Aktuális meccsek

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1559
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccsek

#14881 Hozzászólás Szerző: James Lee »

Pityee írta: Rengeteg segíthet azzal, hogy a védőket leköti és a felíveléseket lekezelgeti a támadó társának. Igaz, hogy gyorsasága nincs, de technikai adottsága viszont eléggé magas szinten van, nem egyszer hozta a társait gólhelyzetbe, akár sarokkal is.
Annyit még hozzátennék, hogy Tammyhez képest hegyomlásnyi méretű és ezt nagyon okosan használja ki. Bírom Tammyt, de ez egy nagy hátrány számára, hogy egyszerűen nincsenek olyan fizikai adottságai, amelyekkel könnyedén bele tudna menni egy iszapbirkózásba.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6758
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Aktuális meccsek

#14882 Hozzászólás Szerző: Pityee »

James Lee írta: Zsiruval kapcsolatban viszont belátható, hogy többen tévedtünk. Elképesztő, mekkora profizmussal viselte a mellőzést és milyen hasznosan tudott visszatérni, de ez már a szünet előtt is kezdett körvonalazódni. Szvsz a gólja nélkül is kellően hasznos tagja volt a tegnapi csapatnak. Nagyon bízom benne, hogy Werner érkezésével is megkapja a kellő lehetőséget, a csapatnak szüksége van a higgadtságára és az intelligenciájára. Akár kétcsatáros felállást is el tudok vele képzelni, amolyan hátrébb tolt supportként. Persze ez csak elképzelés és a középpályán is okozna szűkülést, ahol így is túltengés van.
Zsiru egyénként utcalány jó backup csatár lehet bárki mellé/mögé. Nem véletlen, hogy a francia válogatottban is állandóan bizalmat szavaznak neki és kezdő 11ben van. Rengeteg segíthet azzal, hogy a védőket leköti és a felíveléseket lekezelgeti a támadó társának. Igaz, hogy gyorsasága nincs, de technikai adottsága viszont eléggé magas szinten van, nem egyszer hozta a társait gólhelyzetbe, akár sarokkal is.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4798
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Aktuális meccsek

#14883 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

James Lee írta:... Persze ez csak elképzelés és a középpályán is okozna szűkülést, ahol így is túltengés van.
Ezt több helyen olvastam már a fórumon, lehet, hogy vak vagyok, de én nem igazán látom azt a túltengést. Jelenleg az 5 pozícióból egyedül Kanté az egyetlen, akinek biztosnak mondanám a helyét.

Az olyan emberkék, akikkel reálisan számolhatunk, ha az elitbe való visszatérés a célunk: Jorg, Barkley, Kova, Gilmour, CHO, RLC, Mount, Puli, Zijecs és ha összejön, akkor Havertz. Ez 10 ember, ebből ha minden jól megy Jorg-on és Barkley-n túladunk. A 8 már eleve nem lenne sok a 4 pozícióra + Kanté cseréje, de ebben még rengeteg a bizonytalansági faktor. CHO-ról nem ma volt, hogy utoljára brillírozott, RLC-t is fel kell építeni, valamint Billy-ről és Mountról sem tudjuk mennyire lesznek kiegyensúlyozottak.

Ahhoz, hogy újra a legjobbak között legyünk, elengedhetetlen, hogy minden pozícióra közel 2 jó képességű játékosunk jusson és ez a szituáció JM második regnálásos leépítése óta nem volt meg, úgyhogy én örülök az érkezőknek és még jobban örülnék, ha Havertzet is sikerülne bezsákolnunk.

Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1559
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccsek

#14884 Hozzászólás Szerző: James Lee »

Szigorúan magánvélemény, de nekem tetszett a játék, legalábbis sokkal több ötletességet és elképzelést láttam benne a szünet előtti időszakhoz képest, amikor a jóvanazúgy beívelgetéseké volt a főszerep. Most legalább sokkal több kiugratás és kreatív passzolgatás történt, bár emellett valóban túl sok a céltalan beadás. Az egyébként elég kreatívan kialakított helyzetek kihasználása viszont a béka segge alatt van és ez bárki ellen megbosszulja magát. Úgyhogy ezen még illik dolgozni.

A cserék nagyon jól sültek el. Viszont Willian kiakaszt. Annak idején bírtam, de idén az meccsek többségén katasztrofális amit művel. Rávezeti a védőre, totyorog, lassítja a játékot, aztán vagy jobbra csel beadás, vagy balra csel lövés, vagy ad egy teljesen értelmetlen passzt. Előbbiek 100-ból egyszer bejönnek és ez már elég performansz a bizonyítványlobogtatásra. Szomorú és teljesen kiszámítható. Kövezzetek meg, de eljutottam arra a pontra, hogy ennél még Pödrő buziságait is szívesebben nézem, pedig aztán...

Zsiruval kapcsolatban viszont belátható, hogy többen tévedtünk. Elképesztő, mekkora profizmussal viselte a mellőzést és milyen hasznosan tudott visszatérni, de ez már a szünet előtt is kezdett körvonalazódni. Szvsz a gólja nélkül is kellően hasznos tagja volt a tegnapi csapatnak. Nagyon bízom benne, hogy Werner érkezésével is megkapja a kellő lehetőséget, a csapatnak szüksége van a higgadtságára és az intelligenciájára. Akár kétcsatáros felállást is el tudok vele képzelni, amolyan hátrébb tolt supportként. Persze ez csak elképzelés és a középpályán is okozna szűkülést, ahol így is túltengés van.

A védelemről szerintem már felesleges beszélni, bár azért történt egy-két életmentő tisztázás. Természetesen minden egyes mentésre jutott egy-két szívroham is.

Avatar
Botond9797
Hozzászólások: 1038
Csatlakozott: 2012. február 12., vasárnap 18:40
Kedvenc játékos: Mount James Kanté
Kedvenc exjátékos: JT26 DD11 FL8

Re: Aktuális meccsek

#14885 Hozzászólás Szerző: Botond9797 »

Ami pozitívum:

-Kanté VKP, Mount előtte középen szabadon, végre!
-Pulisic úgy szállt be, ahogy az tőle elvárható
-Giroud az egyik, valaha volt legszimpatikusabb játékosunk. Gól+hasznos játék, a bajnoki hajrá fontos szereplője lehet.
-3 pont a zsebben, ötpontos előny a MU előtt.

Negatívumok:

-A két középhátvéd életveszély volt ma is. Mentség lehet most a hosszú kihagyás, de fel kell javulniuk, főleg Rüdigernek, ha jövőre is alapember akar lenni hátul.

-Willian. A szokásosnál is lelketlenebbül játszott. A minimális motivációja is elfogyott, szvsz semmi nem indokolja, h továbbra is ő játsszon Puli/CHO helyett.

-Egy taktikai negatívum, hogy 99%-ban ugyanazt a támadási figurát erőltetjük (behúzni mindenkit középre, labdát ki a felfutó Azpinak, aki beadja vagy szökteti a bemozgó Mountot vagy Williant). Okés, ma született egy gól a figurából, várható volt, hogy egy a százból bejön, mégis jó lenne valami mást is alkalmazni, néha úgy éreztem, hogy a Villa rá is játszik ezekre, gondolván, Mings és a többi colos úgyis kifejelik a veszélytelen beadást.


+ Grealish csak nekem olyan, mint egy gyengébb képességű prime Beckham? :lol:
James, Mount, Loftus-Cheek, Hudson-Odoi, Abraham

Bandi
Hozzászólások: 2725
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Aktuális meccsek

#14886 Hozzászólás Szerző: Bandi »

Nagyon vártam már a meccset, de az utolsó 10 percben kb csak az órát néztem hogy mikor lesz már vége, nagyon féltem hogy pontrúgásból kapunk egy gólt :mrgreen: Szép játékot nem várhattunk, a 3 pont a lényeg, nem sérült meg senki, RLC visszatért, nem nagyon kívánhattunk ennél többet. Kanté remélem végleg meggyőzte Lampardot hogy neki ez az igazi posztja, rajta látszott talán legkevésbé a kihagyás, pedig ő alapból sokat kihagyott a szezonban, az edzéseket is később kezdte meg, nem semmi a pali :D

edeskeves
Hozzászólások: 3117
Csatlakozott: 2008. július 8., kedd 15:22
Kedvenc játékos: Cesc Fabregas
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Aktuális meccsek

#14887 Hozzászólás Szerző: edeskeves »

Giroud verprofi es oriasi sportemberre notte ki magat a szememben, azok utan, hogy falabu Michy is elotte volt, az utolso meccseken hozza a golokat es egy percig se rinyalt elotte, dolgozott kemenyen. Orulok, hogy vegul Lampard is belatta, hogy sokkal inkabb hasznalhato O, mint a belga.
Nagyon kellett ez a gyozelem, engem hidegen hagy, hogy milyen jatekkal, a szunet utan nem vartam, hogy sziporkazo jatek lesz. Pulisic goljanak is orulok, meg annak is ahogy beszallt.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9326
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#14888 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Csak behúztuk. Kanté és Mount nálam a meccs emberei. A kis angolunk fényes jövő előtt áll, csak azt a szart szedje le az álláról.
Nagyon jó volt az első két csere, Kovacic és RLC gyengék voltak (érthető módon), Barkley és Pulisic nagyon jól szálltak be, Puli be is verte egyből. Jamesnek a beállása után, 10 perc alatt volt vagy 4-5 eladott labdája, szegénykémnek nem volt értékelhető megmozdulása :/
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
mikel12
Hozzászólások: 3926
Csatlakozott: 2010. július 3., szombat 13:21
Kedvenc játékos: Nincs
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Aktuális meccsek

#14889 Hozzászólás Szerző: mikel12 »

Tobb is lehetett volna kozte, de szerintem senki nem varta, hogy sziporkazzanak a sracok. RLC visszateresenek orulok, bar sokat nem tett hozza a jatekhoz, elnezheto, hiszen nem egy hetet hagyott ki. Mount es Kante jateka tetszett nekem, illetve Puli elkepesztoen jol szallt be. Reece talan hasznosabb lett volna az egesz meccset tekintve, mivel jol ad be.

Kozepso vedo remelem erkezni fog, ma is eletveszelyes volt mind a ketto.

Osszesegeben nem panaszkodhatunk, nyertunk, mi vagyunk a fordulo gyoztesei. Jobb igy neki menni a Citynek, hogy ot pont az elonyunk a Uniteddel szemben.
Ohh Chelsea we love you..

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6472
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Aktuális meccsek

#14890 Hozzászólás Szerző: Dante »

Pityee írta:Grealish meg szedjen nyugtatót, kispöcs.
Nem kedvelem Grealish-t, de Rüdiger veszélyes volt és még lökdösődött is utána. Általában vagy suta, vagy gyökér dolgot csinál a német, ma mindkettőből jutott, ideális esetben harmadik számú cb-nek felelne meg, elég szomorú, hogy ebben a keretben ő a legjobb azon a poszton.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6758
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Aktuális meccsek

#14891 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Nagyon fontos 3pomt! Nem gondoltam volna hogy Zsiru szállitja :mrgreen: Grealish meg szedjen nyugtatót, kispöcs.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Aktuális meccsek

#14892 Hozzászólás Szerző: Traxver »

pont az ilyen egy gólos győzelmeke nem hiányoztak nekem, de fontos 3 pontot gyűjtöttünk!! :lol:

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6472
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Aktuális meccsek

#14893 Hozzászólás Szerző: Dante »

Amazing24 írta:RLC sajnos nagyon gyenge, egy jo mozdulata nem volt, sajnos nagyon latszik rajta a tobb mint 1 eves kihagyas.
Ugyanezt akartam írni, mindenki gyenge. De amúgy sem kéne senkitől csodát várni, remélhetőleg hosszútávon jót tesz a játékosoknak ez a kis pihenő, nem sok profinak adatik meg ilyen. (Gondolom itt főképp Kantéra, aki 2014 óta megállás nélkül focizott, de rajta kívül is biztosan vannak még)
A keret nem lett erősebb, mint a bajnokság szüneteltetése előtt, az utolsó pár meccsen Kovacic és Alonso voltak a legjobbjaink, szóval semmi kiábrándító nincs a mai meccsben.

Giroud megérdemelte a gólját, nagyot melózott, bár lehet inkább csak az akarása tűnt fel, mindenesetre ideális a gyors fordítás, nem szabad kiengedni a kontrollt a kezünkből.

Avatar
Apinho
Hozzászólások: 1124
Csatlakozott: 2016. szeptember 17., szombat 12:21
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Aktuális meccsek

#14894 Hozzászólás Szerző: Apinho »

Na végre, mindig az első a legnehezebb. Grat Puli!

Zanyád
Hozzászólások: 701
Csatlakozott: 2009. január 14., szerda 22:58
Kedvenc játékos: Essien
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Aktuális meccsek

#14895 Hozzászólás Szerző: Zanyád »

Amazing24 írta:RLC sajnos nagyon gyenge, egy jo mozdulata nem volt, sajnos nagyon latszik rajta a tobb mint 1 eves kihagyas.
Na nem mintha Mounton kívül másnak lett volna értékelhető megmozdulása.

Amazing24
Hozzászólások: 2491
Csatlakozott: 2011. augusztus 29., hétfő 13:31
Kedvenc játékos: John Obi Mikel

Re: Aktuális meccsek

#14896 Hozzászólás Szerző: Amazing24 »

RLC sajnos nagyon gyenge, egy jo mozdulata nem volt, sajnos nagyon latszik rajta a tobb mint 1 eves kihagyas.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9326
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#14897 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Nem dolgozunk ki tiszta helyzeteket továbbra sem. Nem változott a helyzet, ha egy kiscsapat betolja a buszt és kontrázik, még mindig nagy bajban vagyunk, dehát mitől is változott volna bármi.

Ez a Grealish gyerek amúgy mit tud? Azon kívül hogy dobálja magát mint egy fürdős utcalány.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Zanyád
Hozzászólások: 701
Csatlakozott: 2009. január 14., szerda 22:58
Kedvenc játékos: Essien
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Aktuális meccsek

#14898 Hozzászólás Szerző: Zanyád »

Miért nem lepődöm meg, semmiből kapunk egy gólt megint, lehet futni az eredmény után. Persze most mindenki dönteltent játszott körülöttünk, szóval nem nyerhetünk.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6472
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Aktuális meccsek

#14899 Hozzászólás Szerző: Dante »

Kante ki tudja mikor játszott utoljára cdm-et, még mindig két ember munkáját hajtja végre ebben a szerepkörben. Lamps kevés hibái közé sorolnám, hogy megette Sarri baromságát, hogy ott Jorginho-nak kell játszania, Kante pedig legyen btb.

Olyan amúgy mintha 2019 augusztusa lenne. Dominálunk majd a félidő végén szabadrúgásból gólt kapunk.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6758
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Aktuális meccsek

#14900 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Kanté CDM posztban még mindig zsírkirály 8) Egyébként sztem nem rossz ez a mű szurkolói hang, legalább nincs olyan síri csend...
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Válasz küldése