Edzőkérdés

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
almos
Tippverseny győztese 2014/15
Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 2530
Csatlakozott: 2009. január 16., péntek 19:32
Kedvenc játékos: Juan Mata
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Szeged, néha Szerbia

Re: Edzőkérdés

#2921 Hozzászólás Szerző: almos »

99%,hogy megvan a következő edzőnk...ha ő jön,akkor legalább remélem RDM marad valamilyen szerepkörben és,hogy valami támadó orientált játékot fog megvalósitani itt.
LAMPARD#8

Avatar
laczze
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2009. július 23., csütörtök 20:12
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Nova

Re: Edzőkérdés

#2922 Hozzászólás Szerző: laczze »

Na kezdek félni, szinte 70% -ig valószínűnek tartom, hogy hozzánk jön, hiszen Abramovics ezt akarta, Di Matteot talán de tényleg csak talán egy BL cím menthetné meg, de lehet az sem, hiszen ha már megnyerte a BL-t a nagy öregekkel akkor úgyis csapatépítés jön akkor rájuk már nem lesz szükség jöhet Guardola... Attól félek nem fog beválni, mit tud a tili tolin kívül ? láthattuk nincs semmi más ötlete ki is kaptak nem csak tőlünk hanem mind azoktól akik klasszis szinten védekeztek és nem a labda után futottak, csak nálunk nincsennek ara alkalmas játékosok akikkel ezt lehetne csinálni, és ne is legyenek én rühellem azt a fajta játékot nem is tartom szépnek, kitérdekel mennyit van nálunk a labda, meg ha hozna magával 1-2 játékost bennem a Chelsea iránti szerelmem egy része romokba dőlne!
Drogba,Lampard,Terry <3

Avatar
chiedis
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2008. december 6., szombat 23:35
Kedvenc játékos: JT Frank Gary Petr
Kedvenc exjátékos: Drogs Duff Eidur
Tartózkodási hely: Wales
Kapcsolat:

Re: Edzőkérdés

#2923 Hozzászólás Szerző: chiedis »

Skysports Radio Live: GUARDIOLA STEP DOWN.

update: AVB a legesélyesebb a BArcelonánál, ez a f*sz meg jöhet Londonba. Matteo meg a levesbe.
Mindenesetre remekül elmenekült a megbukása után Guardiola, gondolom felmérte, hogy többet nem fog menni magas szinten a tiki-taka és képtelen változtatni.
Nyugodj bekeben Mister !

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 3130
Csatlakozott: 2009. április 15., szerda 13:09
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Érd

Re: Edzőkérdés

#2924 Hozzászólás Szerző: Gábor »

Én részemről nyárig bezárnám ezt a topic-ot vagy amíg el nem bocsájtják RDM-et.
Eddig fantasztikus vele a mérlegünk, nem értem, hogy miért lenne szükségünk más valakire.
Farewell Didier!

Avatar
Zsolti_6
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2011. április 18., hétfő 19:35
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Zola-Didier Drogba
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Edzőkérdés

#2925 Hozzászólás Szerző: Zsolti_6 »

én már nem hiszek el semmit... majd nyáron kiderül
WE ARE THE CHAMPIONS! 2012.05.19. München

MrLazy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2011. március 25., péntek 0:23
Tartózkodási hely: Bristol

Re: Edzőkérdés

#2926 Hozzászólás Szerző: MrLazy »

Ranger17 írta:lol akkor lehet jövőre itt köt ki
Lehet!! De minek!?!?
One life. One team. CHELSEA

Ranger17
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012. március 26., hétfő 14:42
Kedvenc játékos: terry
Kedvenc exjátékos: ballack

Re: Edzőkérdés

#2927 Hozzászólás Szerző: Ranger17 »

lol akkor lehet jövőre itt köt ki

MrLazy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2011. március 25., péntek 0:23
Tartózkodási hely: Bristol

Re: Edzőkérdés

#2928 Hozzászólás Szerző: MrLazy »

http://www1.skysports.com/football/news ... -Barcelona" onclick="window.open(this.href);return false;
One life. One team. CHELSEA

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9439
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Edzőkérdés

#2929 Hozzászólás Szerző: Bubi »

shade3 írta:
Bubi írta:
shade3 írta:Dr Bubi, mielőtt nagyon elszállnál magadtól, én itt több ellenvéleményt is olvastam, úgyhogy személyeskedés helyett inkább próbáld meghallgatni más véleményét is, még az is előfordulhat hogy észérvekkel találkozol. Én csupán leírtam miben nem értek veled egyet, lehet hogy nincs igazam, ez az én véleményem és továbbra is tartom.
A Chelsea-nek mindig is a védelme volt az erőssége, már jóval Mourinho előtt is, nem ő találta fel a spanyolviaszt, bár kétségkívül jól alkalmazta. Ezért nem értem mi az hogy visszatérünk a Mourinho stílushoz, mikor AVB-n kívül sosem játszottunk kockázatos támadófocit.
Mint említettem Abra volt lent Cobhamben a télen fejeket mosni, és ha akkor nem motiválta ez az embereket AVB alatt, akkor nem tudom miért motíválná most.
Grant Mourinho-tól vette át az embereket és az akkori meccseket elnézve nekem az jött le, hogy vitte tovább a korábbi embereket, stílust, taktikát, de ő nem nagyon tett hozzá. Egy sikeres időszak után kezdtünk egyre lejjebb csúszni.
Di Matteo viszont egy egyre lejjebb csúszó csapatot vett át és elég meredek a különbség azóta. Míg AVB statisztikái az edzőink között a legrosszabbak között van, addig di Matteo-é a legjobbak között (remélem így marad továbbra is és nem csak az új seprű jól seper esete) Szóval elég látványos a javulás. Nem tudom milyen szempont alapján tűnik hasonlónak a két időszak.
Kérlek olvasd el még egyszer amit korábban írtam, szerintem olyat olvastál ki belőle, amit én kicsit másképp gondoltam.
Kedves shade!

Az eszerveket szeretem, azt viszont nem, amikor ESZERVEK NELKUL tomondatokban, kijelentomodban irnak hulyesegeket...

Szerintem volt egy chelsea Abramovics elott, es van egy chelsea Abramovics utan, szoval ezt a kettot nyugodtan kettebonthatjuk, elvalaszthatjuk, ahogy tetszik. Mourinho taktikaja egyedi, rengeteg sajatossaga van (szerintem tobbnyire nezhetetlen sajatossagai). A mai chelsea meg mindig akorul a tengely korul mukodik, amit mourinho epitett fel, ezert csak abban a taktikai felallasban (1 poszt plusz minusz) mukodik olajozottan, amit a portugal kifundalt. Konkretan epitett egy olyan gepezetet, amit csak o tud egyedul kezelni. Ha szerinted altalanosan az eros vedelem es a Mourinho fele taktikus, vedekezo, kontrakra epito foci egy es ugyan az, akkor az alapokkal van a problema.

Azert nem vagyunk evek ota sikeresek, mert meg mindig nem tudtuk levetkezni ezt a stilust. Ezzel a stilussal hozhatunk egy stabil atlagot, elerhetunk egy dobogos helyet, de a varva vart ERDEMI attores sose fog bekovetkezni - ezert lett idehozva AVB, aki meg is probalta megreformalni a dolgokat, sajnos falakba utkozott.

Aztan a kovetkezo, hogy szerinted a fejmosas es a "Nyaron mentek a fszomba" egy es ugyan az... Van az amikor a fonokod megtalal mert szr a kedve, vagy elbsztal valamit, es elmagyarazza neked, hogy szedd ossze magad, ezen es ezen valtoztass, ez ennel a cegnel nem mukodik, es van az amikor odamegy hozzad, es megmondja, hogy honap vegeig keress magadnak egy masik munkahelyet. Gondolom vajazod a differenciat... Egy kis fejmosastol nem szrnak be, kaptak az utobbi evekben eleget.

Robbi statjai jok, maradjanak is azok.

Ja es meg annyi, hogy MOURINHO talalta fel a spanyol viaszt!
Ha vki nem ért veled egyet még nem biztos, hogy hülyeséget beszél. Egyértelmű kérdéseket és válaszokat írtam, viszont nálad továbbra sem találok észérvet pl arra, hogy a Grant és a mostani időszak miben is hasonlít egymásra? Erre még semmi érdemit nem írtál.
Mourinho pont abban volt zseniális nálunk és máshol is, hogy felmérte a keretet és ahhoz talált ki taktikát. Terry és Lampard már itt voltak mikor jött és akkor is ugyanígy játszottak. Míg AVB kitalált taktikát és abba próbálta megtalálni az embereket, amihez kellett volna még 1-2 év és a gárda törzsének lecserélése, hogy működőképes legyen. Di Matteo nem a Mourinho stílusra áll vissza, csak ugyanúgy a játékosokból indul ki és azt játszatja velúk amihez mindig is értettek.
Terry és Lampard a korábbi évek legfontosabb játékosai Abra előtt is itt voltak, ő vett még pár játékost, de az alapfilozófián nem változtatott. Mindig is a Chelsea volt az egyik legkevesebb gólt kapó csapat, mert az elsődleges prioritás a védekezés volt és csak aztán a támadás.
Levetkezni ezt a stílust, hogy sikeresek legyünk? Most hogy visszatértünk erre a stílusra megint sikeresek vagyunk, még úgy is hogy vannak hiányposztok. Ha nyáron sikerülne venni pár minőségi embert, megint az aranykor köszönhetne vissza. Mégis melyik csapat stílusára kellene váltani évtizedes hagyományt felrúgva?
De visszatérve Mourinho-ra, taktikája nem egyedi, egyetlen edző sem csak egyfélét alkalmaz és ezeket más edző is szokta. Benne az az egyedi, hogy tudja milyen kerettel milyeneket lehet és milyen csapat ellen melyiket érdemes.
Na most komolyan gondold már végig, szerinted Terry, Lampard, Cole, vagy Drogba cidriznek, mert lehet hogy eladják őket a nyáron? Vagy David Luis, Mata, vagy Ramires, akik bármikor találnak maguknak másik sztárcsapatot? Vagy Kalou, Malouda-ra gondolsz, akik most sem játszanak jól? Bosingwa, Meireles esetén igazad lehet, de ők meg nem számottevőek a csapatnál.
Lehet egy tippem? Te Mourinho alatt lettél Chelsea szurkoló és nem látsz tovább.
Ne nagyon menjunk bele ebbe a ki mikor lett szurkolo dologba... Pont veled az az alapveto problema, hogy az orrodnal tovabb nem latsz el. Szerinted pl 10 eve jol ment ezzel a taktikaval, igy minek valtanank, adja magat a tortenet, csakhogy rohadtul nem igy van.

Azert kell valtanunk mert a taktikank elavult, a jatekosaink oregek, a jatek kepe borzalmas es kiabrandito. Te egyaltalan nyomonkovetted az utobbi 5 evet? Csak mert a Carlo fele szezonon kivul rohadtul nem vittuk semmire a mar "hanyomannya valt taktikankkal". Kell venni egy rakat fiatal, beerett jatekost a kezdobe es azokra szabni egy uj, tamadoszellemu taktikat. Bunkereljenek a kiscsapatok, azoknak el van nezve.

Latom raakadtal erre a "Grant - Robbi" parhuzamra, tokomtudja miert ilyen fontos neked ez. Nos, a hasonlosag mindossze annyi, hogy abban a szezonban is nullak voltunk a bajnoksagban ellenben a BLben meneteltunk, egeszen a dontoig, akarcsak most. Szerintem ez egy eleg "parhuzamos parhuzam"...

Akar tetszik, akar elfogadod akar nem, ezt a csapatot Mourinho epitette, azota a tobbi edzo csak foltozgatta. Ugyan azt jatszuk silanyabb minosegben. Ha neked nem eleg az, hogy ebbol a keretbol az utobbi evekben egy halom edzo - koztuk tobbszoros BL gyoztes, kupa gyoztes, bajnoksag nyertesek es EL gyoztesek - bukott mar bele abba, hogy a megszokott taktikat eroltette es foltozgatta, akkor sajnalom, de errol en nem foglak gyozkodni, nem vagyok gyogypedagogus... Lenyeg hogy a csapatnal latjak ezt.

Egy mondatodat kiemelnem:
Mourinho stílusra áll vissza, csak ugyanúgy a játékosokból indul ki és azt játszatja velúk amihez mindig is értettek.
Ez azert van kedves baratom, mert semmi mashoz nem ertenek, csak ahhoz amit Mourinho tanitott nekik. Annal nagyobb baromsagot keresve, kutatva, megfontolt szandekkal sem csinalhatnank, mint hogy ebbe a taktikaba epitjuk bele az ujonnan erkezo jatekosainkat. Ide uj alapok kellenek!

Ha egy Messit kirug a barcelona, azt mindenki leszrja hogy miert volt, barmelyik csapat tart karokkal varna, de nalunk egy akkora sztar sincs, akit nem viselne meg egy ilyen "rovat" az oneletrajzaban. Szovel igen, ha abra komolyabban odapirit, akkor azt komolyan kell venniuk, hiaba GONDOLOD te maskepp...


Na mindegy, zarjuk le. Beszelgetni szeretek, szajbaragni utalok...
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

shade3
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2010. október 3., vasárnap 19:03
Kedvenc játékos: Drogba
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Edzőkérdés

#2930 Hozzászólás Szerző: shade3 »

Bubi írta:
shade3 írta:Dr Bubi, mielőtt nagyon elszállnál magadtól, én itt több ellenvéleményt is olvastam, úgyhogy személyeskedés helyett inkább próbáld meghallgatni más véleményét is, még az is előfordulhat hogy észérvekkel találkozol. Én csupán leírtam miben nem értek veled egyet, lehet hogy nincs igazam, ez az én véleményem és továbbra is tartom.
A Chelsea-nek mindig is a védelme volt az erőssége, már jóval Mourinho előtt is, nem ő találta fel a spanyolviaszt, bár kétségkívül jól alkalmazta. Ezért nem értem mi az hogy visszatérünk a Mourinho stílushoz, mikor AVB-n kívül sosem játszottunk kockázatos támadófocit.
Mint említettem Abra volt lent Cobhamben a télen fejeket mosni, és ha akkor nem motiválta ez az embereket AVB alatt, akkor nem tudom miért motíválná most.
Grant Mourinho-tól vette át az embereket és az akkori meccseket elnézve nekem az jött le, hogy vitte tovább a korábbi embereket, stílust, taktikát, de ő nem nagyon tett hozzá. Egy sikeres időszak után kezdtünk egyre lejjebb csúszni.
Di Matteo viszont egy egyre lejjebb csúszó csapatot vett át és elég meredek a különbség azóta. Míg AVB statisztikái az edzőink között a legrosszabbak között van, addig di Matteo-é a legjobbak között (remélem így marad továbbra is és nem csak az új seprű jól seper esete) Szóval elég látványos a javulás. Nem tudom milyen szempont alapján tűnik hasonlónak a két időszak.
Kérlek olvasd el még egyszer amit korábban írtam, szerintem olyat olvastál ki belőle, amit én kicsit másképp gondoltam.
Kedves shade!

Az eszerveket szeretem, azt viszont nem, amikor ESZERVEK NELKUL tomondatokban, kijelentomodban irnak hulyesegeket...

Szerintem volt egy chelsea Abramovics elott, es van egy chelsea Abramovics utan, szoval ezt a kettot nyugodtan kettebonthatjuk, elvalaszthatjuk, ahogy tetszik. Mourinho taktikaja egyedi, rengeteg sajatossaga van (szerintem tobbnyire nezhetetlen sajatossagai). A mai chelsea meg mindig akorul a tengely korul mukodik, amit mourinho epitett fel, ezert csak abban a taktikai felallasban (1 poszt plusz minusz) mukodik olajozottan, amit a portugal kifundalt. Konkretan epitett egy olyan gepezetet, amit csak o tud egyedul kezelni. Ha szerinted altalanosan az eros vedelem es a Mourinho fele taktikus, vedekezo, kontrakra epito foci egy es ugyan az, akkor az alapokkal van a problema.

Azert nem vagyunk evek ota sikeresek, mert meg mindig nem tudtuk levetkezni ezt a stilust. Ezzel a stilussal hozhatunk egy stabil atlagot, elerhetunk egy dobogos helyet, de a varva vart ERDEMI attores sose fog bekovetkezni - ezert lett idehozva AVB, aki meg is probalta megreformalni a dolgokat, sajnos falakba utkozott.

Aztan a kovetkezo, hogy szerinted a fejmosas es a "Nyaron mentek a fszomba" egy es ugyan az... Van az amikor a fonokod megtalal mert szr a kedve, vagy elbsztal valamit, es elmagyarazza neked, hogy szedd ossze magad, ezen es ezen valtoztass, ez ennel a cegnel nem mukodik, es van az amikor odamegy hozzad, es megmondja, hogy honap vegeig keress magadnak egy masik munkahelyet. Gondolom vajazod a differenciat... Egy kis fejmosastol nem szrnak be, kaptak az utobbi evekben eleget.

Robbi statjai jok, maradjanak is azok.

Ja es meg annyi, hogy MOURINHO talalta fel a spanyol viaszt!
Ha vki nem ért veled egyet még nem biztos, hogy hülyeséget beszél. Egyértelmű kérdéseket és válaszokat írtam, viszont nálad továbbra sem találok észérvet pl arra, hogy a Grant és a mostani időszak miben is hasonlít egymásra? Erre még semmi érdemit nem írtál.
Mourinho pont abban volt zseniális nálunk és máshol is, hogy felmérte a keretet és ahhoz talált ki taktikát. Terry és Lampard már itt voltak mikor jött és akkor is ugyanígy játszottak. Míg AVB kitalált taktikát és abba próbálta megtalálni az embereket, amihez kellett volna még 1-2 év és a gárda törzsének lecserélése, hogy működőképes legyen. Di Matteo nem a Mourinho stílusra áll vissza, csak ugyanúgy a játékosokból indul ki és azt játszatja velúk amihez mindig is értettek.
Terry és Lampard a korábbi évek legfontosabb játékosai Abra előtt is itt voltak, ő vett még pár játékost, de az alapfilozófián nem változtatott. Mindig is a Chelsea volt az egyik legkevesebb gólt kapó csapat, mert az elsődleges prioritás a védekezés volt és csak aztán a támadás.
Levetkezni ezt a stílust, hogy sikeresek legyünk? Most hogy visszatértünk erre a stílusra megint sikeresek vagyunk, még úgy is hogy vannak hiányposztok. Ha nyáron sikerülne venni pár minőségi embert, megint az aranykor köszönhetne vissza. Mégis melyik csapat stílusára kellene váltani évtizedes hagyományt felrúgva?
De visszatérve Mourinho-ra, taktikája nem egyedi, egyetlen edző sem csak egyfélét alkalmaz és ezeket más edző is szokta. Benne az az egyedi, hogy tudja milyen kerettel milyeneket lehet és milyen csapat ellen melyiket érdemes.
Na most komolyan gondold már végig, szerinted Terry, Lampard, Cole, vagy Drogba cidriznek, mert lehet hogy eladják őket a nyáron? Vagy David Luis, Mata, vagy Ramires, akik bármikor találnak maguknak másik sztárcsapatot? Vagy Kalou, Malouda-ra gondolsz, akik most sem játszanak jól? Bosingwa, Meireles esetén igazad lehet, de ők meg nem számottevőek a csapatnál.
Lehet egy tippem? Te Mourinho alatt lettél Chelsea szurkoló és nem látsz tovább.

Avatar
chiedis
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2008. december 6., szombat 23:35
Kedvenc játékos: JT Frank Gary Petr
Kedvenc exjátékos: Drogs Duff Eidur
Tartózkodási hely: Wales
Kapcsolat:

Re: Edzőkérdés

#2931 Hozzászólás Szerző: chiedis »

Ez a siker az egész BL-ben, a 99%-ban tökéletes koncentráció, játék a JÁTÉKOSOK érdeme. Robi kitalálta a felállást, de azt mindenki le tudja gépelni. Azonban

Matteo
- felnéznek rá, idol lehet, bíznak benne, hiszen:
- nem fél hozzányúlni egy ilyen meccsen Bosingwa-hoz, Kalou-hoz, igen tökös tettek, és ezt a játékosok azt gondolom, értékelik (AVB-t evvel kenterbe veri hatszor)
- jól cserélget, motivál.

Már párszor kifejtettem, most röviden: annyira jó ez a csapat küzdőszellemben, és egészében 4-5 éve ha akarnak, hogy Granttól és Robitól függetlenül maguk mentek a döntőbe.
Ha nem lenne szürke hétköznapokon csomó játékosunk pénzéhes, unalmas leszarom alak, az elmúlt 5 évből lenne 2 klub vb-nk, 3 BL-ünk, 4 PL-ünk kb.

Ez mindig szemem előtt van, h sokkal többre vihette volna ez a régi garnitúra. Az új remélem sikerre éhes lesz. Le a kalappal az öregek előtt, Lampard, Drogba nagyon megvicceltek minket.
Terry-ben pedig életemben nem csalódtam még egyszer sem, most pedig hatalmasat. Hatalmasat
Nyugodj bekeben Mister !

becus
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. október 19., szerda 19:23
Kedvenc játékos: drogba
Kedvenc exjátékos: deco

Re: Edzőkérdés

#2932 Hozzászólás Szerző: becus »

ez az első véleményed, amiben teljesen egyetértek.(a személyeskedéseidről, és stílusodról továbbra is marad a véleményem.). annyit még hozzátennék, hogy ebben a a mourinhoi taktikában nincs nagyon helye torreseknek. azon csodálkoztam, hogy matának ment. nagyon épít egy motivált lampra és drogbára. nélkülük dől az egész, és tényleg nem elég, hogy unalmas a játék, de még eredménytelen is. pont a tengely állt rá erre a taktikára. ha őket nem cserélik ki(terry, lamp, drogba) - ha egyáltalán ki kell- hozhatnak ide akármilyen madamot, minden marad a régiben.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9439
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Edzőkérdés

#2933 Hozzászólás Szerző: Bubi »

shade3 írta:Dr Bubi, mielőtt nagyon elszállnál magadtól, én itt több ellenvéleményt is olvastam, úgyhogy személyeskedés helyett inkább próbáld meghallgatni más véleményét is, még az is előfordulhat hogy észérvekkel találkozol. Én csupán leírtam miben nem értek veled egyet, lehet hogy nincs igazam, ez az én véleményem és továbbra is tartom.
A Chelsea-nek mindig is a védelme volt az erőssége, már jóval Mourinho előtt is, nem ő találta fel a spanyolviaszt, bár kétségkívül jól alkalmazta. Ezért nem értem mi az hogy visszatérünk a Mourinho stílushoz, mikor AVB-n kívül sosem játszottunk kockázatos támadófocit.
Mint említettem Abra volt lent Cobhamben a télen fejeket mosni, és ha akkor nem motiválta ez az embereket AVB alatt, akkor nem tudom miért motíválná most.
Grant Mourinho-tól vette át az embereket és az akkori meccseket elnézve nekem az jött le, hogy vitte tovább a korábbi embereket, stílust, taktikát, de ő nem nagyon tett hozzá. Egy sikeres időszak után kezdtünk egyre lejjebb csúszni.
Di Matteo viszont egy egyre lejjebb csúszó csapatot vett át és elég meredek a különbség azóta. Míg AVB statisztikái az edzőink között a legrosszabbak között van, addig di Matteo-é a legjobbak között (remélem így marad továbbra is és nem csak az új seprű jól seper esete) Szóval elég látványos a javulás. Nem tudom milyen szempont alapján tűnik hasonlónak a két időszak.
Kérlek olvasd el még egyszer amit korábban írtam, szerintem olyat olvastál ki belőle, amit én kicsit másképp gondoltam.
Kedves shade!

Az eszerveket szeretem, azt viszont nem, amikor ESZERVEK NELKUL tomondatokban, kijelentomodban irnak hulyesegeket...

Szerintem volt egy chelsea Abramovics elott, es van egy chelsea Abramovics utan, szoval ezt a kettot nyugodtan kettebonthatjuk, elvalaszthatjuk, ahogy tetszik. Mourinho taktikaja egyedi, rengeteg sajatossaga van (szerintem tobbnyire nezhetetlen sajatossagai). A mai chelsea meg mindig akorul a tengely korul mukodik, amit mourinho epitett fel, ezert csak abban a taktikai felallasban (1 poszt plusz minusz) mukodik olajozottan, amit a portugal kifundalt. Konkretan epitett egy olyan gepezetet, amit csak o tud egyedul kezelni. Ha szerinted altalanosan az eros vedelem es a Mourinho fele taktikus, vedekezo, kontrakra epito foci egy es ugyan az, akkor az alapokkal van a problema.

Azert nem vagyunk evek ota sikeresek, mert meg mindig nem tudtuk levetkezni ezt a stilust. Ezzel a stilussal hozhatunk egy stabil atlagot, elerhetunk egy dobogos helyet, de a varva vart ERDEMI attores sose fog bekovetkezni - ezert lett idehozva AVB, aki meg is probalta megreformalni a dolgokat, sajnos falakba utkozott.

Aztan a kovetkezo, hogy szerinted a fejmosas es a "Nyaron mentek a fszomba" egy es ugyan az... Van az amikor a fonokod megtalal mert szr a kedve, vagy elbsztal valamit, es elmagyarazza neked, hogy szedd ossze magad, ezen es ezen valtoztass, ez ennel a cegnel nem mukodik, es van az amikor odamegy hozzad, es megmondja, hogy honap vegeig keress magadnak egy masik munkahelyet. Gondolom vajazod a differenciat... Egy kis fejmosastol nem szrnak be, kaptak az utobbi evekben eleget.

Robbi statjai jok, maradjanak is azok.

Ja es meg annyi, hogy MOURINHO talalta fel a spanyol viaszt!
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

shade3
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2010. október 3., vasárnap 19:03
Kedvenc játékos: Drogba
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Edzőkérdés

#2934 Hozzászólás Szerző: shade3 »

Dr Bubi, mielőtt nagyon elszállnál magadtól, én itt több ellenvéleményt is olvastam, úgyhogy személyeskedés helyett inkább próbáld meghallgatni más véleményét is, még az is előfordulhat hogy észérvekkel találkozol. Én csupán leírtam miben nem értek veled egyet, lehet hogy nincs igazam, ez az én véleményem és továbbra is tartom.
A Chelsea-nek mindig is a védelme volt az erőssége, már jóval Mourinho előtt is, nem ő találta fel a spanyolviaszt, bár kétségkívül jól alkalmazta. Ezért nem értem mi az hogy visszatérünk a Mourinho stílushoz, mikor AVB-n kívül sosem játszottunk kockázatos támadófocit.
Mint említettem Abra volt lent Cobhamben a télen fejeket mosni, és ha akkor nem motiválta ez az embereket AVB alatt, akkor nem tudom miért motíválná most.
Grant Mourinho-tól vette át az embereket és az akkori meccseket elnézve nekem az jött le, hogy vitte tovább a korábbi embereket, stílust, taktikát, de ő nem nagyon tett hozzá. Egy sikeres időszak után kezdtünk egyre lejjebb csúszni.
Di Matteo viszont egy egyre lejjebb csúszó csapatot vett át és elég meredek a különbség azóta. Míg AVB statisztikái az edzőink között a legrosszabbak között van, addig di Matteo-é a legjobbak között (remélem így marad továbbra is és nem csak az új seprű jól seper esete) Szóval elég látványos a javulás. Nem tudom milyen szempont alapján tűnik hasonlónak a két időszak.
Kérlek olvasd el még egyszer amit korábban írtam, szerintem olyat olvastál ki belőle, amit én kicsit másképp gondoltam.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9439
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Edzőkérdés

#2935 Hozzászólás Szerző: Bubi »

shade3 írta:
Bubi írta:
Nem csodalkoznek. Nem szeretem amikor legbolkapott, fiktiv dolgokkal dobalozunk itt, de van egy olyan sanda gyanum, hogy a jo teljesitmeny mogott nem Robbi all a legnagyobb szazalekban, hanem Mourinho es Abramovics. Kifejtve: a mostani felallasunk inkabb a regi, Mourinhos korszakra hajaz, nem jatszunk olyan kockazatosan mint AVB idejen, masreszt ha Abra tenyleg bekemenyitett es rajukmordult, akkor ez komoly pluszmotivaciot jelenthet a jatekosok szamara, probaljak megtartani a helyuket.

Ismetlem, ez szintiszta fikcio, lehet hogy Robbie puszta jelenlete gyakorolt akkora hatast a jatekosokra, nem szeretnem leirni az erdemeit.

Mellesleg Deschamps vagy Klopp, esetleg JM erkeztetol nem fakadnek sirva.

U.I.: Kisertetiesen hasonlit a vegjatek az Avram Grant fele szezonhoz.
Mourinho már rég nincs itt, Abrának mi köze a felálláshoz? AVB alatt is lelátogatott Cobhambe, mégse lett eredménye.
Nem di Matteo-é az érdem? Mégis mi változott AVB óta? Az edző.
Grant Mourinho után vett át egy jól működő csapatot, ami lassan egyre gyengébben muzsikált, di Matteo vesztes csapatot vett át és eddig mindenhol helytállt.
Ég és föld a különbség...
Dr. Bubi most neked egy minimum -15os kontaklencset ir fol, mert hogy Te az orrodnal tovabb nem latsz el, az biztos... Leirom Mourinho es Abra nevet, aztan elindul a lavina...


Abra (nem hivatalosan, igy nagy az eselye hogy kacsa) nagy valtozasokat tervez nyarra, es ehhez tisztogatnia kell a jelenlegi keretet. Ez most ugy ment le a vilagsajtoban, hogy Abra kirugni kenyszerult AVB-t, de nem hagyja annyiban, buntibol elkuld jopar jatekost. Ezt ertettem pluszmotivacio alatt.

Mourinho nevet meg nem olyan aspektusban hoztam fel, hogy "beleszolasa lenne a real kispadjarol a dolgok lefolyasaba", vagy mint potencialis edzojeloltet, hanem azt emlitettem, hogy visszatertunk a regi, jol bevalt taktikahoz. (mert hogy a taktika gyokeres ellentete AVB taktikajanak, es mielott azzal jonnel, hogy ket szelsovel jatszunk es egy csatarral, felvilagositanalak, hogy az a felallas amit a TVben latsz a meccs elotti pillanatokban, csupan formalitas.)

Grant pedig aztan krvara gyoztes csapatot vett at... Egy olyan csapatot vett at, amelyik a tomeges ritualis ongyilkossag szelen volt, mert elment a hadvezeruk.... Hol voltal ekkor fiam? A BL dontot is csak annak koszonhetjuk, hogy fostunk a bajnoksagra....

Kar volt leirnom a velemenyemet a temaban, mert annyi itt a suta ember mint a kosz...

sindu írta:Jó, és szerinted Scolari, vagy AVB így küldte volna pályára őket? :D
Vagy Benítez? :lol: Vagy épp Guardiola, az ő "futballfilozófiájával"?

Igenis főleg az edző érdeme a siker.
Persze az is közrejátszik, hogy a játékosok szeretik-e vagy nem. AVB-t nem szerették, így halálra volt ítélve.
De az se elég, ha szeretik, hiszen ha taktikailag nem ér két fillért,(Scolarit úgy emlékszem szerették, meg Grantet is) akkor se nyújt jó teljesítményt.

Di Matteoval megvan az összhang, ő maga pedig taktikailag is felkészült edző, így mindkét tényező adott, hogy hosszú időre itt legyen velünk, és újra sikeressé váljunk.
Megegyszer, ismetlem, NEM AKAROM elvenni Robbi erdemeit. Vegtelenul szimpatikus ember, DE, abban kiegyezhetunk, hogy konnyebb a kitaposott osvenyen kozlekedni, mint uj utat machetazni magadnak... Folytathatnam a hasonlatot, egeszen az elavult, talajvizes osvenytol a magasabban fekvo feltoltott aszfalt utvonalig, de kar belekezdeni, mert biztos lenne itt nehany magasan kvalifikalt illeto aki visszavezeti az iromanyomat a globalis felmelegedesig...

Szoval, amit en Robbie javara irok, az az, hogy jol tette, hogy visszatert a regi taktikahoz (ez eleg evidens), mert csak igy van eselyunk a TOP4re es a BLre, de azt is tudjuk, hogy a jelenlegi taktika leginkabb Mou taktikajara hajaz, ami egyertelmuen Mou erdeme, annak meg nagyon is ottvan az eselye, hogy a jatekosok szeretnek magukat bejatszani a csapatba (itt jon kepbe Abra).

Osszessegeben szoritok azert, hogy azoknak legyen igaza, akik Robbie erdemeihez sorolja jelenleg minden sikerunket es biznak a szakertelmeben, mert ha nem igy van es jovore is marad, akkor sanszos, hogy jovore nezhetjuk ujra Maloudat, Kalout, Bosingwat meg a tobbi blfaszt, mert bizik bennuk az olasz.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
kiskacsa08
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2008. december 11., csütörtök 22:47
Kedvenc exjátékos: Petr Cech
Tartózkodási hely: Pápa, Veszprém

Re: Edzőkérdés

#2936 Hozzászólás Szerző: kiskacsa08 »

Mourinho (állítólag) nem is akar visszajönni.
http://www.givemefootball.com/premier-l ... sea-return" onclick="window.open(this.href);return false;
Chelsea FC - Making history, not living off it.

Sindu
Hozzászólások: 806
Csatlakozott: 2008. május 31., szombat 13:37
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Edzőkérdés

#2937 Hozzászólás Szerző: Sindu »

Arról ne legyenek már tévképzeteink, hogy Mourinho ide valaha is visszajön.
Miért tenné? Mert szereti a Chelseat? :lol: Az az ember önmagán kívül nem szeret senkit, én úgy gondolom.
Persze sokat köszönhetünk neki, és a világ legjobb edzője. De a visszajövetelére nincs esély, és őszintén szólva nem is várom vissza, így hogy itt van Robi.

shade3
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2010. október 3., vasárnap 19:03
Kedvenc játékos: Drogba
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Edzőkérdés

#2938 Hozzászólás Szerző: shade3 »

Bubi írta:
Николаевич írta:
Bubi írta:Jo huzas volt Robbit a padra tenni, teny. Mar csak abban remenykedek, hogy a nyaron nekilat csapatot epiteni.

Jó lenne. De rettegek attól hogy egy napon meglátom a chelseafc.com-on hogy Rafa papa vagy Laurent Blanc az új edző. :twisted:
Nem csodalkoznek. Nem szeretem amikor legbolkapott, fiktiv dolgokkal dobalozunk itt, de van egy olyan sanda gyanum, hogy a jo teljesitmeny mogott nem Robbi all a legnagyobb szazalekban, hanem Mourinho es Abramovics. Kifejtve: a mostani felallasunk inkabb a regi, Mourinhos korszakra hajaz, nem jatszunk olyan kockazatosan mint AVB idejen, masreszt ha Abra tenyleg bekemenyitett es rajukmordult, akkor ez komoly pluszmotivaciot jelenthet a jatekosok szamara, probaljak megtartani a helyuket.

Ismetlem, ez szintiszta fikcio, lehet hogy Robbie puszta jelenlete gyakorolt akkora hatast a jatekosokra, nem szeretnem leirni az erdemeit.

Mellesleg Deschamps vagy Klopp, esetleg JM erkeztetol nem fakadnek sirva.

U.I.: Kisertetiesen hasonlit a vegjatek az Avram Grant fele szezonhoz.
Mourinho már rég nincs itt, Abrának mi köze a felálláshoz? AVB alatt is lelátogatott Cobhambe, mégse lett eredménye.
Nem di Matteo-é az érdem? Mégis mi változott AVB óta? Az edző.
Grant Mourinho után vett át egy jól működő csapatot, ami lassan egyre gyengébben muzsikált, di Matteo vesztes csapatot vett át és eddig mindenhol helytállt.
Ég és föld a különbség...

Avatar
GereZsolt
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009. március 11., szerda 0:37
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Edzőkérdés

#2939 Hozzászólás Szerző: GereZsolt »

Nem értem a felvetést. A kemény védekezést nem Mourinho találta ki, főleg nem ezekkel a játékosokkal. Óriási cseréket csinált ma is RDM. Szeretik a játékosok, személyesen kötődik a klubhoz, jól játszunk alatta. Érthetetlen lenne ha elküldenénk.
Félek mondjuk h a Iva, Rami, Terry hiánya miatt esetleg bebetlizzük a Bl-döntőt, akkor emiatt nem kap szerződést. Ennek ellenére abszolút indokolatlan az edzőkeresés. 1 évet minimum kell kapnia.
És szerintem nem a Grant érára hasonlít ez a szezon, sokkal inkább a Hiddink érára, aminek a végén volt csak a hiba, az hogy elengedtük az öreget. (ha ott nem lopják el a bl döntőt tőlünk, akkor kétségtelen hogy meg is nyertük volna)

Sindu
Hozzászólások: 806
Csatlakozott: 2008. május 31., szombat 13:37
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Edzőkérdés

#2940 Hozzászólás Szerző: Sindu »

Bubi írta:
Sindu írta:Azért a Barca elleni taktikát Di Matteo állította össze. A játékosok meg fegyelmezetten tartották hozzá magukat, és győztek.
És nagyon jól is cserél.
Azert nem olyan ujkeletu ez a vedekezo taktika, ismerjuk mar.
Jó, és szerinted Scolari, vagy AVB így küldte volna pályára őket? :D
Vagy Benítez? :lol: Vagy épp Guardiola, az ő "futballfilozófiájával"?

Igenis főleg az edző érdeme a siker.
Persze az is közrejátszik, hogy a játékosok szeretik-e vagy nem. AVB-t nem szerették, így halálra volt ítélve.
De az se elég, ha szeretik, hiszen ha taktikailag nem ér két fillért,(Scolarit úgy emlékszem szerették, meg Grantet is) akkor se nyújt jó teljesítményt.

Di Matteoval megvan az összhang, ő maga pedig taktikailag is felkészült edző, így mindkét tényező adott, hogy hosszú időre itt legyen velünk, és újra sikeressé váljunk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sindu 2012. április 25., szerda 0:24-kor.

Lezárt