Premier League

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6791
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Premier League

#4901 Hozzászólás Szerző: Pityee »

chaoskid18 írta:
Dízel írta:
Николаевич írta:Ox két fordulón belül két utcalány nagy verésbe szalad bele, előbb s Liverpool-tól, most meg a Liverpool-lal.
Az a lényeg, hogy ő legalább előrébb lépett a karrierjében. :twisted:
olyan akart lenni mint Gerrard.... Megkapta... :D
Mellesleg mi jobban jártunk Zappacostával mint Oxladeval, ebben biztos vagyok.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
chaoskid18
Hozzászólások: 1410
Csatlakozott: 2009. április 7., kedd 13:48
Kedvenc játékos: Juan Mata
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: budapest

Re: Premier League

#4902 Hozzászólás Szerző: chaoskid18 »

Dízel írta:
Николаевич írta:Ox két fordulón belül két utcalány nagy verésbe szalad bele, előbb s Liverpool-tól, most meg a Liverpool-lal.
Az a lényeg, hogy ő legalább előrébb lépett a karrierjében. :twisted:
olyan akart lenni mint Gerrard.... Megkapta... :D
Floor Jensen,Amy Lee,Mclaren,Chelsea!

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4826
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Premier League

#4903 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Him: - Wanna go out with me?
Her: - No, I have a boyfriend!
Him: - Well, Liverpool has a goalkeeper and still got f*cked :mrgreen:

(Srác: - Randiznál velem? Csaj: - Nem, van barátom! Srác: - Hát a liverpoolnak is van kapusa, mégis megb*szták)

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3465
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Premier League

#4904 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Николаевич írta:Ox két fordulón belül két utcalány nagy verésbe szalad bele, előbb s Liverpool-tól, most meg a Liverpool-lal.
Az a lényeg, hogy ő legalább előrébb lépett a karrierjében. :twisted:

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Premier League

#4905 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Ox két fordulón belül két utcalány nagy verésbe szalad bele, előbb s Liverpool-tól, most meg a Liverpool-lal.

Avatar
almos
Tippverseny győztese 2014/15
Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 2530
Csatlakozott: 2009. január 16., péntek 19:32
Kedvenc játékos: Juan Mata
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Szeged, néha Szerbia

Re: Premier League

#4906 Hozzászólás Szerző: almos »

City szépen feltörli a padlót a Poollal, jó nézni.
LAMPARD#8

Frankie1986
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2012. július 20., péntek 22:17
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Premier League

#4907 Hozzászólás Szerző: Frankie1986 »

Valaki korábban írta Rémy le volt adva keretbe,aztán távozott egy csere történhetett,így kerülhetett be
Baba a regisztráltak közé.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6791
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Premier League

#4908 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Én mondjuk egyetértek az egyik előttem szólóval, hogy a többi top liga ezáltal minimális előnyhöz jut a PL top csapatokkal szemben. Ugyanis ennek az egésznek valójában akkor lenne különösebb értelme, ha a többi top ligában (de az összes ligában is lehetne) is bevezetnék. Igen, nyilván lehet azt mondani, hogy talán így a csapatok vezetőségei hamarabb észhez kapnak és nem lesznek aug.31-i pánik igazolások, de ez sem igaz mert így meg lesznek majd kapkodások a bajnoki rajt előtt egy nappal. Arról nem is beszélve tényleg, hogyha valamelyik játékost az átigazolási piac lezárása utáni 2-3 hétben kapja el a Costa/Coutinho-szindróma és esetleg el is igazol, akkor jó nagy szarban hagyja a PL csapatát és még megfelelő utánpótlást sem fognak tudni helyette hozni.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
flatley09
Hozzászólások: 849
Csatlakozott: 2008. március 9., vasárnap 17:21
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Premier League

#4909 Hozzászólás Szerző: flatley09 »

gerawba írta:
flatley09 írta:
gerawba írta: Remélem nem. Ezt érdemli az összes átigazolásért felelős barom, akinek nem elég 2 hónap, és éjfél előtte 5 másodperccel akarja nyélbe ütni a világmegváltó transzferjét.

Ezt nem már....
Nyilván nem olyan világot élünk ahol mindenki tisztában van vele, hogy a bürökrácia és a jogi akadályok mennyire játszik szerepet a legkisebb hivatalos ügy elintézésében is...
Egy szimpla lakáshitel igénylése nem zajlik le 2 hét alatt, pedig ott nem milliárdokról van szó és nem annyi résztvevős a dolog.
Szerintem mindenki tisztában van vele, hogy egy ilyen üzlet lebonyolítása nem két perc akkor is, ha csak morzsáiban ismerjük ezt a folyamatot és számos olyan tényező van amivel nem is számolunk.

Szóval szerintem ez a "két hónap nem elég" szöveg nem valid...nyilván elméletben, a távolból, otthon a fotelben üldögélve mindenki okosabb és jobban tudja csinálni.
Azzal is felesleges példálózni, hogy más klubbok miért tudják olyan gyorsan az első napokban lebonyolítani a transzfereket. Ahogy azt nem tudjuk, hogy nálunk mi tartott eddig, úgy azt sem, hogy mondjuk az MU mióta dolgozott Lukaku-n, Lindelof-on, stb...
Az ég világos semmi alapja nincsen annak amit írsz.
A 2 hónap az átigazolás hivatalossá tételéhez, lepapírozására van (ekkor lehet ugye új játékosokat regisztrálnia egy csapatnak), de a puhatolózás, tárgyalás a játékossal/klubbal (előbbi esetben a másik klub engedélyével) meg mehet EGÉSZ ÉVBEN, ott nincs semmilyen időkorlát.
Nem olyan baromi bonyolult dolog egy átigazolás, nem egy alkotmányt kell összehozniuk 2 hónap alatt.

És egyáltalán nem felesleges más esetekkel példálozni, több száz, vagy ezer hasonló transzfer volt már, amit pár nap alatt hoztak tető alá (lehet mi is Zappacostát). Aki 4 másodperccel csúszik le a határidőről, az a napnál is világosabb, hogy azért van, mert még vártak erre/arra (például, hogy a nálunk lévő faszkalapok 35 milliót fizessenek pánikhangulatukban egy Drinkwaterért), vagy alkudoztak hónapokig, mert pl. nem akarták megadni azt az árat, amit a másik klub kért/fizetést a játékosnak stb. (de azért végül a határidő előtt nem sokkal csak megegyeznek valahogy...). Ennek itt köze nincs a (felesleges) bürokráciához, be tudták volna fejezni időben, ha nem húzták volna valamilyen önös érdek miatt az időt még, ebben biztos lehetsz.

Akik ennyire nem tudnak előre tervezni, és számolni azzal, hogy miket kell elintézni egy bizonyos határidőig, és milyen problémák merülhetnek fel, azoknak az ég világon semmi keresnivalójuk nem lehetne egy olyan pozícióban, ahol ilyen pénzek forognak. Majd tanulnak ebből szépen.
Miért ne lenne alapja? Pont azzal bizonyítod be, amit válaszoltál rá.

Nem egy alkotmányt kell összehozniuk:
"még vártak erre/arra (például, hogy a nálunk lévő faszkalapok 35 milliót fizessenek pánikhangulatukban egy Drinkwaterért), vagy alkudoztak hónapokig, mert pl. nem akarták megadni azt az árat, amit a másik klub kért/fizetést a játékosnak stb. (de azért végül a határidő előtt nem sokkal csak megegyeznek valahogy...)"
Ezt még kiegészítem azzal, hogy a játékosnak hány klubbtól van ajánlata, mennyit akar keresni, a kérő klub mennyit hajlandó adni, hol süt jobban a nap...és akkor az ügynökökről még nem is beszéltem.
Szerintem ez ilyen formában elég "bürökratikus" tud lenni, már csak abbók kiindulva, hogy hány résztvevős a dolog.

"több száz, vagy ezer hasonló transzfer volt már, amit pár nap alatt hoztak tető alá (lehet mi is Zappacostát)"
A hangsúly itt a lehet szón van. Igen, lehet, hogy pár óra alatt összehoztuk...Lehet annó Ronaldo-t is pár óra hossza alatt hozták össze...lehet nem.
Ez a lehet szó pedig pont arra utal, hogy pont ugyanannyit tudsz ezen dolgokról, mint itt a fórumon bárki. Pontosan semmit, nullát.

"Nem olyan baromi bonyolult dolog egy átigazolás"
Lehet tévedek és igazából te nagyon is jártas vagy az átigazolásokban, számos transzferben, szerződés megkötésében közreműködtél korábban. Ha így van akkor leírhatod, mert én pl. nagyon kíványcsi vagyok rá, hogyan is zajlik. Biztosan nem úgy, mint a FIFA-ban, vagy az FM-ben.

"Akik ennyire nem tudnak előre tervezni, és számolni azzal, hogy miket kell elintézni egy bizonyos határidőig, és milyen problémák merülhetnek fel, azoknak az ég világon semmi keresnivalójuk nem lehetne egy olyan pozícióban, ahol ilyen pénzek forognak. Majd tanulnak ebből szépen."
Az ilyen kijelentéseket pedig a legtöbbször pont azok teszik akiknek a legkevesebb fogalmuk van az adott témáról és igazából bele sem gondolnak abba amit mondanak.

No offense, tényleg. Felőlem lehet ez a véleményed és még azt sem mondom, hogy biztos nem balfaszkodte el senki az átigazolásokat nálunk, vagy a Leiscester-nél. Lehet tényleg így van. Én csak azt mondom, hogy fogalmunk sincs, így pedig ilyen kijelentéseket tenni szerintem nem valós, vagy nem is tudom milyen kifejezést használjak rá.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Premier League

#4910 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

A Premier League hivatalos honlapján a nevünk alatt a squad-ban ott szerepel Baba:

https://www.premierleague.com/clubs/4/Chelsea/squad" onclick="window.open(this.href);return false;

Nálunk a .com-on szintén ott van. Lehet hogy valahogy mégis neveztük?

Crystal Palace, Man City, Man Utd, Swansea and Watford voted against changing summer transfer window, according to Sky sources.

We also believe Burnley abstained.

Tehát mi igennel szavaztunk.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4826
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Premier League

#4911 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Николаевич írta: 1, Miért lenne ettől felesleges a téli ablak? A január mindig is a kisebb erősítésekről, sérültek pótlásáról, hiányosságok kompenzálásáról szólt, nem a csapatépítésről. Nem igazolgatnak a komolyabb klubok(champotól felfele) 6-7 embert januárban, nyáron sokkal inkább. A januári átigazolási időszaknak ettől még lesz létjogosultsága.
Abból a mögöttes logikából indultam ki, hogy a "szezonkezdet első pár hetében valaki ne szerepeljen két csapatban" kb. ugyanannyira jogos/védhető felvetés, mint az "egy szezonon belül valaki ne szerepeljen két csapatban". Ezért furcsa kissé ez a pár héten való zsonglőrködés.
dankodavid írta:
Dízel írta:Azért mert hatalmas port kavart idén is a Neymar, dembelé, coutinho és társai gerinctelen hozzáállása a klubjukkal kapcsolatban. Láttuk mit műveltek idén, nem mentek edzésre, bekapcsolták a rinyagépet, stbstb. Ez lesznek mostantól az újságírás kánaánja. Lezárul a PL átigazolási ablak, egyesek meg kapva az alkalmon, hogy spanyolországba még simán igazolhatnak, önkényesen felfüggesztik a játékukat a jelenlegi klubjukkal. Aztan indulhat a szarkavarás.
Vagy én vagyok a hülye, vagy pedig az ismert tények alapján levontál valami totál értelmetlen/értelmezhetetlen következtetést.
Pedig tényleg ezt írtam le :D

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3465
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Premier League

#4912 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Szabi írta: Nekem is az volt btw, de gyanítom biztosan bennem/bennünk lehet a hiba, szóval ne vedd fel a fönti megjegyzést. :wink:
Én itt mindenkit szeretek, nincs para. ;)
Sokszor beleesek abba a hibába, hogy a jövőt firtatom, ami eléggé megfoghatatlan. Probalom elképzelni mi lesz a következménye a dolgoknak és néha így sikerül. Szvsz lapozzunk. :)

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6283
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Premier League

#4913 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Dízel írta:
dankodavid írta:
Dízel írta:Azért mert hatalmas port kavart idén is a Neymar, dembelé, coutinho és társai gerinctelen hozzáállása a klubjukkal kapcsolatban. Láttuk mit műveltek idén, nem mentek edzésre, bekapcsolták a rinyagépet, stbstb. Ez lesznek mostantól az újságírás kánaánja. Lezárul a PL átigazolási ablak, egyesek meg kapva az alkalmon, hogy spanyolországba még simán igazolhatnak, önkényesen felfüggesztik a játékukat a jelenlegi klubjukkal. Aztan indulhat a szarkavarás.
Vagy én vagyok a hülye, vagy pedig az ismert tények alapján levontál valami totál értelmetlen/értelmezhetetlen következtetést.
Az, hogy neked értelmezhetetlen arról nem tehetek.
Nekem is az volt btw, de gyanítom biztosan bennem/bennünk lehet a hiba, szóval ne vedd fel a fönti megjegyzést. :wink:
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Pat326
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2011. december 9., péntek 17:14
Kedvenc játékos: Kante + Azpi
Kedvenc exjátékos: Terry+Lampard+Drogba
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#4914 Hozzászólás Szerző: Pat326 »

Sztem ezzel a korai átigazolás lezárással az a baj, hogy így nem lesznek igazi tét meccsek, ahol 1-1 csapat edzője még feltudja mérni, hogy melyik posztra kéne még egy-egy erősítés - főleg például ha új edzőt neveznek ki. Felkészülési meccsekre meg sose lehet igazán alapozni.
+ vb-eb évek esetén nagyon kevés lesz a felkészülési idő. Pl jövőre juli közepéig vb, utána általában a vb-n résztvevő játékosok szoktak kapni még 2-3 hét szabit, pihenésnek. Na már most, így július végére fog rendelkezésre állni az egész keret, lesz 9-12 nap felmérni a csapat állapotát, úgy hogy akkor már bőven menniük kénének a tárgyalásoknak. Sztem ez borzasztóan kevés idő, elveszik a csapat "foltozásra" rendelkezésre álló idő.

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3465
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Premier League

#4915 Hozzászólás Szerző: Dízel »

dankodavid írta:
Dízel írta:Azért mert hatalmas port kavart idén is a Neymar, dembelé, coutinho és társai gerinctelen hozzáállása a klubjukkal kapcsolatban. Láttuk mit műveltek idén, nem mentek edzésre, bekapcsolták a rinyagépet, stbstb. Ez lesznek mostantól az újságírás kánaánja. Lezárul a PL átigazolási ablak, egyesek meg kapva az alkalmon, hogy spanyolországba még simán igazolhatnak, önkényesen felfüggesztik a játékukat a jelenlegi klubjukkal. Aztan indulhat a szarkavarás.
Vagy én vagyok a hülye, vagy pedig az ismert tények alapján levontál valami totál értelmetlen/értelmezhetetlen következtetést.
Az, hogy neked értelmezhetetlen arról nem tehetek.

Avatar
Megyó
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2006. április 28., péntek 20:09
Kedvenc exjátékos: Jesper Gronkjaer
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#4916 Hozzászólás Szerző: Megyó »

Николаевич írta:A PL klubok innentől kezdve a szezon első napjáig fogják ugyan ezt játszani. Akit kilencedikéig tudnak pótolni vagy alapból létszám feletti az mehet, akit meg 31-én sem adtak el(mint Coutinho) azt 9-én se fogják.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Premier League

#4917 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

AwayRoller írta:A kezdeményezés lényege világos, csak megint a konzervatív szemlélet miatt óriási hátrányba helyezik a PL csapatait:

1) Ennek a cuccnak a mögöttes logikája alapján full fölösleges a téli átigazolási ablak...
2) Ez azt jelenti, hogy miután már nem igazolhat PL csapat senkit, kb. egy hónapig el kell hessegtetni a kérőket a saját játékosaid körül. Ha nem sikerül, akkor pedig januárig döglődhetsz egy kulcsjátékos hiányában.

Instant példának a Coutinho szitut hoznám fel. Ha aug. 9. után a barca leigazolja, akkor baromi nagy űr keletkezik a pool keretében, ha erre felkészülve a pool igazol valaki minőségit 70-80+ milláért és utána Coutinho a nyakukon marad, megint csak egy PL csapat b*szódik át. De ez csak az a forgatókönyv, amikor a kiszolgáltatott csapat felkészülhet az egészre, de mi van, ha a Neymar kaliber csak a PL szezonkezdet után hagyja ott a csapatát, így azoknak csak akkor kezd el égni utánpótlásra a valaguk...

Vagy a másik eset, hogy a hirtelen érdeklődés miatt a játékos motiválatlanná válik, de a klub nem adja el a megfelelő pótlásig(következő január) és akkor fél évig Costázgatnak... Szóval évente lesz vagy 10 Costa-szitu PL szinten?

Ez a szabályozás lehet jót tesz az újságok eladási mutatóinak, de hátrányosan érinti a PL csapatokat.
1, Miért lenne ettől felesleges a téli ablak? A január mindig is a kisebb erősítésekről, sérültek pótlásáról, hiányosságok kompenzálásáról szólt, nem a csapatépítésről. Nem igazolgatnak a komolyabb klubok(champotól felfele) 6-7 embert januárban, nyáron sokkal inkább. A januári átigazolási időszaknak ettől még lesz létjogosultsága.

2, Ehhez igazodni fognak a selling clubok, a piac. Nézzük a Leicester-Drinkwater-Adrien Silva esetet. Hetek óta lehetett tudni hogy a Leicester hajlandó elengedni a nagyon elvágyódó Drinkwater-t, de kivártak: egyrészt meg akarták várni hogy rá legyünk kényszerülve arra hogy nagyobb összeget rakjunk le érte(ez bejött nekik), másrészt először be akarták biztosítani az utánpótlást - ezt ugye beszopták 14 másodperc késés miatt, de az elmélet ez lett volna és működőképes. A PL klubok innentől kezdve a szezon első napjáig fogják ugyan ezt játszani. Akit kilencedikéig tudnak pótolni vagy alapból létszám feletti az mehet, akit meg 31-én sem adtak el(mint Coutinho) azt 9-én se fogják.

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#4918 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

Dízel írta:Azért mert hatalmas port kavart idén is a Neymar, dembelé, coutinho és társai gerinctelen hozzáállása a klubjukkal kapcsolatban. Láttuk mit műveltek idén, nem mentek edzésre, bekapcsolták a rinyagépet, stbstb. Ez lesznek mostantól az újságírás kánaánja. Lezárul a PL átigazolási ablak, egyesek meg kapva az alkalmon, hogy spanyolországba még simán igazolhatnak, önkényesen felfüggesztik a játékukat a jelenlegi klubjukkal. Aztan indulhat a szarkavarás.
Vagy én vagyok a hülye, vagy pedig az ismert tények alapján levontál valami totál értelmetlen/értelmezhetetlen következtetést.
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3465
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Premier League

#4919 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Azért mert hatalmas port kavart idén is a Neymar, dembelé, coutinho és társai gerinctelen hozzáállása a klubjukkal kapcsolatban. Láttuk mit műveltek idén, nem mentek edzésre, bekapcsolták a rinyagépet, stbstb. Ez lesznek mostantól az újságírás kánaánja. Lezárul a PL átigazolási ablak, egyesek meg kapva az alkalmon, hogy spanyolországba még simán igazolhatnak, önkényesen felfüggesztik a játékukat a jelenlegi klubjukkal. Aztan indulhat a szarkavarás.

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: Premier League

#4920 Hozzászólás Szerző: gerawba »

AwayRoller írta:A kezdeményezés lényege világos, csak megint a konzervatív szemlélet miatt óriási hátrányba helyezik a PL csapatait:

1) Ennek a cuccnak a mögöttes logikája alapján full fölösleges a téli átigazolási ablak...
2) Ez azt jelenti, hogy miután már nem igazolhat PL csapat senkit, kb. egy hónapig el kell hessegtetni a kérőket a saját játékosaid körül. Ha nem sikerül, akkor pedig januárig döglődhetsz egy kulcsjátékos hiányában.

Instant példának a Coutinho szitut hoznám fel. Ha aug. 9. után a barca leigazolja, akkor baromi nagy űr keletkezik a pool keretében, ha erre felkészülve a pool igazol valaki minőségit 70-80+ milláért és utána Coutinho a nyakukon marad, megint csak egy PL csapat b*szódik át. De ez csak az a forgatókönyv, amikor a kiszolgáltatott csapat felkészülhet az egészre, de mi van, ha a Neymar kaliber csak a PL szezonkezdet után hagyja ott a csapatát, így azoknak csak akkor kezd el égni utánpótlásra a valaguk...

Vagy a másik eset, hogy a hirtelen érdeklődés miatt a játékos motiválatlanná válik, de a klub nem adja el a megfelelő pótlásig(következő január) és akkor fél évig Costázgatnak... Szóval évente lesz vagy 10 Costa-szitu PL szinten?

Ez a szabályozás lehet jót tesz az újságok eladási mutatóinak, de hátrányosan érinti a PL csapatokat.
Ez egy nagyon előremutató kezdeményezés, amit (sok máshoz hasonlóan) a PL lépett meg legelőször, remélem máshol is követik majd. Egyébként ennél magasabb szinten, az UEFA-nál is tervezik az átigazolási piac hamarabbi bezárását, így pedig, hogy egy olyan nagyhal, mint a PL meglépte, nyilván könnyebb lesz ott is (http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... zi-2590801" onclick="window.open(this.href);return false;)
Végre történt 1-2 kisebb előremozdulás a mostani rossz rendszerből (pl. gólvonal technológia, videóbíró tesztelés stb.), még sok hasonlóra van szükség.

A PL csapatokat aligha hiszem, hogy olyan nagyon rosszul érintené majd (főleg hosszú távon), tekintve, hogy ők maguk szavazták ezt meg. Arról nem beszélve, hogy a PL csapatok szokták (sokszor értelmetlenül) lerabolni fél Európát, innen max. a Barca/Real/PSG tudna elvinni olyan játékosokat, akiket a klubok nem olyan szívesen adnának.
(azt nem értem amúgy, hogy az újság eladásoknak miért tesz ez jót szerinted, tekintve, hogy fél hónappal kevesebbett tdunak majd írni a kamu/pletyka minden alapot nélkülöző mesterségesen gerjesztett f*szságaikról, már csak ebből a szempontból is jó döntés)
HAZARD = Messi+Ronaldo

Válasz küldése