Játékosok

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Anti
Hozzászólások: 2310
Csatlakozott: 2005. december 17., szombat 21:25
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Játékosok

#12541 Hozzászólás Szerző: Anti »

Szépítettünk :)

csatáraink - Lukaku 1-4
Carefree, wherever we may be,
We're the famous CFC

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Játékosok

#12542 Hozzászólás Szerző: béla »

Tyűh,nekünk nagyon mást mondtak :D

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1711
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Játékosok

#12543 Hozzászólás Szerző: Traxver »

szabolevente írta:
Traxver írta:pl hanyan hallottatok arról h idénytől új les szabály van?
Nincs új lesszabály, csak átfogalmazták, hogy érthetőbb legyen. (Amúgy rendesen szétoffoltuk a topikot :D )
nevezhető újnak mert van benne újítás

Avatar
artaence
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 21:25
Kedvenc játékos: Romelu Menama Lukaku
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Játékosok

#12544 Hozzászólás Szerző: artaence »

béla írta:Ki tudnád fejteni az új lesszabályt? Én hallottam már, csak legtöbbször nem aszerint fújnak...
Az eddigi szabályozás szerint a bírók nem fújhatták le az akciót akkor, ha a támadó csapat egyik futballistája lesen állt, de eredetileg nem akart beleavatkozni a játékba, egy szerencsés vagy szerencsétlen mozdulat nyomán azonban mégis hozzá került a labda, és végül betalált a kapuba.
A FIFA azért döntött a módosítás mellett, mert így a passzív leshelyzetben lévő támadó nem juthat jogosulatlan előnyhöz, azaz, ha a kapufáról, a kapusról vagy valamelyik védőről kerül hozzá a labda, akkor nem szerezhet érvényes gólt.

Forrás:
http://www.hatharom.com/2013/06/20/juli ... lesszabaly" onclick="window.open(this.href);return false;

szabolevente
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 18:59
Kedvenc játékos: Drogba
Kedvenc exjátékos: Peter Bonetti
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#12545 Hozzászólás Szerző: szabolevente »

http://www.rangado.hu/tartalom/cikk/246 ... gado_fradi" onclick="window.open(this.href);return false;
Lényegében ugyanaz, mint régen csak jobban kifejtve.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szabolevente 2013. október 19., szombat 23:14-kor.

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Játékosok

#12546 Hozzászólás Szerző: béla »

Ki tudnád fejteni az új lesszabályt? Én hallottam már, csak legtöbbször nem aszerint fújnak...

szabolevente
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 18:59
Kedvenc játékos: Drogba
Kedvenc exjátékos: Peter Bonetti
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#12547 Hozzászólás Szerző: szabolevente »

Traxver írta:pl hanyan hallottatok arról h idénytől új les szabály van?
Nincs új lesszabály, csak átfogalmazták, hogy érthetőbb legyen. (Amúgy rendesen szétoffoltuk a topikot :D )

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Játékosok

#12548 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Az első képes szabályt kilőhetjük, mert mögüle bújt ki Eto'o, azt szokták mondani, akkor szabályos az ilyen, ha nem szemből próbálkozik az ember, hanem a háta mögül indul. Ez a második képes dolog érdekes, én úgy tudtam, ez nincs így lefeketetve, hogy akkor is bírtokolja amikor patogtatja a labdát. De akkor meg tényleg egy hülye bírónak kell lenni, hogy nem fújta le azonnal, ezért érdekes ez nekem...

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1711
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Játékosok

#12549 Hozzászólás Szerző: Traxver »

ChesterB írta:
Traxver írta:csak azért tettem be a képet, hogy mindenkinek világos legyen, hogy miért nem volt sazbályos...nem az van h nem örülök neki csak legyen mindenki tisztába h nem volt szabályos és ne az legyen h igen, mert ez meg az ami a stamford lions csoportba megy...
Nyugi nem is b*szogatásból írtam. :D Kicsit hülye szabálynak érzem a pattogtatástól de ez van.
sztem 1 kapusnak könnyebb beazonosítani így h mekkorát rúgjon a labdába v vmi hasonló...mondjuk ez hülyeség de lehet benne vmi

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1711
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Játékosok

#12550 Hozzászólás Szerző: Traxver »

dankodavid írta:
Traxver írta:
dankodavid írta:Szerintem továbbra is szabályos, mert a kapus NEM próbált szabadulni tőle, csak pattogtatta,nem dobta fel és nem próbálta elrúgni.
2. képet olvasd el
Hoppá,azt az utolsó sort átléptem,akkor my bad.
semmi gond ezért linkeltem be, sok játékos nem tudja a szabályt kiváncsi lennék, hogy sokan mit itélnének akkor amikor 1 szabadrúgás érintés nélkül a saját kapuba esik..mert az nem gól...
emlékszek amikor a magyar válogatott úgy kapott gólt (ez a magyar-norvégon volt asszem) hogy a labda nem hagyta el a tizenhatost, lecsapott a csatár berúgta bíró megadta senki nem szólt senki ÉS a jv a meccs végén ment be az öltözőbe és kért elnézést a magyar fiúktól...
játékvezető tévedett, de senki se reklamált mert nem volt szabályos...
és még nagyon sok ilyen szabály van ahol a játékosnak fingja sincs mi a jó itélet
pl hanyan hallottatok arról h idénytől új les szabály van??

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Játékosok

#12551 Hozzászólás Szerző: Chester »

Traxver írta:csak azért tettem be a képet, hogy mindenkinek világos legyen, hogy miért nem volt sazbályos...nem az van h nem örülök neki csak legyen mindenki tisztába h nem volt szabályos és ne az legyen h igen, mert ez meg az ami a stamford lions csoportba megy...
Nyugi nem is b*szogatásból írtam. :D Kicsit hülye szabálynak érzem a pattogtatástól de ez van.

szabolevente
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 18:59
Kedvenc játékos: Drogba
Kedvenc exjátékos: Peter Bonetti
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#12552 Hozzászólás Szerző: szabolevente »

dankodavid írta:Persze, hogy az volt, a kapus egészen addig birtokolja a labdát, és ezáltal támadhatatlan, amíg mindkét keze rajta van, amint földre kerül, "élővé" válik, megszerezhető.
A kapus a következő esetekben is birtokolja a labdát: egy kézben tartja, a labda a keze és a talaj között van, LEPATTINTJA

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#12553 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

Traxver írta:
dankodavid írta:Szerintem továbbra is szabályos, mert a kapus NEM próbált szabadulni tőle, csak pattogtatta,nem dobta fel és nem próbálta elrúgni.
2. képet olvasd el
Hoppá,azt az utolsó sort átléptem,akkor my bad.
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1711
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Játékosok

#12554 Hozzászólás Szerző: Traxver »

dankodavid írta:Szerintem továbbra is szabályos, mert a kapus NEM próbált szabadulni tőle, csak pattogtatta,nem dobta fel és nem próbálta elrúgni.
2. képet olvasd el

Avatar
putthelime
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1937
Csatlakozott: 2009. május 28., csütörtök 20:38
Kedvenc játékos: JT + Schurrle
Kedvenc exjátékos: Hasselbaink + Mata
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: Játékosok

#12555 Hozzászólás Szerző: putthelime »

Érdekes, én is csak a két kéz a labdán szabályt ismertem, de ezek szerint pattogtatás közben is birtokolja, hiába nincs kontakt egy-egy pillanatra.

Sky szerint is szabálytalan btw ("Chelsea levelled in bizarre circumstances on 33 minutes, with Eto'o nicking the ball off Cardiff goalkeeper David Marshall as he bounced it inside his penalty area - in what appeared to be a clear breach of FIFA rules.").
They do now.

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#12556 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

Szerintem továbbra is szabályos, mert a kapus NEM próbált szabadulni tőle, csak pattogtatta,nem dobta fel és nem próbálta elrúgni.
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1711
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Játékosok

#12557 Hozzászólás Szerző: Traxver »

csak azért tettem be a képet, hogy mindenkinek világos legyen, hogy miért nem volt sazbályos...nem az van h nem örülök neki csak legyen mindenki tisztába h nem volt szabályos és ne az legyen h igen, mert ez meg az ami a stamford lions csoportba megy...

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Játékosok

#12558 Hozzászólás Szerző: Chester »

Traxver írta:kmég ezek után is szabályos?
Így könnyű. :D Erre cska azt tudom mondani, hogy az sem szabályos, ha a kapus a 16-oson kívül fogja meg a labdát. :) :)

Avatar
chiedis
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2008. december 6., szombat 23:35
Kedvenc játékos: JT Frank Gary Petr
Kedvenc exjátékos: Drogs Duff Eidur
Tartózkodási hely: Wales
Kapcsolat:

Re: Játékosok

#12559 Hozzászólás Szerző: chiedis »

Amugy a buzi Mou egyelore igazolja h miert is bizott Oscarban Mata helyett. Ne fukarkodjunk, a brazil jobb ebben az idenyben, mint Mata valaha korabban
Nyugodj bekeben Mister !

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1711
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Játékosok

#12560 Hozzászólás Szerző: Traxver »

kép a szabálykönyvemből van


Kép

Kép

még ezek után is szabályos?

Válasz küldése