Játékosok

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Játékosok

#24381 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

Dani írta:jajjj ez a Ballack téma már megint. Lehet, hogy irányító, vezető, kiváló, technikás, stb... de csak volt. Amit az utóbbi időben alkot a Chelseanél az valami borzalom. Mitől meghatározó? miben? ismerlek és nem akarok veled összeveszni, de ne legyél már ennyire vak. Én nem követtem figyelemmel, de (ha igaz) vajon miért csak 1 évet hosszabbítanak vele és miért akarják csökkenteni a fizetését? :roll: A kiváló és meghatározó teljesítménye miatt?
Nem is kell velem összeveszni, szakmai vita ez, asszem, már amennyire szakérthetünk a fociban mi mezei szurkolók.

Induljunk hátulról sorban: nem a kiváló és meghatározó teljesítménye miatt kapott csak 1 éves szerződést, hanem mert öreg, ez pedig nem a Milan, hanem a Chelsea. DE: kapott szerződéshosszabbítást, nem zavarták el a halál f*szára, mint itt egyesek :) (azt meg sem említem, hogy Ballack is mondogatott már olyanokat, hogy a VB után visszavonul, így nyilván nem fog ő sem belemenni egy 3 éves szerződésbe, meg a klub sem fogja erőltetni, teljesen jó az, ha évente hosszabbítanak).

Aztán fizetéscsökkentés: hivatalos nyilatkozatban beszélt róla még Kenyon meg Buck, hogy a beérkező pénzek 70%-a bérekre megy el, s ezen dolgozni fognak. Nyilván kikkel lehet kedzeni a pénzesdit? Ballackkal, mert lejár a szerződése. Meg Joeval, akit azért neked is el kell ismerned, hogy közönségkedvenc és már valahol most Chelsea legenda, de neki sem akarnak fizetésemelést adni.

Igen, tény, Ballack jóval meghatározóbb játékosa volt a bőrgatyásoknak, mint a Chelseanek, de azt had ne magyarázzam el, miért. Az meg, hogy mennyire borzalmas, amit nyújt? Maradjunk annyiban, hogy nem Carlo az első edző, akinél viszonylag stabil kezdő a német, bármilyen pozícióban is játsszon. Szóval ezzel lényegében egyszerre hülyézed le Mourinhot, Grantet, Scolarit, Hiddinket, Ancelottit... Ballack egy ilyen sztárgárdában nem tud már kitűnni 33 évesen, de amikor kellett, megmutatta, ha ki kell jönnie, akkor kijön belőle, amiért nem csekély fizetést kap (mikor Lampard édesanyja átköltözött az emlékek közé, huzamos ideig vezére volt a csapatnak). Most elrobotolgat a pályán, lefutja meccsenként a 10 kilométerét, de látványos hibát ritkán vét, akkor is leggyakrabban elad egy labdát, nem ad gólpasszt, mint Carvalho Rooneynak, vagy Mikel Teveznek.

Hátravont szerepköréből ha előretör, lő/fejel 1 gólt, többre itt nem futja. De nézzük Ballack erősségeit: jól lő szabadot: itt nem lő szabadot, mostanság főleg, pedig nem egyet varrt már Kékben - inkább lövetik Lamparddal, aki lassan már nem is tudom, mikor nem a sorfalat lőtte ki. Jól fejel. Arról nem tehet, hogy a második hullámban már nem neki kell érkeznie, hanem Lampardnak, a szögleteink meg veszélytelenek. Jól érkezik a második hullámban. Itt nem kell neki ebben a szerepkörben. Nem lehet hetesekkel pontozni meccsek után, mert nem, de lényegében egy Makelele-i szerepkört hoz le rutinból, némileg gólerősebben. ÉS igen, irányító, vezető, ha ezt nem tudják sokan elfogadni, akkor is. Erre nincs magyarázat, ez egyszerűen kisugárzás, karizma. Nem lehet tanulni, nem lehet elveszteni. Ebben a Chelseaben négy ilyen van, Drogba, Terry, Lampard és Ballack. Azt pedig - aki már művelt csapatsportot - mindenki tudja, hogy vezér kell. Az evezősöktől lehet a legjobb példát hozni erre: a dobos/a hangosbemondós nem evez, de nélküle sehova nem menne a hajó. El nem süllyedne, lehet, hogy haladna is, de nem lenne az igazi.
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Avatar
Dani
Hozzászólások: 2025
Csatlakozott: 2006. január 1., vasárnap 20:10
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

Re: Játékosok

#24382 Hozzászólás Szerző: Dani »

Ebben lehet valami. A Németeknél nincs akkora "gigafelfedezett" és Ballack még mindig jó arc a német válogatottnak. De akkor is, hogy ő meghatározó játékosa legyen a csapatnak...ehh... az, hogy sokat játszik, sokszor van a kezdőben még nem egyenértékű azzal, hogy meghatározó...
Bár az utóbbi néhány meccsén, mintha nem játszana annyira (nagyon) szarul...
http://www.nemethklima.atw.hu/" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Mendez
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2007. október 23., kedd 9:30
Tartózkodási hely: Csepel

Re: Játékosok

#24383 Hozzászólás Szerző: Mendez »

Lehet kicsit összeesküvés de szerintem a hosszabbításban tényező a reklámértéke mivel jön a vb megint jönnek a giga tv reklámok tehát a klub is profitál rajta keresztül és ne feldjük hogy az Adidas isnémet.... :wink:

Avatar
Dani
Hozzászólások: 2025
Csatlakozott: 2006. január 1., vasárnap 20:10
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

Re: Játékosok

#24384 Hozzászólás Szerző: Dani »

jajjj ez a Ballack téma már megint. Lehet, hogy irányító, vezető, kiváló, technikás, stb... de csak volt. Amit az utóbbi időben alkot a Chelseanél az valami borzalom. Mitől meghatározó? miben? ismerlek és nem akarok veled összeveszni, de ne legyél már ennyire vak. Én nem követtem figyelemmel, de (ha igaz) vajon miért csak 1 évet hosszabbítanak vele és miért akarják csökkenteni a fizetését? :roll: A kiváló és meghatározó teljesítménye miatt?
http://www.nemethklima.atw.hu/" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Játékosok

#24385 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

rafanadal írta:
Mért pont ő hosszabbít? Kinek van itt szüksége rá? Húzzon már el innen.
Még mindig nem értitek sokan, te sem. Ballack meghatározó játékosa a Chelseanek, ha tetszik, ha nem. A teljesítménye nem látványosan jó, de amellett, hogy meghatározó kerettag, hasznos is. És hogy ha a bizonyítékok sora, amiket a hónapok során linkelgettem be, nem lenne elég, itt egy tegnapi olvasmány:
http://www.chelseafc.com/page/LatestNew ... 51,00.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"'When I feel it I do it but the good thing is I am not the only one. When I speak, JT or Lamps or Bally or other players are really going in the same direction"... az a helyzet, hogy a csapatban 4 leader van, JT, Lamps, Drogba és Bally... egyszerűen vezető, az volt a Bayernben is, a német válogatottban is, meg itt is. S ezek az egyéniségek, vezérek képesek eldönteni egy 50-50%-os meccs végkimenetelét.
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: Játékosok

#24386 Hozzászólás Szerző: gerawba »

Hm, olvastam valamelyik nap, hogy ő minimum 2 éves szerződést akar, viszont a klub csak 1 éveset adna neki (plusz a fizetését is megfelezné), de úgy látszik akkor ez könnyen és hamar megoldódott, és nem lett olyan szappanopera, mint Cole-nál...

Ennek az egy évnek örülök (főleg ha a tényleg megcsappan a fizetése), remélem lesz még pár jó meccse (mondjuk kedden rögtön lehetne egy jó az Inter ellen)...
HAZARD = Messi+Ronaldo

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Játékosok

#24387 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Mért pont ő hosszabbít? Kinek van itt szüksége rá? Húzzon már el innen.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
tomi87
Hozzászólások: 1372
Csatlakozott: 2009. március 9., hétfő 20:55
Kedvenc játékos: Petr Cech
Kedvenc exjátékos: Claude Makalele
Tartózkodási hely: Bábolna

Re: Játékosok

#24388 Hozzászólás Szerző: tomi87 »

http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/pr ... ir-2020804" onclick="window.open(this.href);return false;
Chelsea The Pride Of London

Daniel
Hozzászólások: 2931
Csatlakozott: 2007. augusztus 14., kedd 21:15
Kedvenc játékos: Kante
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Játékosok

#24389 Hozzászólás Szerző: Daniel »

Essienről esélyes, hogy az egész szezonban lemondhatunk, én úgy tudom :(
*knock, and it shall be opened unto you*

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3482
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Játékosok

#24390 Hozzászólás Szerző: Dízel »

na és essienről? nem ártana finoman fogalmazva az inter ellen, bár az egészségét illetően ha nem 100%os akkor nem küldeném pályára.

és egy örömteli hír :)

Az elefántcsontparti Didier Drogba nyerte el az afrikai kontinens legjobb játékosának járó címet. A második helyen Samuel Eto'o, a harmadikon pedig Michael Essien végzett.

http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... a-2020802/" onclick="window.open(this.href);return false;

kdako
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6535
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 22:06
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#24391 Hozzászólás Szerző: kdako »

kasza0000 írta:Zhirkovról valami???Felépül szombatra???
Valamelyik lapban azt olvastam, hogy ma edzésbe állt az orosz, így van esély rá, hogy játsszon. Cech pedig a Blackburn ellen, vagyis jövő vasárnap térne vissza.
GO BLUES!

Avatar
Zsoca
Hozzászólások: 6182
Csatlakozott: 2006. augusztus 21., hétfő 14:28
Kedvenc játékos: Michael Essien
Kedvenc exjátékos: Claude Makelele Joe Cole
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

Re: Játékosok

#24392 Hozzászólás Szerző: Zsoca »

ZenZo írta: Joe Cole esetében nem az van, hogy JC sokat akar, meg amiről a sajtóhírek szólnak. Egyszerűen a szerződése úgy volt kötve, hogy amennyiben megújításra kerül a sor, akkor 50%-kal növelni kell a bérét. Ez a jelenlegi 80.000 esetében 120.000 lenne, a klub pedig nem akar ennyit adni neki.
Azt a hülyét kéne megrugdosni, aki így adott neki szerződést...

kasza0000
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2009. december 21., hétfő 18:58
Kedvenc játékos: Fernando Torres
Kedvenc exjátékos: Arjen Robben
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Játékosok

#24393 Hozzászólás Szerző: kasza0000 »

Zhirkovról valami???Felépül szombatra???
"Never Give Up"

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Játékosok

#24394 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

Ugyan még nem esett szó róla, de aki ott volt a Dixon találkozón, az tudja - a többieknek meg elmondom most én :)

Joe Cole esetében nem az van, hogy JC sokat akar, meg amiről a sajtóhírek szólnak. Egyszerűen a szerződése úgy volt kötve, hogy amennyiben megújításra kerül a sor, akkor 50%-kal növelni kell a bérét. Ez a jelenlegi 80.000 esetében 120.000 lenne, a klub pedig nem akar ennyit adni neki.

Anelka és Ballack megtartására pedig nagy esély van, mert maga Dixon is jelentős és meghatározó játékosoknak nevezte őket. Azt mondta, hogy az Anelka-Drogba duó most jól működik, s lehet, hogy nem lesz változás, de ez függ a nyártól, ugyanis Pato és David Villa a képben van...egészen pontosan úgy hangzott el a dolog, hogy ha Carlon és Abran múlik, akkor Pato jönni fog, míg David Villa is an option, a tárgyalások már régóta folynak, konkrátumok nincsenek.
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Spring
Hozzászólások: 3098
Csatlakozott: 2008. június 21., szombat 11:23
Kedvenc játékos: Azpilicueta
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Játékosok

#24395 Hozzászólás Szerző: Spring »

Anelka és Ballack valószínűleg itt fejezik be a pályafutásukat. Anelka-nak mindenképpen ajánlottam volna szerződést és Ballack-nak is, és az, hogy elég drasztikusan csökkentik a fizetésüket már csak hab a tortán, főleg a költségvetésnek. (bár Anelka-nak talán maradhatna a jelenlegi fizuja, nagyon jól játszott végig eltekintve az első félszezonjától)

Ballack kiegészítő embernek a legtökéletesebbnél is tökéletesebb lesz jövőre, Essien-Mikel-Lampard középpálya ütős lesz/lehet. Anelka a következő szezonban még szerintem kezdő lesz, aztán jöhet az utánpótlás: Borini és Sturridge.

Joey-val vagyok nagy dilemmába, hogy maradjon-e vagy sem, én adnék még egy esélyt jövőre neki is (ezáltal egy évvel toldanám meg a kontraktusát, ugyanolyan fizetési feltételekkel) és ha megtalálja a 2008-as formáját akkor már fejezze be ő is itt a pályafutását, azt nem bírnám elviselni, ha MU mezt húzna magára.
UEFA CHAMPIONS LEAGUE AND FA CUP WINNERS 2012

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 3130
Csatlakozott: 2009. április 15., szerda 13:09
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Érd

Re: Játékosok

#24396 Hozzászólás Szerző: Gábor »

én viszont a goal.com-on(tudom,hogy az se a legjobb) találtam egy olyat,hogy ballacknak a vb utánra 80.000 fontra csökken a fizetése... :roll:
Farewell Didier!

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Játékosok

#24397 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

gerawba írta: (http://www.samsungsport.hu/hir.php?id=53924" onclick="window.open(this.href);return false;)

Végre, úgy látszik ezentúl nem adunk mindenkinek olyan irdatlan magas fizetést, sőt, a vezetők nem félnek drasztikusan csökkenteni azokat...
Nem akarlak elkeseríteni nagyon, de a samsungsport az egyik legmegbízhatatlanabb oldal a magyar oldalak közül.
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9439
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Játékosok

#24398 Hozzászólás Szerző: Bubi »

gerawba írta:,,Michael Ballack, Joe Cole és Nicolas Anelka is megkapta új szerződésének tervezetét a klub vezetőségétől, ám egyikük sem örülhet az abban foglaltaknak. A klub már-már megalázóan alacsony fizetést kínált a focistáknak, ezért elképzelhető, hogy többen közülük távoznak a nyáron.'' (http://www.samsungsport.hu/hir.php?id=53924" onclick="window.open(this.href);return false;)

Végre, úgy látszik ezentúl nem adunk mindenkinek olyan irdatlan magas fizetést, sőt, a vezetők nem félnek drasztikusan csökkenteni azokat...
Mondjuk Anelkát megtartanám még 2 évig legalább (ha nem is kezdőnek), viszont Cole meg tőlem mehet amerre lát, főleg ezzel a mentalitással (ilyen ,,játékkal'' hisztizik egy brutális fizetésért)
Viszont nem orulnek ha jovore a manuban jatszana! En inkabb elkuldenem Ballackot es Anelkat, a nyert havi osszegbol meg Joe kivansaga, es a realitas hatara kozott valahol hoznek egy kompromisszumot, aztan maradjon szepen.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: Játékosok

#24399 Hozzászólás Szerző: gerawba »

,,Michael Ballack, Joe Cole és Nicolas Anelka is megkapta új szerződésének tervezetét a klub vezetőségétől, ám egyikük sem örülhet az abban foglaltaknak. A klub már-már megalázóan alacsony fizetést kínált a focistáknak, ezért elképzelhető, hogy többen közülük távoznak a nyáron.'' (http://www.samsungsport.hu/hir.php?id=53924" onclick="window.open(this.href);return false;)

Végre, úgy látszik ezentúl nem adunk mindenkinek olyan irdatlan magas fizetést, sőt, a vezetők nem félnek drasztikusan csökkenteni azokat...
Mondjuk Anelkát megtartanám még 2 évig legalább (ha nem is kezdőnek), viszont Cole meg tőlem mehet amerre lát, főleg ezzel a mentalitással (ilyen ,,játékkal'' hisztizik egy brutális fizetésért)
HAZARD = Messi+Ronaldo

Avatar
tomi87
Hozzászólások: 1372
Csatlakozott: 2009. március 9., hétfő 20:55
Kedvenc játékos: Petr Cech
Kedvenc exjátékos: Claude Makalele
Tartózkodási hely: Bábolna

Re: Játékosok

#24400 Hozzászólás Szerző: tomi87 »

http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/ch ... ol-2020521" onclick="window.open(this.href);return false;
Chelsea The Pride Of London

Válasz küldése