. 20:45

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Chat

#1420 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

hjamal írta:
ChesterB írta:Ha a FIFA14 eredeti akkor szerintem nem, a gép önmagában érhetett volna 55 ezret simán, főleg mert fél éves. Ha lett volna fölös 55 ezrem még lehet én is érdeklődtem volna. :D
húhaaa. most rámhoztad a szívbajt :shock: szerinted mennyit ér akkor? a csávó állítólag elutalta már a casht. mondjam neki h tegyen még rá egy tizest akkor?

Ilyet nem mondhatsz ha már megegyeztetek, hamarabb kellett volna feltenned a kérdést. Most már nem korrekt kihátrálni, ha utalt ha nem.

Válasz küldése