Premier League

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Premier League

#11361 Hozzászólás Szerző: Chester »

Hogy ezt normálisan meg tudod indokolni, mindenféle személyeskedést vagy sértettséget mellőzve, azt egy like-kal honorálom.
AwayRoller írta:Eleinte nem tudtam, hogy melyik részét emeljem ki, végül ez lett, de megpróbálok az egész hszre reagálni.

Azt hiszem ez alapvető hozzáállásbeli különbség. Te így szemléled a dolgokat, én másképp. Cahill is csinált ma is hajmeresztő dolgokat, és Willian lövései is OMG kategóriásak, de nekik más a feladatuk és ugyanúgy kivették a részüket a győzelemben. Willian béna kapura lövésben, ez van, de annyit robotol mint egy állat, és ezáltal mások ki tudnak bontakozni akik jobban lőnek kapura, mint ő.

Ez olyasmi, mint a 4th liner a hokiban, nem feltétlenül gyenge játékos, hogy oda került, hanem az az erőssége, tele van energiával és leveszi a skillesebb játékosokról a rombolás/fárasztás terhét. Williant sem hiába nevezi Mou hétről hétre a kezdőbe és Oscar se véletlenül szorította ki nála Matát. Mindenkinek megvan a feladata, és ez hozza csapatként az eredményeket, mint például a mai 0-5.
Nem is húztam le a teljesítményét Williannak, 7-est adtam neki, mert ma hasznos tagja volt a csapatnak, és a szokásos megoldásai mellett most extra motivációt láttam rajta. De akkor sem árt odafigyelni arra, hogy a 35 millió fontos játékosunk Ramires szintű játékintelligenciával játszik, holott sokkal többre hivatott, mégsem tesz ellene sem ő, sem Mourinho semmit. Nem mondom hogy tegyük az U21-be, de ezzel valamit kellene kezdeni, így másfél év után.

Mindenkinek megvan a maga szerepe a csapatban, ezt én is sokszor írtam le akár Ivanovic, akár Willian, akár Azpilicueta kapcsán, de az hogy Williannak robotolnia kell, attól még nem elvárás az hogy gondolkozzon is mellé, végülis ő is egy irányító alapból. Olyan dolgokat, mint a Newcastle elleni gyors szöglet, ahol hamar hozott jó döntést, olyat várnék el tőle, hiszen megmutatta már itt is, Donyeckben és Oroszországban is, hogy ő tud ilyet, de állandósítani ezt nem tudja.

Ezt a 4th liner hasonlatot meg inkább használnám Hazardra, aki a cseleivel és megindulásaival lefoglalja akár 3 ember figyelmét is, emiatt bele is szürkülhet a játékba, így jöhet a képbe egy Oscar vagy Willian, erre láthattunk ma iskolapéldát, a belga beleszürkült a meccsbe, előbbi brazil élt vele, utóbbi (megint) besült.
AwayRoller írta:Én inkább azt láttam, hogy Filipe mennyire hasznos volt, és jó volt látni, hogy újra él a baloldalunk is. Fabre újra karmester volt az utóbbi pár meccs szürkesége után. Iva is zseniálisan vette ki a részét ismét a támadásokból, hihetetlen mennyit rohan az az ember!

Ma gyönyörűen meccseltek és nem értem miért kéne ebből az érdemből elvenni, ilyenekkel, hogy nem volt VKP stb. Ez egy tökéletes odaszúrás volt a Citehnek (felteszem ha ők nyernek 0-5re a Swansea ellen és mi játszanánk holnap az Arsenal ellen, már menne a világvége hangulat itt a fórumon).
Tudod jól, hogy én azok közé tartozom, akik nem foglalkoznak más eredményekkel, csak a sajátunkkal, ha azokat hozzuk akár 1 pontos előnynél is a bajnokságban, akkor nem fognak minket megelőzni, így az utolsó része a kommentednek rám nézve nem releváns.

Ma jól játszottunk, kihasználtuk azt a ziccert, hogy az ellenfélnek nem volt középpályája, volt már erre példa amikor 6-0-lal kívántunk boldogat Wengernek. A győzelem és a magabiztos játék ezáltal adott volt, hiba lett volna ha nem győzünk ekkora ajándékkal amit kaptunk, az 5-0 az tényleg meglepő volt, ami kalapemelést érdemel, főleg hogy nem olyan rég még mi kaptunk ennyit. De egy 5-0-ás meccsen "túl könnyű" pozitívumokat kiemelni, és ilyenkor az ember az örömében hajlamos megfeledkezni arról, hogy a hibák még mindig jelen vannak, még egy magabiztos meccsen is amikor szinte minden összejön. Nem azt mondom, hogy mindenki essen letargiába, én is örülök a mai győzelemnek minden szempontból, csak nem árt megemlíteni hogy még mindig nem kerek a történet.

(megjegyzem, amikor totál homályul játszunk, akkor is ki szoktam emelni, hogy voltak pozitívumok a meccsben a részünkről amiből tanulhatunk, most ugyan ez a helyzet csak mások a körülmények, és inkább egy 5-0 után kelljen a hibákat kijavítani mint egy 5-3-as zakó után.)

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4828
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Premier League

#11362 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

ChesterB írta:Pedig bőven volt ezen a meccsen is indok a b*szogatásra, főleg az elején... :roll: Egy szurkoló esetében normális ha van kritikája, egy edzőnek normális az ha sosem elégedett a csapattal, ezek után nem értem ezt a kommentet. Tökéletes meccs/csapat nincs, de nem értem miért baj az, hogy valaki a győzelem ellenére sem elégedett pár dologgal és ennek hangot is ad (normális keretek között). Tudtommal nem arról szoktak zengeni a topikok, hogy ki fogunk esni a PL-ből, vagy a Maribor és a Sporting is előttünk végez a BL-ben.
Eleinte nem tudtam, hogy melyik részét emeljem ki, végül ez lett, de megpróbálok az egész hszre reagálni.

Azt hiszem ez alapvető hozzáállásbeli különbség. Te így szemléled a dolgokat, én másképp. Cahill is csinált ma is hajmeresztő dolgokat, és Willian lövései is OMG kategóriásak, de nekik más a feladatuk és ugyanúgy kivették a részüket a győzelemben. Willian béna kapura lövésben, ez van, de annyit robotol mint egy állat, és ezáltal mások ki tudnak bontakozni akik jobban lőnek kapura, mint ő.

Ez olyasmi, mint a 4th liner a hokiban, nem feltétlenül gyenge játékos, hogy oda került, hanem az az erőssége, tele van energiával és leveszi a skillesebb játékosokról a rombolás/fárasztás terhét. Williant sem hiába nevezi Mou hétről hétre a kezdőbe és Oscar se véletlenül szorította ki nála Matát. Mindenkinek megvan a feladata, és ez hozza csapatként az eredményeket, mint például a mai 0-5.

Én inkább azt láttam, hogy Filipe mennyire hasznos volt, és jó volt látni, hogy újra él a baloldalunk is. Fabre újra karmester volt az utóbbi pár meccs szürkesége után. Iva is zseniálisan vette ki a részét ismét a támadásokból, hihetetlen mennyit rohan az az ember!

Ma gyönyörűen meccseltek és nem értem miért kéne ebből az érdemből elvenni, ilyenekkel, hogy nem volt VKP stb. Ez egy tökéletes odaszúrás volt a Citehnek (felteszem ha ők nyernek 0-5re a Swansea ellen és mi játszanánk holnap az Arsenal ellen, már menne a világvége hangulat itt a fórumon).

Ja és Schürrle betalált :D

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Premier League

#11363 Hozzászólás Szerző: Chester »

Pedig bőven volt ezen a meccsen is indok a b*szogatásra, főleg az elején... :roll: Egy szurkoló esetében normális ha van kritikája, egy edzőnek normális az ha sosem elégedett a csapattal, ezek után nem értem ezt a kommentet. Tökéletes meccs/csapat nincs, de nem értem miért baj az, hogy valaki a győzelem ellenére sem elégedett pár dologgal és ennek hangot is ad (normális keretek között). Tudtommal nem arról szoktak zengeni a topikok, hogy ki fogunk esni a PL-ből, vagy a Maribor és a Sporting is előttünk végez a BL-ben.

A mai meccsen meg igenis jogos kritika mondjuk Willian felé, hogy túl lassan gondolkodik, mert nem egyszer oldhatta meg jobban adott szituációit ha gyorsabban/jobban gondolkodik. Az egyik kapufájánál 11 méterről sikerült telibe lőnie a lécet, a másiknál még egyet tolt bele mikor simán lőhette volna e nélkül is, és akkor valószínűleg nem a kapufán csattan a labdája ha ugyan azzal a technikával, izomból, egyenesen lövi el, valamint ~12 méterről is sikerült egy kapáslövést fölébombáznia, ezek olyan dolgok, amik 1-0-nál és 5-0-nál is ugyan úgy b*sszák a szemem bárkitől, nem csak tőle, mielőtt még az lenne hogy "Már megint Willian...". Nem húztam le emiatt az osztályzatát, de ettől még a problémák, amik kb idehozatala óta jelen vannak, másfél év után is észrevehetők, ami bizony óriási hiba és kritika az edzők és játékos felé. Ettől még nyerhetünk 4 kupát is a szezonban, csak nem kell a problémákat szőnyeg alá söpörni ha 5-0-ra nyerünk.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4828
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Premier League

#11364 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

blackjack04 írta: Szerintem a kocsmában. Egy ilyen győzelmet meg kell ünnepelni. :D
Ja bocs, azthittem Worldwide elterjedt a Wifi :lol: :lol: :lol:

Szerk: 2-0ás vagy 1-1es állásnál akkor hogy tudnak már a 70. percben itt siránkozni? :roll: Olyankor nincs ingyensör mi? :mrgreen:

Avatar
blackjack04
Hozzászólások: 1779
Csatlakozott: 2011. január 1., szombat 15:09
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Deco
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#11365 Hozzászólás Szerző: blackjack04 »

AwayRoller írta:
Ez most a síróbrigádnak: Élvezet olvasni, hogy minden apróságon ki tudtok akadni és szapulni a csapatot. Csak azt nem érti a lekorlátolt agyam, hogy 5-0, ÖT KI**SZOTT NULLA, után hol a búbánatos f*szban vagytok? Jaaa, hogy az 5-0 nektek természetes, de a 2-0ák után már jogos elégedetlenkedni??? Szánalmas.

Ugyebár kinek nem inge...
Szerintem a kocsmában. Egy ilyen győzelmet meg kell ünnepelni. :D
One ball to rule them all!

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Premier League

#11366 Hozzászólás Szerző: Chester »

Elia közben dupláz, várható volt hogy Koeman alatt visszajön az életkedve a focihoz.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Premier League

#11367 Hozzászólás Szerző: Chester »

Nagy szerencsénk volt, hogy nem volt vkp a Swanseaban, ráadásul Ki rendszeresen megsz*pat minket. Úgy mentek át rajtuk Oscarék ahogy akartak, simább lett mint gondoltam, még a Swans kezdőjét látva is.

Elején sok volt a tingli-tangli, fegyelmezetlen passz, és hogy senki sem segítette ki azt akin 3 Swansea játékos lógott, de hálistennek belefért. Valahogy így kell melegíteni egy Liverpool-Liverpool-City sorozatra.

Avatar
szogi
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2013. január 5., szombat 18:50
Kedvenc játékos: Ashley Cole
Kedvenc exjátékos: Joe Cole

Re: Premier League

#11368 Hozzászólás Szerző: szogi »

Gratula az egész CSAPATNAK !!! :lol: :lol: :lol:

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Premier League

#11369 Hozzászólás Szerző: emsanya »

AwayRoller írta:
almos írta:
AwayRoller írta:...kezdett nagyon lapos lenni a második félidő közepe.
Én ennél sokkal rosszabbra számitottam, számomra meglepetés volt az ekkora "iram" is. :mrgreen:
Jogos! :D

Ez most a síróbrigádnak: Élvezet olvasni, hogy minden apróságon ki tudtok akadni és szapulni a csapatot. Csak azt nem érti a lekorlátolt agyam, hogy 5-0, ÖT KI**SZOTT NULLA, után hol a búbánatos f*szban vagytok? Jaaa, hogy az 5-0 nektek természetes, de a 2-0ák után már jogos elégedetlenkedni??? Szánalmas.

Ugyebár kinek nem inge...
Teljesen egyetértek. Amikor veretlenek voltunk, akkor is sokan elégedtlenkedtek. Alig vártam h kikapjunk végre egyszer és egy kicsit leeresszen az örök pesszimista brigád...

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4828
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Premier League

#11370 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

almos írta:
AwayRoller írta:...kezdett nagyon lapos lenni a második félidő közepe.
Én ennél sokkal rosszabbra számitottam, számomra meglepetés volt az ekkora "iram" is. :mrgreen:
Jogos! :D

Ez most a síróbrigádnak: Élvezet olvasni, hogy minden apróságon ki tudtok akadni és szapulni a csapatot. Csak azt nem érti a lekorlátolt agyam, hogy 5-0, ÖT KI**SZOTT NULLA, után hol a búbánatos f*szban vagytok? Jaaa, hogy az 5-0 nektek természetes, de a 2-0ák után már jogos elégedetlenkedni??? Szánalmas.

Ugyebár kinek nem inge...

Avatar
almos
Tippverseny győztese 2014/15
Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 2530
Csatlakozott: 2009. január 16., péntek 19:32
Kedvenc játékos: Juan Mata
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Szeged, néha Szerbia

Re: Premier League

#11371 Hozzászólás Szerző: almos »

AwayRoller írta:...kezdett nagyon lapos lenni a második félidő közepe.
Én ennél sokkal rosszabbra számitottam, számomra meglepetés volt az ekkora "iram" is. :mrgreen:
LAMPARD#8

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4828
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Premier League

#11372 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

kb. 70%-os pörgéssel brilliáns első félidő, aztán pedig okos eredménytartás. GRATULA A FIÚKNAK! Szép teljesítmény!

Szorítottam, hogy Schürrle betaláljon, de most asszem jobban örültem volna, ha Oscarnak hagyja :D Mou pedig cserélhetett volna úgy 10 perccel hamarabb is, kezdett nagyon lapos lenni a második félidő közepe.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Premier League

#11373 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Zala0821 írta:Itt meg mi folyik?? :D
Pihenhettek egy hetet. (Meg a Swansea bűn rossz napot fogott ki.)
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Zalán

Re: Premier League

#11374 Hozzászólás Szerző: Zalán »

Itt meg mi folyik?? :D

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Premier League

#11375 Hozzászólás Szerző: béla »

Csak nekem maradt ki Nelson Oliveira Swansea-ba igazolása? Kíváncsi leszek mire mennek vele.

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Premier League

#11376 Hozzászólás Szerző: marknagy »

AwayRoller írta:
Talmaszabi írta:
AwayRoller írta:
Scneiderlin, egy másik leírhatatlan nevű gyerek a Sampdoriaból vagy honnan a viharból, és még volt egy analfabéta akivel hírbe hozták őket, az összes fazonnál 30m fontok röpködtek, ami egy Bony ára :lol: És még mi fossuk a pénzt...
Akire gondolsz az Dybala a Palermóból, és ő egy roppant ügyes gyerek, pár éven belül egy Agüero kaliberű játékos lehet belőle.
Lehet, sajna már nem rémlik ki is volt, de ti jobban témában vagytok itt a fórumon, úgy hogy valószínű róla írtak. Én mostanában nem nagyon követem, csak a Chelsea-vel kapcsolatos dolgokat.

A harmadik azt hiszem valami Portós illető volt. Amúgy nem nagyon hiszek az ilyen latin Überraschungwunderkindergengster gyerekekben, elég csak Pato esetére gondolni. Évekkel ezelőtt, úgy Ancsa tájékán jópáran magunk alá csinálunk, ha leigazoljuk, most meg azt se lehet tudni él-e a gyerek.

De kissé torzítva rá lehet fogni ezt Lukakura is...
Vagy David Luizra.
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4828
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Premier League

#11377 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Talmaszabi írta:
AwayRoller írta:
Scneiderlin, egy másik leírhatatlan nevű gyerek a Sampdoriaból vagy honnan a viharból, és még volt egy analfabéta akivel hírbe hozták őket, az összes fazonnál 30m fontok röpködtek, ami egy Bony ára :lol: És még mi fossuk a pénzt...
Akire gondolsz az Dybala a Palermóból, és ő egy roppant ügyes gyerek, pár éven belül egy Agüero kaliberű játékos lehet belőle.
Lehet, sajna már nem rémlik ki is volt, de ti jobban témában vagytok itt a fórumon, úgy hogy valószínű róla írtak. Én mostanában nem nagyon követem, csak a Chelsea-vel kapcsolatos dolgokat.

A harmadik azt hiszem valami Portós illető volt. Amúgy nem nagyon hiszek az ilyen latin Überraschungwunderkindergengster gyerekekben, elég csak Pato esetére gondolni. Évekkel ezelőtt, úgy Ancsa tájékán jópáran magunk alá csinálunk, ha leigazoljuk, most meg azt se lehet tudni él-e a gyerek.

De kissé torzítva rá lehet fogni ezt Lukakura is...

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6285
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Premier League

#11378 Hozzászólás Szerző: Szabi »

AwayRoller írta:
Scneiderlin, egy másik leírhatatlan nevű gyerek a Sampdoriaból vagy honnan a viharból, és még volt egy analfabéta akivel hírbe hozták őket, az összes fazonnál 30m fontok röpködtek, ami egy Bony ára :lol: És még mi fossuk a pénzt...
Akire gondolsz az Dybala a Palermóból, és ő egy roppant ügyes gyerek, pár éven belül egy Agüero kaliberű játékos lehet belőle.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Premier League

#11379 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Nasri kidőlt egy hónapra, kihagyja tehát a hétvégi Arsenal elleni meccset és 31-én ellenünk sem játszhat.

Agüero viszont sokkal gyorsabban felépült a vártnál, csak öt bajnokit kellett kihagynia, az Everton ellen már beszállt fél órára, két hét múlva már csúcsformában lehet.

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Premier League

#11380 Hozzászólás Szerző: marknagy »

royston írta: Vegyék meg mindet és hozzák azt a teljesítmény mint a többi drága igazolásuk(Fellaini,Kagawa,Shaw,Mata,Falcao) :)
Ha Mata-t beleírod, akkor Di María-t is bőven oda sorolhatod.
We are the famous, the famous Chelsea!

Válasz küldése