Átigazolások

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Átigazolások

#10261 Hozzászólás Szerző: Chester »

Én még mindig kételkedek Fabregas ügyben, annyira nem akarom elhinni hogy ez az ember képes lenne a Chelsea-be igazolni, és Mourinho keze alatt dolgozni, mint ahogy Lampard nem innen vonul vissza, utóbbi sajnos megtörtént, úgyhogy bármi elképzelhető mostmár. Lampard szerepét abszolút át tudná venni, de nem tudom hogy nekünk egy "új Lampard" kellene-e, inkább egy "új Essien", aki képes végigrobotolni egy meccset és maximumot hozzátenni a védekezéshez és támadáshoz. Már nem 3 középpályással játszunk, ahova belefér ha az egyikük nem védekezik, mindkettőnek tudnia kell védekezni és támadni, az arányok billenhetnek egyik és másik oldalra egészséges mértékig, mint Matic esetében [Mikelnél már nagyon kibillen a védekezés felé, Fabregasnál meg a támadás felé]. Az szinte garantált hogy fog érkezni erre a posztra valaki, de remélem van Ginkelről sem feledkeznek meg.

Avatar
Blueflag
Hozzászólások: 4340
Csatlakozott: 2007. június 3., vasárnap 15:45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Átigazolások

#10262 Hozzászólás Szerző: Blueflag »

Fabregas messze a legjobb Arsenal játékos volt akkoriban, a Barcában nekem sem tetszett, de a képességei nagyon jók. Emberileg egy tahó, de ha már Costát leigazoltuk, akkor ez nem lehet akadály... őt úgyse tudjuk túlszárnyalni ezen a téren. Picit az Arsenalos múlt zavar, mert ő nem dacból jött el onnan, csak hazavágyott... nem utálja őket, mint anno Cole, és nem is tudná megszeretni a Chelsea-t, zsoldosok meg kellenek a faszomnak. De talán egyet elbír a csapat, ha tényleg teszi a dolgát.

Sanchez a túlértékelt szélsők mintapéldája, akkor megtarthattuk volna Sturridge-t is. Kettejüknek együtt nincs 30 agysejtje, hiába jó a gömbérzékük. Láttam sok meccsét, jó és rossz periódusait a Barcában, nem tartom ide illőnek. Voltak bomba góljai, fontos góljai, máskor meccsekre eltűnt és a gólvonalról is kihagyta, nekünk nem ilyen kell. Nem is hiányposztra jönne, cserének meg drága, összességében feleslegesnek tartom a leigazolását. Ja, meg egy fasszopó színész.

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: Átigazolások

#10263 Hozzászólás Szerző: gerawba »

Fabregas és Sanchez esetében is főként a Barca előtti teljesítményükből indulok ki, ami azért mindkettejüknél rendben volt, a Barcában eléggé alárendelték mindkettejüket a rendszerüknek, és egyénileg nem nagyon villoghattak. (ráadásul nem is nagyon azon a poszton játszatták őket, mint előtte)
Mondjuk ez pont jó abból a szempontól, hogy talán egyikükért sem kellene olyan sok pénzt fizetni.
HAZARD = Messi+Ronaldo

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Átigazolások

#10264 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Fabregas mellett Xavi es Ini jatszott meg johogy nem tudott villogni. Raadasul tobbszor is jatszott hamis kilencest meg szelsot, amikor neki kozepen a helye. Siman megeri az arat, ugyanis a tiszta golhelyzetbe hozas az egyik erossege, emellett rengeteg golt es golpasszt jegyez. Bar azt en is hozzatennem hogy nekem az lenne az alom ha Koket igazolnank le, aki tenyleg mindent olyan szinten tud kpkent ami a legmagasabb szinten elvarhato :)
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
pulci03
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2009. június 12., péntek 21:38
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Átigazolások

#10265 Hozzászólás Szerző: pulci03 »

gerawba írta:Én nagyon nem örülök Koszta barátunknak, szerintem közel sem olyan jó játékos, mint amekkora a hype körülette egy darab kiváló szezon miatt... Az ára meg vicc, de azt nem én állom.
Na mindegy, remélem rám cáfol és verni fogja majd a gólat, a mentalitásával legalább tuti nem lesz gond, hajrá.


Annak viszont örülök, hogy valósággá vált amit írtam és reméltem 1 hónapja, és vannak pletykák Fabregasról, bőven jó lenne ő ide, igazából Sanchez-re is rá kéne menni, de róla sajna semmi hír.
Nem tudom Fabregas engem nem győzött meg, ha már otthonában sem kell ahol saját környezetében, stílusában nem vált be akkor nem vagyok benn biztos, hogy itt működne a dolog...
Annyi különböző pletykát hallani és nem tudjuk melyik igaz várjuk meg mi sül ki belőle ha mégis jönne akkor szurkolok neki, hogy sikerüljön!
Túl sok a név ahhoz, hogy tisztán lássunk de az biztos, hogy számos opció van és bízzunk abban, hogy José összerakja azt a csapatot amivel sikeresek lehetünk jövőben!

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Átigazolások

#10266 Hozzászólás Szerző: Chester »

gerawba írta:Én nagyon nem örülök Koszta barátunknak, szerintem közel sem olyan jó játékos, mint amekkora a hype körülette egy darab kiváló szezon miatt... Az ára meg vicc, de azt nem én állom.
Na mindegy, remélem rám cáfol és verni fogja majd a gólat, a mentalitásával legalább tuti nem lesz gond, hajrá.
Én is félek tőle egy kicsit. Mivel nem sok meccsét láttam, ezért a statisztikákra tudok csak hagyatkozni, és azok alapján ő az a csatár akire szükségünk volt: a legtöbb "100%"-os ziccert ő értékesítette Európában, márpedig Mourinho is arra panaszkodott, hogy jó csatárai vannak, de a helyzetkihasználás egyiküknek sem az erőssége. Más kérdés hogy nekem egy bójacenternek tűnik, így kérdés hogy veszi ki magát az összjátékban.
gerawba írta:Annak viszont örülök, hogy valósággá vált amit írtam és reméltem 1 hónapja, és vannak pletykák Fabregasról, bőven jó lenne ő ide, igazából Sanchez-re is rá kéne menni, de róla sajna semmi hír.
Fabregastól meg én nem örülök, nem tud védekezni, Koke sokkal jobb opció lenne szvsz. Viszont ha olyan karriert fut be egy ex-Arsenalos mint Cole, akkor egy szavam nem lesz rá. [Volt arról szó, hogy milyen lenne ő 8-asban, nos, a 4-es a kedvence, és az szabad] Se benne, se Sánchezben nem látok semmi eget rengetőt amiért világklasszisnak vannak titulálva, nekem full átlagos játékosok, Fabregasnak annyi "előnye" van hogy baromira intelligens ehhez a játékhoz, a többi mutatója [gólok, gólpasszok, szerelés, lövés stb] engem nem vett le a lábamról...

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: Átigazolások

#10267 Hozzászólás Szerző: gerawba »

Én nagyon nem örülök Koszta barátunknak, szerintem közel sem olyan jó játékos, mint amekkora a hype körülette egy darab kiváló szezon miatt... Az ára meg vicc, de azt nem én állom.
Na mindegy, remélem rám cáfol és verni fogja majd a gólat, a mentalitásával legalább tuti nem lesz gond, hajrá.


Annak viszont örülök, hogy valósággá vált amit írtam és reméltem 1 hónapja, és vannak pletykák Fabregasról, bőven jó lenne ő ide, igazából Sanchez-re is rá kéne menni, de róla sajna semmi hír.
HAZARD = Messi+Ronaldo

Avatar
almos
Tippverseny győztese 2014/15
Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 2530
Csatlakozott: 2009. január 16., péntek 19:32
Kedvenc játékos: Juan Mata
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Szeged, néha Szerbia

Re: Átigazolások

#10268 Hozzászólás Szerző: almos »

Nem tudom miért ellenzitek ennyire Fabregást. Én nagyon örülnék neki, penge játékos, már az Arsenalban megmutatta, hogy fekszik neki az angol foci. Lampard posztjára jó is lenne, Matic mellé. Persze egy volt Arsenal és jelenlegi Barca játékost én sem istenitek, de szerintem beleillene a csapatba és a koncepciónkba is. Lassan pedig Costával is megbékélek (99%, hogy hozzánk igazol), annyit remélek, hogy Lukakuval valami értelmeset kezdünk.
LAMPARD#8

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Átigazolások

#10269 Hozzászólás Szerző: béla »

blackjack04 írta:
béla írta:11-10? Bl-lel,kupával,mindennel. A 6-5-öt Mata csak a bajnokságban érte el,ezért úgy fair,ha Oscarnak is csak a bajnokiait számoljuk.
szép di Maria 11-26-ja,de hol van az Mata tavalyi 19-35-jéhez képest? :D
Miért is? :D Matanak is lett volna lehetősége játszani azokon a kupameccseken, csak nem azt hozta amit Mourinho elvárt tőle, később pedig nem olyan csapathoz igazolt, akik kupában érdekeltek. Ennyi erővel, feltételezhető az, hogy Oscar direkt a kupameccsekre rakta oda magát annyira, mint Mata a bajnokikra, és te is az első hszedben az egész szezonról beszéltél :D

De ez csak szőrszálhasogatás, én kifejtettem a véleményem, ha nem értesz egyet, indokold meg miért.
Jó,igazad van,hagyjuk. Egész szezon. Úgy értelmezed,ahogy akarod,de Matának a szezon második fele csak a bajnokságot jelenti. Azt meg nyilván feltételezzük,hogy Oscar a bajnokságban direkt szar volt. Biztosan... De összehasonlíthatjuk őket(minden sorozatot figyelembe véve) a Mata távozása utáni meccsek alapján is. Akkor nem lenne miről beszélni,annyira egyértelmű.Persze tudom-tudom,Oscar tavasszal direkt nem tette oda magát..

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6481
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Átigazolások

#10270 Hozzászólás Szerző: Dante »

vigh92 írta:
zoli0415 írta:BBC Sport @BBCSport · 45s
Atletico Madrid and Spain striker Diego Costa passes a medical at Chelsea. More soon #CFC
Kell nekünk még egy spanyol csatár..? A mi játékunk nem igazán csatárcentrikus, remélem nem lesz "deja vu" érzésünk később..
Egyáltalán nem számít nála milyen nemzetiségű, mert se nem spanyolos, se nem brazilos a játéka. Ő egy kőkemény erőcsatár, ráadásul gyors és nem büdös neki a védekezés, ő kell, meg Lukaku.

istvan
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2009. november 6., péntek 21:17
Kedvenc játékos: Oscar
Kedvenc exjátékos: dan petrescu
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Átigazolások

#10271 Hozzászólás Szerző: istvan »

Ha rúgja a gólokat akkor jó lesz.Nem hiszem hogy csalódni fogunk.

Avatar
Zsolti
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2010. május 9., vasárnap 20:10
Kedvenc játékos: Terry Drogba
Kedvenc exjátékos: Robben Zola

Re: Átigazolások

#10272 Hozzászólás Szerző: Zsolti »

Costa akkor meg is van mostmár egy fasza KK kell és készen vagyunk.
http://www1.skysports.com/football/news ... -a-medical" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
vigh92
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2009. február 8., vasárnap 13:24
Kedvenc játékos: lampard
Tartózkodási hely: Nagyszalonta

Re: Átigazolások

#10273 Hozzászólás Szerző: vigh92 »

zoli0415 írta:BBC Sport @BBCSport · 45s
Atletico Madrid and Spain striker Diego Costa passes a medical at Chelsea. More soon #CFC
Kell nekünk még egy spanyol csatár..? A mi játékunk nem igazán csatárcentrikus, remélem nem lesz "deja vu" érzésünk később..

Avatar
blackjack04
Hozzászólások: 1779
Csatlakozott: 2011. január 1., szombat 15:09
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Deco
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Átigazolások

#10274 Hozzászólás Szerző: blackjack04 »

béla írta:11-10? Bl-lel,kupával,mindennel. A 6-5-öt Mata csak a bajnokságban érte el,ezért úgy fair,ha Oscarnak is csak a bajnokiait számoljuk.
szép di Maria 11-26-ja,de hol van az Mata tavalyi 19-35-jéhez képest? :D
Miért is? :D Matanak is lett volna lehetősége játszani azokon a kupameccseken, csak nem azt hozta amit Mourinho elvárt tőle, később pedig nem olyan csapathoz igazolt, akik kupában érdekeltek. Ennyi erővel, feltételezhető az, hogy Oscar direkt a kupameccsekre rakta oda magát annyira, mint Mata a bajnokikra, és te is az első hszedben az egész szezonról beszéltél :D

De ez csak szőrszálhasogatás, én kifejtettem a véleményem, ha nem értesz egyet, indokold meg miért.
One ball to rule them all!

zoli0415
Hozzászólások: 1403
Csatlakozott: 2010. május 26., szerda 21:40
Kedvenc játékos: Drogba

Re: Átigazolások

#10275 Hozzászólás Szerző: zoli0415 »

BBC Sport @BBCSport · 45s
Atletico Madrid and Spain striker Diego Costa passes a medical at Chelsea. More soon #CFC

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Átigazolások

#10276 Hozzászólás Szerző: béla »

mateja írta:
béla írta:

Mata ezt a 6-5-ös mutatót 14 meccsen érte el a Unitedben. Hát,tényleg jó szar..
ebből vagy kettőt üres kapuba vagy 3mat meg szabadból lőtt, fantasztikóóó
Mert Oscar miből lőtte tavasszal a góljait? ;)

mateja
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2014. május 31., szombat 23:53
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: -

Re: Átigazolások

#10277 Hozzászólás Szerző: mateja »

béla írta:

Mata ezt a 6-5-ös mutatót 14 meccsen érte el a Unitedben. Hát,tényleg jó szar..
ebből vagy kettőt üres kapuba vagy 3mat meg szabadból lőtt, fantasztikóóó

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Átigazolások

#10278 Hozzászólás Szerző: béla »

11-10? Bl-lel,kupával,mindennel. A 6-5-öt Mata csak a bajnokságban érte el,ezért úgy fair,ha Oscarnak is csak a bajnokiait számoljuk.
szép di Maria 11-26-ja,de hol van az Mata tavalyi 19-35-jéhez képest? :D

Avatar
blackjack04
Hozzászólások: 1779
Csatlakozott: 2011. január 1., szombat 15:09
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Deco
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Átigazolások

#10279 Hozzászólás Szerző: blackjack04 »

béla írta:
blackjack04 írta:
Mata, ugye abban a félévében amíg itt volt, alig játszott, Mourinho nem szívlelte a játékát, ez már többször meg volt beszélve, nem hozta ebben a rendszerben a megfelelő eredményeket, ezért nem tette kezdőbe, ő is megsértődött, vagy legalábbis változtatni akart, és emiatt igazolt el. A Unitedben is 6 góllal, 5 gólpasszal zárt, úgy hogy végig játszotta majdnem minden meccset, ez nem egy kiemelkedő szezon statisztikája.
http://www.transfermarkt.co.uk/juan-mat ... eler/44068" onclick="window.open(this.href);return false;
Mata ezt a 6-5-ös mutatót 14 meccsen érte el a Unitedben. Hát,tényleg jó szar. Ezzel szemben Oscarnak 8-5 sikerült az egész szezonban.
11-10 Oscar mutatója, és 15 meccsen játszott Mata, a pontosság kedvéért, de nem ez a lényeg. Nem Oscarral hasonlítottam össze, aki ugyanúgy gyenge szezont produkált. (habár az első félévében, te is láthattad, hogy gyakran jól játszott, ezért favorizálta őt inkább Mourinho, ez teljesen logikus döntés volt) Inkább hasonlítsuk össze, akkor egy kiemelkedő szezont futó játékossal a posztján:
Ángel Di María: http://www.transfermarkt.co.uk/angel-di ... eler/45320" onclick="window.open(this.href);return false;

11gól, 26 gólpassz, ráadásul fontos pillanatokban segítette a csapatát. És pontosan tudom, hogy más dolog egy Real Madridban játszani, és más dolog egy Chelseaben, vagy egy Manchester Unitedben, de nem lehet elmenni a tények mellett, hogy Matanak ez egy elég gyenge szezonja volt, főleg az első félévben, amikor még nálunk játszott, és főleg abban a fényében, hogy előtte milyen remek formában volt.

Biztos, hogy Mourinho is hibás a dologban, biztos hogy Mata is hibás a dologban, de az eladásakor nem volt nélkülözhetetlen játékos, nem kellett egy új klasszist igazolni a helyére (csak egy kiegészítőjátékost ugyebár Salah személyében) és a Unitedben se cáfolt rá eddig hogy olyan hibás döntés lett volna, mint Sturridge esetében.
One ball to rule them all!

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Átigazolások

#10280 Hozzászólás Szerző: Chester »

béla írta: Mata ezt a 6-5-ös mutatót 14 meccsen érte el a Unitedben.
Ja, amikor AM volt, mert nem volt Rooney és/vagy RvP. Amikor a szélen volt - úgy, mint Mourinho alatt a legtöbbször - nem remekelt. [pont ezért nem értem még most sem, hogy akkor miért ment oda, lehet ha vár nyárig jobban jár, a VB-re szvsz így is vitték volna]

Válasz küldése