Chat

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Avatar
Norbertoo
Hozzászólások: 1882
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 23:46
Kedvenc játékos: Timo Werner
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard
Tartózkodási hely: Dánia

Re: Chat

#641 Hozzászólás Szerző: Norbertoo »

gerawba írta:
Norbertoo írta:
gerawba írta:
Ha szerencséd van tudsz venni eBayen ugyanilyen nameset-t, aztán csak azt kell rárakni (de az biztos, hogy ezt a mostanit leszedetheted róla, ezen nem segít semmi). A sima .com mellett az ebay.de-n is nézz körül.
Amúgy van rá esélyed, mert én pl. még ilyen 2004/05-ös Lampard, Robben stb. nameseteket is szoktam látni, ez meg ahhoz képest tegnapi.
Ja, nameset-et már néztem én is, de sajnos ezévit még nem találtam. Leszedetni amúgy mennyire bonyolult? Mert ugye az anyagba is bele van nyomva réteg.
Nem tudom, még nem próbáltam... Hát mosd ki még párszor, elsőre bevált :D :D

Itt van amúgy kerestem neked egyet: http://www.ebay.de/itm/FC-Bayern-Munche ... SwjVVVkxY6" onclick="window.open(this.href);return false;
Mondjuk van egy ára, beszélj az eladóval, hogy olcsóbban megvennéd :D
Aztapicsa, köszönöm. Szerintem én csak brit/amerikai piacon néztem (Lampardosat és Hazardosat találtam is ilyen aranyban), azért nem volt. Viszont az ára tényleg húzós, csak a nameset-ért :?

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: Chat

#642 Hozzászólás Szerző: gerawba »

Norbertoo írta:
gerawba írta:
Norbertoo írta:Ismer itt valaki mezfeliratozással foglalkozó embert? Nem új kéne, hanem "régi" "megjavítása". A mosás tönkretett (volt már korábban is mosva, nem tudom most mi lett vele) egy gyönyörű Adidas mezemet: 2012/13-as Bayern mez, amiben ellenünk játszottak a BL döntőben Münchenben, az arany betétes (nekünk is volt ilyen arany betétes mezünk ugyanattól az időponttól kb.)

Fújjoló, illetve "dobjam ki" kommentekre most nem vagyok vevő :D :(

Akár arra is vevő vagyok, hogy visszavigyem/visszajuttassam Münchenbe.
Ha szerencséd van tudsz venni eBayen ugyanilyen nameset-t, aztán csak azt kell rárakni (de az biztos, hogy ezt a mostanit leszedetheted róla, ezen nem segít semmi). A sima .com mellett az ebay.de-n is nézz körül.
Amúgy van rá esélyed, mert én pl. még ilyen 2004/05-ös Lampard, Robben stb. nameseteket is szoktam látni, ez meg ahhoz képest tegnapi.
Ja, nameset-et már néztem én is, de sajnos ezévit még nem találtam. Leszedetni amúgy mennyire bonyolult? Mert ugye az anyagba is bele van nyomva réteg.
Nem tudom, még nem próbáltam... Hát mosd ki még párszor, elsőre bevált :D :D

Itt van amúgy kerestem neked egyet: http://www.ebay.de/itm/FC-Bayern-Munche ... SwjVVVkxY6" onclick="window.open(this.href);return false;
Mondjuk van egy ára, beszélj az eladóval, hogy olcsóbban megvennéd :D
HAZARD = Messi+Ronaldo

Avatar
Norbertoo
Hozzászólások: 1882
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 23:46
Kedvenc játékos: Timo Werner
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard
Tartózkodási hely: Dánia

Re: Chat

#643 Hozzászólás Szerző: Norbertoo »

gerawba írta:
Norbertoo írta:Ismer itt valaki mezfeliratozással foglalkozó embert? Nem új kéne, hanem "régi" "megjavítása". A mosás tönkretett (volt már korábban is mosva, nem tudom most mi lett vele) egy gyönyörű Adidas mezemet: 2012/13-as Bayern mez, amiben ellenünk játszottak a BL döntőben Münchenben, az arany betétes (nekünk is volt ilyen arany betétes mezünk ugyanattól az időponttól kb.)

Fújjoló, illetve "dobjam ki" kommentekre most nem vagyok vevő :D :(

Akár arra is vevő vagyok, hogy visszavigyem/visszajuttassam Münchenbe.
Ha szerencséd van tudsz venni eBayen ugyanilyen nameset-t, aztán csak azt kell rárakni (de az biztos, hogy ezt a mostanit leszedetheted róla, ezen nem segít semmi). A sima .com mellett az ebay.de-n is nézz körül.
Amúgy van rá esélyed, mert én pl. még ilyen 2004/05-ös Lampard, Robben stb. nameseteket is szoktam látni, ez meg ahhoz képest tegnapi.
Ja, nameset-et már néztem én is, de sajnos ezévit még nem találtam. Leszedetni amúgy mennyire bonyolult? Mert ugye az anyagba is bele van nyomva réteg.
Chester írta:
Norbertoo írta:Akár arra is vevő vagyok, hogy visszavigyem/visszajuttassam Münchenbe.
Kép Kép Kép Kép
Menj már, hogy neked van egy ilyen mezed, ráadásul Thomas Fußballgott Mülleres, mázlista. :D
A müncheni BL döntő másnapján vettem a reptéren, már az 50-es Bundesliga logóval (az akkor nagy ritkaság volt). Gyönyörű mez (Chelsea-sben is szép volt), nagyon sajnálom, hogy ez lett vele. A többivel nem fordult még elő, pedig van pár... (az a hobbim, hogy ahol járok a világon veszek egy legalább hamisított mezt, de amelyik csapatoknak szurkolok, azoknál eredetit)

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Chat

#644 Hozzászólás Szerző: Chester »

Norbertoo írta:Akár arra is vevő vagyok, hogy visszavigyem/visszajuttassam Münchenbe.
Kép Kép Kép Kép
Menj már, hogy neked van egy ilyen mezed, ráadásul Thomas Fußballgott Mülleres, mázlista. :D

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: Chat

#645 Hozzászólás Szerző: gerawba »

Norbertoo írta:Ismer itt valaki mezfeliratozással foglalkozó embert? Nem új kéne, hanem "régi" "megjavítása". A mosás tönkretett (volt már korábban is mosva, nem tudom most mi lett vele) egy gyönyörű Adidas mezemet: 2012/13-as Bayern mez, amiben ellenünk játszottak a BL döntőben Münchenben, az arany betétes (nekünk is volt ilyen arany betétes mezünk ugyanattól az időponttól kb.)

Fújjoló, illetve "dobjam ki" kommentekre most nem vagyok vevő :D :(

Akár arra is vevő vagyok, hogy visszavigyem/visszajuttassam Münchenbe.
Ha szerencséd van tudsz venni eBayen ugyanilyen nameset-t, aztán csak azt kell rárakni (de az biztos, hogy ezt a mostanit leszedetheted róla, ezen nem segít semmi). A sima .com mellett az ebay.de-n is nézz körül.
Amúgy van rá esélyed, mert én pl. még ilyen 2004/05-ös Lampard, Robben stb. nameseteket is szoktam látni, ez meg ahhoz képest tegnapi.
HAZARD = Messi+Ronaldo

Avatar
Norbertoo
Hozzászólások: 1882
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 23:46
Kedvenc játékos: Timo Werner
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard
Tartózkodási hely: Dánia

Re: Chat

#646 Hozzászólás Szerző: Norbertoo »

Ismer itt valaki mezfeliratozással foglalkozó embert? Nem új kéne, hanem "régi" "megjavítása". A mosás tönkretett (volt már korábban is mosva, nem tudom most mi lett vele) egy gyönyörű Adidas mezemet: 2012/13-as Bayern mez, amiben ellenünk játszottak a BL döntőben Münchenben, az arany betétes (nekünk is volt ilyen arany betétes mezünk ugyanattól az időponttól kb.)

Fújjoló, illetve "dobjam ki" kommentekre most nem vagyok vevő :D :(

Akár arra is vevő vagyok, hogy visszavigyem/visszajuttassam Münchenbe.
Kép Kép Kép Kép

Avatar
koni0725
Hozzászólások: 3209
Csatlakozott: 2008. december 13., szombat 0:18
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: London

Re: Chat

#647 Hozzászólás Szerző: koni0725 »

Na akkor leírom én is az angliai tapasztalataimat, mert úgy látom, hogy többeket is érdekel, hogy milyen itt élni.

Július elsején jöttem ki, az akkori tervem az volt, hogy az egyetemi nyáriszünet alatt megnézem, hogy milyen is itt lenni és kipróbálom magam angol környezetben, a munka világában. Ahogy Pilgrim, én is egy agencynel kezdtem pincérként stabil angoltudással viszont nulla szakmai tasztalattalés elég nagy szerencsém volt, mert az első helyen, ahová küldtek, heti beosztást kaptam. Emellett, hogy megéljek, feketén is dolgoztam kemény 5 fontos órabérért. A feladatköröm nagyjából kimerült annyiban, hogy evőeszközöket fényesítettem, kaját vittem a vendégeknek meg még néhäny kisebb dolgot csináltam. Az elején azonban még ezt is imádtam, mert London egyik legjobb hoteljében dolgoztam, de a munkakörömmel nem voltam megelégedve és nem láttam a fejlődés lehetőségét, valamint nem kaptam elég óraszámot, így elkezdtem egyre több helyre kiküldetni magam az agencynél, egy másik hotelben pedig szintén sikerült heti beosztást kapnom, pincérkedtem, szobaszervizeltem és rendezvények lebonyolításában segítettem.

Közben persze iszonyatosan megtetszett az itteni élet, az önállóság, a stabil pénzügyi háttér, hogy olyan dolgokat engedhetek itt meg magamnak, amiket otthon nem, így elhatároztam, hogy halasztok egy egyetemi évet és kint maradok.

Ekkor már két munkahelyem volt egyszerre, egyikről rohantam a másikra, heti 60 feletti órákat dolgoztam, volt,hogy két műszak között 2,5 órát aludtam, aztán egyszer csak azt mondtam, hogy elég és otthagytam az első munkahelyem. Így, hogy lett időm pihenni és egy helyre tudtam koncentrálni egyre többet tanultam, fejlődött a nyelvtudásom és januárban szerződtet is a hotel, végre ott tudom hagyni az agencyt.

Egyébként amit Pilgrim mond, az mind igaz. Sokkal inkább tehetségorientált a társadalom, ha szorgalmas vagy, haladhatsz felfelé a langrétrán. Az emberek részben a pénzügyi nehézségek hiánya miatt sokkal kedvesebbek, pozitívabbak, itt nem látsz nap mint nap búvalbaszott embereket, akiknek az orra séta közben a betont veri. Múltkor, amikor a bankban 10 percet vártam, egy ember külön mindenkihez odament elnézést kérni a kényelmetlenségekért.
Igaz, hogy én még nem tartok ott, mint Pilgrim ,(akinek ezúton írnám, hogy minden tiszteletem az övé, mert tudom, hogy milyen a general manegeri beosztás) de már 4 hónap elteltével sem azt csinálom, amit elkezdtem. Igaz, hogy én még csak egy fél szobát bérlek, meg az új szerződésemben is egy jóval szerényebb összeg lesz, mint amennyit Pilgrim említett, de imádom a munkám, rengetek inspiráló embert ismertem meg és bár most is jól érzem itt magam, innen is csak felfelé vihet az út! :)

Mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy szedjen össze egy kis kezdőtőkét és jöjjön ki, nézze meg milyen, mert ezt tényleg nehéz elmagyarázni annak, aki nem volt még Londonban. Nekem életem legjobb döntése volt. :)
211! NEW RECORD!

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3911
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Chat

#648 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

https://www.youtube.com/watch?v=YBh0hgP8wWk&feature
Hát ez vmi zseniális reklám lett. :D

Avatar
King Of The Football
Hozzászólások: 397
Csatlakozott: 2011. október 19., szerda 16:17
Kedvenc játékos: Fernando Torres
Kedvenc exjátékos: Petr Cech

Re: Chat

#649 Hozzászólás Szerző: King Of The Football »

Moldván írta:
King Of The Football írta:
Citromgróf írta:A hannoveri stadionban robbantani akartak, így elmaradt a német-holland meccs. Azért elég sz*r világ lesz így... :roll:
Szia! Tudnal segiteni? Meghuztam tippmixen oket is viszont toroltek,ilyenkor mitortenik?
1-es szorzóként számít bele.
Koszonom segitseged!
☑ Liverpool (The F.A CUP)
☑ Bayern München (UEFA)

Avatar
Moldván
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2009. július 22., szerda 15:20
Kedvenc játékos: Mount
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Chat

#650 Hozzászólás Szerző: Moldván »

King Of The Football írta:
Citromgróf írta:A hannoveri stadionban robbantani akartak, így elmaradt a német-holland meccs. Azért elég sz*r világ lesz így... :roll:
Szia! Tudnal segiteni? Meghuztam tippmixen oket is viszont toroltek,ilyenkor mitortenik?
1-es szorzóként számít bele.

Avatar
King Of The Football
Hozzászólások: 397
Csatlakozott: 2011. október 19., szerda 16:17
Kedvenc játékos: Fernando Torres
Kedvenc exjátékos: Petr Cech

Re: Chat

#651 Hozzászólás Szerző: King Of The Football »

Citromgróf írta:A hannoveri stadionban robbantani akartak, így elmaradt a német-holland meccs. Azért elég sz*r világ lesz így... :roll:
Szia! Tudnal segiteni? Meghuztam tippmixen oket is viszont toroltek,ilyenkor mitortenik?
☑ Liverpool (The F.A CUP)
☑ Bayern München (UEFA)

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#652 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Citromgróf írta:A hannoveri stadionban robbantani akartak, így elmaradt a német-holland meccs. Azért elég sz*r világ lesz így... :roll:
És úgy néz ki a stadion mellett egy mentő is meg van rakva bombákkal, habár erről még nem jelentették ki biztosan, hogy igaz hír.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Chat

#653 Hozzászólás Szerző: Chester »

A hannoveri stadionban robbantani akartak, így elmaradt a német-holland meccs. Azért elég sz*r világ lesz így... :roll:

Avatar
Pilgrim
Hozzászólások: 1891
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 9:50

Re: Chat

#654 Hozzászólás Szerző: Pilgrim »

Zalán írta:Ha lehet kérdezni és válaszolsz, nálatok a munkában a vezető pozíciókban tényleg több a külföld. Meg ezt úgy amblokk is kérdezem, h más munkahelyeken te tudsz ilyenről? Meg nem tudom h ebben mennyire vagy otthon nem valószínű, de valahol azt olvastam nem tudom mikor, h az iskolákban a külföldiek gyerekei jobban tanulnak mint az "eredeti" angolok. Te erről tudsz valamit, vagy nem, h a külföldiek jobban dolgoznak és tanulnak?
Jelenleg nálunk 3 magyar manager dolgozik, 1 lengyel, 2 indiai, 2 francia, 1 fülöp szigeteki és jelen pillanatban is folyik 2 magyar tréningelése akik 3 hónapon belül managerek lesznek. Más helyeken is ez a helyzet, mivel az angolok nem dolgoznak "ilyen helyeken". Az iskolákról csak annyit tudok amennyit látok. Itt az iskolába menetel nem a divatbemutatóról szól. Itt ugyanis minden iskolának saját "egyenruhája" van (uniformis) amit kötelező minden diáknak hordania. Ez a lányoknál szoknya, ing, nyakkendő és blézer. A fiúknál nadrág, ing, nyakkendő és zakó. Nagyon szépek benne a gyermekek, öröm rájuk nézni, annyira szépen fel vannak "öltöztetve".

Zalán

Re: Chat

#655 Hozzászólás Szerző: Zalán »

Ha lehet kérdezni és válaszolsz, nálatok a munkában a vezető pozíciókban tényleg több a külföld. Meg ezt úgy amblokk is kérdezem, h más munkahelyeken te tudsz ilyenről? Meg nem tudom h ebben mennyire vagy otthon nem valószínű, de valahol azt olvastam nem tudom mikor, h az iskolákban a külföldiek gyerekei jobban tanulnak mint az "eredeti" angolok. Te erről tudsz valamit, vagy nem, h a külföldiek jobban dolgoznak és tanulnak?

Avatar
Pilgrim
Hozzászólások: 1891
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 9:50

Re: Chat

#656 Hozzászólás Szerző: Pilgrim »

rafanadal írta:Egyebkent az idojaras milyen? Nem zavar a sok eso Magyarorszaghoz kepest? Nekem Norvegiaban peldaul nagyon szokni kellett a teli idoszakban a reggel 9-kor "felkelo napot" amely aztan delben 2-kor mar ment is le. Igazabol csak vilagossag lett, napot eloszor marciusban lattam. :) Nyaron viszont hatalmas elmeny ejjel 3-4-kor ugy hazaerni, hogy kozben felkelt a nap.
Egyáltalán nem olyan esős Anglia, mint amennyire hiszik azt az emberek. Az igaz, hogy egyik pillanatra a másikból képes leszakadni az ég és néha nem is hagyja abba 3-4 napig, de nem vészes. Például októberben egyszer vagy kétszer esett az eső.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#657 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Egyebkent az idojaras milyen? Nem zavar a sok eso Magyarorszaghoz kepest? Nekem Norvegiaban peldaul nagyon szokni kellett a teli idoszakban a reggel 9-kor "felkelo napot" amely aztan delben 2-kor mar ment is le. Igazabol csak vilagossag lett, napot eloszor marciusban lattam. :) Nyaron viszont hatalmas elmeny ejjel 3-4-kor ugy hazaerni, hogy kozben felkelt a nap.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Chat

#658 Hozzászólás Szerző: béla »

Pilgrim írta:
béla írta: És van valamilyen felsőfokú végzettséged?
A general manager nem tudom mit takar a te esetedben,valamiféle üzletvezető-szerűség?
Több,mint egy éve kint vannak az ismerőseim, és ketten keresnek annyit(se),mint te egyedül. Igaz,gyakran járnak haza 1-2 hétre (kb 3 havonta). Először valami ruhacsomagolós helyen dolgoztak,kaptak óránként vagy 5 fontot,plusz össze-vissza kellett menniük dolgozni. Azóta a csaj valamiféle "kisfőnök" a felszolgálók között egy viszonylag nagy hotel-láncban, neki felel a többi felszolgáló.De így is alig keresi meg a 2000 fontot.
Nyilván tenni kell a saját szerencsédért, de nem csak azon múlik az ilyen külföldi kalandok sikere,hogy mennyire akarod,a szerencse se árt hozzá. Azért nem lesz mindenkiből "general manager" ilyen rövid idő alatt. Meg lehet csinálni a saját szerencséd,de ami neked x idő volt,lehet,hogy másnak a többszöröse lesz.
(Nyilván nem lebeszélni akarok senkit a külföldi munkavállalásról,de nincs kolbászból a kerítés ott sem,és csak oda akartam tenni a lehetséges negatívumokat is)
Nincs bizony kolbászból a kerítés ezt le is írtam a legelső hozzászólásomba. Nyílván valamennyi szerencse is kell hozzá, de elsősorban akarat és türelem kérdése. A ruhacsomagolós munka agencyn keresztül volt? 5 fontos órabérük nem lehetett, ha hivatalosan dolgoztak, ugyanis 6,70 font a minimál órabér és ugye az első évben 10 800£-ig adómentes vagy csak NI-t vonnak tőled. Van egy kedves fórumtársunk akit itt ismertem meg a fórumon és azóta jó barátok lettünk. Ő is alulról kezdte és most 7500 fontot keres, amit teljességgel meg is érdemel, hiszen zseniális szakember. Ezzel csak azt akarom mondani azoknak akik kijönnek, hogy itt megvan az esélyed és ő lehet számunkra a követendő példa. De tudnod kell, ha kijössz, nem fogsz rögtön 2-3 ezreket keresni, hacsak nem vagy festő, kőműves vagy éppen asztalos. Viszont nagyon elmentünk a pénz a felé, szerintem ugurjunk vissza a kúltúrára és a mentalitásra. Az ismerőseidnek, hogy tetszik az ország? Hosszú távra terveznek?
Hivatalosan dolgoztak,legalábbis én így tudom.Én 5, valamennyi órabére emlékeztem, de akkor ezek szerint tévedtem egy egészet,és 6, valamennyi volt. Egyébként nem agency-n keresztül volt. Csak pl. karácsony előtt menniük kellett állandóan, februárban meg fele annyit.
Az ország tetszik nekik,de először egy kicsit nehezen ment a lánynak a beilleszkedés, a párja viszont volt már előtte pár hónapot Angliában dolgozni.
Elméletileg hosszú távra terveznek,de hogy mi lesz belőle,azt nem tudom... Kicsit se veled-se nélküled kapcsolatuk van. A lány pedig nem fog egyedül Angliában maradni szerintem,ha úgy alakul.
Rájuk egyébként igaz,hogy nagyon meggondolatlan dolgokat csinálnak,főleg a srácra. A pénzükkel is,meg az élet más terein is. Ez is biztos hátráltatja őket.

Avatar
Norbertoo
Hozzászólások: 1882
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 23:46
Kedvenc játékos: Timo Werner
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard
Tartózkodási hely: Dánia

Re: Chat

#659 Hozzászólás Szerző: Norbertoo »

Citromgróf írta:Írja már le mindenki a külföldi tapasztalatait, nagyon élvezet őket olvasni. :)
Néha szlovák medvék át-átjárnak Magyarországra, hogy elköltsék az eurójukat. Bár vasárnaponként valamiért már nem jönnek.. :)

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Chat

#660 Hozzászólás Szerző: Chester »

Írja már le mindenki a külföldi tapasztalatait, nagyon élvezet őket olvasni. :)

Válasz küldése