Stamford Bridge

A klubbal kapcsolatos témák.

Mit szólsz az átkereszteléses ötlethez?

maradjon a tradicionális név, ez nem pénzkérdés
133
52%
jó pénzért megéri, főleg hogy megmarad a SB név is
108
42%
nekem mindegy
14
5%
 
Szavazatok száma: 255

Üzenet
Szerző
Avatar
pulci03
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2009. június 12., péntek 21:38
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Stamford Bridge

#221 Hozzászólás Szerző: pulci03 »

Bubi írta:
dankodavid írta:http://chelsea-fc.blog.nepsport.hu/arch ... ge_jovoje/
Olvasgassatok srácok! :)
Szerintem Isten egyertelmuen a vezetoseg tudtara akarja adni, hogy NE NYULJANAK A BRIDGE-hez! Ennyi gondot, problemat, akadalyt amibe utkozik ez a projekt... Beszaras.

Mindenesetre, szerintem ebbol koltozes lesz, es el kell fogadni, hogy erre szukseg van. Normal esetben, ha az utobbi evekbol atlagot vonunk, akkor a vilag top5 klubjaban benne vagyunk. Ez szerintem a Barcelona, Manchester UTD, Liverpool, Inter es bayern. Persze mostanra mar ide tartozik a Real, City, Milan, es az UTDn + Barcan kivul mindenki mas leves, beleertve magunkat is. Lenyeg, hogy ujra nyeregben leszunk, efelol semmi ketsegem. Nem tudom hogy 1 vagy 2 ev kerdese, de megint ott leszunk a toppon, es ezzel aranyosan igenyes es modern stadionunknak kell lennie, + a fontosabb klub epuletek, amik bevetelt hoznak.

Reszben feledtetne velem a Bridge elhagyasat, ha egy olyan minosegu "Chelsea Parkot" csinalnank, mint amit a City tervezett maganak.
Hát én már ezt velejében összefoglaltam 1 hónapja és akkor is teljesen egyértelmű volt számomra, hogy a klub és a vezetőség számára csak egy új stadion tűnik megalapozottnak egy új modern európai 60-65 ezres aréna amely lehetőlég szerint minél közelebb van a Bridgehez és ha nem is ugyanaz de közelében marad legendás otthonunknak!!!
Csak meg kell nézni egy bayernt, arsenalt vagy a többi német csapatot, hogy gazdaságilag mennyire fontos egy minden igényt kielégítő aréna.
Hoszzútávon nem lehet örökre Abramovics milliárdjaiban bízni valamint az FFP szabályok nem vonatkoznak a stadionokra tehát ebben a tekintetben nincsenek korlátozások.
Egyértelmű, hogy 40 ezer néző egy BL vagy PL rangadón nagyon kevés főleg hasonlítva a manu vagy az arsenal lehetőségeihez egy új 60-65 ezres arénában ha megtelne akkor meccsnapi bevételeket meg lehetne duplázni ami nagy mértékben hozzájárulna, hogy könnyedén teljesítsük az új FFP szabályokat és többet költhessünk csapatra!!!

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9388
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Stamford Bridge

#222 Hozzászólás Szerző: Bubi »

dankodavid írta:http://chelsea-fc.blog.nepsport.hu/arch ... ge_jovoje/
Olvasgassatok srácok! :)
Szerintem Isten egyertelmuen a vezetoseg tudtara akarja adni, hogy NE NYULJANAK A BRIDGE-hez! Ennyi gondot, problemat, akadalyt amibe utkozik ez a projekt... Beszaras.

Mindenesetre, szerintem ebbol koltozes lesz, es el kell fogadni, hogy erre szukseg van. Normal esetben, ha az utobbi evekbol atlagot vonunk, akkor a vilag top5 klubjaban benne vagyunk. Ez szerintem a Barcelona, Manchester UTD, Liverpool, Inter es bayern. Persze mostanra mar ide tartozik a Real, City, Milan, es az UTDn + Barcan kivul mindenki mas leves, beleertve magunkat is. Lenyeg, hogy ujra nyeregben leszunk, efelol semmi ketsegem. Nem tudom hogy 1 vagy 2 ev kerdese, de megint ott leszunk a toppon, es ezzel aranyosan igenyes es modern stadionunknak kell lennie, + a fontosabb klub epuletek, amik bevetelt hoznak.

Reszben feledtetne velem a Bridge elhagyasat, ha egy olyan minosegu "Chelsea Parkot" csinalnank, mint amit a City tervezett maganak.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

tiszi
Hozzászólások: 2431
Csatlakozott: 2008. június 20., péntek 15:06
Kedvenc játékos: Silva
Kedvenc exjátékos: Terry Lampard Sevcsenko
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Stamford Bridge

#223 Hozzászólás Szerző: tiszi »

dankodavid írta:http://chelsea-fc.blog.nepsport.hu/arch ... ge_jovoje/
Olvasgassatok srácok! :)
Nah itt a várva várt beharangozott cikk (:

Pic itt amire vártál meg készültél :D

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Stamford Bridge

#224 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

http://chelsea-fc.blog.nepsport.hu/arch ... ge_jovoje/" onclick="window.open(this.href);return false;
Olvasgassatok srácok! :)
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

Avatar
pulci03
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2009. június 12., péntek 21:38
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Stamford Bridge

#225 Hozzászólás Szerző: pulci03 »

tegwol írta:Le tudná vki nagy vonalakban írni, h mit írnak ebben a cikkben?

http://www.chelseafc.com/page/Documents ... 32,00.html" onclick="window.open(this.href);return false;
A vezetőség felmérte részletesen Stamford Bridge bővítésének lehetőségét minden lényeges, közlekedési, biztonségi, gazdasági szempontból három fontos kérdésben foglalták össze:
1. Mi a lehetősége egy 60 ezres új stadion építésének?
2. Mi lennének a költségei és feltételei egy ilyen stadion építésének Bridge helyén?
3. Mi a lehetősége meglévő Bridge 55 ezer fős kapacitásra történő bővítésének?

1., 2. Arra jutottak szakértői vélemények alapján, hogy egy ilyen stadion csak a környező házak lerombolásával és a vasútvonalak lefedésével válna lehetségessé de így is olyan erőfeszítésre lenne szükség ami értelmetlenné tenné a projektet valamint 3 évig nem lenne otthona csapatnak. A projekt közel 600 milló fontba kerülne minden költséget beszámítva de a várossal egyetértésben ennek a valószínűsége minimális.

3. A bővítés lehetősége már reálisabb azonban itt is komoly áldozatokra lenne szükség mind a lakosoktól mind a klubtól hisz így is újabb menekülési útvonalakra lenne szükség és főlelátón kívül mindegyik részhez hozzá kéne nyúlni. A 3 lelátó bővítésével lehetőség lenne elérni az 55 ezres kapacitást azonban ez össz. kb. 270 millió fontba kerülne ami szintén nagyon komoly összeg ami bevételekből csak 25 éven belül térülne meg és 50 év múlva is csak kismértékű ha egyáltalán lenne valamilyen komoly gazdasági hatása.
Ahogy egy új stadion esetén itt is komolyan emelni kéne menekülőútvonalak számát ás szélességét és közlekedési elérhetőségeket is olyan mértékben kéne növelni amit nem bírna el környék ezért valószínűleg nem kapnák meg a polgárok támogatását.

A végén a cikknek bár említi, hogy nem született döntés egy új stadionról de ezek alapján azt gondolom mindenkinek teljesen egyértelmű, hogy lehetetlen bridget olyan mértékű kapacitásúra gazdaságosan növelni amivel a szurkolók és a klub is jól járna, ezért biztos vagyok benn, hogy tettek már lépéseket a közelben lévő szabaddá váló területek felvásárlására ahol felépülhetne az új bridge :)

Avatar
tegwol
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2009. január 5., hétfő 17:16
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Zola
Tartózkodási hely: Gyömöre

Re: Stamford Bridge

#226 Hozzászólás Szerző: tegwol »

Le tudná vki nagy vonalakban írni, h mit írnak ebben a cikkben?

http://www.chelseafc.com/page/Documents ... 32,00.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
attila124
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2010. október 7., csütörtök 10:51
Kedvenc játékos: Terry
Kedvenc exjátékos: Anelka
Tartózkodási hely: Békés

Re: Stamford Bridge

#227 Hozzászólás Szerző: attila124 »

most találtam a neten

http://www.footballweekends.hu/stadion.php?s=51" onclick="window.open(this.href);return false;



Stamford Bridge stadion


A stadion Fulham és Chelsea határvonalán található, az egyik legszebb stadion Londonban. A csapat szurkolói egyszerűen csak “The Bridge”- nek becézik.
A stadion 1877- ben épült és először a London Athletic Club tulajdona volt. A játékteret futópálya övezte körbe, egyetlen lelátója 5000 nézőt volt képes fogadni.

1930- ban új lelátó épült állóhelyekkel a pálya déli oldalán. Csak egy részét borította tető és itt szurkoltak a csapat legfanatikusabbjai. A The Shed End néven ismert tribune 1994- ben lett lebontva, amikor egységesen minden stadiont ülőhelyekkel kellett felszerelni.

1939- ben megépült a North Stand, amelyen ülőhelyek is voltak. 1975- ben lebontották és újat építettek helyette, amely 1993- ban ismét felújításon esett át, a jelenlegi North Stand két szintjét találhatjuk helyén.

1964/65- ben építették a West Stand- et, amely 1998- ban lett lebontva, majd újraépítve a mai West Stand állapotába.

A Stamford Bridge 41441 néző befogadására alkalmas, ezzel a hetedik legnagyobb stadion a Premier League- ben. A pálya mérete 103 x 67 m. Felújítása 2001- ben fejeződött be, több mint 100 millió fontot költöttek rá, két hotellal és öt étteremmel büszkélkedhet. Lelátoi: Matthew Harding Stand, East Stand, Shed End és a West Stand.

A Matthew Harding Stand előzőleg North Stand néven volt ismert. A klub volt elnöke emlékének adózva nevezték el, aki 1996. október 22.- én helikopter balesetben vesztette életét. A Bolton elleni idegenbeli mérkőzés után repült vissza Londonba négy másik ember társaságában, amikor a szerencsétlenség történt. A kétszintes lelátón többségében az éves bérlettel rendelkezők ülnek, forró a hangulat végig a mérkőzések folyamán, különösen az alsó részen. Összesen 10884 néző fér a két szintre.

Az East End a legrégebbi lelátó, a pálya keleti oldalán helyezkedik el. Előzőleg a háromemeletes lelátó legalsó szintje volt a vendégszurkolóké, azonban a 2005/06- os szezonban Jose Mourinho kérésére a hozzátartozók részére fenntartott szektort költöztették ide. A lelátó magába öleli az öltözőket, a játékoskijárót, a konferencia termeket illetve a kispadot a lelátó első sorai előtt. 10925 ülőhellyel rendezlkezik.

A Shed End kétemeletes tribün, a játéktér déli oldalán. Itt férnek el a legkevesebben, egészen pontosan 6831 néző fér be. Az 1990- es években épült, egyidőben a Matthew Harding Stand- del.

A három szintes West Stand a játéktér nyugati oldalán helyezkedik, 13500 ülőhellyel. A középső szinten találhatók az ún. executive box- ok, ez a rész a Millennium Suites néven is ismert. Minden egyes páholy egy volt Chelsea játékosról lett elnevezve. Az egyik legjobb kilátással rendelkező szektorban a klub diszvendégei foglalhatnak helyet.


1 kis töri a Stadionról :lol: :D :lol:
Hajrá Kék hajrá Kék Chelsea drukker vagyok én

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9388
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Stamford Bridge

#228 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Nagyon alap dolgokkal erveltek. Olyan dolgok ezek, amik kizart, hogy ne lettek volna mar alaposan atgondolva. Nem hiszem, hogy a vezetesunk hulyekbol all, tudjak, hogy mit csinalnak. Egyebkent Abra penze, mi nem jarunk ugy mint az arsenal. Maximum (a ti felelmeitek alapjan) lesz egy buflak stadionunk felig megtelve.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Pilgrim
Hozzászólások: 1891
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 9:50

Re: Stamford Bridge

#229 Hozzászólás Szerző: Pilgrim »

Keppi írta:
Pilgrim írta:Gratulálok azoknak akik nemmel szavaztak. Itt volt az esély a Chelseanek, hogy ne Abramavocstól függjön, de erre is nemet mondanak, röhej. Ezzel mondjuk csak időt nyertek, ugyanis biztos vagyok benne, hogy Abramovich elkezdi felvásárolni a részvényeket. Aszem egy személynek max. 100 részvénye lehet. Nem nehéz Abrának kerítenie 30-40 embert és akkor már 3-4 ezer részvénye van csak Abrának. 1 hét alatt megoldja az olajmágnás.
Én nyilván nem szavaztam, de egy dolgot gondolj el: 20 évvel ezelőtt voltak 90-100.000 fős stadionok is, sőt, volt 200.000 fős stadion is, mert annyian jártak meccsre. Manapság már inkább fogynak az emberek, mert TV-ben is lehet nézni. Ahogy egyre gyorsabb lesz a net, egyre többen fogják interneten is nézni. Jó 20 éves trend az, hogy egyre kevesebb ember jár meccsre. és ez tény. Persze én is örülnék egy 80.000-es stadionnak, de ha nem telne meg, az meg hatalmas szégyen lenne (és soha nem térülne meg akkor). És úgy gondolom, hogy 20 év múlva ha a 44.000-es stadiont meg tudjuk tölteni már az is szép teljesítmény lesz.
A 80 ezrest stadiont én sem támogatom, de egy 60 ezrest igen. Csökkenteni kell a jegyárakat és akkor megtelne. Amit meg a blogon írtak az hülyeség, mert már 2* is akartam menni ebben a szezonban Chelsea meccsre és mind a 2* már 4-5-6 meccsre előre le voltak foglalva a jegyek.

Avatar
Keppi
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2009. január 13., kedd 18:55
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: -

Re: Stamford Bridge

#230 Hozzászólás Szerző: Keppi »

Pilgrim írta:Gratulálok azoknak akik nemmel szavaztak. Itt volt az esély a Chelseanek, hogy ne Abramavocstól függjön, de erre is nemet mondanak, röhej. Ezzel mondjuk csak időt nyertek, ugyanis biztos vagyok benne, hogy Abramovich elkezdi felvásárolni a részvényeket. Aszem egy személynek max. 100 részvénye lehet. Nem nehéz Abrának kerítenie 30-40 embert és akkor már 3-4 ezer részvénye van csak Abrának. 1 hét alatt megoldja az olajmágnás.
Én nyilván nem szavaztam, de egy dolgot gondolj el: 20 évvel ezelőtt voltak 90-100.000 fős stadionok is, sőt, volt 200.000 fős stadion is, mert annyian jártak meccsre. Manapság már inkább fogynak az emberek, mert TV-ben is lehet nézni. Ahogy egyre gyorsabb lesz a net, egyre többen fogják interneten is nézni. Jó 20 éves trend az, hogy egyre kevesebb ember jár meccsre. és ez tény. Persze én is örülnék egy 80.000-es stadionnak, de ha nem telne meg, az meg hatalmas szégyen lenne (és soha nem térülne meg akkor). És úgy gondolom, hogy 20 év múlva ha a 44.000-es stadiont meg tudjuk tölteni már az is szép teljesítmény lesz.
:)

Avatar
Pilgrim
Hozzászólások: 1891
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 9:50

Re: Stamford Bridge

#231 Hozzászólás Szerző: Pilgrim »

Gratulálok azoknak akik nemmel szavaztak. Itt volt az esély a Chelseanek, hogy ne Abramavocstól függjön, de erre is nemet mondanak, röhej. Ezzel mondjuk csak időt nyertek, ugyanis biztos vagyok benne, hogy Abramovics elkezdi felvásárolni a részvényeket. Aszem egy személynek max. 100 részvénye lehet. Nem nehéz Abrának kerítenie 30-40 embert és akkor már 3-4 ezer részvénye van csak Abrának. 1 hét alatt megoldja az olajmágnás.

Franktamas
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2009. május 21., csütörtök 17:18
Kedvenc játékos: Frank James Lampard
Kedvenc exjátékos: Zinedine Jazid Zidane

Re: Stamford Bridge

#232 Hozzászólás Szerző: Franktamas »

A Fulham Roadot meg Abranak se lenne penye felvasarolni, meg a hazakat csak-csak, de a teruletet biytos nem adna olcson az allam az mar tortenelmi terulet.
A szem. nemtettszest, szidalmazast, OFF-ot, pm-be.

Avatar
Blueflag
Hozzászólások: 4340
Csatlakozott: 2007. június 3., vasárnap 15:45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Stamford Bridge

#233 Hozzászólás Szerző: Blueflag »

Igazából ha a SB-t kicsit ki lehetne bővíteni, az tökéletes lenne... kell a hóhérnak 85.000-es stadion. Elég lenne nekünk a mostanihoz plusz 10.000 férőhely, esetleg 15.000 a komoly meccsek miatt. A komolytalan meccseknél meg be lehet engedni több vendégszurkolót.

Tudom, hogy a SB jelenleg bővíthetetlen, dehát fel kell vásárolni a környéket, aztán no problemo. :)

Avatar
Norbert
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Stamford Bridge

#234 Hozzászólás Szerző: Norbert »

Egyetértek Dávid blogos cikkéban leírtakkal, hogy senki sem, így a CPO sem költözésellenes, csak nem kapott megfelelő biztosítékot. Kiváncsi vagyok mi lesz a folytatás. Egyik lehetőség, hogy a CPO-ban Roman elkezd részesedést vásárolni és meglesz a 75%-os többség vagy a név-és/vagy stadionhasználat vonatkozásában tesz külön ajánlatokat a vezetés.
IN CHELSEA WE TRUST!

Avatar
Anti
Hozzászólások: 2299
Csatlakozott: 2005. december 17., szombat 21:25
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Stamford Bridge

#235 Hozzászólás Szerző: Anti »

Az oké, hogy vannak üres helyek meccseken, de azért azt se felejtsük el hogy a vezetőségben nemcsak hülye gyerekek ülnek, akik csak úgy a hasukra ütnek, hogy építsünk egy stadiont, biztosra veszem hogy sok elemzés, kutatás után jöttek rá hogy érdemes lenne egy nagyobb stadiont építeni. Hozzáteszem hogy maradjunk a Bridge-n. De ezt se felejtsük el.
Carefree, wherever we may be,
We're the famous CFC

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Stamford Bridge

#236 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Wisey írta:Szerintem semmi sem garantalja, hogy 2020-ig lesz annyi szurkoloja a klubnak, hogy (tobbe-kevesbe) megtoltson egy ekkora stadiont. Ne arra alapozzanak, hogy Thaifoldon sok mezt eladnak, hanem hogy 42.000 jegyet is nehezen adnak el sok meccsre. Szerintem nem lenne meccsenkent 20.000 turista, akikkel betomhetnek az ures szekeket.
Szerintem meg az a 400-500 üres hely abból származik, hogy rengeteg bérletes van, akik szezonbérletet vesznek és nem mennek ki minden meccsre, hanem 1-2 kimarad a szezon során. Egy 60.000-es stadiont is simán megtöltenénk bár 59.000-es átlaggal. A 80.000-es már kicsit kérdésesebb, de szerintem nem járnánk úgy, hogy nagyon sok üres hely van a stadionban. Ha egy meccsre eljön átlag 74-75.000 néző, akkor béke van.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Stamford Bridge

#237 Hozzászólás Szerző: Wisey »

Szerintem semmi sem garantalja, hogy 2020-ig lesz annyi szurkoloja a klubnak, hogy (tobbe-kevesbe) megtoltson egy ekkora stadiont. Ne arra alapozzanak, hogy Thaifoldon sok mezt eladnak, hanem hogy 42.000 jegyet is nehezen adnak el sok meccsre. Szerintem nem lenne meccsenkent 20.000 turista, akikkel betomhetnek az ures szekeket.

Avatar
davyd92
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2011. január 5., szerda 22:11
Kedvenc játékos: Terry
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Dunaszerdahely

Re: Stamford Bridge

#238 Hozzászólás Szerző: davyd92 »

hát jó messze van a Bridge tól

Avatar
Blueflag
Hozzászólások: 4340
Csatlakozott: 2007. június 3., vasárnap 15:45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Stamford Bridge

#239 Hozzászólás Szerző: Blueflag »

kiskacsa08 írta:BREAKING NEWS: The moment we have all been waiting for. Our new stadium is revealed ! According to many reports it is the 82,000 seater Twickenham Rugby Stadium!

The reason for the move to Twickenham is simple. It lies near the epicentre of Chelsea’s UK fan base. Chelsea has long been a heavy user of data mining and analytic techniques and these have mapped out where Chelsea supporters live in the UK. The central point of our support is Kingston-Upon-Thames, a stone’s throw from Twickenham (Editor’s note: very near Man Utd’s epicentre in Surrey). That is why the Club opened, closed and then re-opened a megastore in Kingston itself.

The Club’s use of data is well known in marketing circles. Natalie Waddell, Chelsea’s head of data has gone on record in Data Strategy magazine (read article here) and said, “The Club is now able to profile (and target) potential multi-use fans using a predictive scorecard which ranks single use supporters with the highest propensity to utilise the hotels, restaurants and retail outlets at our Stamford Bridge complex. The results – increased spend is among them.”

http://www.cfcnet.co.uk/2011/10/26/cpo- ... ham-it-is/" onclick="window.open(this.href);return false;
1. ezt még azért ne vegyük készpénznek.
2. a cikkben az áll, hogy 2020-ban költöznénk be... az marha messze van.

Egyébként én hiányolnám a Bridge-t. :) Nem érdekel, hogy 40.000 férőhelyes, akkor is gyönyörű és 100 éve a miénk.

Avatar
kiskacsa08
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2008. december 11., csütörtök 22:47
Kedvenc exjátékos: Petr Cech
Tartózkodási hely: Pápa, Veszprém

Re: Stamford Bridge

#240 Hozzászólás Szerző: kiskacsa08 »

BREAKING NEWS: The moment we have all been waiting for. Our new stadium is revealed ! According to many reports it is the 82,000 seater Twickenham Rugby Stadium!

The reason for the move to Twickenham is simple. It lies near the epicentre of Chelsea’s UK fan base. Chelsea has long been a heavy user of data mining and analytic techniques and these have mapped out where Chelsea supporters live in the UK. The central point of our support is Kingston-Upon-Thames, a stone’s throw from Twickenham (Editor’s note: very near Man Utd’s epicentre in Surrey). That is why the Club opened, closed and then re-opened a megastore in Kingston itself.

The Club’s use of data is well known in marketing circles. Natalie Waddell, Chelsea’s head of data has gone on record in Data Strategy magazine (read article here) and said, “The Club is now able to profile (and target) potential multi-use fans using a predictive scorecard which ranks single use supporters with the highest propensity to utilise the hotels, restaurants and retail outlets at our Stamford Bridge complex. The results – increased spend is among them.”

http://www.cfcnet.co.uk/2011/10/26/cpo- ... ham-it-is/" onclick="window.open(this.href);return false;
Chelsea FC - Making history, not living off it.

Válasz küldése