Premier League

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

#41121 Hozzászólás Szerző: undertow »

a link ugyan rossz, de megneztem.

ertem mar, a kozepso csatar berohan a ket vedo koze, elesik es bunteto. nem rossz taktika, de nekem nem tetszik :lol:
egyebkent praktikusan lehagytal 6 kek pottyot, akik siman beleallhatnanak az egyik piros kozeppalyasbol kiindulo csikokba ;)

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

#41122 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

undertow írta:16 meteren belul van mindharom csatar, 4 vedo es meg legalabb 1-2 kozeppalyas. szerintem ez eleg tomor.
Megpróbáltam lerajzolni. Kép

Az nem 16, hanem 40 méter. Ha az nem elég egy távolról jól lövőnek, az nagy kár. Mintahogy az is, ha 3 csatár nem tud lekötni négy védőt. Az, hogy ez a Chelseaben mennyire alkalmazható, másik dolog. Abban egyetértünk, hogy erre a játékstílusra inkább egy Kaká kell, mint Lampard. Nem véletlen, hogy a 3 csatáros játékrend a spanyol és olasz bajnokságban fordul inkább elő.

Mindazonáltal 1. csak azért hoztam fel először, hogy gólt kéne lőni 2. azért írtam róla később, mert taktikailag igenishogy nem hibás felállás. De akkor gondolkodjunk el rajta komolyabban na. Én benne vagyok :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ZenZo 2007. október 1., hétfő 22:26-kor.
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

#41123 Hozzászólás Szerző: undertow »

bilhacica írta:Ashlyet tuti nem küldeném el, neki csak el kell kapni a fonal végét és menni fog
vegulis, a padrol nezni hogy jatszik bridge tenyleg nem olyan nehez :lol:

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

#41124 Hozzászólás Szerző: undertow »

Zsoca87 írta:Lampard nem a csatárok mögött játszik közvetlenül, legalábbis nem úgy imnt Kaka, vagy Guti pl. Ő sokkal hátrébbról írányít. Joey lenne jó erre a posztra. Ő tényleg olyan.
joey nem lat eleg jol ehhez a palyan. o szelrol befele mozgva a legjobb, ahogy jose is hasznalta.

Avatar
Megyó
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2006. április 28., péntek 20:09
Kedvenc exjátékos: Jesper Gronkjaer
Tartózkodási hely: Budapest

#41125 Hozzászólás Szerző: Megyó »

hmm a felsoroltakbol az maradjunk annyiba hogy a jelenállás szerint a klasszis és az IRÁNYITO
Ronaldinho, Kaká, Riquelme, Totti
a többi vagy box to box (persze nem a Sidwell vagy Essien féle hanem kicsit trükkösebb:) ) vagy béna.. Guti? :P beceneve az örök igéret :)



amugy Etelkozi, én régebb ota vagyok drukker, de nem sokkal 2-3 évvel előtted lettem az (nagy részt Lampard miatt) de az amit irtál nekem is megszokás lett. tehát akárhova megyünk szinte nem izgulok. bár :) azért a bl meccseken amikor nagy nevü ellenfél ellen küzdöttünk vagy már nagy volt a tét akkor :) emlékszem a barca ellen a visszavágot 2005 ben annyira vártam hogy egésznap nem birtam enni, nem mentem be iskolába :D és a meccs 10. percében már annyira felturboztam magam hogy leesett a vérnyomásom és majdnem elájultam :D huhh az qrva jo nap volt :D


amugy a fiatalitás remélem jön a nyáron. Ashlyet tuti nem küldeném el, neki csak el kell kapni a fonal végét és menni fog de ballack Seva Pizza nincsennek benne az elképzeléseimbe jövöre... de Malouda sincs meg Swp...

Etelkozi
Hozzászólások: 1302
Csatlakozott: 2005. december 27., kedd 16:36

#41126 Hozzászólás Szerző: Etelkozi »

Pirlo sem a csatárok mögött játszik. És Lampard játszhatna a csatárok mögött, oda kell állítani, taktika kérdése. Ha Lampardnak atzt mondják ott játsszon, akkor ott játszik.

Avatar
Zsoca
Hozzászólások: 6182
Csatlakozott: 2006. augusztus 21., hétfő 14:28
Kedvenc játékos: Michael Essien
Kedvenc exjátékos: Claude Makelele Joe Cole
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

#41127 Hozzászólás Szerző: Zsoca »

Lampard nem a csatárok mögött játszik közvetlenül, legalábbis nem úgy imnt Kaka, vagy Guti pl. Ő sokkal hátrébbról írányít. Joey lenne jó erre a posztra. Ő tényleg olyan.

Etelkozi
Hozzászólások: 1302
Csatlakozott: 2005. december 27., kedd 16:36

#41128 Hozzászólás Szerző: Etelkozi »

Ballack, Joey, Lampard, az 3.

Avatar
Balázsinho
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2006. október 19., csütörtök 17:40
Tartózkodási hely: Pécs

#41129 Hozzászólás Szerző: Balázsinho »

undertow írta:szukseg van tehat egy klasszis iranyitora, akinek tokeletes szeme van a gyilkos rovidpasszokhoz, amivel ki lehet ugratni az egyik csatart.
ilyen pl.: Scholes, Ronaldinho, Guti H., Xavi, Kaká, Pirlo, Mati Fernandez, Riquelme...stb.
Van olyan csapat ahonnan 2-t is mondtam. Nálunk sajna egy sincs:(

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

#41130 Hozzászólás Szerző: undertow »

16 meteren belul van mindharom csatar, 4 vedo es meg legalabb 1-2 kozeppalyas. szerintem ez eleg tomor.
szukseg van tehat egy klasszis iranyitora, akinek tokeletes szeme van a gyilkos rovidpasszokhoz, amivel ki lehet ugratni az egyik csatart. es ez sajna nem lamps...
szukseg van tovabba arra, hogy a ket szelsovedo folyamatosan felrohangaljon az alapvonalig, megprobalva elcsalni legalabb az egyik szelsovedot.
inkabb favorizalnam a diamondot, csak ballack helyett egy deco kene. persze nem deco, mert ot nagyon utalom, de egy hozza hasonlo kepessegu focista. esetleg guddy Kép

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

#41131 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

undertow írta:
ZenZo írta: 3 csatáros felállásnál egy: nincsenek szélsők, másrészt pedig nem szükséges, hogy a védők bejátszák az egész oldalt, nagyobbrészt a védekezésre koncentrálhatnak. Ebben az esetben kicsit több szervezni való jut a középpályára, mint most, azaz a feladat nem annyiból áll, hogy megkapom a labdát, és továbbpassz, vagy ívelés, hanem egy kicsit mozogni is kell a labdákkal, és laposan játékba hozni a csatártársakat, vagy mivel a 3 csatár kellő mozgással jól össze tudja kuszálni a védelmet, ezáltal elvonni, lekötni a védők figyelmét, teret nyitva a két kp-nak,
hat epp ez az, nem nyitnak teret. kozepre van betomorulve mindenki. nem huzzak szet a vedelmet. lehet atlovesekkel probalkozni, de szinte biztos, hogy egy jatekost talal el a labda.
masreszrol meg egy kaka/totti/deco vagy valami hasonloan klasszis iranyito kell a csatarok moge. nalunk ilyen nincs. ezert is halt meg tavaly a diamond.
Hát, ha a 3 csatár nem tud háromcsatáros játékot játszani, akkor tényleg nem. De a jó háromcsatáros játékhoz pont olyan játékosok kellenek, mint amilyenek vannak: tapasztalt, rutinos, (ez MOST furcsa lesz, de normális esetben) gólérzékeny strikerek. Alap felállásban a két szélső csatár valahol a tizenhatos sarka körül mozog -> nincs tömörülés. Lehet, hogy hülyén hangzik, mert a Jászberényi ifi az nem a Chelsea, de én játszottam anno ilyen játékrendszerben, és baromi jól ment, amíg a ... MTK el nem vitte az egyik, meg valaki a másik csatárunkat. Utána már nem ment :) Egyébként ha valaki ismerős a mostani NB2-ben, az talán tudja, hogy ki a - jelenleg listavezető - Szolnok csatára, egy fekete srác Remili Mohamed, na ő volt az egyik.
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Chelseafan
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 19:38
Kedvenc játékos: Cesar Azpilicueta
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Gelénes

#41132 Hozzászólás Szerző: Chelseafan »

Etelkozi írta:És észrevettem még valamit...

Most, hogy nem megy a szekér, kb. 2 hónapja, abbamaradt a többi klub szurkolói általi pocskondiázás, abrázás, pénzezés, szerencsézés, bíró csalásozás, mourinhozás /ez mondjuk nem is csoda/, most kezdünk szimpatikusak lenni...

Miért? Mert most nem tartanak minket ellenfélnek, mindjárt senkit nem zavar, hogy létezik a Chelsea, sőt, sajnálkozó beírások vannak, hogy milyen kár, hogy nem megy nekünk, satöbbi...

Érdekes...
A normálisabbak... De azért az nso hozzászólások között találni egy "pár" beszólást... Nagyon sokan kárörvendenek, hogy mostanában nem megy a csapatnak és szerintük innen már csak lefelé csúszik...

Én inkább akkor vettem észre ezt, amit leírtál, mikor Mourinho elhagyta a csapatot. Akkor sokan ráébredtek, hogy mekkora edző volt a Chelsea-nél.

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

#41133 Hozzászólás Szerző: undertow »

kdako írta:Winston, hátha te tudod fejből, mikor kezdtünk ilyen szarul a bajnokságban?
fejbol :lol:
annyira nem szar ez egyebkent, csak az abra erkezes ota fennallo elvarasokhoz kepest az.
pl az utolso evben elotte 1 ponttal volt tobb 8 meccs utan. 2001ben kettovel. 2000ben 9 meccs utan is csak 10 pontunk volt.
a sikerekkel erkezett drukkereknek nyilvan mellbevago uj elmeny ez, a regieknek nem igazan.

Etelkozi
Hozzászólások: 1302
Csatlakozott: 2005. december 27., kedd 16:36

#41134 Hozzászólás Szerző: Etelkozi »

És észrevettem még valamit...

Most, hogy nem megy a szekér, kb. 2 hónapja, abbamaradt a többi klub szurkolói általi pocskondiázás, abrázás, pénzezés, szerencsézés, bíró csalásozás, mourinhozás /ez mondjuk nem is csoda/, most kezdünk szimpatikusak lenni...

Miért? Mert most nem tartanak minket ellenfélnek, mindjárt senkit nem zavar, hogy létezik a Chelsea, sőt, sajnálkozó beírások vannak, hogy milyen kár, hogy nem megy nekünk, satöbbi...

Érdekes...

Avatar
ToreAndre
Hozzászólások: 5221
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 13:27
Tartózkodási hely: Budapest

#41135 Hozzászólás Szerző: ToreAndre »

Jól látod!:) Kicsit nekem is elegem volt már belőle, hogy minden meccset behúztunk. Jó ez így és természetes. Én már csak Abramovicsot zavarnám el, helyette jöhetne egy tökös tulaj, aki nem szól bele semmibe. José is visszajöhetne és sokkal több fiatalt vetnénk be.:) ez az én álmom.

Amúgy Etelközi: 3 év, 3 kiesés az UEFA-ból, sorrendben a St.Gallen, a Hapoel Tel-Aviv és a Viking Stavanger ellen sokunkat rászoktatott, hogy bármikor és bárkitől veszthetünk. Sajnos sokunkból kiveszett ez az érzés.:( Belőlem szerencsére nem. (bár a West Ham-Chelsea youth meccs miatt kicsit kiborultam...)
Only one Di Matteo!

Etelkozi
Hozzászólások: 1302
Csatlakozott: 2005. december 27., kedd 16:36

#41136 Hozzászólás Szerző: Etelkozi »

Bennem felemás érzések vannak most, hogy úgymond nem megy a szekér.

Én csak 2005 áprilisa óta vagyok die hard Chelsea szurkoló, a müncheni bl meccs óta.
Akkor még nem nagyon rázott meg a csapat veresége, főleg, hogy továbbjutottak, de ráadásul gyönyörűen is játszottak, csak hát ugye azon a meccsen a végén jött Ballack...

Na mindegy, nem ez a lényeg. Elkezdtem szurkolni a csapatnak, kb. akkor tuttam meg, hogy 50 év után ismét bajnokságot nyertek, hiszen egy nappal a fenti meccs előttig csak az olasz bajnokságot követtem, nem tuttam, hogy a Chelsea és Mourinho átvették az irányítást az angol fociban.

Na innentől kezdve persze ami Chelsea meccs látható volt, azt én láttam.
És be kell, hogy valljam, hamar hozzászoktam ahhoz, hogy játszon a csapat bárhol, akár az Anfielden, az Old Traffordon, a Highbury-ben, vagy Európában bárhol, mindenhol és minden csapat ellen a győzelem esélyével lép a Chelsea a pályára, és arról, hogy bármelyik csapat az SB-n nyerjen, arról ne is álmodjon senki. Pool ellen 4-1, Arse ellen 2-0, MU ellen 3-0, Barca 1-0, Brema 2-0, Barca 2-2, Pool 1-0, Valencia 2-1, most csak a legnagyobb dobásokat soroltam fel.

Szóval ezt könnyű volt megszokni. Épp ezért volt nehéz megemészteni pl. a Barca elleni kiesést, ahol csak 35 percig volt esélyünk, aztán vége. Ez már akkor szokatlan volt.
Ha leültem nézni egy átlag Chelsea PL meccset, tuttam, hogy nem sokat kell izgulnom, mert előbb utóbb a csapat behúzza a meccset. És néha halálra untam magam. Egy Bolton, Pompey, csak legyintettem...

Most azonban valami megváltozott. És nem bánom. Visszatértek az izgalmak, vagyis inkább előjöttek. Most már nem vagyunk a bajnokság top favoritjai, lassan a BL győzelemért senki nem adna egy lyukas garast sem. Kupagyőzelmek, mint tavaly? Ugyan már...

Lehet ismét IZGULNI a csapatért, hogy hozza a meccset, hogy lőjön egy gólt, hogy vérverejtékkel küzdjön meg a pontokért. És hogy legyen megint a csapatnak játéka.

Most kb. a Villa meccs óta egyszerűen szét izgulom magam a meccseken /persze előtte is volt sok gyomorgörcsös meccsem, pl. a Porto elleni hazai, vagy a Pool ellen a legutóbbi BL elődöntő és még sorolhatnám/. Szét izgulom magam minden egyes megszerzett pont miatt, a táblázatot böngészem, hogyan tudunk pl. a Bolton elleni győzelemmel előrébb kapaszkodni /már ha nyerünk/, satöbbi, satöbbi...

Szóval nekem ez a Chelseavel kapcsolatban egy új furcsa érzés...
Azért jobb volt a tuti győzelmes meccsek idején, ezt be kell vallani, de ez sem rossz.

Most lehet izgulnom minden egyes kupameccsen, BL és PL meccsen, visszaköltözött az izgalom.

Gondolkodtam sokat, hogy mi lehet az oka a visszaesésnek, mélyrepülésnek, és végül arra jutottam, hogy mostanában olyan játékosok érkeztek a klubhoz, akik már nem voltak kellően sikerre éhesek /Seva, Ballack, talán Ashley is/, a régiek is behúztak minden kupát a BL-en kívül, és Mourinho már nem tudta motiválni őket kellően, nem maradt meg az a csapategység és morál, amely az első két évben repítette őket. Az új játékosok kényszerű csapatba tétele lerombolta az összhangot, megbontotta a harmóniát. A távozók között pedig olan játékosok voltak, akik a KULCSAI voltak a sikereknek /Gallas, Gudjohnsen, Robben, Duff.../

Egy új manager, aki új célokat tudna megfogalmazni, és akinek hatalmas szakmai tekintélye van, tehetne még csodát, de ezzel a kerettel már nem.
Ebben a keretben már nincs benne a siker, idén semmiképpen sem. Seva, Ballack, Ferreira, Ashley mehetnek, helyettük fiatalok, minden posztra jutna /Hutchinson, Sinclair, Mancienne, Bertrand, Sahar/, és akkor talán egy újra feltüzelt társaság eredményes lehet. Terryt és Lampardot biztos nem kéne sokat noszogatni, és szerintem Joeyt, Essient, Drogbát se...

Én így látom.

kdako
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6535
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 22:06
Tartózkodási hely: Budapest

#41137 Hozzászólás Szerző: kdako »

Winston, hátha te tudod fejből, mikor kezdtünk ilyen szarul a bajnokságban?
GO BLUES!

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

#41138 Hozzászólás Szerző: undertow »

ZenZo írta: 3 csatáros felállásnál egy: nincsenek szélsők, másrészt pedig nem szükséges, hogy a védők bejátszák az egész oldalt, nagyobbrészt a védekezésre koncentrálhatnak. Ebben az esetben kicsit több szervezni való jut a középpályára, mint most, azaz a feladat nem annyiból áll, hogy megkapom a labdát, és továbbpassz, vagy ívelés, hanem egy kicsit mozogni is kell a labdákkal, és laposan játékba hozni a csatártársakat, vagy mivel a 3 csatár kellő mozgással jól össze tudja kuszálni a védelmet, ezáltal elvonni, lekötni a védők figyelmét, teret nyitva a két kp-nak,

hat epp ez az, nem nyitnak teret. kozepre van betomorulve mindenki. nem huzzak szet a vedelmet. lehet atlovesekkel probalkozni, de szinte biztos, hogy egy jatekost talal el a labda.
masreszrol meg egy kaka/totti/deco vagy valami hasonloan klasszis iranyito kell a csatarok moge. nalunk ilyen nincs. ezert is halt meg tavaly a diamond.

Avatar
Zsoca
Hozzászólások: 6182
Csatlakozott: 2006. augusztus 21., hétfő 14:28
Kedvenc játékos: Michael Essien
Kedvenc exjátékos: Claude Makelele Joe Cole
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

#41139 Hozzászólás Szerző: Zsoca »

Egyébként akkor lesz igazán nagy baj a PL szempontjából, ha az Arsenal nem kap ki egyik rangadóján sem, mert akkor kb. 11-16 pontra nőhet az előnyük(mert ugye van egy elmaradt meccsük is, bár ha az pont egy rangadó, akkor "csak" 8-13 pont lehet a különbség...). Ilyen különbséget behozni csak csúcsformával lehet, de az egyelőre nagyon messze van.

De legyünk optimisták! Kitűzzük a 4. helyet célnak, és megnyerjük a BL-t, mert a PL-re kevésbé koncentrálunk. :)

Avatar
Oziris
Hozzászólások: 1463
Csatlakozott: 2006. január 7., szombat 5:40
Kedvenc játékos: Makelele
Kedvenc exjátékos: Vialli
Tartózkodási hely: Szekszárd

#41140 Hozzászólás Szerző: Oziris »


a játékosok inteligenciájára utaltam ugye.
nah aki szerint swp nem egy agyatlan rohangálos kis fiu az indokolja meg miért nem :)
az esetek nagy %ban ha szembe áll a pauban felé lövi. ha kiszoritott helyzetben van természetesen beadás helyett oldal hálot lő, ha esetleg passzol akkor meg fel sem néz csak ellövi a francba be a tömegbe.
azt hiszem hogy a játék inteligenciája összesmhasonlithato pl Joeyéval.
Erre mindig allergiás vagyok,mintha tudnád :)
Jajj már,momentumokat ragadsz ki,kis dolgokat!Nincs olyan szélsö aki mindig tök jól elfut 5ször bead mindig pontossan és minden happy!SWP a futkározós fajta szélső nem 50et cselez mint a brazilok hanem 1-2-t azt fut mert az az előnyös neki!Persze sokszor hibázik is de legalább fut egész meccsen véig mint a duracell nyuszi(álltalában)!Amugyis a szélső nem azok a játék szervező tipusok,az a dolguk h fölfussanak azt beadják és gól kb(igazi britt szélső,mindegyik ezt csinálja)!Nem kell ehhez nekik über játékintelligencia!Duffékkal meg ne példázodj mert aki feladja egyböl amikor érzi a konkurenciát és nem harcol az ez esetben nem jó példa!Függetlenül attól h nagy kedvencem volt ő is!
A végére meg csak annyit h nézd meg ki hány gólpasszt adott eddig:)
Meg sztem azse igaz h az gagyizik aki tavaly és akinek tavaly is ment annak idén is!Egyértelműen SWP idén a legjobb átlagteljesítményt hozzó játékosunk,mégha termélszetessen aláírom h ha mindenki toppon lenne nem tünne így ki!Drogba se vezér még(igaz nem játszott sokat),Essien se a tavalyi,Terry se és sorolhatnám aki tavaly jó volt pont h nincsenek formában ök se!
Chelsea FOREVER!!!

Válasz küldése