Átigazolások

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6968
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Átigazolások

#4421 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

emsanya írta:
Az elmélkedése szerint, ez akkor következik be ha visszaadjuk Costa-t az atletico-nak. Costa szerintem inkább győztes típus, én nem cserélném le az argentínra.
Én se szívesen max, ha egy Griezmann üzletbe beletudnánk vonni. Egyébként én úgy gondolom, hogy Costa-ért 60m fontot is simán kérhetnénk jelenleg. Atletico meg ennyit nem fizetne érte szerintem.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Átigazolások

#4422 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Az elmélkedése szerint, ez akkor következik be ha visszaadjuk Costa-t az atletico-nak. Costa szerintem inkább győztes típus, én nem cserélném le az argentínra.

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6968
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Átigazolások

#4423 Hozzászólás Szerző: kecske01 »


Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Átigazolások

#4424 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Meg volt egy cikk, hogy Götze-nek jelezte Ancelotti, hogy nem számítana rá. Ezt simán lehet hogy tovább fűzték. Van benne ráció. Amúgy mi is igazoltunk anno egy Bosingwa-t úgy, hogy még edzőnk se volt...

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4828
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Átigazolások

#4425 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Semmi utasításról nem esett szó. Nem látok semmi furcsát abban, hogy egy edző első pillanattól megmondja kivel nem tudna együtt dolgozni. Ilyen volt Mata is JM-nek, most állítólag Götze Ancsának(anno Zola-t sem tudta használni az öreg). Megesik az ilyen, persze ettől még lehet ugyanúgy kamu, de legalább szóba hoztak minket a némettel. Ez már előrelépés :D

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Átigazolások

#4426 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

AwayRoller írta:
The Sun: Carlo Ancelotti tells Chelsea they can have Mario Gotze for £35 million


:D

Ezt a mocsok nagy kamuhírt.. Nyilván Ancelotti - aki még csak nem is a Bayern edője - küldi az utasításokat hogy ki mennyi pénzért mehet. Az átigazolási összegekről egy komplett stáb dönt, nem az edző, ez nem a FIFA.

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3909
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Átigazolások

#4427 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

AwayRoller írta:The Sun: Carlo Ancelotti tells Chelsea they can have Mario Gotze for £35 million
Ennyi pénzt akkor is megér, ha idén rengeteget volt sérült, és formán kívül is van. Az ilyen kaliberű játékosokért 60 milliót szoktak kérni minimum. Oscar helyett megváltás lenne, remélem igaz a hír.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4828
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Átigazolások

#4428 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

ede777 írta:Ibra bejelentette, hogy elhagyja a PSG-t a nyáron. Mit szólnátok, megérné elhozni most 34 évesen ? (ebben a szezonban 49 meccsen 46 gólt lõtt )
50 évesen is megérné :D

The Sun: Carlo Ancelotti tells Chelsea they can have Mario Gotze for £35 million

Avatar
ede777
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2009. május 30., szombat 16:43
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: Nagybánya

Re: Átigazolások

#4429 Hozzászólás Szerző: ede777 »

Ibra bejelentette, hogy elhagyja a PSG-t a nyáron. Mit szólnátok, megérné elhozni most 34 évesen ? (ebben a szezonban 49 meccsen 46 gólt lõtt )

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4828
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Átigazolások

#4430 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Hawaii írta: Az, hogy a 9. helyen zárjuk a bajnokságot, így jövőre nem indulhatunk a BL-ben és az, hogy az Adidas felbontotta velünk a szerződést, ezek mind-mind figyelmeztető jelek, hogy a klub jelenleg nem a helyes úton jár, és nem képes még önfenntartó üzemmódra, mert ha továbbra is ebben gondolkodunk, akkor előbb-utóbb nagyon le fogunk csúszni.
Mi bontottuk fel.
A pókeres hasonlattal egyetértek, de épp ezért tartom azt én is, amit Chester is kifejtett, hogy nem mi vagyunk a legvonzóbb célpötty. Jelenleg pénz terén kb. ugyanott vagyunk vagy ott sem ahol a riválisok, ahogy leírtad mi próbáljuk tartani az FFP-t amíg ők átbasszák, nincs állandósság, nincs egy adott stílus/elképzelés, az oly divatos history presztízs és nincs BL indulás sem.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Átigazolások

#4431 Hozzászólás Szerző: Chester »

Hawaii írta:Az FFP-t lazán ki lehet játszani, tudja jól ezt Abramovich is.
Nem az a kérdés, hogy ki lehet-e játszani, mert kilehet, hanem hogy ki tudjuk-e játszani, hiszen irreálisan túl kéne fizetni a kiszemelteket hogy egyáltalán a klubok rábólintsanak az üzletre, nemhogy a játékosok, annyi bevételünk meg nincs, hogy ezzel 5+ játékost igazoljunk. Remélem nem lesz igazam, de most baromi okosnak és ébernek kell lennie a vezetőségnek, nem 2 hónapot tökölni egy Babával vagy 20+ millióért megvenni egy Pedrot mikor nyár elején 10 alatt is vihető lett volna.

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3909
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Átigazolások

#4432 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

Chester írta:Szerintem helyén kell kezelni a dolgokat. Nem mondom, hogy innentől középcsapat leszünk, de azt se, hogy papírforma lesz jövőre a top4. Contenak ez teljesen új terep, ki tudja mennyire lesz csapatépítés és jövés-menés a keretben. Egyedül az segíthet, hogy nincs EL sem, így jóformán csak a bajnokságra kell koncentrálni.

Pénz és pénz között is van különbség. A City 150 meg 200 ezer fontokat dobált szét a vett játékosai között heti fizetésként, és akkor még FFP sem volt, simán megtehették hogy akit akarnak azt túlfizetnek. Nekünk egyrészt az FFP miatt meg van kötve a kezünk, másrészt az átigazolási összegek is drasztikusan emelkedtek 6 év alatt, ami akkor 10-20 millió font volt, az most 40 millió fölött kezdődik jóformán, BL nélkül. 18 éves Dembele meg Sanches kerülhet 35 és 80 millió euróba bónuszokkal úgy, hogy van egy szezon a lábukban, milyen összeget kéne fizetni akkor egy tapasztalt, erősítést jelentő játékosért?

Abban sem vagyok biztos, hogy kinyitjuk a pénztárcát, tavaly bajnokként és megannyi bevétel ellenére is "csak" cirka 60 milliót költöttünk, mi lesz úgy, hogy kiszopódtunk a BL-ből és legjobb esetben is csak a 9. helyen zárjuk a bajnokságot? Attól tartok, hogyha nem fut be pár mega ajánlat egyes játékosért, akkor itt nem nagyon lesz költekezés.

Meg úgy őszintén, ebben a mai világban kitörölheti a klub a seggét a pénzzel, mikor megannyi más klubnak ugyanennyi, ha nem több lóvéja van, és mellé fel tud virítani egy BL indulást is. Nem mi leszünk a legvonzóbb célpont a nyáron a játékosoknak.
Az FFP-t lazán ki lehet játszani, tudja jól ezt Abramovich is. Nagyon szép és jó törekvés ez, hogy próbáljuk betartani, de kicsit az az érzésem, hogy egy olyan póker partyt játszunk, ahol mindenki másnak az ingujjában ott figyel a nyerő lap, mi meg csak a vak szerencsében bízunk, és sajnos ebben a partyban vesztésre állunk... Az, hogy a 9. helyen zárjuk a bajnokságot, így jövőre nem indulhatunk a BL-ben és az, hogy az Adidas felbontotta velünk a szerződést, ezek mind-mind figyelmeztető jelek, hogy a klub jelenleg nem a helyes úton jár, és nem képes még önfenntartó üzemmódra, mert ha továbbra is ebben gondolkodunk, akkor előbb-utóbb nagyon le fogunk csúszni. Szóval minél később jön erre rá a vezetőség, annál többet fogunk veszíteni, és most még pár Chelsea szintű(!) igazolással könnyen visszatérhetünk az elitbe, de ha folytatódik az elmúlt évek tendenciája, akkor pár év múlva már nagyon nehéz lesz visszakapaszkodni.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Átigazolások

#4433 Hozzászólás Szerző: Chester »

Hawaii írta:Azért nem akkora dolog az, hogy nem indulunk a BL-ben, mint ahogyan itt néhányan bevizionáljátok. Anno a BL hiányában a City is tudott komoly neveket igazolni (pl Dzeko, Yaya Touré, Milner, Silva, Balotelli, Kolarov), mindössze pénz kérdése az egész. Kicsit jobb ajánlatot kell tenni mindenkiért, mint akkor, amikor még volt BL, ennyi az egész. Azzal meg szerintem minden játékos tisztában van, hogy egy év kihagyás után úgyis megint BL résztvevők leszünk. Persze ehhez nyilván az is kell, hogy nyáron jól igazoljunk, és ne ilyen Wijnaldum és társai kerüljenek szóba, mert az ilyenekkel max az EL-ért fogunk küzdeni. Én sem szeretem, amikor 50-60 milliót kidobálunk játékosokra, de lenne pár poszt, ahová most elférnének ilyen kaliberű játékosok. Nyáron végre ki kellene nyitni a pénztárcát, és a régóta esedékes csapatépítést elkezdeni.
Szerintem helyén kell kezelni a dolgokat. Nem mondom, hogy innentől középcsapat leszünk, de azt se, hogy papírforma lesz jövőre a top4. Contenak ez teljesen új terep, ki tudja mennyire lesz csapatépítés és jövés-menés a keretben. Egyedül az segíthet, hogy nincs EL sem, így jóformán csak a bajnokságra kell koncentrálni.

Pénz és pénz között is van különbség. A City 150 meg 200 ezer fontokat dobált szét a vett játékosai között heti fizetésként, és akkor még FFP sem volt, simán megtehették hogy akit akarnak azt túlfizetnek. Nekünk egyrészt az FFP miatt meg van kötve a kezünk, másrészt az átigazolási összegek is drasztikusan emelkedtek 6 év alatt, ami akkor 10-20 millió font volt, az most 40 millió fölött kezdődik jóformán, BL nélkül. 18 éves Dembele meg Sanches kerülhet 35 és 80 millió euróba bónuszokkal úgy, hogy van egy szezon a lábukban, milyen összeget kéne fizetni akkor egy tapasztalt, erősítést jelentő játékosért?

Abban sem vagyok biztos, hogy kinyitjuk a pénztárcát, tavaly bajnokként és megannyi bevétel ellenére is "csak" cirka 60 milliót költöttünk, mi lesz úgy, hogy kiszopódtunk a BL-ből és legjobb esetben is csak a 9. helyen zárjuk a bajnokságot? Attól tartok, hogyha nem fut be pár mega ajánlat egyes játékosért, akkor itt nem nagyon lesz költekezés.

Meg úgy őszintén, ebben a mai világban kitörölheti a klub a seggét a pénzzel, mikor megannyi más klubnak ugyanennyi, ha nem több lóvéja van, és mellé fel tud virítani egy BL indulást is. Nem mi leszünk a legvonzóbb célpont a nyáron a játékosoknak.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Átigazolások

#4434 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

kecske01 írta:Na, Stones most már legalább vihető nincs ott már a kis köcsög :D bár jelenleg 20-at alig ér.

Kösz nem.. Lukaku jöhet, esetleg Barkley vagy Deluofeu, de Christensen sokkal jobbnak tűnik mint Stones.

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6968
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Átigazolások

#4435 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Na, Stones most már legalább vihető nincs ott már a kis köcsög :D bár jelenleg 20-at alig ér.

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3909
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Átigazolások

#4436 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

Chester írta:
Николаевич írta:Newcastle-ből szerintetek érdemes lenne hozni valakit? Wijnaldum, Mitrovic, Ayoze, Janmaat, Sissoko, satöbbi?
Én imádom az underdog játékosokat, de ha tényleg vissza akarunk kerülni a BL közelébe, nem ilyen játékosokat kell keresni. Belőlük is csak Wijnaldum érne valamit, de ő is kiegészítőembernek maximum, akkor már inkább Kenedy legyen a backup.

Más kérdés, hogy BL nélkül túl sok opciónk nem marad, egyedül Conte és a pénz vonzerejében bízhatunk, főleg ha pár "sztár" dobbant a nyáron. :roll:
Azért nem akkora dolog az, hogy nem indulunk a BL-ben, mint ahogyan itt néhányan bevizionáljátok. Anno a BL hiányában a City is tudott komoly neveket igazolni (pl Dzeko, Yaya Touré, Milner, Silva, Balotelli, Kolarov), mindössze pénz kérdése az egész. Kicsit jobb ajánlatot kell tenni mindenkiért, mint akkor, amikor még volt BL, ennyi az egész. Azzal meg szerintem minden játékos tisztában van, hogy egy év kihagyás után úgyis megint BL résztvevők leszünk. Persze ehhez nyilván az is kell, hogy nyáron jól igazoljunk, és ne ilyen Wijnaldum és társai kerüljenek szóba, mert az ilyenekkel max az EL-ért fogunk küzdeni. Én sem szeretem, amikor 50-60 milliót kidobálunk játékosokra, de lenne pár poszt, ahová most elférnének ilyen kaliberű játékosok. Nyáron végre ki kellene nyitni a pénztárcát, és a régóta esedékes csapatépítést elkezdeni.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Átigazolások

#4437 Hozzászólás Szerző: Chester »

Николаевич írta:Newcastle-ből szerintetek érdemes lenne hozni valakit? Wijnaldum, Mitrovic, Ayoze, Janmaat, Sissoko, satöbbi?
Én imádom az underdog játékosokat, de ha tényleg vissza akarunk kerülni a BL közelébe, nem ilyen játékosokat kell keresni. Belőlük is csak Wijnaldum érne valamit, de ő is kiegészítőembernek maximum, akkor már inkább Kenedy legyen a backup.

Más kérdés, hogy BL nélkül túl sok opciónk nem marad, egyedül Conte és a pénz vonzerejében bízhatunk, főleg ha pár "sztár" dobbant a nyáron. :roll:

Avatar
almos
Tippverseny győztese 2014/15
Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 2530
Csatlakozott: 2009. január 16., péntek 19:32
Kedvenc játékos: Juan Mata
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Szeged, néha Szerbia

Re: Átigazolások

#4438 Hozzászólás Szerző: almos »

Николаевич írta:Newcastle-ből szerintetek érdemes lenne hozni valakit? Wijnaldum, Mitrovic, Ayoze, Janmaat, Sissoko, satöbbi?
Wijnaldum nem oda való, szerintem dobbantani is fog. Simá elférne egy Soton szintű csapatban is.
LAMPARD#8

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Átigazolások

#4439 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Newcastle-ből szerintetek érdemes lenne hozni valakit? Wijnaldum, Mitrovic, Ayoze, Janmaat, Sissoko, satöbbi?

Avatar
almos
Tippverseny győztese 2014/15
Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 2530
Csatlakozott: 2009. január 16., péntek 19:32
Kedvenc játékos: Juan Mata
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Szeged, néha Szerbia

Re: Átigazolások

#4440 Hozzászólás Szerző: almos »

Chester írta:Dembeleről (Rennes) lecsúsztunk sajna, a Dortmundba igazol, elég brutál szezonja volt 18 éves létére. Azért remélem mi sem tétlenkedünk a piacon, nem bánnám ha május végéig legalább egy-két játékost bejelentenénk. :roll:
Akkor a Bayernnek van egy újabb szuper tehetsége...
LAMPARD#8

Válasz küldése