Játékosok

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Játékosok

#27041 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Scolari egyik nyilatkozata, a mai meccs után a keret csatárairól:

'Yes, when I have time in training and when they are both in good condition,' he said. 'It's fantastic and easy for me when I have all of the players and I have more choice, many times I have 14,15, 16 players. When I have Drogba, Anelka, Di Santo and maybe one more player in the future it is very good for me. When I have only one it is difficult.'

Ez azt jelenti, a jövőben várható még egy támadó érkezése? Vagy én értelmezem rosszul?

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Játékosok

#27042 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

DjNeo92 írta:
Dani1905 írta: Szerintem Makehoz nem lehet hasonlítani senkit ahogy már előttem sokan megírták ő egy poszt volt nincs még egy ilyen ember és nem is lesz
valamilyen szinten igazad/igazatok van csak azért az ő nevét mondtam mert Mikel is hasonló(hangsúlyozom hasonló és nem ugyanolyan) stílusban játszik. Essien sokkal inkább támadóbb és Mikel ennek ellenkezője védekezőbb felfogásban játszik.de HA mondjuk 10 évig ilyen teljesítményt nyújtana vagy még talán jobbat Mikel(persze nálunk) mint idáig a szezonban kíváncsi lennék hogy megváltozna-e a véleményed/véleményetek.
Szóval: Makelele egy és utánozhatatlan, ez tény és való, az is marad. Mikel viszont jelenleg tökéletesen látja el a szűrőpozíciót a Chelseaben.

Az alapvető különbség Essien és Mikel közt nem is igazán az, hogy mennyire támadó felfogásúak, hiszen Mikel eredeti posztja is támadó középpályás. Essien pedig egy gépállat, valami erőmű vagy mozdony, nem tudom, de mindenhol ott van. Mikel sokkal kisebb területen mozog a pálya hosszában. Míg a ghánai főleg az erejét és gyorsaságát használja, addig a mostani Mikel tényleg jobban hasonlít Makeleléhez, mivel már nem erőből, hanem észből dolgozik. Make emellett persze hihetetlen eleganciával tette azt, ami a dolga volt, de ha Mikel steady nyújtja azt, amit úgy látszik, hogy nyújt, akkor felérhet Make szintjére. Eddig nagyon jó szezont fut. Reméljük jövőre sem lesz rosszabb.
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Avatar
dunyha
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 17:11
Kedvenc játékos: Terry
Kedvenc exjátékos: Zola
Tartózkodási hely: Győr, Budapest, Érd

Re: Játékosok

#27043 Hozzászólás Szerző: dunyha »

Ha esetleg az angol szövetség bevezeti azt a szabályt mint itthon a magyar hogy min 2 saját nevelésű fiatalnak kell lennie a pályán akkor játszanának....
És visszatérve arsenalra, ott wengernek szabad kezet adnak, és ott be akarják épiteni a fiatalokat, 4-5 év mulva azok a játékosok a nagycsapat gerincét fogják alkotni, vagy pedig ki nem éri el a szintet , fontmilliokért megválnak tőle....igy lesz gazadaságos egy klub...

Avatar
DjNeo92
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2008. január 11., péntek 22:04
Kedvenc játékos: Terry_Mikel
Kedvenc exjátékos: Zola_Gullit
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#27044 Hozzászólás Szerző: DjNeo92 »

Spring írta:
DjNeo92 írta:én nem mondtam semmi ilyet csak meglepő hogy a szezon elején még valami olyasmit mondott hogy sokat fog számítani a fiatalokra...
Sokat is számít! Meccsenként 2 fiatal ül átlagosan a padon...De azt ne várjuk el, hogy ilyen nagy játékosok mellett játszanak is. :wink:
te nem érted hogy mit mondok. A.Cole sérülten(!!!!!!!) ül a padon nem hiszem hogy nem érné-e meg jobban ha mondjuk egy Hutchinson(csak egy példa) ülne ott aki bevethető is lenne...

Avatar
ToreAndre
Hozzászólások: 5221
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 13:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#27045 Hozzászólás Szerző: ToreAndre »

Nézzük csak meg az Arsenal-t! Milyen csapattal is verték simán 3-0-ra az elsőosztályú (!) Wigan-t?
Fabianski (23) - Song (21), Djourou(21), G.Hoyte(18), Gibbs (19) - Randall (19), Simpson (19), Fran Merida (18) - Ramsey (17), Wilshere (16), Vela (19)
Cserék: Lansbury(18), Rui Fonte (18), Bischoff (21)

Szeptember elsején, a mi tartalékcsapatunk megverte azt az Arsenal-t, ahol a fennt említett játékosokból 7-en ott voltak.
Tavaly FA kupadöntőt játszott az U18-as csapat, tele vagyunk válogatottal.

Az angol U21-es csapatban immáron 3 Chelsea játékos (ebből 2 Chelsea nevelés!!) kap helyet.

De még sorolhatnám a pozitívumokat. Szóval ne gondolja senki sem, hogy rossz lenne a mi utánpótlásunk. Egyszerűen csak Abramovics nyomása alatt gyávák az edzőink bevetni őket!
Ha Stoch, Sinclair, Cork, Mancienne, Hutch, Bertrand...stb. kisebb csapatokban nevelkedtek volna (vagy maradtak volna) már rég milliókat ajánlanánk értük!

Néha kicsit tényleg úgy érzem, hogy csak az a terv, hogy elvegyük másoktól a tehetségeket és megöljük a pályafutásukat.

Mert kérdem én! Mivel kellett volna többet tenni szegény Jack Cork-nak, hogy a nagycsapatban játszhasson, mint:
-U19-es kapítányság
-U21-es behívó
-Meggyőző teljesítmény a felkészülési meccseken.
-4 bezsebelt díj tavaly évvégén a Scunthorpe-nál. (köztük a legjobb játékos, legjobb fiatal játékos)
Majdnem ugyanez vonatkozik Mancienne-re is.

Ők Chelsea játékosok. Itt nevelkedtek 8 éves koruk óta. Még is valószínüleg egy másik csapatban érnek majd el sikereket. :roll: :(
Only one Di Matteo!

Spring
Hozzászólások: 3098
Csatlakozott: 2008. június 21., szombat 11:23
Kedvenc játékos: Azpilicueta
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Játékosok

#27046 Hozzászólás Szerző: Spring »

DjNeo92 írta:én nem mondtam semmi ilyet csak meglepő hogy a szezon elején még valami olyasmit mondott hogy sokat fog számítani a fiatalokra...
Sokat is számít! Meccsenként 2 fiatal ül átlagosan a padon...De azt ne várjuk el, hogy ilyen nagy játékosok mellett játszanak is. :wink:
UEFA CHAMPIONS LEAGUE AND FA CUP WINNERS 2012

Avatar
DjNeo92
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2008. január 11., péntek 22:04
Kedvenc játékos: Terry_Mikel
Kedvenc exjátékos: Zola_Gullit
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#27047 Hozzászólás Szerző: DjNeo92 »

Zsoca87 írta:
DjNeo92 írta: mert Stoch nem lenne jó aki ráadásul bevethető is lenne? Mr. Scolari a nagy fiatal párti... :roll:
Stoch támadó, Ashley védő. Nyilván nem egymást ütik ki a keretből. ;) Majdnem tuti, hogy Stoch ott lesz a keretben. :)
most nem kifejezetten Stochra gondoltam hanem bárkire aki egészséges.

Avatar
DjNeo92
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2008. január 11., péntek 22:04
Kedvenc játékos: Terry_Mikel
Kedvenc exjátékos: Zola_Gullit
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#27048 Hozzászólás Szerző: DjNeo92 »

s-h-i-n-e.com írta:...a zseniális "Scolari totál idióta, mert nem ad lehetőséget a fiataloknak"
én nem mondtam semmi ilyet csak meglepő hogy a szezon elején még valami olyasmit mondott hogy sokat fog számítani a fiatalokra...

Avatar
DjNeo92
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2008. január 11., péntek 22:04
Kedvenc játékos: Terry_Mikel
Kedvenc exjátékos: Zola_Gullit
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#27049 Hozzászólás Szerző: DjNeo92 »

s-h-i-n-e.com írta: Ráadásul NapMintNap látja a játékosokat edzésen. Jássszzon a jobb.
de ha A.Cole 100% hogy nem játszik akkor miért kel a padra ültetni? van helyette olyan játékos is aki bevethető lenne.(minek van a reserves...) nem muszáj becserélni de jobb mint egy sérült játékost a padra ültetni...

Avatar
s-h-i-n-e.com
Hozzászólások: 1225
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 23:30
Kedvenc játékos: shine
Kedvenc exjátékos: GZ25
Tartózkodási hely: www.youtube.com/AndyShineMusic

Re: Játékosok

#27050 Hozzászólás Szerző: s-h-i-n-e.com »

...pl. Di Santo, ha "tolt volna" 2-3 gólt a nem túl' acélos ellenfél ellen, akkor jogosabb elvárás lenne, hogy többet játszon. :wink:
A Liga Kupát esetleg "be lehetne áldozni a fiatalok oltárán", de úgy tűnik a CFC-nél nem így gondolják. (Ez a terv, a fiatalok nélkül is sikerült. :D ; Ráadásul innen nem tudhatjuk, hogy mi konkrétan az elvárás a Vezetőség részéről Scolari felé. :wink: )
Az F.A. Kupát nem áldozhatja be LFS az első évében, amikor még nem nyert semmit... :!:
Kicsit más téma, de azért összefügg: Scolari-nak nem kis kudarc élmény lehetett, hogy ilyen ütős a támadó játékunk. Lesz még gondja bőven...
Ez is csak álom, de ha egy "jókedvű" :lol: Drogba és F. Torres is a rendelkezésére állna a "bomba" formában levő Anelka :wink: mellett, akkor nyugodtabbak lehetnénk "egy kicsit". :wink:

Spring
Hozzászólások: 3098
Csatlakozott: 2008. június 21., szombat 11:23
Kedvenc játékos: Azpilicueta
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Játékosok

#27051 Hozzászólás Szerző: Spring »

s-h-i-n-e.com írta:...a zseniális "Scolari totál idióta, mert nem ad lehetőséget a fiataloknak" témakörrel kapcsolatban:
Az "ultra-brutál" tehetségeket Scolari sem "jegelné". Azért ennyire nem hülye. :wink:
Elég nagy fiú már, hogy eldöntse, hogy kiben bízik. Ráadásul NapMintNap látja a játékosokat edzésen. Jássszzon a jobb.
Tökéletesen egyet értek veled! De olyan fiatal játékosunk aki télleg meghátározó lehetne nincs! Di Santo? ....A Burnley ellen mit csinált? Ennél jobb alkalma nem volt ahhoz, hogy bejátssza magát folyamatosan a 18 fős keretbe (azért nem merek mondani kezdőcsapatot). Szvsz a FA kupa-t kéne feláldozni a fiataloknak addig amíg ilyen 6. osztályú csapatokat kapunk...Aztán ha jönnek a 1-2. osztályú ellenfelek jöhetnek Lampard-ék.
4-3-3: Cech(kell a magabiztosság) - Mancienne, Hutchinson, Ivanovic, Aanholt - Cork, Tejera, Kakuta - Stoch, Di Santo, Sinclair csapatot nyugodtan lehetne nyomatni... Legnagyobb álmom teljesülne be ha ilyen csapatot láthatnék játszani...Én nem tudom Scolari mit akar, de mostmár illene egyre jobban Stoch-ot Sinclair-t és Di Santo-t beállítani ilyen 10-15 percekre a végén... :wink: Persze ezt a kezdőcsapatot nem együtt kéne játszatni, hanem helyenként 1-1 helyre berakni Belletti, Lampard kvalifitású labdarúgókat, de azért 5-6 játékos minimum legyen benne... Egyébként szerintem ebben a szezonban a PL és a BL a fontos. A FA kupát nyugodt szívvel áldoznám fel, még ezek a 17-19 éves emberkék is teljesítenék azt a szintet amit Deco csinál itt az elöző meccsek alatt...

Én azt mondom, hogy már az is nagy eredmény, hogy 2-3 fiatal RENDSZERES tagja a kispadnak.

De jó álmodozni :P :D

OFF.: Nem tudom hogy ti hogy vagytok vele, de Bosingwa-ra mindig azt hiszem, hogy Sinclair, azzal a 17-es számmal, ááá :lol: :oops:
UEFA CHAMPIONS LEAGUE AND FA CUP WINNERS 2012

Avatar
s-h-i-n-e.com
Hozzászólások: 1225
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 23:30
Kedvenc játékos: shine
Kedvenc exjátékos: GZ25
Tartózkodási hely: www.youtube.com/AndyShineMusic

Re: Játékosok

#27052 Hozzászólás Szerző: s-h-i-n-e.com »

...a zseniális "Scolari totál idióta, mert nem ad lehetőséget a fiataloknak" témakörrel kapcsolatban:
Az "ultra-brutál" tehetségeket Scolari sem "jegelné". Azért ennyire nem hülye. :wink:
Elég nagy fiú már, hogy eldöntse, hogy kiben bízik. Ráadásul NapMintNap látja a játékosokat edzésen. Jássszzon a jobb.

Avatar
Zsoca
Hozzászólások: 6182
Csatlakozott: 2006. augusztus 21., hétfő 14:28
Kedvenc játékos: Michael Essien
Kedvenc exjátékos: Claude Makelele Joe Cole
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

Re: Játékosok

#27053 Hozzászólás Szerző: Zsoca »

DjNeo92 írta: mert Stoch nem lenne jó aki ráadásul bevethető is lenne? Mr. Scolari a nagy fiatal párti... :roll:
Stoch támadó, Ashley védő. Nyilván nem egymást ütik ki a keretből. ;) Majdnem tuti, hogy Stoch ott lesz a keretben. :)

Avatar
DjNeo92
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2008. január 11., péntek 22:04
Kedvenc játékos: Terry_Mikel
Kedvenc exjátékos: Zola_Gullit
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#27054 Hozzászólás Szerző: DjNeo92 »

Zsoca87 írta:
DjNeo92 írta: akkor ha nem játszik mi a tökömért kell őt a padra ültetni??? :roll:
Mert kell a 18 fős keret a meccsre. Szóval a vésztartalék vésztartaléka lesz.
mert Stoch nem lenne jó aki ráadásul bevethető is lenne? Mr. Scolari a nagy fiatal párti... :roll:

Avatar
Zsoca
Hozzászólások: 6182
Csatlakozott: 2006. augusztus 21., hétfő 14:28
Kedvenc játékos: Michael Essien
Kedvenc exjátékos: Claude Makelele Joe Cole
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

Re: Játékosok

#27055 Hozzászólás Szerző: Zsoca »

DjNeo92 írta:
kdako írta: Ashley Cole may be on the bench but not play because I need 18.'[/i]
akkor ha nem játszik mi a tökömért kell őt a padra ültetni??? :roll:
Mert kell a 18 fős keret a meccsre. Szóval a vésztartalék vésztartaléka lesz.

Avatar
DjNeo92
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2008. január 11., péntek 22:04
Kedvenc játékos: Terry_Mikel
Kedvenc exjátékos: Zola_Gullit
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#27056 Hozzászólás Szerző: DjNeo92 »

kdako írta: Ashley Cole may be on the bench but not play because I need 18.'[/i]
akkor ha nem játszik mi a tökömért kell őt a padra ültetni??? :roll:

kdako
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6535
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 22:06
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#27057 Hozzászólás Szerző: kdako »

Újabb gondok: Alex, Belletti és Di Santo is megsérült, Deco kérdéses, míg Ballack a padra lehet, hogy leülhet.

The Chelsea manager has so far been plagued with the squad fitness difficulties that were an unfortunate feature of the previous two campaigns - and there has been no easing of them ahead of the trip to the Midlands.

Alex, Juliano Belletti and Franco Di Santo all picked up injuries against Burnley and will not play this weekend. Joe Cole (hamstring) and Ricardo Carvalho (knee) remain out and Scolari announced on Friday morning ahead of training that he did not know whether Deco, withdrawn at half-time on Wednesday, will be able to play.

At least there are a couple of additions to the squad that will travel.

'Michael Ballack may be on the bench,' Scolari announced. 'I have 24 in the squad and six are out. Ashley Cole may be on the bench but not play because I need 18.'
GO BLUES!

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

Re: Játékosok

#27058 Hozzászólás Szerző: undertow »

paimnak nincs szerződése a klubbal, kölcsönben van nálunk. hogy minek az jó kérdés, azt se tudom hogy néz ki :)

Chelseafan
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 19:38
Kedvenc játékos: Cesar Azpilicueta
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Gelénes

Re: Játékosok

#27059 Hozzászólás Szerző: Chelseafan »

Spring írta: Bridcutt

Nem nyilatkozok, nem nagyon követem az ő eredményeiket figyelemmel, Nielsen kap tutira szerződést meg még max. Paim. A többi kuka (?).
Én Bridcuttról is nagyon jókat hallok idén.

kdako
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6535
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 22:06
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#27060 Hozzászólás Szerző: kdako »

Carlo és Hilario közül az egyiket csak megtartjuk, és mellé várhatóan Rhys Taylort is, aki nagy tehetség!
GO BLUES!

Válasz küldése