Nosztalgia topic (egykori játékosaink, edzőink, stb.)

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
s-h-i-n-e.com
Hozzászólások: 1225
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 23:30
Kedvenc játékos: shine
Kedvenc exjátékos: GZ25
Tartózkodási hely: www.youtube.com/AndyShineMusic

#8381 Hozzászólás Szerző: s-h-i-n-e.com »

Mondom, hogy stílus-beli "affér" van köztünk... :lol: :lol:
Nekem "a tyúk az ABC-hez pali" :wink: (R. Carlos) a GG...(Greatest God) :D azon a poszton...
Igazad van...nem elsősorban a védekezése miatt, de azért azt is meg tudja oldani, (főleg ha van pl. egy Makelele "néven futó" másik klasszis a csapatban, aki visszazár a helyére, amikor részt vesz a támadásban)... Soha nem is tartottam "csak" balhátvédnek, mivel bejátssssza a teljes baloldalt...a sebessége mellett WB szóra sem érdemes, rúgó tech. összehasonlíthatatlan...(korából fakadóan az igaz, hogy már túl van a "fénykorán", de WB-nek ez még el sem jött...akkor érdemes egy lapon emlegetni ezt a két embert, amikor WB is eléri egy komolyabb csapatban, hogy kirobbanthatatlan a kezdőből...és mondjuk nyer is néhány nemzetközi trófeát...remélem 2008-ban eljőőő a felzárkózás ide-yeah...) :wink: :)
Ahogy mondani szokás, az eddigi pályafutást tekintve: R. Carlos több fejezet a futball történelemben, WB pedig csak egy lábjegyzet... 8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára s-h-i-n-e.com 2007. június 13., szerda 8:14-kor.

Avatar
Zsoca
Hozzászólások: 6182
Csatlakozott: 2006. augusztus 21., hétfő 14:28
Kedvenc játékos: Michael Essien
Kedvenc exjátékos: Claude Makelele Joe Cole
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

#8382 Hozzászólás Szerző: Zsoca »

Hát azért Robi Carlos hátul sem rossz. Nem a védekezés az erőssége, de abban is elég jó!!

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

#8383 Hozzászólás Szerző: undertow »

s-h-i-n-e.com írta:...na jó... ezt még nem bírom ki, hogy ne írjam be... :lol:
Szerintem nem is olyan jó támadásban...látszik rajta, hogy angol... :D ...nem igazán tud cselezni...(erre azt mondod, hogy egy védőnek nem is kell)... :lol: ...beadni viszont úgy ad be, ahogy egy "jó angolhoz illik"... :lol: ez tény... :wink:
...védekezésben pedig forgatják időnként sajnos rendesen...nem egy Gallas... maradjunk ennyiben... 8) :D
hat nem egy robben, de az tulzas, hogy nem tud cselezni. es lassunak se nevezheto. lattuk mar parszor, hogy el tudja vinni a labdat a vedo mellett.
gallas meg egy van :) (bar o meg kenyszer a baloldalon, mert tamadasban nem a legjobb, es beadni se nagyon tud onnan, tekintettel arra, hogy jobb labas.)
az teny, hogy bridge idenkent pozicion kivul van, de ez az ara annak, hogy felrohangal a szelen. az is teny, hogy nem egy maldini szintu klasszis, de jelenleg anglia legjobbja a poszton. es hat barmikor inkabb o, mint egy roberto carlos, aki annyit ert a vedekezes muveszetehez, mint tyuk az abchez :P ;)
persze az is igaz, hogy soxy mellett csak padozhatna :)

Avatar
s-h-i-n-e.com
Hozzászólások: 1225
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 23:30
Kedvenc játékos: shine
Kedvenc exjátékos: GZ25
Tartózkodási hely: www.youtube.com/AndyShineMusic

#8384 Hozzászólás Szerző: s-h-i-n-e.com »

ToreAndre írta:Szerintem más meccseket néztél idén Andris!;)
Jó...Te már most szobrot emelnél neki... :)
(oké, hívom a TV szerelőt) :wink:

Avatar
ToreAndre
Hozzászólások: 5221
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 13:27
Tartózkodási hely: Budapest

#8385 Hozzászólás Szerző: ToreAndre »

Szerintem más meccseket néztél idén Andris!;)
Only one Di Matteo!

Avatar
s-h-i-n-e.com
Hozzászólások: 1225
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 23:30
Kedvenc játékos: shine
Kedvenc exjátékos: GZ25
Tartózkodási hely: www.youtube.com/AndyShineMusic

#8386 Hozzászólás Szerző: s-h-i-n-e.com »

undertow írta:
s-h-i-n-e.com írta:Talán stílus-beli (íííízlés-beli?) különbségből adódik, hogy nem vagyok egy nagy Bridge-fan.
lehet. talan nem szereted, ha tamadni es vedekezni is ertekelhetoen tud egy fullback ;)
ááááh...végeztem... :lol:


...na jó... ezt még nem bírom ki, hogy ne írjam be... :lol:
Szerintem nem is olyan jó támadásban...látszik rajta, hogy angol... :D ...nem igazán tud cselezni...(erre azt mondod, hogy egy védőnek nem is kell)... :lol: ...beadni viszont úgy ad be, ahogy egy "jó angolhoz illik"... :lol: ez tény... :wink:
...védekezésben pedig forgatják időnként sajnos rendesen...nem egy Gallas... maradjunk ennyiben... 8) :D

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

#8387 Hozzászólás Szerző: undertow »

s-h-i-n-e.com írta:Talán stílus-beli (íííízlés-beli?) különbségből adódik, hogy nem vagyok egy nagy Bridge-fan.
lehet. talan nem szereted, ha tamadni es vedekezni is ertekelhetoen tud egy fullback ;)

Avatar
s-h-i-n-e.com
Hozzászólások: 1225
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 23:30
Kedvenc játékos: shine
Kedvenc exjátékos: GZ25
Tartózkodási hely: www.youtube.com/AndyShineMusic

#8388 Hozzászólás Szerző: s-h-i-n-e.com »

...jah igen...az eddigi látszattal ellentétben, én is bírom a szervezett védekezést... :wink: (ugyanis ez a sikeres szereplés alapja) 8) :)
Amióta nem csak kedvelem, hanem heti szinten érdekel a Chelsea, az pont egy olyan meccsen alakult ki, ami közben csak ennyit tudtam mondani: "b@zz, ilyen jól védekező csapatot még nem láttam..." :D ...ettől függetlenül "sikeresen" buktuk a meccset a 90. percben... :lol:

...nem semmi, micsoda remek védőink voltak...(nem mintha most nem lenne néhány)... :)
A kedvenceim:
Jobb oldalon: 1.Melchiot (2.Ferrer).
Középen: Gallas, Desailly (holtverseny) :D , 3.Terry, 4. Leboeuf. (5. talán majd idővel Carvalho - még nem kedvenc) :)
Bal oldalon: 1. Babayaro (2. Le Saux).

Talán stílus-beli (íííízlés-beli?) különbségből adódik, hogy nem vagyok egy nagy Bridge-fan. Már amikor belőtte az Arse elleni (Chelsea átkot megtörő) :D gólját, akkor is azt mondtam, hogy az akkori kezdő csapat leggyengébb láncszeme lőtt tovább bennünket, Gudjohnsen remek passza után. (ha egyáltalán jól emlékszem...nem vagyok egy nagy "nosztalgikus statisztikázó"... :D szerencsére vannak, akik helyettem is képben vannak ezen a területen... :) )

Kezman nem igazán érdekel. Bennem csak annyi maradt meg, hogy kevés lehetőséget kapott. (Gondolom eleve a padra vették...vagy nem) :wink: :D (...mindenesetre szép kis "játékos temető" vagyunk, amely valljuk be, nem túl' szimpi...)

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

#8389 Hozzászólás Szerző: undertow »

jo, hat ha csak arrol van szo, hogy kiket szerettunk, akkor:
ferrer-desailly-JT-soxy
;)

jut eszembe, ha valaki talalna egy di matteo osszeallitast, akkor vesse be nekem ide a linket, legyen oly kedves, mert a youtubeon egyedul a boronak lott fa cup dontos goljat talaltam meg. pedig megneznem egymas utan az osszes bombagoljat, volt par :)

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

#8390 Hozzászólás Szerző: undertow »

ZenZo írta:Daily Star: "Arsenal star William Gallas last night told skipper Thierry Henry: If you heart's not in the club you might as well leave."
es akkor megy vele o is :)
mert mint tudjuk nagy cimbik, onri csabitgatta ot, hogy menjen az arseba.

Avatar
ToreAndre
Hozzászólások: 5221
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 13:27
Tartózkodási hely: Budapest

#8391 Hozzászólás Szerző: ToreAndre »

Melchiot-ról meg csak annyit, hogy szoktam nézni a Chelsea TV-n régi meccseket és nem is emlékeztem rá, hogy ennyire jó volt! Szerintem csak a magassága miatt tünhetett lassúnak, baromi jó volt elől is hátul is.
Only one Di Matteo!

Avatar
ToreAndre
Hozzászólások: 5221
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 13:27
Tartózkodási hely: Budapest

#8392 Hozzászólás Szerző: ToreAndre »

Örülök, hogy Tore Andre marad Wisey-nál! Visszajutnak, meglátjátok! A Forest-tel karöltve! Szurkolok nekik.

A Gallas-Terry kettős verhetetlen volt! Nagyon jó Riccy, de nincs olyan jó, mint Billy volt!
Amúgy szerintem a Johnno-Terry-Gallas-Bridgey volt a tökéletes hátsó alakzat. Bár nagyon szerettem a Mario-Terry-Desailly-Soxy-t is!:)
Sőt, a Ferrer-Desailly-Lebouef-Petrescu-t is!:)
Only one Di Matteo!

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

#8393 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

undertow írta: kezman kepessegei meg szerintem kiderultek itt: o egy fejetlen csirke. ertsd ezalatt azt, hogy ha megkapja a labdat, akkor leszegi a fejet es rohan, nem figyel masra csak a labdara. mint egy csirke, akinek levagtak a fejet es rohangal osszevissza. es hat 5 meterrol gondjai voltak a kapu eltalalasaval.
bar az igaz, hogy 442ben egy masik csatar parjakent jobb teljesitmenyt nyujthatott volna. egyebkent hol is jatszik most? a torokoknel? na az a szintje.
Én amennyire emlékszem, vagyishogy inkább ami rögtön beugrik róla, az tényleg az, hogy 3-4 centiről is képes volt kihagyni egy-egy helyzetet. A másik, hogy a fejetlen csirke az összevisza rohangál. Kezman ilyen szempontból annyival volt jobb, hogy egy irányba futott. Legtöbbször amerre állt... beugrik vagy két olyan, mint amilyet SWP csinált idén, futott, futott, aztán egyszer csak árulás történt: jött valami fehér csík, de már nem volt megállás, kivezette a labdát :) (bár még mindig SWP a király azzal, hogy ki akarta cselezni a partjelzőt. Azóta is röhögnöm kell, ha csak rágondolok :lol: )
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

#8394 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

Daily Star: "Arsenal star William Gallas last night told skipper Thierry Henry: If you heart's not in the club you might as well leave."
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

#8395 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

"A nap híre": L**ds will re-sign Tore Andre Flo as soon as their transfer embargo is lifted on July 12. :)
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

#8396 Hozzászólás Szerző: undertow »

carvalho az elso szezonjaban nem volt kulonosen jo.
rengeteg felesleges becsuszas, akar nyujtott vagy paros labbal, allando mezrangatas a 16oson belul, szeretett elrohangalni a labda utan, gyakran volt pozicion kivul... akkoriban minden meccsen lehetett attol tartani, hogy osszehoz egy buntetot. iden aztan drogbaval egyutt felnottek a feladathoz.
es bridge nem klasszis? ehh :) anglia legjobb balbackje. tamadasban meg vegkep fasza, nem is ertem mi a bajod vele. jo, hat soxyt en is jobban szerettem, de masra nem cserelnem bridgeyt.

kezman kepessegei meg szerintem kiderultek itt: o egy fejetlen csirke. ertsd ezalatt azt, hogy ha megkapja a labdat, akkor leszegi a fejet es rohan, nem figyel masra csak a labdara. mint egy csirke, akinek levagtak a fejet es rohangal osszevissza. es hat 5 meterrol gondjai voltak a kapu eltalalasaval.
bar az igaz, hogy 442ben egy masik csatar parjakent jobb teljesitmenyt nyujthatott volna. egyebkent hol is jatszik most? a torokoknel? na az a szintje.

Avatar
s-h-i-n-e.com
Hozzászólások: 1225
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 23:30
Kedvenc játékos: shine
Kedvenc exjátékos: GZ25
Tartózkodási hely: www.youtube.com/AndyShineMusic

#8397 Hozzászólás Szerző: s-h-i-n-e.com »

Még szép, hogy Gallas-t & Carvalho-t "muszáj" volt játszatni... :)
Csak azt bánom, hogy Carvalho nem tud(ott) a szélén is játszani, mert amikor a Gallas-Terry páros volt középen, akkor szinte megoldhatatlan volt az ellenfelek számára, hogy "feltörjék" a védelmünket.
Egyébként eltartott egy ideig, amíg Carvalho is felzárkózott (nálam) :D...na nem az Isten-kategóriába, de azért közvetlenül alá... :lol:
Ő pl. védő létére baromi jó barátságban van a labdával. :wink: Amikor alkalmanként úgy alakul, elől sem elveszett ember, amikor belép a támadásokba. (a posztja miatt ritkán van ilyen, de az nem egy lehangoló pillanat) 8)

Biztos statisztikailag ez volt a legjobb védelmünk :D...biztos szentségtörés, amit írok, de nekem csak a közepe volt "IstenKirály". :lol: ...a két szélén említett emberek közel sem klasszisok...pozitívum, hogy PF-ban & WB-ben is meg van alázat, ha pályára lép...bár ennek is alapnak kellene lennie...

Kezman valódi képességei nem derülhettek ki a Chelsea-ben, mert ő aztán végképp keveset játszott...(mindjárt bemásol valaki megint egy döbbenetes statisztikát) :lol: ...nekem a Barca elleni hazai "dereng", ahol nem volt vele túl sok probléma...

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

#8398 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

s-h-i-n-e.com írta:
undertow írta: az meg, hogy nem jatszott nem igaz. 21+13 bajnoki, 2 fa kupa, 4 liga kupa, 4+7 bl meccs. teny, hogy eleg szurke volt, de ha valaki nem csak a labdat figyelte, hanem azt is, hogy labda nelkul hogy helyezkedett, az lathatta, hogy eleg sok es hasznos iparosmunkat vegzett.
nem konnyu a latin bajnoksagokbol erkezve aklimatizalodni a PLben. pl maka elso szezonja se volt tul fenyes.
Komolyan 34 bajnokin játszott Tiago? Nekem kb. 3 meccse maradt meg...abból egyen talán le is cserélték... :? /olyan "sub(s) not used típusú" játékosként emlékszem rá/ :wink:
Ez most engem is meglepett, nem néztem utána, ez tény, de hasraütve biztos nem mondtam volna többet 12 mérkőzésnél. Mellesleg az igazolásaink legnagyobb többségén látszik, hogy bárhonnan érkezve is nehéz aklimatizálódni egy év alatt. Persze vannak ellenpéldák is, gondolok Cech, Robben, Ricky vagy akár PF. Mindegy, Tiagon gyorsan túladtunk, és lehet, hogy később nálunk is hasonló játékot produkált volna, de ennyi erővel akár Del Horno-nak (vagy Kezmannak) is adhattunk volna egy új esélyt (hű, de boldog voltam, mikor ment...)
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

#8399 Hozzászólás Szerző: undertow »

s-h-i-n-e.com írta:Hogy lehet valaki a legjobb védekező jobbhátvéd, ha egy éve formán kívül van? :wink:


igen, talan a jelenido hasznalata nem volt indokolt :)
egyebkent jo kerdes. szerintem ez onbizalom problema. akkor kezdodott, amikor jose ok nelkul elkezdte padoztatni. mert gallast es carvalhot ugye muszaj volt jatszatni, paolo meg nem hisztizett.
most is akkor javult, amikor a szezon vegen huzamosabban kapott lehetoseget. ha jose komolyan gondolja, hogy jovore megint gyakrabban lesz 433, akkor feltetlenul meg kell tartanunk. johnno meg jo cserenek, illetve a diamondhoz.
Sohasem tetszett, ahogy játszik. Imádom, amikor az ellenfél térfeléről képes haza adni... :D
azt en se mondtam, hogy szemetgyonyorkodteto a jateka :) de nem is ez a feladata. en pedig tudom ertekelni a jol szervezett vedojatekot is.
a legjobb vedelmunknek meg ugye o is a tagja volt:
ferreira-gallas-JT-bridge

Avatar
s-h-i-n-e.com
Hozzászólások: 1225
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 23:30
Kedvenc játékos: shine
Kedvenc exjátékos: GZ25
Tartózkodási hely: www.youtube.com/AndyShineMusic

#8400 Hozzászólás Szerző: s-h-i-n-e.com »

szpecnaz írta:
s-h-i-n-e.com írta:
ZenZo írta:Angol pletyka: lehet, hogy Melchiot a Wigan játékosa lesz?
Mindig is bírtam Melchiot-ot.
...ha érdekelne, a t*k*m tele lenne azzal a nézettel, hogy szinte minden ex-Chelsea játékos vagy áruló vagy xar...bezzeg a mostani keret tagjai mind nagyszerű játékosok, de vannak akiknek "kis" időre van szükségük a beilleszkedéshez. 8) :lol: Botrány.
nem így van....de melchiot lassú volt és körülményes....főleg a vége felé..

...pedig én a gyors & kreatív játékot szeretem...mégis a kedvenc "kék jobbhátvédem" volt...(nem tudom mi üthetett belém)... :lol:

Válasz küldése