Bajnokok Ligája

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Blueflag
Hozzászólások: 4340
Csatlakozott: 2007. június 3., vasárnap 15:45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája

#8961 Hozzászólás Szerző: Blueflag »

Szar világ lenne, ha egy Buszkecctől kéne tartanunk. :D Az egész fickó egy rakás szar. Romeu simán hozná ezt, ha neki adtak volna bizalmat, és talán nem hemperegne egy vállkocctól minden meccsen hétszer.

Kövezzetek meg, de én nem félek Iniestától sem. A túlértékelt játékos iskolapéldája. Rúg évente 2 fontos gólt, mellé négy hónapig sérült, és simán aranylabda dobogós. Akitől tartanunk kell, az Xavi és Messi, mert ők mozgatják a csapatot... esetleg Tello vagy Sanchez, bár utóbbit rühellem, de meg tud villanni. Plusz a rögzített szituációk, mert azokból mi röhejes gólokat vagunk képesek kapni, ráadásul Puyol remekül fejel. (... ha már a földön megkopott.)

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Bajnokok Ligája

#8962 Hozzászólás Szerző: emsanya »

chiedis írta:Buszkecc fut be mindig Alves helyére. Megbukott a terved, sorry
És őt nem lehet átjátszani? :D Ő is olyan 185- 190 centi körül van, nem egy fordulékony ember...És akkor még mindig ott van, hogy középen Ramires kiléphet a helyén.

Avatar
chiedis
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2008. december 6., szombat 23:35
Kedvenc játékos: JT Frank Gary Petr
Kedvenc exjátékos: Drogs Duff Eidur
Tartózkodási hely: Wales
Kapcsolat:

Re: Bajnokok Ligája

#8963 Hozzászólás Szerző: chiedis »

Buszkecc fut be mindig Alves helyére. Megbukott a terved, sorry
Nyugodj bekeben Mister !

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Bajnokok Ligája

#8964 Hozzászólás Szerző: emsanya »

laczze írta:
emsanya írta: a brazil állandóan felszaladgál, sokszor az ellenfél kapuáig befut. Az ő oldalán mindig sok szabad terület van, megfigyelhető a barca meccseken, nem mindig zár vissza rendesen...
bár nem nézek Barca meccset távol álljon tőlem :D de úgy tudom hogy olyankor amikor Alves fel fut a kp ról mindig valaki azonnal visszazár a helyére így nem muszáj neki azonnal visszasprintelni!
Igen, de amikor felmegy, nagyon sok szabad terület lesz mögött. És igen, általában betolódik a belső védő a helyére. Ezért is lenne jó, oda egy gyors emberünk, mert lenne terület és egy lassan forduló belső védő, akit át lehetne játszani. De ezek részletkérdések :D. Sok ilyen kis részletet kell kidolgozni, hogy meg lehessen fogni valahogy a katalánokat...

Avatar
laczze
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2009. július 23., csütörtök 20:12
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Nova

Re: Bajnokok Ligája

#8965 Hozzászólás Szerző: laczze »

Legyen igazatok.. legyen a helye üres :D
Drogba,Lampard,Terry <3

alpar08
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008. augusztus 3., vasárnap 15:49
Kedvenc játékos: Luiz
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Bajnokok Ligája

#8966 Hozzászólás Szerző: alpar08 »

laczze írta:
emsanya írta: a brazil állandóan felszaladgál, sokszor az ellenfél kapuáig befut. Az ő oldalán mindig sok szabad terület van, megfigyelhető a barca meccseken, nem mindig zár vissza rendesen...
bár nem nézek Barca meccset távol álljon tőlem :D de úgy tudom hogy olyankor amikor Alves fel fut a kp ról mindig valaki azonnal visszazár a helyére így nem muszáj neki azonnal visszasprintelni!
Ez így van. Alves állandóan rohan a szélen. Ahogy õ ottvan Mascherano (vagy valamelyik kis ge*i) ottvan a helyén..
-=Kék vér=-

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Bajnokok Ligája

#8967 Hozzászólás Szerző: béla »

laczze írta:
emsanya írta: a brazil állandóan felszaladgál, sokszor az ellenfél kapuáig befut. Az ő oldalán mindig sok szabad terület van, megfigyelhető a barca meccseken, nem mindig zár vissza rendesen...
bár nem nézek Barca meccset távol álljon tőlem :D de úgy tudom hogy olyankor amikor Alves fel fut a kp ról mindig valaki azonnal visszazár a helyére így nem muszáj neki azonnal visszasprintelni!
Akkor meg középen lesz több üres hely,mint azt a Barca szeretné :D És akkor ott Ramires egyből viheti rá védőkre a labdát. Ha menni fog neki aznap,akkor nincs olyan a Barca védelmébe aki szabályosan meg tudná állítani. Bízom benne,hogy Mascherano szét fogja rúgni párszor,és ki is állítják.

Avatar
laczze
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2009. július 23., csütörtök 20:12
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Nova

Re: Bajnokok Ligája

#8968 Hozzászólás Szerző: laczze »

emsanya írta: a brazil állandóan felszaladgál, sokszor az ellenfél kapuáig befut. Az ő oldalán mindig sok szabad terület van, megfigyelhető a barca meccseken, nem mindig zár vissza rendesen...
bár nem nézek Barca meccset távol álljon tőlem :D de úgy tudom hogy olyankor amikor Alves fel fut a kp ról mindig valaki azonnal visszazár a helyére így nem muszáj neki azonnal visszasprintelni!
Drogba,Lampard,Terry <3

Avatar
artaence
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 21:25
Kedvenc játékos: Romelu Menama Lukaku
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Bajnokok Ligája

#8969 Hozzászólás Szerző: artaence »

marknagy írta:
White írta:marknagy- minden meccs más.
Akkor 2009-re sem szabad alapozni. :wink:
Szerintem sem alapozni kell 2009-re, hanem revánsot venni érte!

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Bajnokok Ligája

#8970 Hozzászólás Szerző: marknagy »

White írta:marknagy- minden meccs más.
Akkor 2009-re sem szabad alapozni. :wink:
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Bajnokok Ligája

#8971 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Meireles javult, de kreativitásban még mindig semmit nem tud hozzátenni a játékban. Lampard-ban azért még mindig inkább ott van, hoyg be tudja tenni lyukra a labdát. Meireles is inkább csak robotol, fut, úton van, keveset találkozik a labdával. De az is igaz hogy a barca ellen kellennek az ilyen emberek. De én inkább a fekusz triónkat állítanám a védelem elé...

Másik fontos dolog lenne, hogy Dani Alves oldalára egy gyors támadót rakni, vagy bárkit, mert a brazil állandóan felszaladgál, sokszor az ellenfél kapuáig befut. Az ő oldalán mindig sok szabad terület van, megfigyelhető a barca meccseken, nem mindig zár vissza rendesen...

Avatar
White
Hozzászólások: 3453
Csatlakozott: 2011. január 31., hétfő 12:49
Kedvenc játékos: Eden Hazard
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba.
Tartózkodási hely: Dunaszerdahely

Re: Bajnokok Ligája

#8972 Hozzászólás Szerző: White »

marknagy- minden meccs más.
#OnceABlueAlwaysABlue

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Bajnokok Ligája

#8973 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Azt a taktikát kéne lemásolni, amivel már egyszer kiverték a BL-ből a Guardiola-féle Barcelonat. Ez a taktika pedig az Interé volt még 2010-ben.

Először is náluk volt Európa legjobb formájában levő kapusa (Julio Cesar), reméljük hogy Cech végig bravúrozni fog a meccsen, és ha kell kiront a kapuból ha úgy adódik a helyzet és nem félti a fejét. Európa legjobb formájában levő jobbhátvédje is ott rohangált (Maicon), ha támadásban és technikáján kívül nem is, de gólszerzésben és védekezésben reméljük hasonlót tud mutatni. Európa messze legjobb formájában levő középső hátvédje irányította az akkori Intert (Lúcio), hibátlanul és tökéletes játékkal, ez a szerepkör Terryre fog hárulni, remélem sikeresen. Ott volt még egy másik középső védő (Samuel), aki tanár úr volt a védelemben és leszedte Messit a pályáról, ez várhat Luizra is, és a technikája még egy kicsit növeli az esélyeit, a lényeg hogy a jobbik arcát mutassa. Volt egy balhátvéd aki igazából sok mindent nem csinált (Chivu), ezért bízom Coleban aki megmutatja miért is volt ő valaha a világ egyik legjobb balhátvédje.

Középpályások: először is ott van Zanetti, aki kapitány volt egyben és egy univerzális játékos, védekező középpályás, bal- és jobbhátvédet tudott játszani. Nálunk ez az univerzalitás Ramiresben van meg, aki szintén képes lehet megállítani a Barca hengert és Messit, ahogy azt Zanetti is tette. A másik védekező középpályás, aki a 3. ember volt Messi lefogására rendelve (Cambiasso), Európában akkor a legjobb formában levő védekező középpályás volt, és az egyik legfontosabb játékos. Remélem Essien megtudja mutatni hogy hajdan ő volt a legjobb a posztján, és nem alibi játékot fog mutatni, ha játszik. Thiago Motta, a 3. védekező középpályás, az ő posztja tökéletesen illik Mikelre. Stankovic, a bombagólok mestere, akinek életveszélyesek az átlövései, pontosan ráillenek Meirelesre, reméljük, ha játszik a jobbik formájában teszi azt. És végül elérkeztünk az Inter legfontosabb játékosához, Sneijderhez, aki nem csak a világ legjobb formájában levő középpályása volt, de az ő játékától nagyon függött Milito is, ez a szerepkör vár Matara, ez lesz a legfontosabb poszt, mivel ha Matanak minden összejön, akkor elől már csak valakinek be kell fejezni a helyzeteket. Igaz nem úgy irányít mint a holland, de univerzálisabb, szélsőt tud játszani, és ami a legfontosabb hogy gyorsabb nála, és talán jobban is tud cselezni. Lampard kimaradt, ő amolyan Jolly Joker, Sneijder és Stankovic keveréke, de ha azt játékot nyújtja, amit hajdan, akkor hasznos lesz.

A támadó szekció: volt nekik egy csatáruk, aki kényszerből szélsőt kellet játsszon és védekeznie kellet (Eto'o). Nálunk is hiány a remek szélső, de van olyan játékosunk aki képes lesz a csapatért beáldozni magát: ez pedig Torres. Gyors, technikás, remekül ad be, és mostanában úgy szerel és védekezik mint egy védő. A másik szélsőjük Pandev volt, sokat nem csinált, de nagyon hasznos volt a játéka, hát ezt mostanában igazából csak Kaloura lehet mondani a szélsők közül, erősen hangzik de ez van. Végül pedig az akkori legjobb formában levő csatár Milito, aki szórta a gólokat lábbal-fejjel, ez a szerepkör Drogbáé lesz. Reméljük minden akciót góllal tud majd befejezni, és megmutatja hogy miért is volt a világ legjobb erő- és befejezőcsatára. Ja kihagytam még Balotellit, mindenki tudja hogy mit csinált a pályán (vagy mit nem), leginkább ez most Sturridgera illik, de cáfoljon rám.

Sok mindenki kimaradt itt (Fereira, Bosingwa, Cahill, Romeu, Malouda stb.), de ez azért van mert az akkori Inter kerete nem volt olyan bő mint a miénk. Egy a lényeg ha a kulcs játékosok (Cech, Iva, Terry, Essien(?), Mata, Drogba) tudják hozni azt a szintet mint azt tette Cesar, Maicon, Lúcio, Cambiasso, Sneijder, Milito; akkor lehet keresni valónk a Barcelona ellen. Az lenne a legjobb ha mindenki a legjobbját tudná mutatni, mert csak akkor lehet esély a továbbjutásra, és akkor még, ha azok a játékosok, akik egykor a világ legjobbjai voltak a posztjukon, tudják azt a szintet hozni mint régen.

A játékosállomány, és a játéktudás hasonló az akkori Interéhez, kérdés hogy meg is tudják-e ezt valósítani a pályán.
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
laczze
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2009. július 23., csütörtök 20:12
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Nova

Re: Bajnokok Ligája

#8974 Hozzászólás Szerző: laczze »

frentzen írta: Otthon egy 2:0, idegenben pedig egy 0:0, esetleg egy 1:0-ás vereség is elfogadható
Én elé optimista vagyok, de az azét überel engem, szerintem ne gondolkozz 2-0 ba nem nyerünk annyira legvaszínübb 0-0 vagy ( mivel optimisták vagyun) 2-1! Idegenben meg tuti kapunk gól lőni meg 2009-ben sem tudtunk! Nehezebb lesz ez mint sokan gondolják 2009 ide vagy oda nem kapjuk szét őket, mert nem lehet!
Drogba,Lampard,Terry <3

Avatar
frentzen
Hozzászólások: 2118
Csatlakozott: 2010. augusztus 9., hétfő 22:05
Kedvenc játékos: Nemanja Matic
Kedvenc exjátékos: Michael Ballack
Tartózkodási hely: Tiszaújváros
Kapcsolat:

Re: Bajnokok Ligája

#8975 Hozzászólás Szerző: frentzen »

Cech
Iva-Luiz-Terry/Cahill-Ash
Meireles-Essien-Ramires
Lamps-Mata
Drogba

Kellően erős és kreatív csapat, mindkét meccsen így kéne felállni. De ami biztosan kell, az előre Drogba, és az általam felvázolt védelem. Ezek azok, amik eldönthetik a meccset, Drogba szétszedi őket 2009-ért, a védelem pedig betömörül, és nem engedi be a törpéket. Otthon egy 2:0, idegenben pedig egy 0:0, esetleg egy 1:0-ás vereség is elfogadható
Bayern-Chelsea-CSKA
El Capitano Ferreira - 10 MOTM

Avatar
laczze
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2009. július 23., csütörtök 20:12
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Nova

Re: Bajnokok Ligája

#8976 Hozzászólás Szerző: laczze »

Meireles kezdésében én is egyetértek, jóljöhetnek azok a távoli lövések amiket tud! másik része viszont necces, Essien/Mikel ... Essien is nagy lövő volt, kedvenc gólja ami nekem kedvenc épp a Barca nak ötte ballal védhetetlenül jah és lecsorgó volt ( asszem Lampard hátára rúgták a felszabadítást onnét pattant nem Essien elé de befutotta) lényeg, hogy én Essint kezdetném talán rutin miatt, meg ha Didier azét kezd, mert ott volt 2009-ben akkor Essien nek bérelt helye van ha ebből indulunk ki, de biztos vagyok abban hogy Di Matteo a legjobb döntést fogja meghozni, ha ki is kapnánk ne adja isten nem az ő hibája lenne!
Drogba,Lampard,Terry <3

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája

#8977 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

Meirelesben egyetértek, ő mindenképp játsszon, az utóbbi időben nagyon feljavult, és megérdemelné a lehetőséget. Akármennyire is fáj, de hasznosabb jelen pillanatban, mint Lamps, az öreg Frankre csak csereként számítanék.
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Bajnokok Ligája

#8978 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Patrik17 írta:Tegnap vagy tegnap előtt(így a tavaszi szünet alatt nem nagyon vagyok tisztában a napokkal :D ) írtam a Real vs Bayernről most egy hasonlót nyomatok a Chelsea-Barcáról.
Kezdem ott hogy mind a két meccsen Drogbát kezdetném. Nem Torres miatt, hanem amiatt mert ő a Barca ellen 200%-osan oda fogja magát tenni. Mindent belefog adni. Ugyanilyen alapon kezdetném Ballackot is ha még a Chelsea játékosa lenne.(valahogy a többi játékosban nem érzek ekkora "dühöt" a Barca irányába mint Drogbába). Valaki itt írta hogy Ramiresnél több esze van a focihoz Messinek. Ez igaz, de Pepénél is több esze van(mondjuk nincs túl magason a mérce) még is Pepe letudta venni a pályáról a BL odavágón tavaly. Annyi kell hogy ott álljon végig mellette. Aztán ahogy a közelébe kerül a labda még szabályosan de el kell nyomni fizikailag. Nem szabad hagyni hogy lendületbe kerüljön mert akkor nem nagyon lehet már szabályosan megállítani. Cole-Terry-Luiz-Ivanovic négyest kezdetném hátul. Előttük nyomatnám Ramires-Essien-Mikel triót(Ramirest ugye Messi miatt) előttük pedig Mata-Lampard és legelöl Drogba. Aztán később jöhet valaki helyére Sturridge mondjuk Lampard helyett. (tudom nem teljesen egy poszt, de amire én gondoltam az egy fajta 4-3-2-1 és a két játékos inkább középen lenne mint szélen) elől meg ugye Drogba, ráereszteném a mostanában bambulós Piquére. A Barca úgysem fog három védővel kiállni, balszélen lesz talán Puyol középen Mascherano és Pique, jobboson meg Alves. Alvesra kell még külön figyelni. Nagyon sokszor van az hogy Messi/Sánchez húz befelé és mögöttük ott a szabad terület amit Alves elég könnyen be tud játszani. A középpályájukat meg szét kell futni és ütközni. Erre alkalmas lenne Essien, Ramires és Mikel mint már mondtam. Ami szerintem egyébként a párharcot elfogja dönteni az a helyzetkihasználás. ha a Chelsea produkál egy szinte tökéletes helyzetkihasználási statot és emellé hátul összeszedetten, szervezetten, keményen és ésszel védekezik akkor meglehet a továbbjutás.
Reméljük a legjobbakat.
Nagyjából egyetértek veled, de nekem ez a Ramires-Mikel-Essien kicsit sok. A Mikel-Essien duóból csak az egyiket (inkább Mikelt) kezdetném és a másik helyett Meirelest tenném be, neki egy-egy távoli lövése akár jól is jöhet.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Patrik17
Hozzászólások: 832
Csatlakozott: 2009. december 31., csütörtök 14:25

Re: Bajnokok Ligája

#8979 Hozzászólás Szerző: Patrik17 »

Tegnap vagy tegnap előtt(így a tavaszi szünet alatt nem nagyon vagyok tisztában a napokkal :D ) írtam a Real vs Bayernről most egy hasonlót nyomatok a Chelsea-Barcáról.
Kezdem ott hogy mind a két meccsen Drogbát kezdetném. Nem Torres miatt, hanem amiatt mert ő a Barca ellen 200%-osan oda fogja magát tenni. Mindent belefog adni. Ugyanilyen alapon kezdetném Ballackot is ha még a Chelsea játékosa lenne.(valahogy a többi játékosban nem érzek ekkora "dühöt" a Barca irányába mint Drogbába). Valaki itt írta hogy Ramiresnél több esze van a focihoz Messinek. Ez igaz, de Pepénél is több esze van(mondjuk nincs túl magason a mérce) még is Pepe letudta venni a pályáról a BL odavágón tavaly. Annyi kell hogy ott álljon végig mellette. Aztán ahogy a közelébe kerül a labda még szabályosan de el kell nyomni fizikailag. Nem szabad hagyni hogy lendületbe kerüljön mert akkor nem nagyon lehet már szabályosan megállítani. Cole-Terry-Luiz-Ivanovic négyest kezdetném hátul. Előttük nyomatnám Ramires-Essien-Mikel triót(Ramirest ugye Messi miatt) előttük pedig Mata-Lampard és legelöl Drogba. Aztán később jöhet valaki helyére Sturridge mondjuk Lampard helyett. (tudom nem teljesen egy poszt, de amire én gondoltam az egy fajta 4-3-2-1 és a két játékos inkább középen lenne mint szélen) elől meg ugye Drogba, ráereszteném a mostanában bambulós Piquére. A Barca úgysem fog három védővel kiállni, balszélen lesz talán Puyol középen Mascherano és Pique, jobboson meg Alves. Alvesra kell még külön figyelni. Nagyon sokszor van az hogy Messi/Sánchez húz befelé és mögöttük ott a szabad terület amit Alves elég könnyen be tud játszani. A középpályájukat meg szét kell futni és ütközni. Erre alkalmas lenne Essien, Ramires és Mikel mint már mondtam. Ami szerintem egyébként a párharcot elfogja dönteni az a helyzetkihasználás. ha a Chelsea produkál egy szinte tökéletes helyzetkihasználási statot és emellé hátul összeszedetten, szervezetten, keményen és ésszel védekezik akkor meglehet a továbbjutás.
Reméljük a legjobbakat.

Avatar
Blueflag
Hozzászólások: 4340
Csatlakozott: 2007. június 3., vasárnap 15:45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája

#8980 Hozzászólás Szerző: Blueflag »

dankodavid írta:
focimark írta:
chiedis írta:off: én nem is azt írtam, h Essien-t állítsuk rá, 2 évvel ezelőtt bátran lehetett. Nem is őt kell ráállítani, hanem valami rombolót. Mikel nem képes rá, talán Ramires, de ő meg vkp-ként nem jó. Lehet h Luizt kéne feltolni, de ő meg agyatlankodhat, pláne ha Terry nincs fent akkor kell kh-nak. Majd Matteo kilogikázza. Be kéne fogni abba a rombuszba amivel ki lehet oltani az argentint.
Romeu? :D
Csak a holttestemen át.
Akkor hajrá Romeu! :P Ha rosszul játszik, akkor is megérte beállítani. If you know what I mean.

Válasz küldése