Átigazolások

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Zsolti_6
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2011. április 18., hétfő 19:35
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Zola-Didier Drogba
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Átigazolások

#2021 Hozzászólás Szerző: Zsolti_6 »

adrian1989 írta:http://www.rangado.hu/tartalom/cikk/388 ... _a_juvenak

milyen kreatívak az újságírók.
ha ez igaz lenne akkor a mi klubunk lenne az univerzum legelbaszotabb klubja.
,,Hazard mellett kevesebbet kell majd fizetniük Bonucciért"... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
WE ARE THE CHAMPIONS! 2012.05.19. München

Avatar
adrian1989
Hozzászólások: 2079
Csatlakozott: 2016. május 28., szombat 20:18
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Komárom

Re: Átigazolások

#2022 Hozzászólás Szerző: adrian1989 »

http://www.rangado.hu/tartalom/cikk/388 ... _a_juvenak" onclick="window.open(this.href);return false;

milyen kreatívak az újságírók.
ha ez igaz lenne akkor a mi klubunk lenne az univerzum legelbaszotabb klubja.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4833
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Átigazolások

#2023 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Bubi írta:Érzek valamit a levegőben az angolok körül.
Szerintem csak túl sok Halott Pénzt hallgattál :D

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6482
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Átigazolások

#2024 Hozzászólás Szerző: Dante »

Bubi írta:Érzek valamit a levegőben az angolok körül. A mostani 16-20 éves nemzedék talán már befogadta azt a világszerte elterjedt felfogást, új szemléletet amit pl a spanyol, német vagy Francia játékosok évek óta tudnak.

Valahogy az angolok le vannak lassulás fejben, hiányzik belőlük az amit (technika, önbizalom ) több mint 10 éve a spanyolok hoztak be még Messi előtt. Az az időszak megreformálta a futballt.
Szerintem nem a technikai kvalitásokkal van a gond, hanem az utánpótlás rendszerrel. Hollandiában, Németországban, Franciaországban elég szorosan össze van kapcsolva a foci a tanulással, a gyerekeket a földön tartják, ugyanakkor biztosak lehetnek abban, hogyha elég jók, akkor meg fogják kapni a lehetőséget. Angliában ilyenről szó sincs, nagyon sok tehetséges focista kő buta és nem is elég kitartóak, mert nem érzik a bizalmat.
Szerintem ezt tökéletesen példázza Meki, aki miután megérezte a legmagasabb szint ízét, kiengedett és szart bele a kölcsönjátékokba is.
Számomra az is felfoghatatlan hogy Ruben miért bassza a rezet a felnőtt meccseken, amikor a korosztályos válogatottból annyira lóg ki felfelé, mint Rashford, az egész nyarat végig gürizte és az egyik legjobb kvalitása a work-rate-je.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9404
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Átigazolások

#2025 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Érzek valamit a levegőben az angolok körül. A mostani 16-20 éves nemzedék talán már befogadta azt a világszerte elterjedt felfogást, új szemléletet amit pl a spanyol, német vagy Francia játékosok évek óta tudnak.

Valahogy az angolok le vannak lassulás fejben, hiányzik belőlük az amit (technika, önbizalom ) több mint 10 éve a spanyolok hoztak be még Messi előtt. Az az időszak megreformálta a futballt.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6288
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Átigazolások

#2026 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Az Oxford-ról alkotott véleményem nekem is ugyanaz, mint amit leírtál, én se rá gondoltam feltétlenül. Ő valóban elképesztően túl van lihegve, szó se róla.
Viszont én nem látom mondjuk Boga-t olyan hú de nagy durranásnak veled ellentétben, elhiszem, hogy a kedvenced a fiataljaink közül, de azon kívül, hogy francia és spanyol közép-, illetve alsóházi csapatokban lavírozgat, és egy évben lő két gólt vagy megvillan mondjuk tízmeccsenként egy cselsorozattal, semmi olyat nem tett eddig, amiért több lenne mondjuk Gray-nél. Nálam nem is az, sőt jóval kevesebb. Még csak U21-es válogatott sem volt, pedig mindjárt 20 éves lesz. Ezért is mondom azt, amit az előző hsz-emben is, hogy néha kicsit úgy érzem, hogy többet látsz bele egy-egy akadémiai product-ba.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Átigazolások

#2027 Hozzászólás Szerző: béla »

Szabi írta:Ezt most nem kötekedésből írom béla, sőt, inkább értékelem, hogy ilyen szinten érdeklődsz az utánpótlás-játékosaink, csapataink iránt (mert tőled sok esetben lehet újat megtudni), de gyakran azt érzem, hogy hajlamos vagy átesni a ló túloldalára, és felülértékelni a fiataljaink képességeit, potenciálját. Ezután nem érzem relevánsnak, hogy ennyire leszólod Gray-t vagy másokat...
Nem szólom le őket, de ha már vágyakozunk valamilyen fiatal után, akkor az inkább legyen az említett Dembele, Iheanacho,ha angol kell,akkor Iwobi,mert Gray-ről,mint játékosról, nem gondolok annyira jókat.

Amúgy én alapból a fiatalok beépítése mellett vagyok,nem konkrétan a saját akadémiánkról kikerülő fiatalok beépítése mellett,szóval lehet az tőlem Kenedy is, vagy Gray is. De igazából mindegy,mert egyikben sincs annyi,hogy itt húzóember legyen.

A fiataljaink potenciáljához kapcsolódóan: Bőven megvan bennük az a potenciál,mint az aktuális Oxfordokban meg az éppen hype-olt angol fiatalokban.(És igen,van hogy a két dolog egy és ugyan az-pl Josh) Ha nem kapta volna meg tavaly azt a pár percet azon a néhány meccsen, a kutya nem beszélne róla,pedig nem lenne se rosszabb,se jobb játékos. Még ha mutatott volna valami kiemelkedőt azon a pár meccsen,akkor megérteném a nagy figyelmet,amit kap, de ilyesmiről szó sincs.

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6288
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Átigazolások

#2028 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Ezt most nem kötekedésből írom béla, sőt, inkább értékelem, hogy ilyen szinten érdeklődsz az utánpótlás-játékosaink, csapataink iránt (mert tőled sok esetben lehet újat megtudni), de gyakran azt érzem, hogy hajlamos vagy átesni a ló túloldalára, és felülértékelni a fiataljaink képességeit, potenciálját. Ezután nem érzem relevánsnak, hogy ennyire leszólod Gray-t vagy másokat...
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Átigazolások

#2029 Hozzászólás Szerző: béla »

AwayRoller írta:Szerintem elég átláthatóan fogalmaztam. Kevés angolunk van, Charly sem az és egyre világosabb, hogy a csapat gerincét többnyire a helyi játékosok képesek hatékonyan fenntartani. Más esetén széthullik, mint a Matic-Fabre-Costa trió. Ezek az angol játékosok bár képességekben gyengébbek, mint a külföldi társaik és drágábbak is, még mindig jobban megéri ebbe az ágba ölni a pénzt. Nem tudom hálából, hogy kirántod a sz*rból(idejében, mert másképp 10szeresére ugrik az áruk...), vagy mi miatt, de láthatóan utána elég szoros a kötődés. Alli-t és társait sem mozdítod el egykönnyen a spuriból, ahogy anno Lampard, JC is összenőtt velünk. Az Oscarok örökké f*snak majd a fejünkre, mert addig jó nekik itt, amíg megy a hype, utána súlytalanok vagyunk a szemükben.

Nem volt arról szó, hogy a saját akadémiánkat hanyagolni kéne. Viszont az is világos, hogy CSAK az akadémiánk önmagában nem elég. Épp ezért kell a saját neveléseket(spurinál Kane, Carroll) kiegészíteni helyi tehetségekkel(Walker, Dier, Alli) és csak a maradék rést kitölteni a szuper tehetségekkel/sztárokkal.

Lamps sem volt egy Ronaldinho, ahogy Kane sem lesz soha Suarez, de RLC-ből sem lesz talán még egy Iniesta sem, azonban a kötődésük a klubjukhoz csapatszinten értékesebb lehet és hosszabb ideig érvényesülhet. Én legalábbis ehhez tartom magam, és remélem a Burnley-s tagból lesz valami januárban. Talán az első fecske :D
Ja,értem mit akarsz, de Gray-nél tehetségesebb angol játékosokból sincs hiány nálunk. Ahogy pl Oxford se tehetségesebb a mi angoljainknál. A hiba nem ebben van.
Szerintem felesleges lenne idehozni bármelyiküket,mert őket is kölcsönadnánk a Champoba.

Szóval ha már angolokat igazolunk, akkor több értelme lenne már közel kiforrott játékosokat hozni(mint pl Ward-Prowse),nem ilyen Oxford meg Demarai féléket

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4833
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Átigazolások

#2030 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Szerintem elég átláthatóan fogalmaztam. Kevés angolunk van, Charly sem az és egyre világosabb, hogy a csapat gerincét többnyire a helyi játékosok képesek hatékonyan fenntartani. Más esetén széthullik, mint a Matic-Fabre-Costa trió. Ezek az angol játékosok bár képességekben gyengébbek, mint a külföldi társaik és drágábbak is, még mindig jobban megéri ebbe az ágba ölni a pénzt. Nem tudom hálából, hogy kirántod a sz*rból(idejében, mert másképp 10szeresére ugrik az áruk...), vagy mi miatt, de láthatóan utána elég szoros a kötődés. Alli-t és társait sem mozdítod el egykönnyen a spuriból, ahogy anno Lampard, JC is összenőtt velünk. Az Oscarok örökké f*snak majd a fejünkre, mert addig jó nekik itt, amíg megy a hype, utána súlytalanok vagyunk a szemükben.

Nem volt arról szó, hogy a saját akadémiánkat hanyagolni kéne. Viszont az is világos, hogy CSAK az akadémiánk önmagában nem elég. Épp ezért kell a saját neveléseket(spurinál Kane, Carroll) kiegészíteni helyi tehetségekkel(Walker, Dier, Alli) és csak a maradék rést kitölteni a szuper tehetségekkel/sztárokkal.

Lamps sem volt egy Ronaldinho, ahogy Kane sem lesz soha Suarez, de RLC-ből sem lesz talán még egy Iniesta sem, azonban a kötődésük a klubjukhoz csapatszinten értékesebb lehet és hosszabb ideig érvényesülhet. Én legalábbis ehhez tartom magam, és remélem a Burnley-s tagból lesz valami januárban. Talán az első fecske :D

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Átigazolások

#2031 Hozzászólás Szerző: béla »

Azért ne vigyük már el komolytalan irányba a dolgokat. Ne vágyakozzunk már egy Gray után,aki tavaly egy fél szezont lehúzott a Champoban, és sikerült egy gólt összehoznia. Aztán a Leicesternél is a meccs végén beállított rohamnéger szerep jutott neki.
A saját akadémiánkon vannak nála sokkal nagyobb tehetségek. Pl Musonda is sokkal ügyesebb nála, az angol úgy vezeti a labdát,hogy egy jó nagyot belebasz,azt fut utána. Charly lábához meg tapad a bogyó.
Ha ide is hoztuk volna,tök mindegy lenne,hogy ő padozik kölcsönben vagy Kenedy.

Cresswellt és Ward-Prowse-t adom, de az utóbbi is csak annyival jár előrébb bármelyik fiatalunknál,hogy már a lábában van 100 PL-meccs, ha megvettük volna két évvel ezelőtt,akkor még csak 50-nél járna...

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4833
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Átigazolások

#2032 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Szabi írta: Engem Musonda inkább Demarai Gray-re emlékeztet, szerintem nagyon hasonló kvalitásúak. Egyébként meg játszhatna többet a Betis-ben, mert idén eddig csak egy teljes meccse van, legtöbbször csak csereként küldték be 20-25 percekre... Nem is értem.
Szuper az a csóró. Mintha már lett volna egy kifakadásom, amikor Oxford Reece-el szóbahozták a MU-t nyáron, hogy mi semmi ilyen tehetségre nem megyünk rá. Gray is sz*ros 5m euróért váltott klubot, de ott van még Ward-Prowse és Will Hughes, akiket Conte szerintem imádna. Bertrandot már nem illik siratni ugy-e? :D Hiányposztokat tekintve a Cresswell-Byram duó 10m összérték alatt váltott klubot, Tyron Mings 10m, ezek mind nem az Alonso árával találnak. Mellesleg Grealish sem egy ügyetlen csóka, és Redmond is valami nevetséges összegért váltott a kiesés után.

Anno a spuri az összes ilyent felvásárolta, most meg mindenki oda-vissza van tőlük. Nem kéne Emenaloék összetörjék magukat, az országból sem kell kiutazni és garantálom, hogy a fent említett játékosokból minimum 2 alapkezdővé válna nálunk. Az utóbbi éveink igazolásai után azt hiszem ez jó arány.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9404
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Átigazolások

#2033 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Pityee írta:
Bubi írta:Nagyon dühítő, hogy a Dortmund le tud igazolni egy Dembelét mi meg egyre szarabbak vagyunk. Nem tudom mennyiért vették, de az biztos, hogy aki el akarja vinni, az már csak a kétszereséért tudja majd.
Jelenleg a Dortmundnak és az Atletinek van a legjobb játékospolitikája (nagyobb csapatok közül), ezen felesleges idegeskedni. Talán még a Napoli is idesorolható, de ők valamivel elmaradnak a két fent említett klubtól.
15 millióért igazolták baszki... Most olvasom az NSOn, hogy a bayernnek volt még esze és rámentek csak mint kiderült rossz ügynökkel tárgyaltak. Ingyen volt a gyerek nekik, vicc.

Pár éve még mi is azt az utat akartuk követni mint az atleti vagy a Dortmund, de Zoumát leszámítva nem a jó embereket hozzuk el.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6805
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Átigazolások

#2034 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Bubi írta:Nagyon dühítő, hogy a Dortmund le tud igazolni egy Dembelét mi meg egyre szarabbak vagyunk. Nem tudom mennyiért vették, de az biztos, hogy aki el akarja vinni, az már csak a kétszereséért tudja majd.
Jelenleg a Dortmundnak és az Atletinek van a legjobb játékospolitikája (nagyobb csapatok közül), ezen felesleges idegeskedni. Talán még a Napoli is idesorolható, de ők valamivel elmaradnak a két fent említett klubtól.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9404
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Átigazolások

#2035 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Nagyon dühítő, hogy a Dortmund le tud igazolni egy Dembelét mi meg egyre szarabbak vagyunk. Nem tudom mennyiért vették, de az biztos, hogy aki el akarja vinni, az már csak a kétszereséért tudja majd.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6288
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Átigazolások

#2036 Hozzászólás Szerző: Szabi »

AwayRoller írta:Thorgan-al kapcsolatban egyetértek. Ezt a Musonda "visszahozatal" dolgot viszont nem értem. Csak kölcsönben a Betisé, jun. 30. után ismét itt van. Vagy lemaradtam valamiről :D
Nem maradtál le semmiről, a mi játékosunk. :) Ezt a "visszahozatalos" dolgot gondolom úgy értette a ruszki, hogy inkább őt nézné csereként 20-30 percekre, mint a faszlábút. Annyit a belga is hozzá tud minimum tenni tizedannyi fizuért cserébe, mint a bajszos.

Engem Musonda inkább Demarai Gray-re emlékeztet, szerintem nagyon hasonló kvalitásúak. Egyébként meg játszhatna többet a Betis-ben, mert idén eddig csak egy teljes meccse van, legtöbbször csak csereként küldték be 20-25 percekre... Nem is értem.

Thorgan-t pedig 15m-ért valóban vissza kéne hozni, ahogy írtam pár napja is lejjebb, és mondjuk Eden szempontjából sem lenne elhanyagolható, hogy a tesójával szerepelhetne együtt.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4833
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Átigazolások

#2037 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Pityee írta:
emsanya írta:Chelsea offered up to £58m for Kalidou Koulibaly, says Napoli's Aurelio De Laurentiis


http://www.skysports.com/football/news/ ... laurentiis" onclick="window.open(this.href);return false;
Hát köszönjük utólag is mikulásbácsi, mert sokkal okosabb döntés volt Luizt idehozni 30 körüliért, mint ezt a túlértékelt Koulibalyt ilyen horribilis összegért.
És ez még 'csak' az az összeg amit visszautasítottak... belegondolni is durva mennyiért akarták volna ránksózni, bármilyen szuper játékos is legyen.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6805
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Átigazolások

#2038 Hozzászólás Szerző: Pityee »

emsanya írta:Chelsea offered up to £58m for Kalidou Koulibaly, says Napoli's Aurelio De Laurentiis


http://www.skysports.com/football/news/ ... laurentiis" onclick="window.open(this.href);return false;
Hát köszönjük utólag is mikulásbácsi, mert sokkal okosabb döntés volt Luizt idehozni 30 körüliért, mint ezt a túlértékelt Koulibalyt ilyen horribilis összegért.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4618
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Átigazolások

#2039 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Николаевич írta:Playmaker pozícióban nagyon táncol mostanában Thorgan, 15 millióért mindenképp vissza kéne hozni januárban. Ha baromira nem válik be túl nagyot akkor sem bukunk rajta. A másik akinek a visszahozatalán elgondolkodnék az Musonda. Néztem a BVB-Real meccset és Dembelé nagyon emlékeztetett Charly-ra: mindeketten baromi tehetségesek, nagyon gyorsak, nagyon erőszakosak. Fiatalok még, sokat hibáznak és elszórnak néhány labdát, de látszott hogy Dembelé még a Real Madrid-nak is gondot tudott okozni az erőszakosságával.

https://www.youtube.com/watch?v=KOAmgwKkFDQ" onclick="window.open(this.href);return false;

Pedro helyett a cserepadra vissza lehetne hozni, 20-30 perc alatt menjen és fussa szét az ellenfelet ahogy a fenti videón.
Nem győzöm "promozni" itt, sztem top 3 tehetségünk és Pedro helyett minőségi javulást hozna.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4833
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Átigazolások

#2040 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Thorgan-al kapcsolatban egyetértek. Ezt a Musonda "visszahozatal" dolgot viszont nem értem. Csak kölcsönben a Betisé, jun. 30. után ismét itt van. Vagy lemaradtam valamiről :D

Válasz küldése