Játékosok

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
szabolevente
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 18:59
Kedvenc játékos: Drogba
Kedvenc exjátékos: Peter Bonetti
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#12521 Hozzászólás Szerző: szabolevente »

http://www.rangado.hu/tartalom/cikk/246 ... gado_fradi" onclick="window.open(this.href);return false;
Lényegében ugyanaz, mint régen csak jobban kifejtve.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szabolevente 2013. október 19., szombat 23:14-kor.

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Játékosok

#12522 Hozzászólás Szerző: béla »

Ki tudnád fejteni az új lesszabályt? Én hallottam már, csak legtöbbször nem aszerint fújnak...

szabolevente
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 18:59
Kedvenc játékos: Drogba
Kedvenc exjátékos: Peter Bonetti
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#12523 Hozzászólás Szerző: szabolevente »

Traxver írta:pl hanyan hallottatok arról h idénytől új les szabály van?
Nincs új lesszabály, csak átfogalmazták, hogy érthetőbb legyen. (Amúgy rendesen szétoffoltuk a topikot :D )

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Játékosok

#12524 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Az első képes szabályt kilőhetjük, mert mögüle bújt ki Eto'o, azt szokták mondani, akkor szabályos az ilyen, ha nem szemből próbálkozik az ember, hanem a háta mögül indul. Ez a második képes dolog érdekes, én úgy tudtam, ez nincs így lefeketetve, hogy akkor is bírtokolja amikor patogtatja a labdát. De akkor meg tényleg egy hülye bírónak kell lenni, hogy nem fújta le azonnal, ezért érdekes ez nekem...

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1703
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Játékosok

#12525 Hozzászólás Szerző: Traxver »

ChesterB írta:
Traxver írta:csak azért tettem be a képet, hogy mindenkinek világos legyen, hogy miért nem volt sazbályos...nem az van h nem örülök neki csak legyen mindenki tisztába h nem volt szabályos és ne az legyen h igen, mert ez meg az ami a stamford lions csoportba megy...
Nyugi nem is b*szogatásból írtam. :D Kicsit hülye szabálynak érzem a pattogtatástól de ez van.
sztem 1 kapusnak könnyebb beazonosítani így h mekkorát rúgjon a labdába v vmi hasonló...mondjuk ez hülyeség de lehet benne vmi

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1703
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Játékosok

#12526 Hozzászólás Szerző: Traxver »

dankodavid írta:
Traxver írta:
dankodavid írta:Szerintem továbbra is szabályos, mert a kapus NEM próbált szabadulni tőle, csak pattogtatta,nem dobta fel és nem próbálta elrúgni.
2. képet olvasd el
Hoppá,azt az utolsó sort átléptem,akkor my bad.
semmi gond ezért linkeltem be, sok játékos nem tudja a szabályt kiváncsi lennék, hogy sokan mit itélnének akkor amikor 1 szabadrúgás érintés nélkül a saját kapuba esik..mert az nem gól...
emlékszek amikor a magyar válogatott úgy kapott gólt (ez a magyar-norvégon volt asszem) hogy a labda nem hagyta el a tizenhatost, lecsapott a csatár berúgta bíró megadta senki nem szólt senki ÉS a jv a meccs végén ment be az öltözőbe és kért elnézést a magyar fiúktól...
játékvezető tévedett, de senki se reklamált mert nem volt szabályos...
és még nagyon sok ilyen szabály van ahol a játékosnak fingja sincs mi a jó itélet
pl hanyan hallottatok arról h idénytől új les szabály van??

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Játékosok

#12527 Hozzászólás Szerző: Chester »

Traxver írta:csak azért tettem be a képet, hogy mindenkinek világos legyen, hogy miért nem volt sazbályos...nem az van h nem örülök neki csak legyen mindenki tisztába h nem volt szabályos és ne az legyen h igen, mert ez meg az ami a stamford lions csoportba megy...
Nyugi nem is b*szogatásból írtam. :D Kicsit hülye szabálynak érzem a pattogtatástól de ez van.

szabolevente
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 18:59
Kedvenc játékos: Drogba
Kedvenc exjátékos: Peter Bonetti
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#12528 Hozzászólás Szerző: szabolevente »

dankodavid írta:Persze, hogy az volt, a kapus egészen addig birtokolja a labdát, és ezáltal támadhatatlan, amíg mindkét keze rajta van, amint földre kerül, "élővé" válik, megszerezhető.
A kapus a következő esetekben is birtokolja a labdát: egy kézben tartja, a labda a keze és a talaj között van, LEPATTINTJA

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#12529 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

Traxver írta:
dankodavid írta:Szerintem továbbra is szabályos, mert a kapus NEM próbált szabadulni tőle, csak pattogtatta,nem dobta fel és nem próbálta elrúgni.
2. képet olvasd el
Hoppá,azt az utolsó sort átléptem,akkor my bad.
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1703
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Játékosok

#12530 Hozzászólás Szerző: Traxver »

dankodavid írta:Szerintem továbbra is szabályos, mert a kapus NEM próbált szabadulni tőle, csak pattogtatta,nem dobta fel és nem próbálta elrúgni.
2. képet olvasd el

Avatar
putthelime
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1937
Csatlakozott: 2009. május 28., csütörtök 20:38
Kedvenc játékos: JT + Schurrle
Kedvenc exjátékos: Hasselbaink + Mata
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: Játékosok

#12531 Hozzászólás Szerző: putthelime »

Érdekes, én is csak a két kéz a labdán szabályt ismertem, de ezek szerint pattogtatás közben is birtokolja, hiába nincs kontakt egy-egy pillanatra.

Sky szerint is szabálytalan btw ("Chelsea levelled in bizarre circumstances on 33 minutes, with Eto'o nicking the ball off Cardiff goalkeeper David Marshall as he bounced it inside his penalty area - in what appeared to be a clear breach of FIFA rules.").
They do now.

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#12532 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

Szerintem továbbra is szabályos, mert a kapus NEM próbált szabadulni tőle, csak pattogtatta,nem dobta fel és nem próbálta elrúgni.
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1703
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Játékosok

#12533 Hozzászólás Szerző: Traxver »

csak azért tettem be a képet, hogy mindenkinek világos legyen, hogy miért nem volt sazbályos...nem az van h nem örülök neki csak legyen mindenki tisztába h nem volt szabályos és ne az legyen h igen, mert ez meg az ami a stamford lions csoportba megy...

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Játékosok

#12534 Hozzászólás Szerző: Chester »

Traxver írta:kmég ezek után is szabályos?
Így könnyű. :D Erre cska azt tudom mondani, hogy az sem szabályos, ha a kapus a 16-oson kívül fogja meg a labdát. :) :)

Avatar
chiedis
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2008. december 6., szombat 23:35
Kedvenc játékos: JT Frank Gary Petr
Kedvenc exjátékos: Drogs Duff Eidur
Tartózkodási hely: Wales
Kapcsolat:

Re: Játékosok

#12535 Hozzászólás Szerző: chiedis »

Amugy a buzi Mou egyelore igazolja h miert is bizott Oscarban Mata helyett. Ne fukarkodjunk, a brazil jobb ebben az idenyben, mint Mata valaha korabban
Nyugodj bekeben Mister !

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1703
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Játékosok

#12536 Hozzászólás Szerző: Traxver »

kép a szabálykönyvemből van


Kép

Kép

még ezek után is szabályos?

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#12537 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

Persze, hogy az volt, a kapus egészen addig birtokolja a labdát, és ezáltal támadhatatlan, amíg mindkét keze rajta van, amint földre kerül, "élővé" válik, megszerezhető.
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Játékosok

#12538 Hozzászólás Szerző: Chester »

Traxver írta:kérdés Eto'o megmozdulása szabályos volt? (gondolok a kapus elleni izére) ha igen miért ha nem miért?? kíváncsi vagyok a véleményetekre
Szabályos, nem volt a kapus kezében a labda, az meg nincs előírva hogy neki kötelezően pattogtatni kell a labdát.
Pilgrim írta:Remélem Lampard kap pár hét pihit. Sajnos öregszik és meccsről meccsre romlik a teljesítménye. Körülményes, ezáltal lassítja a támadásokat, sok a pontatlan passz. A 4.ik gól előtt adott 1 zseniális labdát Hazardnak, de másra nem nagyon emlékszem. Essient szívesen megnézném már a helyén.
Én is így látom, a tempója lassú még egy Cardiff ellen is viszont most nagyon jók voltak a labdái, ez húzza csak fel nálam a teljesítményét.

Amit meg észrevettem, az Cole és Bertrand közti sebességkülönbség, ég és föld. Bertrand lazán megkerülte a Cardiff jobbszélsőjét, Cole-tól utoljára talán 5 éve láttam ilyet. A rutin és a védőmunkája még mindig mellette szól, viszont támadásban Bertrand sokkal de sokkal jobb. Ugyan ez vonatkozik a jobb szélre is, Iva bántóan gyenge támadásoknál, mi értelme van folyton Hazard(!) fejére beívelni a labdákat az rejtély...

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1703
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Játékosok

#12539 Hozzászólás Szerző: Traxver »

kérdés Eto'o megmozdulása szabályos volt? (gondolok a kapus elleni izére) ha igen miért ha nem miért?? kíváncsi vagyok a véleményetekre

Avatar
Pilgrim
Hozzászólások: 1891
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 9:50

Re: Játékosok

#12540 Hozzászólás Szerző: Pilgrim »

Remélem Lampard kap pár hét pihit. Sajnos öregszik és meccsről meccsre romlik a teljesítménye. Körülményes, ezáltal lassítja a támadásokat, sok a pontatlan passz. A 4.ik gól előtt adott 1 zseniális labdát Hazardnak, de másra nem nagyon emlékszem. Essient szívesen megnézném már a helyén.

Válasz küldése